Gdzie na narty w listopadzie? – ośrodki z gwarancją śniegu, do których warto się udać!

, , , 5 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Wiele osób rozpoczyna planowanie swoich narciarskich wjazdów w momencie, kiedy w naszym kraju rozpoczyna się sezon zimowy. Jednocześnie nie każdy z nas może faktycznie cieszyć się urlopem na przełomie grudnia i lutego. Warto jednak mieć na uwadze to, że istnieją niesamowite ośrodki narciarskie w Alpach, które gwarantują nam śnieg nawet poza typowym, zimowym sezonem. Wobec tego, gdzie warto udać się na narty w listopadzie?

Spis treści

Lodowiec Hintertux – całoroczny ośrodek narciarski w Austrii

Lodowiec Hintetux to całoroczny ośrodek narciarski w Austrii, gdzie możemy spodziewać się grubej pokrywy śnieżnej przez 365 dni w roku. Trasy narciarskie zostały tam zaaranżowane w taki sposób, by można było podziwiać panoramiczne widoki na Dolomity. Sam ośrodek narciarski, jakim jest Hintertux znajduje się w najbardziej aktywnej dolinie – Dolinie Ziller. Sam obwód słynnego lodowca wynosi ponad 72 000 metrów i uznawany jest on za prawdziwy raj dla narciarzy.

Gdzie można nocować w pobliżu lodowca Hintertux?

Jednym z najlepszych noclegów w okolicy lodowca Hintetux wydaje się pozostawać Adler Inn Tyrol Mountain Resort SUPERIOR. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam wypoczynek w najwyższym standardzie.

Lodowiec Mölltal – niesamowite widoki i gwarancja śniegu przez cały rok

Lodowiec Mölltal to kolejna propozycja całorocznego ośrodka narciarskiego w Austrii. Możemy cieszyć się tam fenomelnalnymi trasami zjazdowymi, a także nowoczesnymi wyciągami. Prawdziwą atrakcją jest jednak szklana restauracja, która zlokalizowana jest blisko platformy widokowej. Można tam więc cieszyć się smakowitym posiłkiem, w towarzystwie niezapomnianych widoków.

Lush green meadows in Mölltal Valley in Austria
Bujne zielone łąki w dolinie Mölltal w Austrii, licencja: shutterstock/By BLESKY

Gdzie można nocować w pobliżu lodowca Mölltal?

Jeśli zależy nam na wysokim standardzie noclegu w pobliżu lodowca Mölltal, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Hubertus. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się blisko wyciągów narciarskich.

Matterhorn-Zermatt – narciarski raj w Szwajcarii

Region narciarski Matterhorn – Zermatt jest uważany za prawdziwe „ski paradise”. Oferuje on aż 360 kilometrów tras zjazdowych, a także tras do skialpinizmu. Cały teren jest połączony siecią 52 wyciągów, więc dotarcie do poszczególnych tras staje się dziecinnie proste. Dodatkowo w tym ośrodku narciarskim, również możemy oczekiwać całorocznego śniegu.

Gdzie można nocować w Matterhorn – Zermatt?

Hotel Waliserhof Zermatt wydaje się być jednym z najlepszych obiektów noclegowych w okolicy. Jest to trzygwiazdkowy hotel, oferujący zakwaterowanie w pokojach z panoramicznym widokiem na górskie stoki.

Lodowiec Pitztal – najwyżej położony ośrodek narciarski w Austrii

Lodowiec Pitztal również świetnie się sprawdzi w momencie, kiedy chcemy wybrać się na narty w listopadzie. Jest to najwyżej położony, całoroczny ośrodek narciarski na terenie Austrii. Gwarantuje on nam więc dostęp do śniegu, przez 356 dni w roku. Znajdziemy tam strome, czarne trasy zjazdowe, ale także i łagodne stoki dla początkujących.

Cafe 3440 on the Pitztal Glacier. Austrias highest coffee house at mountain peak in Tirol, Pitztal Glacier and panoramic view of snow covered mountain range
Kawiarnia 3440 na lodowcu Pitztal. Najwyższa kawiarnia w Austrii na szczycie góry w Tyrolu, lodowiec Pitztal i panoramiczny widok na pokryte śniegiem pasmo górskie, licencja: shutterstock/By Jane Biriukova

Gdzie można nocować w pobliżu lodowca Pitztal?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować jak najbliżej ośrodka narciarskiego, wówczas możemy zatrzymać się w Gasthof Pitztaler Hof. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, zlokalizowany jedynie 80 metrów od centrum ośrodka.

