Gdzie zatrzymać się w Zermatt? – najlepsze noclegi i hotele

6 lutego 2023 Tagi , , , , , ,

Nie da się ukryć, że większość osób ma już za sobą zimowe wyjazdy, jednak wcale nie oznacza to, że sezon zimowy całkowicie się skończył. Wielu zimowych podróżnych dopiero co rozpoczyna planowanie swoich wymarzonych wyjazdów. Z pewnością więc szukają oni idealnego ośrodka narciarskiego, który zapewni im dostęp do niesamowitych atrakcji, a także do wiele wrażeń. Nic więc dziwnego, że większość podróżnych tak chętnie wybiera szwajcarskie miasteczko Zermatt na swój wypoczynek. Jeśli i my planujemy udać się właśnie tam, wówczas gdzie możemy się zatrzymać? Oto zestawienie najlepszych hoteli i miejsc noclegowych, które w tym ośrodku znajdziemy!

Najlepsze hotele na narty w Zermatt w przystępnych cenach

Szwajcaria z pewnością nie jest cenowym rajem, a turyści, którzy się tam wybierają musza być tego świadomi. Zarówno ceny karnetów na stoki narciarskie, jak i ceny w restauracjach utrzymują się na względnie wysokim poziomie. Właśnie dlatego, jednym ze sposobów na poszukanie oszczędności jest nic innego, jak tylko zdecydowanie się na nocleg, który oferuje nam w miarę przystępne ceny. Które więc hotele w Zermatt można do tej kategorii zaliczyć?

1. Zermatt Budget Rooms

To trzygwiazdkowy hotel, jednak ocena nie powinna nas zmylić. Oferuje on bowiem zakwaterowanie w wyjątkowo przystępnej cenie – około 130 złotych za jedną noc od osoby dorosłej. Z pewnością więc niskobudżetowi turyści powinni być zadowoleni.

2. BaseCamp Hotel

Ten hotel również został oceniony na trzy gwiazdki. Można jednak powiedzieć, że oferuje on wyjątkowo atrakcyjną cenę za noc. Dorosla osoba zapłaci bowiem około 150 złotych, co jak na szwajcarskie realia z pewnością nie jest jedną z najwyższych cen. Warto dodać, że hotel ten znajduje się blisko stoków narciarskich.

3. Hotel Schwarzsee

Ten hotel również powinien spodobać się niskobudżetowym turystom. Za jedną noc zapłacą oni od 130 do 160 złotych w zależności od sezonu. Co więcej, hotel znajduje się jedynie 100 metrów od stoków narciarskich.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Zermatt

Zermatt to wyjątkowy ośrodek narciarski, który stanowi także świetne miejsce na après ski. Nic więc dziwnego, że większość turystów się tam tak chętnie wybiera. Warto jednak zauważyć, że kluczem do udanego wyjazdu jest taki hotel, który nam takie świetne warunki zagwarantuje. Z pewnością jednym z największych marzeń narciarzy jest nic innego jak tylko dostęp do hotelowego basenu. To właśnie on pozwoli im się odprężyć i zrelaksować po całym dniu szaleńczej jazdy na nartach. Jednak, które hotele w Zermatt będą nam w stanie tego typu udogodnienie zagwarantować?

1. Hotel Garni Testa Grigia

To obiekt noclegowy, który znajduje się praktycznie w samym centrum Zermatt i oceniony został na trzy gwiazdki. Warto jednak zauważyć, że ma on do zaoferowania niewielki, kryty basen, w którym można spokojnie wypoczywać.

2. Residence Patricia

To również jeden z tych obiektów noclegowych, który został oceniony na miarę trzech gwiazdek. Znajduje się on jedynie 400 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego i oferuje całkiem wysokie standardy zakwaterowania. Najważniejszy jednak jest sam dostęp do basenu w jego wnętrzu.

