TOP 18 najlepszych ośrodków narciarskich w USA – do których z nich z pewnością warto się udać?

12 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

W obecnym czasie wiele osób decyduje się na to, by spędzić swój wymarzony, zimowy wyjazd w nieco innym, bardziej egzotycznym miejscu. Choć w Europie – Szwajcarii, Austrii czy Francji – ośrodków narciarskich nie brakuje i z pewnością są one jednymi z najlepszych na świecie, to jednak choć raz w życiu warto zdecydować się na nieco dalszą podróż, która z całą pewnością na ośrodki zlokalizowane zupełnie w innej części świata. Okazuje się, że prawdziwe bogactwo terenów narciarskich można znaleźć, chociażby w USA. Tak więc, jakie jest absolutne TOP18 ośrodków narciarskich, do których możemy się udać na szaloną, zimową przygodę?

1. Vail Ski Resort, CO

Na pierwszym miejscu naszej listy TOP18 najlepszych ośrodków narciarskich w USA znalazł się Vail Ski Resort w stanie Kolorado. Po raz pierwszy ośrodek ten został otwarty w 1962 roku, a na tamtejszych stokach swoje medale Pucharu Świata zdobywali najlepsi i najznakomitsi narciarze. Obecnie ośrodek Vail Ski Resort w Kolorado zaprasza amatorów sportów zimowych – głównie narciarstwa i snowboardu, dla których przygotował on ponad 25 kilometrów świetnie przygotowanych tras. W Vail Ski Resort możemy również oczekiwać długiego sezonu i świetnych warunków do szusowania po stokach.

Gdzie można nocować w Vail Ski Resort?

W ośrodku narciarskim Vail Ski Resort znajdziemy prawdziwe bogactwo, jeśli chodzi o wszelakie obiekty noclegowe. Jednym z najlepszych hoteli wydaje się jednak być Four Seasons Resort Vail. To pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu oraz SPA.

2. Aspen/Snowmass, CO

Ośrodek narciarski w Aspen/Snowmass to idealne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych. Okazuje się, że wyróżnia się on przede wszystkim rozległymi trasami zjazdowymi, a także nowoczesną infrastrukturą wciągów. Znajduje się on w stanie Kolorado, a narty w USA w Aspen będą z całą pewnością jednym z niezapomnianych przeżyć. Ośrodek ten popularny jest nie tylko wśród turystów, ale także wśród gwiazd, które chętnie spędzają tam swój zimowy urlop.

Gdzie można nocować w Aspen/Snowmass?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować w Aspen/Snowmass w najlepszych warunkach, wówczas możemy zdecydować się na Aspen Square Condominium Hotel. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy blisko stoków i z dostępem do basenu.

3. Snowbird, UT

Kolejnym ośrodkiem w USA, który z całą pewnością zasługuje na wyróżnienie, jest niewielki ośrodek Snowbird w stanie Utah. Choć jest on dość kameralny, to jednak z pewnością zagwarantuje nam niesamowite wrażenia. Okazuje się, że w ośrodku tym możemy korzystać z ponad 20 kilometrów tras zjazdowych, a także z kilki wyciągów, które gwarantują nam spektakularne widoki. W tym ośrodku znajdą coś dla siebie zarówno początkujący, ale także i nieco bardziej doświadczeni narciarze.

Gdzie można nocować w Snowbird?

Jeśli poszukujemy idealnego dla siebie obiektu noclegowego w Snowbird, wówczas możemy zdecydować się na hotel Cliff Lodge and SPA. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu oraz SPA, który dodatkowo znajduje się dość blisko stoków narciarskich.

4. Park City Mountain Resort, UT

Park City Mountain Resort to kolejny ośrodek narciarski w stanie Utah, który zagwarantuje nam świetne warunki do szusowania po stokach. Okazuje się, że mamy tam dostęp do ponad 50 kilometrów tras zjazdowych, a także do nowoczesnych wyciągów, które znacznie ułatwiają przemieszczanie pomiędzy tymi trasami. Dodatkowo możemy z powodzeniem korzystać ze świetnie rozwiniętej bazy do après ski, więc z pewnością na warunki panujące w tym ośrodku nie będziemy mogli narzekać.

Park City, Utah, USA Downtown Skyline Aerial.
Park City, Utah, USA Downtown Skyline z lotu ptaka, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Park City Mountain Resort?

Jednym z najlepszych hoteli w Park City Mountain Resort jest Marriott’s MountainSide. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA i szeregu innych udogodnień.

5. Telluride Ski Resort, CO

Telluride to niewielki, jednak świetnie znany resort narciarski w stanie Kolorado. Wyróżnia się on tym, że był gospodarzem zimowych igrzysk olimpijskich, a to jest najlepszym dowodem na to, że w tym ośrodku znajdziemy dosłownie wszystko to, co będzie nam potrzebne do spędzenia niezapomnianego, zimowego wyjazdu. Różnorodne trasy narciarskie zostały dopasowane zarówno do potrzeb początkujących, jak i bardziej doświadczonych narciarzy.

