Gdzie na narty w Vancouver? Oto TOP 7 najlepszych ośrodków narciarskich w regionie!

10 stycznia 2023 Tagi , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że Kanada od zawsze nazywana była państwem śniegu. To właśnie tam najczęściej trenują mistrzowie olimpijscy w jeździe na nartach i na snowboardzie. Jednocześnie trzeba sobie powiedzieć, że jeśli szukamy prawdziwe dogodnego miejsca ku temu, by spędzić wymarzony zimowy wyjazd w Kanadzie, wówczas powinniśmy udać się do Vancouver. Miasto to jest jedną z największych, kanadyjskich metropolii. Na co dzień zamieszkuje je bowiem ponad 600 tysięcy mieszkańców. Co ciekawe, z całą pewnością wszyscy kojarzą Vancouver, gdyż to właśnie tam najczęściej odbywają się zimowe olimpiady i wiele innych wydarzeń sportowych. Okazuje się, że nie jest to koniec atrakcji, na jakie możemy natknąć się w mieście, o ile zdecydujemy się odwiedzić je w sezonie zimowym! Możemy tam bowiem znaleźć wiele stoków i wyciągów narciarskich, które gwarantują nam niesamowitą zabawę. Wobec tego, jakie jest absolutne TOP7 najlepszych ośrodków narciarskich w Vancouver?

1. Whistler Blackcomb

Wspomniane już zostało, że Vancouver to jedno z największych i najgęściej zaludnionych miast Kanady. Co więcej śmiało można powiedzieć, że narty w Vancouver również mogą być jednym z lepszych pomysłów, jeśli panujemy spędzić nasz zimowy wyjazd właśnie w tym mieście. W Vancouver – a także w najbliższej okolicy miasta – znajdziemy prawdziwe bogactwo stoków narciarskich, z czego każdy z nich może pochwalić się niesamowicie długą historią i świetnymi warunkami. Na pierwszym miejscu naszej listy TOP7 najlepszych ośrodków narciarskich w Vancouver należy wymienić resort Whistler Blackcomb.

Ośrodek ten był gospodarzem zimowej olimpiady, a także może pochwalić się największą liczbą świetnie zaaranżowanych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, w tym ośrodku znajdziemy dosłownie wszystko to, co może się nam przydać do spędzenia niezapomnianego wyjazdu w sezonie zimowym. Nie brakuje tam kawiarenek, barów i restauracji, a także modnych butików. Taki wyjazd na narty w Vancouver z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć.

Skyscapers lining the skyline of Yaletown and David Lam Park along False Creek Inlet of Vancouver, British Columbia, Canada
Drapacze chmur wzdłuż linii horyzontu Yaletown i David Lam Park wzdłuż False Creek Inlet of Vancouver, Kolumbia Brytyjska, Kanada, licencja: shutterstock/By Harry Beugelink

Gdzie można nocować w Whistler Blackcomb?

Nie da się ukryć, że resort narciarski, jakim jest Whistler Blackcomb może pochwalić się wręcz niezliczoną ilością hoteli i obiektów noclegowych, które tylko czekają na to, aż zainteresują się nimi podróżni. Jeśli jednak zależy nam na wypoczynku z uwzględnieniem wysokich standardów, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu Le Chamois by Whistler Premier. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany dość blisko wyciągów narciarskich.

2. Grouse Mountain

Narty w Vancouver dla większości z miłośników sportów zimowych mogą być jednym z najlepszych doświadczeń w życiu. Jeśli więc już spędzamy czas w tej kanadyjskiej metropolii i zamierzamy wybrać się na szusowanie po stokach, wówczas możemy z pewnością udać się do Grouse Mountain. Jest to kameralny, a jednocześnie wyjątkowo popularny ośrodek narciarski w Vancouver. Bawią się w nim nie tylko turyści, ale także i miejscowi. Znajdziemy tam dość skromne trasy zjazdowe, których łączna długość nie przekracza 40 kilometrów. Warto jednak zauważyć, że jest to dość spokojny i przyjazny rodzinom ośrodek narciarski, w którym można nie tylko wyszaleć się na stokach, ale także zrelaksować się w miejscach przeznaczonych na après ski. Można więc śmiało założyć, że w tym ośrodku narciarskim w Vancouver dosłownie każdy z zainteresowanych znajdzie coś dla siebie!

Gdzie można nocować w Grouse Mountain?

Jeśli na narty w Vancouver zamierzamy wybrać się do ośrodka w Grouse Mountain, wówczas z pewnością nie będziemy mogli narzekać na bazę noclegową. Jednocześnie, jeśli szukamy noclegu, który zagwarantuje nam dość wysoki standard zakwaterowania, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Emperial Suites. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w Vancouver, który oddalony jest od Grouse Mountain o jedyne 2 kilometry.

3. Cypress Mountain

Cypress Mountain to kolejne, wyjątkowe miejsce, jeśli chcemy udać się na narty w Vancouver. Jest to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w mieście, który tętni życiem bez względu na porę dnia. Okazuje się, że w Cypress Mountain dostajemy niesamowitą możliwość szusowania po stokach nawet w nocy! Jest on pięknie doświetlony i możemy spodziewać się tego, że tamtejsze widoki z pewnością na wyjątkowo długi czas zapiszą się w naszej pamięci. Cypress Mountain jest świetnym resortem, który spełni potrzeby rodzin z dziećmi. Znajdują się tam bowiem specjalnie wytyczone trasy do rodzinnej jazdy, a także wiele szkółek narciarskich, które pozwalają naszym pociechom na to, by doskonaliły swoje umiejętności w sportach zimowych. Warto również wspomnieć o tym, że w Cypress Mountain znajduje się również specjalnie wytyczone miejsce do jazdy na desce snowboardowej. Jest to więc ośrodek na narty w Vancouver, który spełni oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Gdzie można nocować w Cypress Mountain?

