Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? – poznaj 7 powodów, dla których musisz tam pojechać!

3 stycznia 2023 Tagi , , , ,

Jeśli chcemy odwiedzić najlepsze ośrodki narciarskie w całej Europie, to z pewnością nasze myśli skierują się w stronę Szwajcarii. Ten kraj może pochwalić się majestatycznymi Alpami, które zajmują zdecydowaną większość jego powierzchni. Co więcej, to właśnie w Szwajcarii zorganizowane są również jedne z najlepszych i najnowocześniejszych ośrodków narciarskich, które oferują nam perfekcyjne warunki do zimowego szaleństwa. Nie da się ukryć, że jednym z miejsc, które w Szwajcarii są wciąż niedoceniane, jest Davos. To właśnie tam organizowane są najważniejsze konferencje i często spotykają się tam przywódcy unijnych państw. Jednak Davos to świetne miejsce na zimowy wyjazd. Poznaj więc 7 powodów, dla których musisz odwiedzić to miasto i zapoznaj się także, z najlepszymi hotelami w okolicy!

Davos jest członkiem „Best of the Alps”, więc musisz to miasto odwiedzić!

Z nazwą „Davos” z pewnością wielu z nas już zdążyło się spotkać. Jak zostało wspomniane, organizowane są tam największe i najważniejsze konferencje przywódców państw unijnych. Miasteczko zamieszkuje ponad 11 tysięcy osób i jest ono członkiem „Best of the Alps”, czyli należy do grupy klasycznych, dwunastu resroute narciarskich, które bez wątpienia zasługują na miano najlepszych. Davos jest najlepszym przykładem na to, że można połączyć nowoczesne rozwiązania i zmodernizowane udogodnienia, jednocześnie nie niszcząc naturalnego i pięknego klimatu alpejskiego miasteczka. Z pewnością wizyta w tym wyjątkowym mieście na długo zapadnie nam w pamięć, gdyż monumentalne zabytki, przeplatają się tam z nowoczesnymi atrakcjami dla turystów.

Magnificent valley with Davos city surrounded by Jakobshorn and Rinerhorn  Swiss Alps peaks from the top of the Schatzalp mountain, Grisons, Switzerland
Wspaniała dolina z miastem Davos otoczona szczytami Alp Szwajcarskich Jakobshorn i Rinerhorn ze szczytu góry Schatzalp, Grisons, Szwajcaria, licencja: shutterstock/By

Jazda na nartach w Davos będzie dla Ciebie prawdziwym wyzwaniem!

Z pewnością, jeśli kochamy jazdę na nartach, to chcemy również stawiać sobie poprzeczkę coraz wyżej. Łagodne zjazdy i stoki już nie sprawiają nam problemów, a jeśli rzeczywiście poszukujemy wyzwań, wówczas jazda na nartach w Davos powinna spełnić nasze oczekiwania. Okazuje się, że to właśnie tam znajdziemy niezliczone kilometry tras narciarskich o maksymalnie zróżnicowanych poziomach trudności. Możemy tam także korzystać z licznych parków do freestyle’u, a także próbować swoich sił na najbardziej stromych trasach zjazdowych w całej Europie. Jedną z najsłynniejszych nartostrad w Davos jest bez wątpienia The Weissfluhjoch. Ma ona aż 11 kilometrów długości i jest przeznaczona jedynie dla zaawansowanych narciarzy. Czy więc nie jest to wystarczający powód ku temu, by odwiedzić Davos?

Red Swiss flag over Davos mountains, Switzerland.
góry Davos, licencja: shutterstock/By

Davos tętni życiem nawet w środku nocy!

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że nie da się całego, długiego dnia spędzić jedynie na stokach i trasach zjazdowych. Wobec tego, narciarze z pewnością będą poszukiwać chwili rozrywki i przyjemności, a wszystko to znajdą właśnie w Davos. Jest to miasto, które tętni życiem nawet po północny, a mieszkańcy i turyści świetnie bawią się w rytm najlepszych i najgorętszych przebojów. Życie nocne jest tu niezwykle bogate. Znajdziesz tu sporo rozrywkowych klubów nocnych, barów i knajpek, w których zabawa trwa do białego rana. Jeśli więc poszukujemy ośrodka narciarskiego nie tylko po to, by wyszaleć się na nartach, ale także, by dobrze się przy tym bawić, wówczas Davos spełni nasze oczekiwania.

Scenery of winter  resort Davos, Switzerland.
widok zimowego kurortu Davos, Szwajcaria., licencja: shutterstock/By

Lubisz narciarski freestyle? Davos będzie dla Ciebie idealne!

Znajdziemy tutaj mnóstwo mocno zróżnicowanych tras zjazdowych. Jednocześnie trzeba sobie również powiedzieć, że jazda na nartach jest również dopuszczalna poza utartymi szlakami. Jeśli należycie do miłośników narciarskiego freestyle’u, to również znajdziecie „coś” dla siebie. Mowa tu chociażby o słynnym Jakobshorn, czyli o parku do jazdy stylem dowolnym i do jazdy na snowboardzie, który został wyposażony w aż 20 różnorodnych przeszkód. Co więcej, często są tam organizowane różnorodne eventy, a dobra muzyka zapewniona jest przez najlepszych DJ- ów. Jest to kolejny i niepowtarzalny atut, który zachęca do tego, by odwiedzić to słynne miasteczko.

Davos jest ulubionym miejscem gwiazd i znanych osobistości!