Śródmieście Telluride na wiosnę
Śródmieście Telluride na wiosnę, licencja: shutterstock/By Danica Chang

Gdzie można nocować w Telluride Ski Resort?

Jeśli zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym w Telluride Ski Resort, wówczas możemy zdecydować się na The Hotel Telluride. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z szeregiem udogodnień.

6. Jackson Hole Mountain Resort, WY

Nie da się ukryć, że Jackson Hole Mountain Resort to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w stanie Wyoming. Zlokalizowany jest on w malowniczej dolinie i zapewnia dostęp do najbardziej stromych stoków, których nachylenie momentami przekracza nawet 75%! W tym ośrodku każdy z narciarzy znajdzie coś dla siebie!

Gdzie można nocować w Jackson Hole Mountain Resort?

W Jackson Hole Mountain Resort jednym z najlepszych obiektów noclegowych wydaje się być Elk Country Inn. Jest to trzygwiazdkowy hotel blisko stoków.

7. Breckenridge Ski Resort, CO

Breckenridge Ski Resort to ośrodek narciarski zlokalizowany w stanie Colorado. Wyróżnia się on przede wszystkim wieloletnią tradycją i historią, a także nowoczesnością. Znajdziemy tam ponad 30 kilometrów tras zjazdowych, a także mnóstwo innych atrakcji, nawet dla miłośników snowboardu.

Gdzie można nocować w Breckenridge?

Jednym z najlepszych hoteli w Breckenridge jest The Bivvi Hotel. Znajduje się on blisko stoków narciarskich i został on oceniony na dwie gwiazdki.

8. Beaver Creek, CO

Beaver Creek to ośrodek narciarski, który znajduje się w stanie Kolorado. Jest to jeden z najbardziej luksusowych resortów na narty w Stanach Zjednoczonych. Beaver Creek łączy w sobie aż 3 wioski narciarskie, które połączone są karuzelą wyciągów. To właśnie tu odbywały się niegdyś zawody Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim.

Gdzie można nocować w Beaver Creek?

Jeśli szukamy miejsca na narty w USA i wybraliśmy Beaver Creek, to możemy nocować w Park Plaza Beaver Creek. Jest to czterogwiazdkowy hotel z szeregiem udogodnień.

9. Deer Valley, UT

Deer Valley to kolejne miejsce na narty w USA, które znajduje się w stanie Utah. Jest to dość popularne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych szczególnie wśród początkujących. W Deer Valley mogą oni bowiem liczyć na szereg łagodny stoków, które pozwalają na praktyczne treningi umiejętności.

A chairlift at the Deer Valley Resort in Utah
Wyciąg krzesełkowy w Deer Valley Resort w stanie Utah, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Deer Valley?

Jeśli chcemy nocować w Deer Valley w luksusowych warunkach, wówczas możemy zdecydować się na hotel Treasure Mountain Inn. To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy blisko stoków.

10. Steamboat, CO

Steamboat to duży ośrodek narciarski w stanie Kolorado. Jest to jeden z największych resortów i świetne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych. Możemy tam korzystać z kilometrów tras zjazdowych i szeregu innych atrakcji. Ośrodek ten jest również jednym z najstarszych w USA.

Steamboat Springs, Colorado
Steamboat, Colorado, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Steamboat?

Jednym z najlepszych hoteli w Steamboat jest The Bristol Hotel. To trzygwiazdkowy hotel blisko wyciągu narciarskiego.

11. Big Sky Resort, MT

Big Sky resort to również świetne miejsce na narty w USA, które znajduje się w stanie Montana, To pokaźny i prężnie rozwijający się ośrodek narciarski, który posiada nowoczesne wyciągi i niezliczone kilometry tras narciarskich. Z pewnością w tym resorcie niczego nam nie zabraknie!

Gdzie można nocować w Big Sky Resort?

Jednym z najlepszych hoteli w Big Sky Resort jest Big Sky Resort Village Center. To czterogwiazdkowy hotel z szeregiem udogodnień i atrakcji.

12. Palisades Tahoe Ski Resort, CA

Palisades Thaoe to resort narciarski zlokalizowany w Kalifornii. Jest to niezwykle aktywne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych. Ośrodek może pochwalić się niezliczonymi kilometrami nartostrad, a także szeregiem innych udogodnień, dedykowanych miłośnikom sportów zimowych.

Gdzie można nocować w Palisades Tahoe?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Palisades Tahoe jest Palisades Tahoe Lodge. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu.

13. Sun Valley, ID

Sun Valley to idealne miejsce na narty w USA w stanie Idaho. To, co wyróżnia ten ośrodek narciarski to przede wszystkim ilość dni słonecznych. Możemy szusować tam na stokach w otoczeniu pięknych widoków i promieni, które w naturalny sposób doświetlają trasy narciarskie. Ten ośrodek jest idealny dla początkujących i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów.