Saas-Fee – słynny teren narciarski w Szwajcarii

Saas – Fee to jeden ze słynniejszych ośrodków narciarskich, który znajduje się w Szwajcarii, a dokładniej w dolinie Saas. Jest to ośrodek, w którym sezon narciarski jest zdecydowanie dłuższy, więc z powodzeniem możemy się tam wybrać w listopadzie. Mamy tam do dyspozycji 100 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, o zróżnicowanych poziomach trudności.

Gdzie możemy nocować w ośrodku Saas – Fee?

Jednym z częściej rekomendowanych obiektów noclegowych w Saas – Fee jest Haus Le Mirage. To czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 400 metrów od wyciągu narciarskiego.

Lodowiec Stubai – całoroczne królestwo śniegu

Jeśli chcemy spędzić nasz listopadowy wyjazd na narty w ośrodku, który nazywany jest królestwem śniegu, wówczas możemy odwiedzić Lodowiec Stubai. Ośrodek ten znajduje się w Austrii i oferuje różnorodne trasy, które mogą zaczynać się nawet na wysokości powyżej 3 tysięcy metrów. Znajdziemy tam także kilka platform widokowych i wiele innych atrakcji.

Mutterberger See lake in Stubai Alps, Austria
Jezioro Mutterberger See w Alpach Sztubajskich w Austrii, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Narty na Lodowcu Stubai – największym terenie narciarskim na lodowcu!

Gdzie można nocować w pobliżu Lodowca Stubai?

Jednym z lepszych obiektów noclegowych w okolicy lodowca jest Hotel Stubai. To czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do basenu i bliskość stoków narciarskich.

Sölden – różnorodne trasy i wyciągi w jednym miejscu

Sölden to jeden z największych i najbardziej zróżnicowanych ośrodków narciarskich w Austrii, który również gwarantuje nam niesamowicie długi sezon narciarski. Jest to także świetne miejsce na après ski i świetną zabawę. Znajdziemy tam maksymalnie różnorodne trasy narciarskie, które są połączone karuzelą wyciągów.

Gdzie można nocować w Sölden?

Jeśli zależy nam na wysokim standardzie noclegu, wówczas w Sölden możemy zatrzymać się w Die Berge Lifestyle- Hotel Sölden. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu oraz SPA.

Pozostałe obiekty znajdziesz w naszym innym wpisie – kliknij tutaj!

Lodowiec Kaunertal – zimowy raj w austriackim Tyrolu

Lodowiec Kaunertal to najdalej zlokalizowany – od Polski – ośrodek narciarski w Tryolu. Jest to ośrodek z gwarancją śniegu przez całe, 365 dni w roku. Lodowiec Kaunertal oferuje maksymalnie zróżnicowane trasy zjazdowe, a także spokój. Jest oddalony od wszelakich terenów zamieszkałych, więc możemy tam cieszyć się własnym towarzystwem.

Gdzie możemy nocować w pobliżu lodowca Kaunertal?

Jednym z lepszych hoteli w pobliżu lodowca Kaunertal jest trzygwiazdkowy hotel Tia Monte. Znajduje się on jedynie 600 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego.

Kitzsteinhorn – gwarancja śniegu przez 365 dni w roku!

Kitzsteinhorn to kolejny, całoroczny ośrodek narciarski, w którym możemy spodziewać się śniegu przez 365 dni w roku. Zlokalizowany jest on u stóp lodowca, a najwyższa trasa zjazdowa rozpoczyna się na wysokości 3200 metrów nad poziomem morza. W samym ośrodku nie zabraknie nam także wielu, innych atrakcji.

Gdzie można nocować w pobliżu Kitzsteinhorn?

W pobliżu ośrodka Kitzsteinhorn nie ma zbyt pokaźnej bazy noclegowej. Najlepszym miejscem na pobyt wydaje się być pensjonat Haus Maria, który został oceniony na trzy gwiazdki.

Gurgl – malowniczy i wiecznie zaśnieżony ośrodek narciarski w Austrii

Gurgl to malowniczy ośrodek narciarski zlokalizowany w Austrii. Sezon narciarski rozpoczyna się tu dokładnie 17 listopada, więc możemy skorzystać ze wszystkich tras zjazdowych i wyciągów, jakie są nam oferowane. Do dyspozycji mamy ponad 100 kilometrów tras, które podzielone są pod względem poziomów trudności.