Miejsce to tylko z pozoru może wydawać się niewielkim i niepozornym resortem narciarskim. Tak naprawdę jednak, miasteczko to jest ulubionym miejscem wszystkich znanych osobistości. Na nartach jeździła tu sama Angela Merkel, Shakira, Bil Clinton czy nawet angielska rodzina królewska. Okazuje się bowiem, że w Davos miejsca typu „low – key” przeplatają się z miejscami typu „VIP”, a co za tym idzie, nawet najbardziej wymagający turyści, będą mogli znaleźć tu idealne miejsce dla siebie. Nie zabraknie różnorodnych restauracji, profesjonalnych szkółek narciarskich, a także zróżnicowanej oferty bazy SPA oraz Wellness. To właśnie wspomniana już różnorodność sprawia, że miasto to z roku na rok staje się coraz popularniejsze i coraz skuteczniej wabi do siebie turystów z różnych stron świata.

Polecamy także wpis: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski w Szwajcarii – gdzie warto się udać?

Możesz być świadkiem słynnego Parsenn Derby!

Davos to miasteczko, w którym zawsze wiele się dzieje i nie można mieć co do tego najmniejszych wątpliwości. Okazuje się, że możemy tam być naocznymi świadkami słynnego Parsenn Derby, które organizowane jest tu od 1924 roku. Czym jest Parsenn Derby? Otóż to wyścigi narciarskie, które uznawane są za prekursora obecnie organizowanego na skalę światową turnieju FIS World Cup! Oczywiście od 1924 roku Parsenn Derby znacznie ewoluowało, a w dzisiejszych eventach biorą udział nawet całe zespoły narciarzy, które walczą o zajęcie jak najwyższej pozycji. Całe wyścigi odbywają się przez trzy dni – od czwartku do soboty, a narciarze rywalizują ze sobą na 3-kilometrowej trasie, na której różnice wysokości sięgają często nawet 700 metrów nad poziomem morza. Wszystko to dzieje się w otoczeniu niesamowitej scenerii, której nie można znaleźć w żadnym innym ośrodku narciarskim. Takiego wyjazdu więc z pewnością długo nie będziemy mogli zapomnieć.

Sheep eating grass near lake Davos with view to Swiss Alps, Graubuenden, Switzerland
jezioro Davos, Szwajcaria, licencja: shutterstock/By

Zrelaksuj się w najlepszych hotelach z kolekcji Davos Mountain Hotel

Jak zostało to już wspomniane znajdziemy tutaj maksymalnie zróżnicowaną bazę noclegową. Niemniej jednak w mieście największą popularnością cieszą się hotele z kolekcji Davos Mountain Hotel. Dlaczego? Otóż zarezerwowanie pokoju w jednym z nich jest równoznaczne z wykupieniem skipassu na 3 dni! Oczywiście warto w tym momencie podkreślić Davos Mountain Hotel to kolekcja hoteli luksusowych. Możemy więc liczyć w nich na jak najwyższe standardy zakwaterowania i maksymalnie profesjonalną obsługę klienta. W hotelach tych również znajdziemy prestiżowe SPA, uzupełnione o kompleksy basenów i najlepsze restauracje. Jeśli więc mamy ochotę na to, by zażyć nieco więcej luksusu i wypocząć w prawdziwie królewskich warunkach, wówczas Davos Mountain Hotel z pewnością nam to zagwarantują.

Jakie jeszcze hotele w Davos zasługują na naszą uwagę?

Davos Mountain Hotel z pewnością cieszy się największą popularnością wśród narciarzy. Niemniej jednak nie każdy z nas musi od razu decydować się na to, by właśnie tam wypoczywać. W Davos znajdziemy bowiem maksymalnie różnorodną bazę noclegową, a także znajdziemy hotele niskobudżetowe, dla tych, którzy chcą nieco więcej zaoszczędzić. Wobec tego, jeśli poszukujemy idealnego i dopasowanego do potrzeb miejsca noclegowego w Davos, to na jakie obiekty powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Oto TOP3 najlepsze hotele w miasteczku:

1. Hilton Garden Inn Davos

Jest to prestiżowy hotel z kolekcji Hilton, który oceniony został na cztery gwiazdki. Hotel ten gwarantuje nam możliwie najwyższe standardy zakwaterowania, a także znajduje się on blisko stoków narciarskich. Wypoczynek w nim z pewnością nas nie rozczaruje.

2. Hard Rock Hotel Davos

To kolejny hotel, który pozwoli nam nieco zaoszczędzić, a jednocześnie sprawi, że poczujemy się jak wielkoformatowe gwiazdy! Hotel ten również oceniony został na cztery gwiazdki i oferuje nam dostęp do basenu oraz SPA. Od najbliższego stoku narciarskiego dzieli go jedynie 150 metrów!

3. Steigenberger Grandhotel Belvedere

To z kolei pięciogwiazdkowy hotel butikowy w Davos, który zagwarantuje nam wypoczynek z uwzględnieniem najwyższych standardów. W hotelu tym czeka na nas SPA, a także szereg innych udogodnień. Do najbliższego stoku jest jedynie 400 metrów!

Poprzedni

Największe ośrodki narciarskie w Alpach! Oto TOP10!

Ośrodki narciarskie w Alpach czynne latem z gwarancją śniegu – gdzie możemy szusować po stokach letnią porą?

Następny

Dodaj komentarz