Gdzie na narty blisko Turynu? – najlepsze ośrodki w Piemoncie!

, , 4 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że region północnych Włoch jest świetnie znany miłośnikom zimowego szaleństwa. W sezonie zimowym bowiem to na tamtejszych stokach panują zdecydowanie najlepsze warunki do całodniowego szusowania po rajskich stokach, w towarzystwie niesamowitej scenerii. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie turyści nie chcą narażać się na kilkugodzinną podróż do ośrodka narciarskiego, a jak wiadomo, praktycznie żaden z nich nie jest obsługiwany przez międzynarodowy port lotniczy. Wobec tego najwięcej podróżnych i narciarzy obecnie wybiera się w region Piemontu, gdzie największym i głównym miastem jest Turyn. Jednak jakie ośrodki narciarskie znajdują się najbliższej słynnego miasta?

1. Via Lattea

Długie podróże przez region Piemontu mogą zniechęcić dosłownie każdego z narciarzy. Nie da się bowiem ukryć, że wybierając się na zimowy i niezapomniany wyjazd, chcemy jak najszybciej dostać się do docelowego miejsca i cieszyć wyciągami i trasami zjazdowymi. Sercem regionu Piemont jest oczywiście słynne miasto Turyn, w którym znajduje się także najbardziej zatłoczony port lotniczy w północnej części Włoch. Jeśli poszukujemy więc najbliższego ośrodka narciarskiego, warto zwrócić się w stronę Via Lattea. To niewielkie miasteczko i ośrodek w jednym, które znajduje się jedynie 102 kilometry na zachód od Turynu – blisko granicy z Francją. W Via Lattea czeka na nas ponad 140 kilometrów tras zjazdowych i tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego o maksymalnie zróżnicowanym poziomie trudności. Dodatkowo znajdziemy tam świetnie rozwiniętą bazę rozrywkową, gastronomiczną i usługową, więc niczego nam podczas wypoczynku nie zabraknie.

Gdzie można nocować w Via Lattea?

W Via Lattea z całą pewnością nie zabraknie nam różnorodnych opcji zakwaterowania. Jeśli jednak liczymy na wysokie standardy i pełny komfort, wówczas możemy zatrzymać się w Hotelu Sansicario Majestic. Jest to czterogwiazdkowy hotel z szeregiem udogodnień, który dodatkowo znajduje się blisko stoków.

2. Monte Rosa

Monte Rosa to jeden z wyjątkowych ośrodków narciarskich, który znajduje się na granicy Włoch oraz Szwajcarii. Jest to również całoroczny ośrodek narciarski, gdyż znajduje się on u stóp jednego z największych lodowców. Od Turynu Monte Rosa dzieli jedynie niecałe 200 kilometrów. Ośrodek ten jednak z pewnością sprosta oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających. Wyróżnia się on świetnie naśnieżonymi i zaaranżowanymi trasami, a także nowoczesnymi wyciągami, które tworzą prawdziwą karuzelę narciarską wraz z pobliskimi terenami. Co więcej, nie zabraknie tam atrakcji ani dla dorosłych, ani także dla najmłodszych więc wszyscy, z pewnością będą się świetnie bawić.

Red alpine roses with snowy Monte Rosa in the background. Piedmont, Italy. High quality photo
Rczerwone alpejskie róże z ośnieżoną górą Monte Rosa w tle. Piemont, Włochy. licencja: shutterstock/By Maleo Photography

Gdzie można nocować w Monte Rosa?

Monte Rosa jest dość odizolowanym ośrodkiem narciarskim, ze względu na swoje położenie u stóp potężnego lodowca. Wobec tego, noclegów musimy poszukać w najbliższej okolicy. Z pewnością jednym z najlepszych hoteli będzie dla nas Hotel Mountime, który jest czterogwiazdkowym obiektem noclegowym. Warto podkreślić, że oprócz wysokich standardów, oferuje on nam również praktycznie bezpośredni dostęp do stoków narciarskich.

3. Breuil-Cervinia/Valtournenche

Breuil-Cervinia/Valtournenche to kolejny ośrodek narciarski w regionie Piemontu, na który warto zwrócić większą uwagę. Znajduje się on jedynie 120 kilometrów od Turynu i posiada z miastem świetne połączenia drogowe i komunikacyjne. Jest to jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w dolinie Aosta, który niezmiennie od wielu lat przyciąga turystów z całego świata oraz z Europy. Wyróżnia się on długimi i zróżnicowanymi trasami zjazdowymi, które gwarantują nie tylko świetną zabawę, ale także i niesamowite wrażenia. Ośrodek ten uważany jest również za jeden z najpiękniejszych w regionie Piemontu.

Czytaj także: Narty w Cervinia we Włoszech- jak odpowiednio przygotować się do zimowego wyjazdu?

Gdzie można nocować w Breuil-Cervinia/Valtournenche?

W ośrodku Breuil-Cervinia/Valtournenche nie zabraknie nam różnorodnych opcji zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na maksymalnie wysokim standardzie i luksusie, wówczas możemy zatrzymać się w Art Hotel Grandes Murarilles. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA, a także do szeregu innych udogodnień.

