TOP 12 najlepszych ośrodków narciarskich w Kolorado – do których z nich warto się udać?

13 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że Stany Zjednoczone nigdy nie były wyjątkowo znane z zamiłowania do sportów zimowych i narciarstwa. Jednocześnie można z pełną dumą powiedzieć, że w tym zakresie zaszły obecnie niewyobrażalne zmiany. Mieszkańcy USA wydawać by się mogło, że oszaleli na punkcie narciarstwa i tłumnie zaczęli – w sezonie zimowym – szturmować najlepsze i najbardziej znane resorty narciarskie w kraju. Okazuje się, że tego typu zachowania nie umknęły uwadze turystów, którzy również coraz chętniej zaczęli coraz chętniej organizować swoje zimowe wyjazdy w nieco odleglejsze miejsca. Jednocześnie, stanem, który może poszczycić się jak największą liczbą ośrodków narciarskich jest obecnie Kolorado. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP12 najlepszych ośrodków narciarskich w Kolorado?

1. Vail Mountain Resort

Jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w stanie Kolorado jest bez wątpienia Vail Mountain Resort. To ośrodek narciarski z niesamowicie długą historią. Wielokrotnie odbywały się tam zawody pucharu świata w narciarstwie alpejskim, a co więcej, resort ten był gospodarzem igrzysk olimpijskich. Czego można się spodziewa po tym ośrodku? Przede wszystkim znajdziemy tam niezliczone kilometry tras zjazdowych, tras do narciarstwa biegowego i narciarstwa alpejskiego. Dodatkowo nie zabraknie nam tam również nowoczesnych wyciągów, które przyczynią się do prostego i skutecznego poruszania się pomiędzy trasami zjazdowymi. Ten ośrodek jest również wyjątkowo przyjezdny rodzinom z dziećmi, więc dla nikogo nie zabraknie tam atrakcji. Jest to jedno z najlepszych miejsc na narty w Kolorado!

Gdzie można nocować w Vail Mountain Resort?

Vail Mountain Resort to świetne miejsce na narty w Kolorado, w którym możemy korzystać z różnorodnych możliwości zakwaterowania. Niemniej jednak jednym z najlepszych hoteli wydaje się być Four Seasons Resort Vail. Jest to pięciogwiazdkowy hotel z dostępem do szeregu udogodnień i blisko stoków narciarskich.

2. Aspen Snowmass

Aspen Snowmass to kolejne miejsce na narty w Kolorado, które nie rozczaruje ani początkujących, ani także bardziej doświadczonych narciarzy. Okazuje się, że znajdziemy tam aż 100 kilometrów tras zjazdowych, rozciągających się pomiędzy czterema szczytami górskimi. W Aspen Snowmass znajdziemy również pokaźną bazę lokali gastronomicznych oraz rozrywkowych, które są idealnym rozwiązaniem w zakresie après ski. W tym ośrodku narciarskim również nie powinno nam niczego zabraknąć, a panujące tam warunki na stokach są wręcz idealne!

Gdzie można nocować w Aspen Snowmass?

W Aspen Snowmass znajdziemy również pokaźną bazę noclegową, więc możemy skorzystać z wielu możliwości zakwaterowania. Niemniej jednak jednym z najlepszych hoteli wydaje się być White Horse Lodge. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się blisko stoków i gwarantuje zakwaterowanie w wysokim standardzie.

3. Telluride Ski Resort

Telluride Ski Resort to kolejne, świetne miejsce na narty w Kolorado, którego nie możemy pominąć. Okazuje się, że nie jest to tak pokaźny ośrodek, jak dwa wymienione poprzednio, jednak zaoferuje on nam dostęp do niezliczonej ilości atrakcji. W Telluride z tras zjazdowych mogą korzystać nie tylko narciarze, ale także i snowboardziści. Dodatkowo trasy są różnorodne i oferują szeroki wybór poziomów trudności. Ośrodek sportów zimowych w Telluride również był gospodarzem zimowej olimpiady i wielu innych zawodów.

Beautiful mountain landscape in Telluride, Colorado, on a bright sunny day
Piękny krajobraz górski w Telluride, Kolorado, w jasny, słoneczny dzień, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: TOP 18 najlepszych ośrodków narciarskich w USA – do których z nich z pewnością warto się udać?

Gdzie można nocować w Telluride?

W Telluride baza noclegowa jest nieco ograniczona, co jednak nie oznacza, że zabraknie nam tam wyjątkowych hoteli. Jednym z najlepszych wydaje się pozostawać Mountain Lodge at Telluride. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu, a dodatkowo znajduje się on blisko stoków narciarskich.