3. Hotel Holiday

Hotel Holiday również zalicza się do grona hoteli ocenionych na miarę trzech gwiazdek. Śmiało jednak można zaznaczyć, że standardy zakwaterowania nas nie rozczarują. Warto podkreślić, że we wnętrzu hotelu znajduje się przestronny basen i kilka innych udogodnień.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Zermatt

Nie dla wszystkich podróżnych tylko i wyłącznie basen będzie spełnieniem marzeń. Faktem jest, że możemy w nim wypocząć po całodniowym szaleństwie na stokach, jednak niektórzy z nas będą oczekiwali czegoś więcej. Z pewnością nie będziemy mogli narzekać na to, jeśli hotel zapewni nam także dostęp do SPA oraz do sauny. Takie luksusowe warunki z pewnością jeszcze lepiej wpłyną na nasz wypoczynek i sprawią, że będziemy mogli jeszcze lepiej wypocząć. Jednak które obiekty noclegowe w Zermatt zagwarantują nam dostęp do tego typu udogodnień?

1. Alpenhotel Fleurs de Zermatt

To z kolei czterogwiazdkowy hotel, który również świetnie sprawdzi się w momencie, kiedy turyści oczekuja nieco więcej luksusu. Znajdziemy w nim dostęp do SPA oraz sauny, a także do basenu i kilku restauracji.

2. Hotel Ambasador Zermatt

Ten hotel również zalicza się do grona obiektów czterogwiazdkowych. Jak więc łatwo można się domyślić, on również zaoferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania. Hotel Ambasador Zermatt ma dostęp do prestiżowego SPA, saun, basenów, a także szeregu innych atrakcji dla turystów.

3. Alpen Resort Hotel

To kolejny hotel, który również może się pochwalić czterogwiazdkową oceną. Znajduje się on blisko centrum Zermatt i oferuje nam zakwaterowanie z uwzględnieniem wysokich standardów. Dostęp do sauny, SPA oraz basenów to tylko niektóre z udogodnień, jakich możemy się w tym hotelu spodziewać.

Najlepsze hotele na narty w Zermatt dla rodzin

Wyjazd na narty do Zermatt z całą rodziną? Z pewnością jest to jeden z lepszych sposobów na to, by spędzić niezapomniane wakacje i dać maluchom możliwości do tego, by wyszalały się one na łagodnych stokach. Faktem jest, że Zermatt nie bez powodu nazywany jest jednym z najbardziej rodzinnych ośrodków narciarskich w Szwajcarii, a atrakcji dla maluchów z pewnością nam tam nie zabraknie. Warto jednak mieć na uwadze również to, że wybierając się na zimowe wczasy wraz z pociechami, na rodzicach ciąż odpowiedzialność w kwestii znalezienia idealnego hotelu. Wobec tego, które hotele na narty w Zermatt idealnie sprawdzą się w przypadku rodzin z małymi dziećmi?

1. House Mojo

To jeden z lepszych hoteli, w którym mogą zatrzymać się rodziny z małymi dziećmi. Oferuje on bowiem możliwość zakwaterowania w przestronnych pokojach rodzinnych, a także przygotował kilka udogodnień dla maluchów.

2. Unique Hotel Post

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w Zermatt, który jednak świetnie sprawdzi się w przypadku rodzin z małymi dziećmi. Oferuje on bowiem dostęp do sali zabaw, a także do całego szeregu innych atrakcji, z których maluchy mogą spokojnie korzystać.

3. Matthiol Appartments

To z kolei trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się dość blisko stoków narciarskich. Maluchy jednak mogą tam korzystać z sali zabaw, a także cieszyć się świetnie urządzonymi pokojami rodzinnymi.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Zermatt

Hotele butikowe to z pewnością jedna z bardziej szczególnych grup obiektów noclegowych. Cechuje je nie tylko luksus, ale także i prestiż, którym mogą się one pochwalić. Hotele butikowe powstały bowiem po to, by spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów. Oferują one obsługę na najwyższym poziomie, a także dostęp do całego szeregu udogodnień. Jeśli więc cena nie ma dla nas większego znaczenia, to tego typu hotele mogą nas zainteresować. Warto jednak mieć na uwadze to, że tego typu obiekty noclegowe nie powstają wszędzie. Wobec tego, czy będziemy mogli odnaleźć je w ośrodku narciarskim Zermatt?