4. Briançon/Serre Chevalier

Ten ośrodek narciarski znajduje się na granicy Włoch i Francji, a dokładniej 121 kilometrów od słynnego Turynu. Turyści jednak z nie będą mieli najmniejszych problemów z tym, by do niego dojechać – istnieją dogodne połączenia komunikacyjne i drogowe. Ośrodek ten jest dość popularny wśród narciarzy, gdyż ma on do zaoferowania niezliczone kilometry tras zjazdowych i tras do freestyle’u. Dodatkowo można tam oczekiwać świetnie przygotowanej bazy rozrywkowej, a tamtejsze kluby nocne zagwarantują nam wyśmienitą zabawę praktycznie do białego rana. W Briançon/Serre Chevalier nie zabraknie nam więc niczego!

Gdzie można nocować w Briançon/Serre Chevalier?

Poszukiwania noclegu w ośrodku Briançon/Serre Chevalier nie będą zbyt trudne, a narciarze mają praktycznie nieograniczone możliwości wyboru. Jeśli jednak chcemy zapewnić sobie jak najbardziej komfortowe warunki, wówczas możemy zdecydować się na wynajęcie pokoju w Hotelu Mont- Brison. Faktem jest, że hotel ten został oceniony jedynie na dwie gwiazdki, jednak w jego wnętrzu znajdziemy luksusowe SPA oraz kompleks basenów.

5. Courmayeur

Courmayeur to kolejny ośrodek narciarski w słynnej dolinie Aosta. Znajduje się on jedynie 150 kilometrów na północ od Turynu w kierunku Mont Blanc. Ten ośrodek narciarski uznawany jest za jeden z bardziej ekskluzywnych i wyjątkowych, a co za tym idzie, spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Warto zauważyć, że w Courmayeur możemy korzystać z szeregu tras zjazdowych o zróżnicowanych poziomach trudności, a także z parku snowboardowego. Znajdziemy tam także prestiżowe kluby nocne i restauracje, więc z pewnością będziemy z takiego wyjazdu zadowoleni.

Italy - Aosta, Courmayeur and Mont Blanc - Walk and trekking surrounded by nature with snow , mountains, river and woods in which to relax
Włochy – Aosta, Courmayeur i Mont Blanc – Spacery i trekking w otoczeniu przyrody ze śniegiem, górami, rzeką i lasami, w których można się zrelaksować. licencja: shutterstock/By DELBO ANDREA

Gdzie możemy nocować w Courmayeur?

Jeśli zależy nam na tym, by zapewnić sobie w Courmayeur luksusowe warunki, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Del Viale. Jest to obiekt noclegowy, który został oceniony na trzy gwiazdki. Mimo wszystko oferuje on wysoki standard zakwaterowania.

Czytaj także: Zestawienie najlepszych hoteli na narty w Courmayeur

6. La Thuile

La Thuile to również słynny ośrodek narciarski, który także zlokalizowany jest w dolinie Aosta. Jest to dość kameralne i spokojne miejsce na wymarzony wyjazd na narty. Od Turynu ośrodek ten oddalony jest jedynie o 157 kilometrów i można się tam bez większych problemów dostać wypożyczonym samochodem. W ośrodku czeka na nas ponad 160 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w La Thuile?

Jednym z najlepszych hoteli w La Thuile jest TH La Thuile – Planibel Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do SPA, szeregu restauracji, a także do kompleksu basenowego.

7. Orelle

Orelle jest klimatycznym i niewielkim ośrodkiem narciarskim, który zlokalizowany jest na granicy Włoch i Francji. Od Turynu ośrodek ten dzieli jedynie 116 kilometrów i możemy się tam dostać zarówno własnym samochodem, jak i transportem publicznym. Ośrodek w Orelle oferuje nam różnorodne trasy zjazdowe, a także trasy do narciarskiego freestyle’u. Dodatkowo znajdziemy tam pokaźną bazę gastronomiczną i rozrywkową.

Gdzie możemy nocować w Orelle?

Jeśli chcemy zagwarantować sobie wypoczynek w Orelle z uwzględnieniem najwyższych standardów, wówczas możemy zatrzymać się w Résidence Orelle 3 vallées by Resid&Co. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i SPA.

8. Val Cenis

To kolejny ośrodek narciarski, który znajduje się blisko Turynu – 127 kilometrów – choć już na terytorium Francji. To jeden z większych i nowocześniejszych ośrodków, który zapewni nam wszystko to, co może być potrzebne do spędzenia niezapomnianego, zimowego wyjazdu. Dysponuje on zróżnicowanymi trasami narciarskimi, które zlokalizowane są na różnych poziomach wysokości.

Gdzie można nocować w Val Cenis?

Jednym z najlepszych hoteli w Val Cenis jest bez wątpienia Les Alpages De Val Cenis by Resid&co. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 200 metrów od stoków narciarskich.

Poprzedni

Ośrodki narciarskie w Alpach czynne latem z gwarancją śniegu – gdzie możemy szusować po stokach letnią porą?

Najdłuższe trasy narciarskie we Włoszech

Następny

Dodaj komentarz