Gdzie można nocować w Sun Valley?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowy w Sun Valley jest Sun Valley Resort. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy ze SPA i basenem.

14. Taos Ski Valley NM

Taos Ski Valley to miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych w stanie Nowy Meksyk. Wyróżnia się on przede wszystkim dostępem do ponad 80 kilometrów tras zjazdowych, z których nigdy nie znika śnieg. Ten ośrodek narciarski może pochwalić się najdłuższym sezonem narciarskim w całych Stanach Zjednoczonych!

Gdzie można nocować w Taos Ski Valley?

W Taos Ski Valley nie zabraknie nam możliwości zakwaterowania. Jest to jeden z dynamiczniej rozwijających się ośrodków narciarskich. Możemy więc zdecydować się na nocleg np. w The Blake at Taos Ski Valley. Jest to czterogwiazdkowy hotel jedynie 200 metrów od stoku narciarskiego.

15. Keystone, CO

Keystone to ośrodek narciarskich zlokalizowany w stanie Kolorado. Jest to świetne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych, które z pewnością przypadnie do gustu rodzinom z małymi dziećmi. Ten ośrodek wyróżnia się świetną bazą gastronomiczną i nowoczesną infrastrukturą wyciągów. Dodatkowo znajdziemy tam wiele szkółek narciarskich, z których mogą korzystać najmłodsi.

POV point of view. Skiing Colorado Rokies in early ski season.
Narciarstwo Colorado Rockies na początku sezonu narciarskiego., licencja: shutterstock/By Arina P Habich

Gdzie można nocować w Keystone?

Baza noclegowa w Keystone jest świetnie rozwinięta. Okazuje się, że możemy wybierać różnorodne rodzaje zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w Hyatt Palce Keystone. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do całego szeregu udogodnień.

16. Purgatory Mountain Resort, CO

Purgatory Mountain Resort to również jeden z popularniejszych ośrodków zlokalizowany w stanie Kolorado w USA. Wyróżnia się on przede wszystkim bogatą ofetą tras zjazdowych, tras do narciarstwa biegowego i narciarstwa alpejskiego. W tym ośrodku panują również idealne warunki dla rodzin z małymi dziećmi, więc z całą pewnością można się tam udać w towarzystwie naszych pociech. Pamiętajmy, że w Purgatory Mountain Resort sezon narciarski jest wyjątkowo długi, więc mamy nieograniczone możliwości.

Gdzie można nocować w Purgatory Mountain Resort?

W ośrodku narciarskim Purgatory Mountain Resort z pewnością nie zabraknie nam różnorodnych możliwości zakwaterowania. Jednym z najlepszych hoteli jest Quality Inn Durango. Jest to trzygwiazdkowy hotel blisko stoków narciarskich.

17. Stowe, VT

Ośrodek narciarski w Stowe to świetne miejsce na narty w USA dla całej rodziny. Znajduje się on w stanie Vermont i zaprasza maksymalnie zróżnicowaną ofertą nartostrad. Jest to również jeden z bardziej słonecznych ośrodków w USA, który gwarantuje nam świetne warunki do szusowania po stokach dosłownie o każdej porze roku.

Stowe Ski Resort in Vermont, view to the Mansfield mountain slopes, December fresh snow on trees early season in VT, panoramic hi-resolution image
Ośrodek narciarski Stowe w Vermont, widok na zbocza górskie Mansfield, grudniowy świeży śnieg na drzewach wczesny sezon w VT, panoramiczny obraz o wysokiej rozdzielczości, licencja: shutterstock/By FashionStock.com

Gdzie można nocować w Stowe?

W ośrodku narciarskim Stowe również niezabranie nam bogatej bazy noclegowej. Jeśli zależy nam na wysokim standardzie wówczas możemy zatrzymać się w Green Mountain Inn. Jest to hotel oceniony na trzy gwiazdki, który gwarantuje nam dostęp do basenu, a także bliskość stoków narciarskich.

18. Sugarbush Resort, VT

Sugarbush Resort to również świetne miejsce na narty w Stanach Zjednoczonych. Znajduje się on również w stanie Vermont i oferuje nam niezliczoną ilość tras narciarskich. Znajdą tam „coś” dla siebie zarówno początkujący, jak i nieco bardziej doświadczeni narciarze oraz snowboardziści. Ośrodek ten posiada również miejsca na après ski, więc niczego nam tam nie zabraknie.

Gdzie można nocować w Sugarbush Resort?

Jednym z najlepszych hoteli w Sugarbush Resort jest White Horse Lodge. Jest to hotel oceniony na trzy gwiazdki, który zapewnia nam dość wysoki standard zakwaterowania. Dodatkowo znajduje się on blisko stoków narciarskich.

Czytaj także:

Gdzie na narty blisko Nowego Jorku – oto lista najlepszych z nich!

TOP 6 najlepszych ośrodków na narty na Alasce – na co warto zwrócić uwagę?

Poprzedni

Narty w Dimaro – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Narty w 3 Zinnen (Tre Cime) – Lista najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz