Dlaczego warto wybrać się na narty na Sycylii?

6 marca 2023 Tagi , , , ,

Z pewnością Sycylia jest jedną z najpopularniejszych, włoskich wysp, szczególnie jeśli chodzi o turystykę letnią. To właśnie tam możemy wypoczywać na najpiękniejszych plażach i jednocześnie raczyć się piękną i słoneczną pogodą. Można nawet powiedzieć, że jeśli decydujemy się na wyjazd na Sycylię w sezonie zimowym, to głównie po to, by uchronić się przed mroźną pogodą, która panuje u nas w kraju. Faktem jest, że Sycylia nie może pochwalić się zbyt górzystym ukształtowaniem terenu. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie będzie to dobre miejsce na zimowy wyjazd z prawdziwego zdarzenia! Faktem jest – na Sycylii nie ma zbyt wielu ośrodków narciarskich, które są nam świetnie znane np. z Austrii czy Szwajcarii. Mocno odbiegają one od tradycyjnego, alpejskiego miasteczka, jednak to właśnie świadczy o ich ponadprzeciętnej wyjątkowości. Poznaj więc kilka powodów, dla których warto wybrać się na narty na Sycylii!

Narty na Sycylii na największym, wciąż czynnym wulkanie w Europie!

Z całą pewnością w momencie, kiedy planujemy swoje zimowe wyjazdy, rzadko kiedy bierzemy pod uwagę możliwość skorzystania z oferty, jaką są narty na Sycylii. Wyspa ta – zgodnie z tym, co zostało już wspomniane – kojarzy się nam przede wszystkim ze słoneczną pogodą i malowniczymi plażami. Jednocześnie doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że to właśnie na Sycylii zlokalizowany jest jeden z największych i wciąż czynnych wulkanów w Europie – Etna. To właśnie wokół niego został zorganizowany jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na całej wyspie!

Erupcja wulkanu Etna - lawa przepływa przez śnieg
Erupcja wulkanu Etna – lawa przepływa przez śnieg, licencja: shutterstock/By Wead

Czy możemy sobie wyobrazić coś lepszego i bardziej ekscytującego niż szusowanie po stokach wulkanu Etna? Z pewnością nigdzie indziej w Europie nie dostaniemy drugiej takiej szansy! Okazuje się, że w sezonie zimowym strome zbocza wulkanu Etna pokrywają się całkiem solidną warstwą grubego, śnieżnego puchu. Wypad na narty na Sycylii są więc świetną okazją do tego, by zdecydować się na całkiem niesamowitą i oryginalną przygodę, a także zażyć sporą dawkę adrenaliny – wulkan Etna w dalszym ciągu jest czynnym wulkanem!

Narty na Sycylii w towarzystwie niezapomnianych widoków!

Wyjazd na narty na Sycylii z pewnością nie cieszą się obecnie największą popularnością, jednak wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie może się to drastycznie zmienić. Coraz więcej miłośników sportów zimowych poszukuje bowiem oryginalnych i nietuzinkowych miejsc do spędzenia swojego zimowego wyjazdu. Jeśli ty również należysz do tego grona, to narty na Sycylii mogą być dla Ciebie świetnym rozwiązaniem. Okazuje się, że wulkan Etna jest jednocześnie najwyższym wzniesieniem na całej wyspie, a szusowanie po jego stokach daje nam niesamowitą okazję do podziwiania zapierających dech w piersiach widoków.

Przy dobrej pogodzie i odrobinie szczęścia podczas zjazdów nartostradami możemy podziwiać Zatokę Syracuse , a także pasmo górskie Le Madonie wraz z najwyższym szczytem Piazzo Carbonara! Oczywiście możemy także zwrócić uwagę na Morze Adriatyckie i malowniczą linię brzegową. Z pewnością szusowanie na nartach w takich warunkach jest jednym z wyjątkowych przeżyć. Żaden ośrodek narciarski w Europie nie zagwarantuje nam aż takich możliwości. Jest to więc najlepszy powód, dla którego warto się udać na narty na Sycylii!

Narty na Sycylii to nieograniczone możliwości dla miłośników sportów zimowych!

Wulkan Etna jest jednym z największych w Europie, wobec tego łatwo można się domyślić, jak wiele przestrzeni pozostaje tam do zagospodarowania niesamowitego ośrodka narciarskiego. Wobec tego można śmiało powiedzieć, że narty na Sycylii dadzą każdemu z nas szereg nieograniczonych możliwości. Malownicze wyciągi i kolejki górskie zlokalizowane są po obu stronach tego wciąż aktywnego wulkanu, dosłownie w taki sam sposób, w jaki zorganizowane są wszelakie ośrodki narciarskie. To z kolei gwarantuje nam maksymalną różnorodność. Na stokach wulkanu Etna mogą się świetnie bawić zarówno narciarze, ale także i miłośnicy jazdy na snowboardzie. Można tam także uprawiać słynny ski touring, skialpinizm, a także samo narciarstwo alpejskie.

Jak więc w prosty sposób można się domyślić, każdy znajdzie tam idealne rozwiązanie dla siebie. Co więcej, warto również wspomnieć tu o maksymalnym zróżnicowaniu wszelakich tras zjazdowych oraz atrakcji. Będą mogli tutaj świetnie się bawić zarówno narciarze, którzy są absolutnie pewni co do swoich umiejętności. Jak także i ci, którzy dopiero co swoją przygodę z nartami rozpoczynają. Dzieci zaś mogą bawić się na łagodnych stokach w towarzystwie doświadczonych instruktorów oraz swoich rodziców. Z pewnością każdy będzie mógł znaleźć „coś” dla siebie. Wszystko to jest najlepszym powodem, dla którego warto zdecydować się na narty na Sycylii.

Narty na Sycylii? Śmiało korzystaj z luksusowych obiektów noclegowych!

Narty na Sycylii są także jedną z najlepszych możliwości co do tego, by skorzystać z prawdziwie luksusowej bazy noclegowej. Okazuje się, że wyspa ta z pełnym zaangażowaniem podeszła do zorganizowania swojego jedynego, ośrodku narciarskiego i postarała się zadbać o to, by miłośnikom sportów zimowych absolutnie niczego nie zabrakło. Wobec tego możemy zdecydować się na noclegi w luksusowych i prestiżowych hotelach. Do najlepszych obiektów noclegowych w okolicy wulkanu Etna możemy zaliczyć:

  1. Airone Wellness Hotel – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA oraz szeregu innych atrakcji. Znajdziemy go w Zaffernea Etna, jedynie kilka metrów od stoków narciarskich.
  2. La Terra Dei Sogni Country Hotel – to z kolei trzygwiazdkowy obiekt noclegowy. Również zlokalizowany jest z bezpośredniej bliskości wulkanu Etna. Możemy liczyć na dostęp do basenu i całego szeregu innych udogodnień.
  3. Atlantis Palace Hotel – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się blisko stoków i zapewnia nam maksymalnie wysoki standard zakwaterowania.

Można więc śmiało powiedzieć, że narty na Sycylii są oryginalnym i absolutnie idealnym pomysłem na spędzenie zimowego wyjazdu w malowniczym miejscu.

Poprzedni

Hotele na narty we Włoszech – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty biegowe (cross country ski) w regionie Styria – TOP lista najlepszych ośrodków

Następny

Dodaj komentarz