1. SchlossHotel Zermatt Active and CBD SPA Hotel

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych obiektów noclegowych w całym Zermatt i jednocześnie jest to jedyny hotel, który z dumą może zostać zaliczony do grona obiektów butikowych. Oceniony on został na cztery gwiazdki i ma do zaoferowania turystom wszystko to, czego mogą oni tylko oczekiwać. Znajdą tam basen, luksusowe SPA, a także kilka restauracji i barów – do wyboru mają więc całkowicie pokaźny przekrój kuchni z całego świata. Co jest jednak najważniejsze, hotel ten jest również usytuowany dość blisko stoków, więc narciarze nie muszą się obawiać.

Najbardziej luksusowe hotele w Zermatt

Nie zawsze hotele butikowe są dla nas jedynym wyborem. Wielu gości zadowoli się po prostu hotelem luksusowym, który zaoferuje im dostęp do całego szeregu udogodnień. W ich przypadku cena również odgrywa dość drugorzędną rolę i z pewnością nieco większe koszty nie są przerażające. Hotele luksusowe cieszą się niesłychaną sławą, szczególnie jeśli chodzi o ośrodek narciarski w Zermatt. Wobec tego, w których z nich z pewnością warto się zatrzymać?

1. Naco Aparthotel, by Arca

Ten hotel z pewnością można zaliczyć do grona luksusowych obiektów. Oceniony on został na cztery gwiazdki i może nam zagwarantować wysoki standard zakwaterowania, a także dostęp do szeregu udogodnień.

2. Backstage Boutique SPA Hotel

Ten hotel również został oceniony na cztery gwiazdki. Oferuje on nam – jak sama nazwa wskazuje – dostęp do prestiżowego SPA i wyjątkowo luksusowe warunki zakwaterowania.

3. Ascot Zermatt

Ten hotel znajduje się jedynie 200 metrów od stoków narciarskich i został oceniony na cztery gwiazdki. Wymagający turyści z pewnością więc nie będą mieli powodów do narzekań.

Najlepsze hotele w Zermatt z widokiem na góry

Nie da się ukryć, że Zermatt to jeden z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych ośrodków narciarskich w Szwajcarii. Usytułowany jest on w majestatyczny sposób pomiędzy stokami górskimi i oferuje on nam niezapomniane widoki. Nic więc dziwnego, że niektórzy z podróżnych będą chcieli sobie dostęp do takich krajobrazów zapewnić dosłownie każdego ranka. Wobec tego, które hotele i obiekty noclegowe w Zermatt oferują pokoje z panoramicznym widokiem na góry?

1. Le Petit Charme – INN

Jest to jeden z tych hoteli, który oferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania. Znajdziemy w nim to, co jest nam niezbędne do najlepszego wypoczynku i odprężenia. Niemniej jednak warto zauważyć, że ten hotel znajduje się jedynie 500 metrów od najbliższego stoku narciarskiego, a co za tym idzie, może on nam również zagwarantować zakwaterowanie w pokojach z panoramicznym widokiem na góry.

2. Hotel Bristol

To trzygwiazdkowy hotel, który zlokalizowany jest dość blisko stoków narciarskich. Jak więc łatwo można się domyślić, zagwarantuje on nam możliwość zakwaterowania w pokojach z panoramicznym widokiem na górskie stoki.

3. Hotel AlpenRoyal

Ten hotel można zaliczyć do grona dość luksusowych obiektów. Został on oceniony na cztery gwiazdki i co więcej, oferuje nam pokoje z panoramicznymi widokami na Alpy.

Czytaj też:

Narty w Szwajcarii – dlaczego warto wybrać się na narty do Zermatt?

Poprzedni

Narty w Folgarida (Val di Sole) – Lista TOP najlepszych hoteli

Na jakie atrakcje w Turcji zimą warto postawić? Oto TOP12!

Następny

Dodaj komentarz