TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie – które z nich warto odwiedzić?

, , , 13 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Sezon zimowych wyjazdów nie tak dawno wszedł w swoją najintensywniejszą fazę. Wiele osób już z pewnością ma swoje, zimowe wyjazdy za sobą, zaś inna grupa turystów dopiero poszukuje swojego wymarzonego miejsca. Nie da się ukryć, że jeśli chodzi o europejskie ośrodki narciarskie, to możemy w tym momencie pochwalić się prawdziwym bogactwem. Kraje takie jak Niemcy, Włochy, Szwajcaria, Austria czy też Francja świetnie są znane ze swoich terenów narciarskich. Jednocześnie wiele turystów chce spędzić swój zimowy wyjazd w pięknym i majestatycznym miejscu. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP13 najlepszych i najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie? Oto lista tych, do których koniecznie musisz się wybrać!

1. Courchevel, France

Nasze zestawienie TOP13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie rozpoczyna resort Courchevel, który znajduje się we Francji. Ośrodek ten jest świetnie znany zimowym turystom, nie tylko ze względu na niesamowite trasy narciarskie, ale także ze względu na szereg, panoramicznych widoków. Znajduje się on w malowniczej dolinie, a wjeżdżając na jeden z kilkunastu szczytów, możemy podziwiać niesamowity, bezkresny horyzont.

Czytaj także: Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji – gdzie najlepiej jechać na narty biegowe?

Gdzie można nocować w Courchevel?

Jeśli zależy nam na wyjątkowym miejscu noclegowym w Courchevel, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Chalet Emilie. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się maksymalnie blisko stoków i oferuje nam wysoki standard zakwaterowania.

2. Zermatt, Switzerland

Zermatt to kolejny ośrodek narciarski, który śmiało można nazwać jednym z najpiękniejszych w Europie. Zlokalizowany jest on w Szwajcarii, pomiędzy najbardziej stromymi stokami alpejskimi. Ten ośrodek narciarski jest również jednym z lepszych miejsc na après ski, ze względu na bogatą bazę rozrywkową.

Gdzie można nocować w Zermatt?

Baza noclegowa w Zermatt jest świetnie zorganizowana. Możemy wybierać spośród różnych opcji zakwaterowania. Jednocześnie jednym z najlepszych obiektów noclegowych wydaje się pozostawać Alpen Resort Hotel. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i SPA.

3. Val d’Isere, France

Val d’Isere to kolejny ośrodek narciarski we Francji, który jest niezwykle popularny wśród turystów. Wyróżnia się on przede wszystkim malowniczą lokalizacją w dolinie, tuż u podnóża gór. Wszystkie trasy zjazdowe dodatkowo zostały rozmieszczone tak, by obfitowały w niesamowite i panoramiczne widoki. Val d’Isere z pewnością jest jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie.

Czytaj także: Dlaczego warto postawić na narty w Francji? Oto top10 powodów!

Gdzie można nocować w Val d’Isere?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie jeden z najlepszych noclegów w ośrodku narciarskim Val d’Isere, wówczas możemy zatrzymać się w La Savoyarde. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 20 metrów od stoku narciarskiego.

4. Cortina d’Ampezzo, Italy

Kolejnym, popularnym ośrodkiem narciarskim, który zasłużył sobie na miano najpiękniejszego jest Cortina d’Ampezzo. Jest to resort zlokalizowany w północnym regionie Włoch. Jest to jeden z tych ośrodków, który może pochwalić się największą liczbą słonecznych dni w ciągu całego roku. Z pewnością przebywający tam na nartach turyści równie wysoko docenią sobie możliwość podziwiania panoramicznych widoków.

Cortina D Ampezzo resort, Południowy Tyrol, Włochy, Europa
Cortina D Ampezzo resort, Południowy Tyrol, Włochy, Europa, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Top 7 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Gdzie można nocować w Cortina d’Ampezzo?

Baza noclegowa w Cortina d’Ampezzo jest różnorodna. Jednak jednym z lepszych hoteli wydaje się być Hotel Serena. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zaoferuje nam wysoki standard zakwaterowania i dostęp do szeregu innych udogodnień.

5. Chamonix, France

Chamonix to kolejny ośrodek we Francji, który bez wątpienia zasłużył sobie na miano jednego z najpiękniejszych. Zlokalizowany jest on w pobliżu Mont Blanc, czyli jednego z najsłynniejszych szczytów we Francji. Można więc spodziewać się tam najpiękniejszych widoków, jakie tylko znajdziemy w europejskich ośrodkach narciarskich. Z pewnością takiego wyjazdu nikt z nas nie będzie żałować.

Gdzie można nocować w Chamonix?

Jeśli poszukujemy jednego z najlepszych hoteli w ośrodku narciarskim Chamonix, wówczas możemy zatrzymać się w Chalet La Source. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu oraz SPA.

6. St. Anton am Arlberg, Austria

Austria z pewnością jest jednym z tych krajów, który może poszczycić się jedną z największych liczb nowoczesnych ośrodków narciarskich w Europie. Jednak St. Anton am Arlberg zasługuje na szczególne wyróżnienie. To ośrodek narciarski i historyczne, niewielkie miasteczko w jednym, więc z pewnością poczujemy tam niezapomniany klimat, a także będziemy mogli korzystać z możliwości romantycznych spacerów.

Gdzie można nocować w St. Anton am Arlberg?

Poszukiwania noclegu w St. Anton am Arlberg nie powinny być zbyt trudne. Baza noclegowa w ośrodku jest świetnie przygotowana na turystów. Mogą oni zatrzymać się, chociażby w Hotelu Andino. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do szeregu udogodnień.

7. Kitzbühel, Austria

Kitzbühel to jeden z największych ośrodków narciarskich w Austrii, który można śmiało nazwać również jednym z najpiękniejszych. Wynika to ponownie z faktu, że możemy cieszyć się bliskością niesamowicie klimatycznego, alpejskiego miasteczka, które oferuje nam wiele zabytków i inspirujących miejsc. Nic więc dziwnego, że jest to jeden z najczęściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Europie.

Gdzie można nocować w Kitzbühel?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego hotelu w malowniczym ośrodku w Kitzbühel, wówczas możemy zatrzymać się w ERIKA Boutiquehotel Kitzbühel. Jest to czterogwiazdkowy hotel butikowy, o wysokim standardzie.

8. St. Moritz, Switzerland

Kolejnym ośrodkiem narciarskim, na który z pewnością musimy zwrócić uwagę, jest malowniczo zlokalizowany St. Mortiz w Szwajcarii. Ośrodek ten znajduje się pomiędzy skalistymi szczytami Alp, a co za tym idzie, dostarcza nam prawdziwie niesamowitych widoków. Dodatkowo St. Mortiz to również jedno z lepiej znanych miejsc na narciarskie apres ski, więc niczego nam tam nie zabraknie.

Gdzie nocować w St.Mortiz?

Jednym z najlepszych hoteli w St. Mortiz jest Hotel Nolda. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, o wysokim standardzie.

9. Val Gardena, Italy

Val Gardena to jeden z piękniejszych i bardziej słonecznych ośrodków narciarskich, jakie tylko możemy znaleźć we Włoszech. Oferuje on prawdziwie malownicze stoki narciarskie, a wyciągi pozwalają nam na podziwianie najpiękniejszych widoków na całą dolinę Aosta. Nie możemy również zapomnieć o tym, że w Val Gardena zawsze wiele się dzieje – różnorodne koncerty czy wydarzenia dla narciarzy sprawiają, że tego ośrodka narciarskiego nie da się pominąć w sezonie zimowym.

Skiing area in the Dolomites Alps. Overlooking the Sella group  in Val Gardena. Italy
Teren narciarski w Alpach Dolomitów. Z widokiem na grupę Sella w Val Gardena. Włochy, licencja: shutterstock/By wjarek

Gdzie można nocować w Val Gardena?

Jeśli chcemy znaleźć idealny hotel w Val Gardena, wówczas możemy zatrzymać się w Hotelu Paradell. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie zakwaterowania.

Czytaj także: Gdzie zatrzymać się w Val Gardena? Najlepsze hotele na narty!

