Gdzie na narty w Kalifornii? TOP 11 najlepszych ośrodków narciarskich w regionie

12 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

Kalifornia to jeden z najgorętszych stanów w USA, więc z pewnością nie kojarzy się nam ona z ośrodkami narciarskimi. Zwykle wybieramy ten stan na rajskie wakacje na jednym z najsłynniejszych wybrzeży Stanów Zjednoczonych. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że Kalifornia to stan maksymalnie zróżnicowany, który może mocno zaskoczyć nie jednego turystę. Okazuje się bowiem, że narciarstwo czy snowboard nie jest tam żadną nowością, a najlepszym dowodem na to są stoki i ośrodki narciarskie, które możemy tam znaleźć. Wobec tego, które ośrodki narciarskie w Kalifornii możemy zaliczyć do TOP11 najlepszych?

1. Palisades Tahoe

Palisades Tahoe to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich, jaki tylko znajdziemy w Kalifornii. Możemy spodziewać się tam niesamowicie dobrych warunków i wiecznie zaśnieżonych stoków narciarskich. Co więcej. Palisade Tahoe znajduje się dość blisko metropolii, jaką jest Sacramento, więc z całą pewnością nie będziemy mieć problemów z dojazdem. Jest to ośrodek, który jest wyjątkowo przyjazny dla rodzin z dziećmi, a co za tym idzie, w Palisades Tahoe przygotowanych jest wiele atrakcji dla maluchów.

Gdzie można nocować w Palisades Tahoe?

Jeśli poszukujemy dogodnego noclegu w ośrodku narciarskim Palisade Tahoe, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Palisades Tahoe Lodge. Jest to wyjątkowo luksusowy pensjonat, który został oceniony na trzy gwiazdki. Dodatkowo znajduje się on dość blisko stoków narciarskich.

2. Heavenly Ski Resort

Heavenly Ski Resort to kolejne, perfekcyjne miejsce na narty w Kalifornii. Ten ośrodek narciarski jest dość kameralny, jednak można tam cieszyć się niezapomnianym klimatem i świetnie przygotowanymi miejscami na après ski. Heavenly Ski Resort jest również jednym z tych ośrodków narciarski, w których możemy cieszyć się zdecydowanie największą ilością dni słonecznych w ciągu roku. Jednak sezon narciarski nie jest tam najdłuższy, więc jeśli planujemy narty w Kalifornii w Heavenly Ski Resort, wówczas musimy się nieco pośpieszyć.

Gdzie można nocować w Heavenly Ski Resort?

Baza noclegowa w Heavenly Ski Resort nie jest tak rozwinięta, jak w innych ośrodkach narciarskich. Niemniej jednak znajdziemy tam kilka, wyjątkowych obiektów noclegowych. Jednym z nich może być pensjonat Ski Run Village 1, który znajduje się tuż przy stokach.

3. Mammoth Mountain Ski Area

Mammoth Mountain Ski Area również jest jednym z lepszych miejsc na narty w Kalifornii. To dość pokaźny i popularniejszy ośrodek narciarski, który zagwarantuje nam dostęp do ponad 50 kilometrów tras do narciarstwa biegowego i narciarstwa zjazdowego. Dodatkowo możemy tam śmiało wybrać się na jazdę poza trasami, a sam narciarski freestyle jest tam dość powszechnie uprawiany. W Mammoth Mountain Ski Area znajdziemy również specjalne miejsca do jazdy na desce snowboardowej, więc z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie!

Gondola Rides at Mammoth Mountain ski area with snow background. Winter scenic in California.
Przejażdżki gondolą w ośrodku narciarskim Mammoth Mountain z tłem śniegu. Zimowy pejzaż w Kalifornii., licencja: shutterstock/By Vladyslav Horoshevych

Gdzie można nocować w Mammoth Mountain Ski Area?

W Mammoth Mountain Ski Area znajdziemy dość dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Możemy zatrzymać się w wielu hotelach i pensjonatach. Jednocześnie, jeśli poszukujemy najlepszego z nich, wówczas warto wybrać Emperia High Sierra Hotel. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy z basenem, który znajduje się blisko stoków narciarskich.

4. Northstar California

Jeśli planujemy wyjazd na narty w Kalifornii wówczas możemy wybrać ośrodek Northstar California. Jest to jedno z popularniejszych miejsc zarówno wśród miejscowych, jak i wśród turystów. Ośrodek ten znany jest przede wszystkim ze swojej pokaźnej bazy miejsc na après ski. Oprócz nowoczesnych wyciągów i tras narciarskich znajdziemy tam również szereg klubów nocnych i innych lokali rozrywkowych. Co więcej, w tym ośrodku możemy szusować po stokach nawet w nocy!

Gdzie można nocować w Northstar California?

Jednym z lepszych obiektów noclegowych w Northastar California jest z pewnością Northstar California Resort. To czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam wysoki standard zakwaterowania, a także bezpośrednią bliskość stoków narciarskich.

5. Kirkwood Ski Resort

Jeśli poszukujemy miejsca na narty w Kalifornii, które będzie wyjątkowo przyjazne rodzinom z dziećmi, to Kirkwood Ski Resort będzie dla nas świetnym rozwiązaniem. Okazuje się, że w tym ośrodku znajdziemy specjalnie przygotowane trasy do nauki jazdy na nartach, a także do rodzinnych zjazdów. Dodatkowo maluchy mogą korzystać z zajęć w szkółkach narciarskich i doskonalić swoje umiejętności.

Gdzie można nocować w Kirkwood Ski Resort?

Jeśli szukamy dla siebie najlepszego hotelu w Kirkwood Ski Resort, wówczas możemy zdecydować się na zakwaterowanie w Kirkwood Resort. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się dość blisko stoków narciarskich.