4. Beaver Creek Resort

Beaver Creek Resort to miejsce na narty w Kolorado, które zostało stworzone z myślą o najbardziej wymagających narciarzach i snowboardzistach. Nie da się bowiem ukryć, że jest to jeden z bardziej ekskluzywnych i luksusowych ośrodków narciarskich, a także miejsce na après ski w Kolorado. Znajdziemy tam niezliczone kilometry tras zjazdowych, a także wyjątkowo luksusowe restauracje oraz szereg hoteli. Nie zabraknie także rozrywkowych kubów nocnych, a także miejsc, w których mogą bawić się najmłodsi. Ten ośrodek narciarski z pewnością nie rozczaruje żadnego z narciarzy.

Gdzie można nocować w Beaver Creek Resort?

Wspomniane już zostało, że w Beaver Creek Resort można znaleźć pokaźnie rozwiniętą bazę noclegową. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nocować w możliwie jak najlepszym hotelu, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Park Plaza Beaver Creek. Jest to czterogwiazdkowy i luksusowy obiekt noclegowy, który oferuje dostęp do basenu oraz prestiżowego SPA.

5. Breckenridge Ski Resort

Breckenridge to kolejne, fenomenalne miejsce na narty w Kolorado, którego nie możemy pominąć. Okazuje się bowiem, że znajdziemy tam wszystko, co może być nam potrzebne do spędzenia niezapomnianego wyjazdu zimowego. Jest to dość kameralny teren narciarski, który oferuje nam dostęp do skromnych 40 kilometrów tras zjazdowych. Jednocześnie warto podkreślić, że trasy te są wyjątkowo nowoczesne i wiecznie zaśnieżone. W Breckenridge Ski Resort bez większych problemów można również wypocząć z całą rodziną.

Gdzie można nocować w Breckenridge Ski Resort?

Jeśli zależy nam na luksusowym obiekcie noclegowym w Breckenridge Ski Resor, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w The Bivvi Hotel. Jest to hotel, który został oceniony na dwie gwiazdki, jednak w jego wnętrzu znajdziemy dostęp do basenu, a także do szeregu innych udogodnień.

6. Keystone Resort

Keystone Resort to kolejne miejsce na narty w Kolorado, które powinno spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. W ośrodku tym zawsze wiele się dzieje. Można powiedzieć, że jest to również jedno z lepszych miejsc na zimowe après ski i niezapomnianą zabawę. Jest to również jeden z większych ośrodków narciarskich w stanie Kolorado, więc możemy korzystać tam również z niezliczonych kilometrów tras zjazdowych. Śmiało można wybrać się tam na zimowy wyjazd również w towarzystwie pociech, gdyż znajdziemy tam wiele szkółek narciarskich i snowboardowych, w których maluchy mogą podnosić swoje umiejętności w zakresie sportów zimowych.

SKIER WITH NICE VIEW OF SKI TRIAL AND PINE TREES IN COLORADO IN BRIGHT BLUE SKY
SKIER WITH NICE VIEW OF SKI TRIAL AND PINE TREES IN COLORADO IN BRIGHT BLUE SKY , licencja: shutterstock/By Doubletree Studio

Gdzie można nocować w Keystone?

Jeśli zależy nam na jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Keystone, wówczas możemy zdecydować się na wypoczynek w Hyatt Place Keystone. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się nie tylko w niedalekiej odległości od stoków, ale jednocześnie gwarantuje on nam dostęp do basenu i pokojów z panoramicznymi widokami na górskie szczyty.

7. Purgatory Resort

Purgatory Resort to kolejne miejsce na narty w Kolorado, którego nie możemy absolutnie pominąć. Jest to resort stworzony z myślą o doświadczonych narciarzach i snowboardzistach. Znajdziemy tam jedne z najbardziej stromych tras zjazdowych, a niektóre z nich oferują nawet nachylenie o wartości 100%. Niemniej jednak osoby, które dopiero zaczynają swoją przygodę z nartami, również nie będą mogły narzekać na brak łagodnych tras zjazdowych. Ośrodek ten jest zdecydowanie mniejszy od poprzednich, które zostały już wspomniane, jednak jest on niemniej atrakcyjny. Co więcej, jego niewątpliwą zaletą jest to, że sezon narciarski trwa tam wyjątkowo długo, więc z pewnością nie będziemy „spóźnieni” na nasz zimowy wyjazd.

Gdzie można nocować w Purgatory Resort?

Jeśli zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym w Purgatory Resort, wówczas możemy zdecydować się na wypoczynek w Comfort Inn and Suites Durango. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam szybki dostęp do wyciągów narciarskich, a także wysoki standard zakwaterowania.

8. Steamboat Ski Resort

Steamboat Ski Resort jest jednym z największych ośrodków narciarskich, który zlokalizowany jest w Kolorado. Wyróżnia się on przede wszystkim maksymalnie zróżnicowanymi trasami zjazdowymi, więc jest pewne, że każdy, nawet najbardziej wymagający narciarz znajdzie tu idealne miejsce dla siebie. Z pewnością warto wspomnieć, że w tym ośrodku narciarskim również organizowane były igrzyska olimpijskie, więc wyjazd tam z pewnością dostarczy nam niesamowitych wrażeń i wiele atrakcji.