W Cypress Mountain – a raczej w najbliższej okolicy tego stoku narciarskiego – również nie zabraknie nam różnorodnych możliwości zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam na tym, by zatrzymać się w luksusowym hotelu, wówczas możemy zdecydować się na Mountainside Lodge. Jest to trzygwiazdkowy pensjonat, który zapewni nam komfortowe warunki, a dodatkowo jest on oddalony jedynie o 150 metrów od Cypress Mountain.

4. Mt. Baker Ski Area

Mt. Baker Ski Area to kolejne, świetne miejsce na narty w Vancouver. Ten teren narciarski być może nie należy do jednych z największych, jednak możemy być pewni co do tego, że nie zabraknie nam tam szeregu atrakcji. Okazuje się, że w Mt Baker Ski Area znajduje się około 20 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Nie zabraknie także możliwości do uprawiania narciarskiego freestyle’u, a także do jazdy na desce snowboardowej. W tym ośrodku znajdziemy również dość pokaźną i zachęcającą bazę noclegową, a także szereg szkółek narciarskich, gdzie nasze pociechy – o ile zabraliśmy je ze sobą na wyjazd – mogą trenować swoje umiejętności zjazdowe. Mt. Baker Ski Area być może jest kameralnym ośrodkiem, jednak nigdy nie zabraknie nam tam „czegoś”, co umili nasz pobyt.

Mt Baker Ski Area Back Country Sector Called "The Arm" with Ski and Snowboard Tracks on a Sunny Winter Day and Mt Shuksan in the Background
Mt Baker Ski Area Back Country Sector o nazwie „Ramię” z torami narciarskimi i snowboardowymi w słoneczny zimowy dzień i Mt Shuksan w tle ,licencja: shutterstock/By Cascade Creatives

Gdzie można nocować w Mt. Baker Ski Area?

Jeśli poszukujemy idealnego dla siebie miejsca noclegowego w okolicy Mt. Baker Ski Area, wówczas możemy zatrzymać się, chociażby w CreekSide Cottage. Jest to niewielki pensjonat, który jednocześnie oferuje nam dość dobre standardy zakwaterowania. Dodatkowo znajduje się on jedynie 200 metrów od Mt. Baker Ski Area.

5. Sun Peaks Resort

Sun Peaks Resort to również jedno z lepszych miejsc na narty w Vancouver. Okazuje się, że jest to już nieco pokaźniejszy ośrodek narciarski, który spełniał niegdyś rolę gospodarza zawodów pucharu świata w narciarskie alpejskim. To właśnie tam możemy korzystać z najlepszych stoków narciarskich w całym Vancouver. Znajdziemy tam ponad 50 kilometrów nartostrad, które połączone zostały świetnie zorganizowaną infrastrukturą wyciągów. Jest to również jeden z popularniejszych resortów w Vancouver wśród rodzin z małymi dziećmi. Maluchy bowiem znajdą tam cały szereg atrakcji, a także wiele możliwości do świetnej zabawy na śniegu!

Gdzie można nocować w Sun Peaks Resort?

Baza noclegowa w Sun Peaks Resort jest wyjątkowo dobrze rozwinięta. Możemy więc korzystać tam z różnorodnych opcji zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w Sun Peaks Lodge. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie. Dodatkowo znajduje się on blisko resortu.

6. Mount Washington Alpine Resort

Kolejne miejsce na narty w Vancouver to Mount Washington Alpine Resort. Jest to jeden z popularniejszych ośrodków, który z pewnością nie rozczaruje nawet najbardziej wymagającego narciarza. Znajdziemy tam maksymalnie zróżnicowane trasy zjazdowe, które podzielone zostały pod względem poziomu trudności. Początkujący narciarze z kolei mogą korzystać z łagodnych stoków, które z pewnością pomogą im się doskonalić.

Gdzie można nocować w Mount Washington Alpine Resort?

Jeśli poszukujemy idealnego miejsca noclegowego w Mount Washington Alpine Resort, wówczas możemy się zatrzymać w Oyster Bay Resort. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który zlokalizowany jest maksymalnie blisko stoków narciarskich.

7. Sasquatch Mountain Resort

Kolejnym miejscem na narty w Vancouver jest Sasquatch Mountain Resort. To dość niewielki ośrodek narciarski w Vancouver, który będzie idealny dla tych, którzy cenią sobie spokojne i rekreacyjne szusowanie po stokach. Nie znajdziemy tu zbyt wymagających tras zjazdowych, co jednak nie oznacza, że zabraknie nam atrakcji. Możemy się bowiem świetnie bawić w różnorodnych barach, a także miejscach przeznaczonych na après ski.

Gdzie możemy nocować w Sasquatch Mountain Resort?

W pobliżu Sasquatch Mountain Resort nie znajdziemy zbyt pokaźnej bazy noclegowej. O wiele lepiej będzie, jeśli zatrzymamy się w samym Vancouver. Możemy wybrać np. hotel Samesun Vancouver. Jest to trzygwiazdkowy hotel, który oddalony jest od terenów narciarskich Sasquatch Mountain Resort jedynie o 10 kilometrów.

Poprzedni

Narty w Obereggen – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji – gdzie najlepiej jechać na narty biegowe?

Następny

Dodaj komentarz