6. Sugar Bowl

Sugar Bowl to kolejny ośrodek, który będzie idealny na narty w Kalifornii. Możemy się tam cieszyć 30 – stoma kilometrami tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Jest to dość kameralny resort, który pozwala na rekreacyjną jazdę na nartach i na desce snowboardowej. Sugar Bowl jest jednym z lepszych ośrodków na narty w Kalifornii dla rodzin z małymi dziećmi.

Skiing Sugar Bowl in Tahoe California
Jazda na nartach Sugar Bowl w Tahoe w Kalifornii, licencja: shutterstock/By Photos by Kerstin

Gdzie można nocować w Sugar Bowl?

Jeśli poszukujemy noclegu w Sugar Bowl to – niestety – ale mamy dość ograniczone możliwości. Możemy jednak zdecydować się na zakwaterowanie w pensjonacie Truckee Donner Lodge. Jest to trzygwiazdkowy pensjonat oddalony od ośrodka Sugar Bowl o około 4 kilometry.

7. Big Bear Mountain Resort

Jeśli wybieramy się na narty w Kalifornii, to koniecznie musimy odwiedzić słynny ośrodek narciarski Big Bear Mountain Resort. Jest to jeden z większych i bardziej zróżnicowanych terenów narciarskich w Kalifornii, w którym możemy cieszyć się aż 80 – cioma kilometrami świetnie przygotowanych tras. Znajduje się tu także tor saneczkowy oraz miejsce dla miłośników snowboardu. Z pewnością Big Bear Mountain Resort może zaoferować nam jedne z lepszych warunków do uprawiania sportów zimowych, więc warto zdecydować się ten resort odwiedzić.

Gdzie można nocować w Big Bear Mountain Resort?

Jeśli poszukujemy idealnego dla siebie noclegu w Big Bear Mountain Resort, wówczas możemy zatrzymać się w Noon Lodge. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do basenu. Dodatkowo znajduje się on jedynie 200 metrów od najbliższego stoku narciarskiego.

8. Badger Pass Ski Area

Kolejnym, świetnym miejscem na narty w Kalifornii jest Bager Pass Ski Area. Jest to ośrodek narciarski zlokalizowany u stóp masywu górskiego, w okolicach lodowca. Nie da się więc zaprzeczyć temu, że warunki do szusowania po stokach są tu idealne. Jest to całoroczny resort narciarski, więc możemy udać się tam o każdej porze roku. Badger Pass Ski Area jest gwarancją śniegu i świetnej zabawy, bez względu na sezon.

Gdzie można nocować w Badger Pass Ski Area?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu w Badger Pass Ski Area to możemy zatrzymać się w pensjonacie Four Seasons. Jest to niewielki i klimatyczny pensjonat, który znajduje się blisko wyciągu narciarskiego w Badger Pass Ski Area.

9. Mt. Shasta Ski Park

Mount Shasta Ski Park to miejsce, którego z pewnością nie możemy pominąć, jeśli wybieramy się na narty w Kalifornii. Nie jest to z pewnością jeden z największych resortów, jednak nie zabraknie nam tam tras zjazdowych oraz tras do narciarskiego freestyle’u. Możemy również świetnie bawić się na trasach snowboardowych – jednak są one przeznaczone tylko dla najbardziej doświadczonych, o czym warto pamiętać.

Mount Shasta, potentially active volcano located in Siskiyou County, California.
Mount Shasta, potencjalnie aktywny wulkan położony w hrabstwie Siskiyou w Kalifornii, licencja: shutterstock/By bon9

Gdzie można nocować w Mt. Shasta Ski Park?

Jednym z najlepszych noclegów w Mt. Shasta Ski Park jest hotel Strawberry Valley Inn. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do luksusowego SPA oraz basenu. Dodatkowo znajduje się on jedynie 500 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego i tras zjazdowych.

10. Mt. Baldy Resort

Narty w Kalifornii w Mount Baldy Resort to również gwarancja świetnej zabawy i niezapomnianych przeżyć. Możemy tam korzystać z około 20 kilometrów tras zjazdowych, ale także możemy bawić się w najlepszych klubach nocnych. Ten ośrodek narciarski praktycznie nigdy nie zasypia, a po stokach narciarskich możemy szusować nawet w nocy. Jest to bez wątpienia jedno z lepszych miejsc na narty w Kalifornii.

Gdzie można nocować w Mt. Baldy Resort?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Mt. Baldy Resort jest pensjonat Grand Pine Cabins. Oferuje on zakwaterowanie w niewielkich domkach narciarskich, w pobliżu wyciągu.

11. Mountain High

Mountain High Resort to również jeden z lepiej znanych ośrodków narciarskich w Kalifornii. Został on zaaranżowany głównie z myślą o najbardziej doświadczonych narciarzach, jednak znajdzie się także kilka łagodnych tras dla początkujących. Jest to również jeden z tych ośrodków narciarskich w Kalifornii, gdzie możemy cieszyć się największą liczbą dni słonecznych w skali roku. Z pewnością więc jest to jedno z lepszych miejsc na narty w Kalifornii.

Gdzie można nocować w Mountain High?

Jeśli szukamy idealnego noclegu w Mountain High, wówczas możemy zatrzymać się w Cajon Pass Inn. Jest to dwugwiazdkowy hotel o dość dobrym standardzie zakwaterowania. Dodatkowo znajduje się on blisko stoków.

Czytaj także:

Gdzie na narty blisko Nowego Jorku – oto lista najlepszych z nich!

Poprzedni

Gdzie na narty blisko Nowego Jorku – oto lista najlepszych z nich!

Narty w Szwajcarii – gdzie się wybrać? Oto TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w tym regionie!

Następny

Dodaj komentarz