Gdzie można nocować w Steamboat Ski Resort?

W ośrodku narciarskim Steamboat Ski Resort bez większych problemów znajdziemy wiele, różnorodnych miejsc noclegowych. Niemniej jednak najlepszym hotele wydaje się być The Bristol Hotel. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie zakwaterowania. Dodatkowo znajduje się on dość blisko stoków narciarskich.

9. Copper Mountain

Copper Mountain, czyli Góra Copper’a to kolejne, świetne miejsce na narty w Kolorado. Jest to bez wątpienia jeden z większych ośrodków narciarskich. Możemy tam korzystać z ponad 80 kilometrów tras narciarskich, a także można skorzystać z miejsc na narciarski freestyle. Tak więc nie zabraknie nam tam wielu możliwości, z których możemy bez większego problemu skorzystać. Z pewnością Cooper Mountain jest jednym z najlepszych miejsc na zimowy wyjazd.

Gdzie można nocować w okolicy Copper Mountain?

Jeśli chcemy nocować w jednym z lepszych hoteli w okolicy Copper Mountain wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Copper Springs. Okazuje się, że jest to jeden z najlepszych hoteli ośrodku, który dodatkowo znajduje się maksymalnie blisko stoków.

10. Arapahoe Basin

Jednym z słynniejszych ośrodków na narty w Kolorado jest również Arapahoe Basin. Jest to popularny, aczkolwiek dość kameralny ośrodek narciarski, który zaoferuje nam dostęp do około 50 kilometrów tras zjazdowych. Niemniej jednak jest tam świetnie rozwinięta baza après ski. Możemy więc korzystać z różnorodnych atrakcji, nawet tych, które nie są do końca przeznaczone dla samych narciarzy. W Arapahoe Basin każdy więc znajdzie coś idealnego dla siebie.

Lake Dillon- a large fresh water reservoir located in Summit County, Colorado
Lake Dillon- duży zbiornik słodkiej wody znajdujący się w hrabstwie Summit w Kolorado, licencja: shutterstock/By Nicole_N

Gdzie można nocować w Arapahoe Basin?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu dla siebie w Arapahoe Basin, wówczas możemy zatrzymać się w Buffalo Lodge. Jest to niewielki i klimatyczny pensjonat, który ma dostęp do basenu. Dodatkowo znajduje się on jedynie 200 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego.

11. Silverton Mountain

Silverton Mountain to kolejny ośrodek narciarski w stanie Kolorado, który z pewnością warto odwiedzić. Ten ośrodek jest stworzony z myślą o rodzinach z dziećmi, gdyż dla najmłodszych zostało tam zorganizowane niezwykle wiele atrakcji. Mogą oni korzystać ze szkółek narciarskich, torów saneczkowych, a także z lodowiska. Niemniej jednak nie zabraknie tam również wyjątkowych miejsc dla doświadczonych narciarzy, którzy liczą na to, że będą mogli rozwijać wyjątkowe prędkości na stokach narciarskich. Wyjazd do Silverton Mountain na narty w Kolorado z całą pewnością dostarczy nam niesamowitych wrażeń, więc nie będziemy takiej decyzji żałować.

Gdzie można nocować w Silverton Mountain?

Jeśli chcemy znaleźć najlepszy dla siebie nocleg w Silverton Mountain wówczas możemy bez problemu zatrzymać się w Teller House. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zapewnia nam mimo wszystko dość wysoki standard zakwaterowania. Dodatkowo hotel ten znajduje się dość blisko stoków narciarskich.

12. Wolf Creek Ski Area

Wolf Creek Ski Area to kolejne miejsce, które jest idealne na narty w Kolorado. W tym resorcie narciarskim możemy korzystać z niezliczonych kilometrów tras narciarskich, a dodatkowo możemy korzystać z szerokiej bazy après ski. Znajdziemy tam różnorodne trasy zjazdowe, które są podzielone pod względem poziomów trudności. Dodatkowo możemy również cieszyć się nowoczesnymi wyciągami narciarskimi, które ułatwiają poruszanie się pomiędzy poszczególnymi trasami. Z pewnością w Wolf Creek Ski Area nie będziemy mogli się nudzić, a dodatkowo możemy się tam bez większych obaw wybrać się razem z naszymi pociechami, gdyż również jest tam przygotowane dla wiele atrakcji dla maluchów.

Gdzie można nocować w Wolf Creek Ski Area?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie idealny nocleg w Wolf Creek Ski Area, wówczas możemy się zatrzymać w Wolf Creek Ski lodge. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu.

Czytaj także: Gdzie na narty w Kalifornii? TOP 11 najlepszych ośrodków narciarskich w regionie

Poprzedni

TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Europie – które z nich warto odwiedzić?

Narty w Turcji – dlaczego warto się tu wybrać?

Następny

Dodaj komentarz