Gurgl, Soelden, Austria
Gurgl, Sölden, Austria , licencja: shutterstock/By Sina Ettmer Photography

Gdzie można nocować w Gurgl?

Jeśli chcemy nocować jak najbliżej stoków, wówczas możemy zdecydować się na pensjonat Gurglerhof. Znajduje się on jedynie 80 kilometrów od stoków.

Sulden am Ortler – rajski ośrodek narciarski we Włoszech

Sulden am Otler to ośrodek narciarski zlokalizowany na granicy Włoch i Szwajcarii. Sezon rozpoczyna się tam już pod koniec października, więc możemy spodziewać się w listopadzie tłumów na stokach i grubej pokrywy śnieżnej. Dodatkowo ośrodek ten gwarantuje niezapomniane widoki!

Gdzie można nocować w Sulden am Ortler?

Hotel Mignon jest jednym z najchętniej wybieranych obiektów noclegowych w ośrodku. Jest to hotel oceniony na trzy gwiazdki i zlokalizowany blisko stoków.

Obertauern – całoroczny ośrodek narciarski blisko Salzburga

Obertauen to kolejny, całoroczny ośrodek narciarski, który zlokalizowany jest blisko Salzburga. Oferuje on nam dostęp do ponad 160 kilometrów, zróżnicowanych tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Obertauern?

Jednym z najlepszych hoteli w Obertauern jest Hotel Marietta. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy blisko terenów narciarskich.

Tignes – narciarski raj we Francji

Ośrodek narciarski Tignes znajduje się w sercu kurortu Val Claret. Śmiało możemy wybrać się tam w listopadzie, gdyż sezon narciarski rozpoczyna się już w październiku. Do dyspozycji mamy nie tylko nowoczesne wyciągi i różnorodne trasy, ale także i cały szereg innych atrakcji.

Gdzie można nocować w Tignes?

Jednym z lepszych hoteli w Tignes jest Chalet Panoramique, który znajduje się jedynie 100 metrów od tras zjazdowych i wyciągów narciarskich.

Engelberg-Titlis – zimowe królestwo w Szwajcarii

Ośrodek Engelberg – Titlis nazywany jest zimowym królestwem w Szwajcarii. Oferuje on niezliczone kilometry tras, które praktycznie nigdy nie są pozbawione grubej warstwy śniegu. Z pewnością jest to jedno z najlepszych miejsc na narty w listopadzie.

Czytaj także: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski w Szwajcarii – gdzie warto się udać?

Gdzie można nocować w Engelberg – Titlis?

Hotel Central jest jednym z najczęściej rekomendowanych obiektów noclegowych w ośrodku. Jest to hotel trzygwiazdkowy z dostępem do basenu.

Glacier 3000 – szwajcarski ośrodek narciarski u stóp lodowca

Glacier 3000 to słynny, całoroczny ośrodek narciarski w Szwajcarii. Znajdziemy tam różnorodne trasy zjazdowe, a także świetnie rozwiniętą bazę gastronomiczną i rozrywkową. Ośrodek ten oferuje niesamowite warunki do narciarstwa zjazdowego.

Glacier 3000, Switzerland.
Glacier 3000, Szwajcaria., licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w pobliżu Glacier 3000?

W pobliżu Glacier 3000 baza noclegowa jest dość mocno ograniczona. Warto zatrzymać się w Hotel Baren, który znajduje się najbliżej tras zjazdowych.

Davos-Klosters – ośrodek narciarski i miejsce do après ski w Szwajcarii

Ośrodka narciarskiego w Davos – Klosters nie trzeba nikomu przedstawiać. To słynne miejsce na après ski, a także szereg różnorodnych tras zjazdowych. Sezon rozpoczyna się również w październiku, więc w listopadzie spokojnie możemy się tam wybrać – z pewnością nie zabraknie nam śniegu.

Czytaj także: Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach?

Gdzie można nocować w Davos – Klosters?

Najlepszym hotelem w Davos – Kloster jest Davos Mountain Hotel. To luksusowa kolekcja obiektów noclegowych, które oferują najwyższe standardy zakwaterowania.

Poprzedni

TOP25 najlepszych ośrodków narciarskich na świecie

Najlepsze ośrodki narciarskie na spędzenie Sylwestra, które gwarantują niesamowitą zabawę! Oto TOP6!

Następny

Dodaj komentarz