10. Zugspitze, Germany

Okazuje się, że w Niemczech również znajdziemy przepiękne i urzekające ośrodki narciarskie. Jednym z nich z pewnością jest klimatyczny resort Zugspitze. Zlokalizowany jest on w najwyższym paśmie Alp niemieckich, a co za tym idzie, pozwoli nam na odpoczynek i szusowanie po stokach w otoczeniu niesamowitych widoków. Ośrodek ten jest również wyjątkowo przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi, więc śmiało możemy się tam wybrać.

picturesque turquois lake Eibsee by the foot of mountain Zugspitze in Bavaria (Germany)
malownicze turkusowe jezioro Eibsee u podnóża góry Zugspitze w Bawarii (Niemcy) , licencja: shutterstock/By Julia Faerber Summer 23

Gdzie można nocować w Zugspitze?

Jednym z najlepszych hoteli w Zugspitze wydaje się być hotel Heinterwanger Hof. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który dodatkowo znajduje się niesamowicie blisko stoków narciarskich.

11. Courmayeur, Italy

Courmayeur śmiało możemy określić mianem jednego z najbardziej znanych ośrodków narciarskich w Europie. Co więcej, nie możemy także odmówić mu wyjątkowego uroku i klimatu. Znajduje się on w słynnej dolinie Aosty i kusi narciarzy malowniczo zlokalizowanymi trasami zjazdowymi i wyciągami. Z każdego miejsca w Courmayeur możemy podziwiać nagie szczyty Alp, a także panormiacznne krajobrazy na bezkresny horyzony. Wizyty w tym ośrodku narciarskim z pewnością nikt z nas nie będzie żałował.

Gdzie można nocować w Courmayeur?

Baza noclegowa w Courmayeur jest świetnie rozwinięta. Jeśli jednak zależy nam na prawdziwie luksusowym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w TH Courmayeur. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który udostępnia nam prestiżowe SPA oraz basen. Dodatkowo znajduje się on wyjątkowo blisko stoków narciarskich.

12. Grindelwald-Wengen and the Jungfrau, Switzerland

Grindelwald-Wengen and the Jungfrau to ośrodek narciarski zlokalizowany w Szwajcarii, który może pochwalić się najdłuższym sezonem narciarskim w Europie. Jest on malowniczo położony w dolinie, a co za tym idzie, na brak pięknych widoków z pewnością nie będziemy mogli narzekać. Dodatkowo w ośrodku tym czeka na nas cała masa nietuzinkowych atrakcji i wydarzeń, w których możemy aktywnie uczestniczyć. Z pewnością taki wyjazd na długo zapadnie wszystkim narciarzom w pamięć.

Gdzie można nocować w Grindelwald-Wengen and the Jungfrau?

Jeśli zależy nam na jednym z najlepszych hoteli w Grindelwald-Wengen and the Jungfrau, wówczas możemy zatrzymać się w Sunstar Hotel and SPA Grindelwald. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA, basenu, a także niewielkiej restauracji.

13. Les Arcs and La Plagne, France

Ostatnim ośrodkiem narciarskim, który zasługuje na wyróżnienie w rankingu TOP13 najpiękniejszych miejsc na narty w Europie jest Les Arcs and La Plagne we Francji. Ten ośrodek narciarski powstał z połączenia dwóch, malowniczych wiosek i jest obecnie jednym z największych terenów narciarskich w tym kraju. Możemy tam podziwiać panoramiczne widoki na Mont Blanc, a jednocześnie cieszyć się ze świetnie przystosowanej bazy do apres ski. Wizyta w takim ośrodkuy narciarskim z pewnością będzie niezapomnianym i wyjątkowym przeżyciem.

chair lift in ski center les arcs, paradiski on the french alps on a winter snowy day
wyciąg krzesełkowy w ośrodku narciarskim les arcs, paradiski na francuskich alpach w zimowy śnieżny dzień, licencja: shutterstock/By Nikola Spasenoski

Gdzie można nocować w Les Arcs and La Plagne?

Jeśli poszukujemy najlepszego hotelu w Les Arcs and La Plagne wówczas możemy zdecydować się na pobyt w La Chalette Friendly Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje wysokie standardy zakwaterowania. Dodatkowo znajduje się on maksymalnie blisko stoków narciarskich.

Poprzedni

Narty biegowe w Szwajcarii – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

TOP 12 najlepszych ośrodków narciarskich w Kolorado – do których z nich warto się udać?

Następny

Dodaj komentarz