Hotele na narty we Włoszech – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

7 lutego 2023 Tagi , , , ,

Włochy, czy też Słoneczna Italia to kraj, który zachwyca nas pod wieloma względami. Nie da się jednak ukryć, że większość z nas kojarzy Włochy przede wszystkim z szeregu zabytkowych miast i malowniczych plaż. Wiemy dobrze, że właśnie tam możemy spodziewać się wiecznie słonecznej pogody i oczekiwać idealnych warunków do plażowania. Jednak region północnych Włoch jest całkowicie inny – to właśnie te tereny praktycznie w całości pokryte są przez Alpy. Tam również znajdziemy wiele różnorodnych ośrodków narciarskich, które obecnie stały się głównym celem podróży każdego, zimowego turysty. Stoki narciarskie w północnych Włoszech są zawsze zaśnieżone oraz słoneczne, co sprawia, że jazda na nartach staje się jeszcze wyjątkowym i niesamowitym przeżyciem. Jednak każdy z narciarzy nie będzie spędzał swojego czasu, tylko i wyłącznie na stokach, a co za tym idzie, niezbędne jest także znalezienie dla siebie idealnego noclegu. Wobec tego, które hotele i obiekty noclegowe we włoskich ośrodkach narciarskich można zaliczyć do najlepszych?

Najlepsze hotele na narty we Włoszech w przystępnych cenach

Włochy z pewnością nie należą do najdroższego kierunku zimowych wyjazdów. W momencie, kiedy porównamy tamtejsze ceny z cenami, które obowiązują np. w Austrii lub Szwajcarii, szybko przekonamy się o tym, że wyjazd do Włoch jest szansą na zimowy wypoczynek w najbardziej ekonomicznej formie. Ceny skipassów nie są aż tak drogie, a ceny w restauracjach – można nawet powiedzieć – że skutecznie nas rozpieszczają. Niemniej jednak istnieje pewne grono turystów, którzy w wyjątkowy sposób troszczą się o naszą ekonomię, a co za tym idzie, będą oni poszukiwać dodatkowych oszczędności w postaci nieco tańszych obiektów noclegowych. Wobec tego, które hotele we włoskich ośrodkach narciarskich można uznać za niskobudżetowe?

1. Residence Nevegall

Jeśli szukamy niskobudżetowego obiektu noclegowego we Włoszech to Residence Nevegall w Livigno będzie dla nas świetnym wyborem. Możemy się tam zatrzymać już za około 120 złotych za noc od osoby.

2. Baita del Cervino

Ten niewielki i dość skromny hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Cervinia. Faktem jest, że nie możemy oczekiwać tam najwyższych standardów, jednak cena prezentuje się wyjątkowo kusząco – za noc zapłacimy jedynie około 110 złotych.

3. Aparthotel Majestic

To jeden z tańszych hoteli o całkiem dobrych standardach, jaki znajdziemy w ośrodku narciarskim Val di Fiemme. Za noc zapłacimy jedynie 150 złotych.

Najlepsze Hotele na narty z basenem we Włoszech

Nie da się ukryć, że prawdopodobnie każdy z narciarzy będzie liczył na to, że uda mu się znaleźć taki obiekt noclegowy, który jednocześnie zagwarantuje im odpowiednie warunki do wypoczynku. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w tym wypadku najważniejsza będzie pełna regeneracja mięśni, a także relaks, by zregenerować siły i przygotować się na kolejny dzień szaleństwa na stokach. Wobec tego narciarze będą chcieli wypoczywać w hotelu z basenem. Wobec tego, które obiekty noclegowe we Włoszech spełnią te oczekiwania?

1. Hotel Serena

Hotel Serena zlokalizowany jest w słynnym ośrodku narciarskim Cortina d’Ampezzo. Jest to hotel oceniony na trzy gwiazdki i zaoferuje on nam dostęp do wyjątkowo przestronnego basenu.

2. Hotel Baita Cretaz

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w Cervinia. Oferuje on nie tylko dość wysokie standardy zakwaterowania, ale także i pełny dostęp do hotelowego basenu.

3. Hotel Rio Bianco

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy znajdujący się w ośrodku narciarskim Val di Fiemme. Oferuje on nam dostęp do przestronnego i krytego basenu.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną we Włoszech

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie dla wszystkich narciarzy sam dostęp do basenu będzie wystarczający. Okazuje się bowiem, że część z nich liczy na o wiele wyższe standardy i o wiele większe możliwości do zorganizowania swojego własnego wypoczynku. Wobec tego tacy narciarze będą poszukiwać hotelu, w którym oprócz basenu będą oni mogli także skorzystać zarówno z sauny, a także i ze SPA. To właśnie te elementy wydają się być całkowicie niezbędne do udanego i luksusowego wypoczynku, a także pozwolą zregenerować mięśnie i przygotować się na kolejny dzień niesamowitych przygód na alpejskich stokach. Wobec tego, które hotele we włoskich ośrodkach narciarskich zagwarantują nam zarówno dostęp do SPA, jak i do sauny?

1. Hotel Intermonti

Ten hotel oceniony został na cztery gwiazdki i również znajduje się we włoskim ośrodku narciarskim Livigno. Okazuje się, że możemy w nim liczyć na dostęp do sauny, a także do luksusowego SPA.

2. White Angel Hotel

Ten hotel zlokalizowany jest w Cervinia i został on oceniony na cztery gwiazdki. Oferuje on wysokie standardy oraz dostęp do SPA i sauny.

3. Hotel Bellamonte

To czterogwiazdkowy hotel, w którym możemy zatrzymać się podczas przebywania w Val Di Fiemme. Oferuje on nam dostęp do szeregu udogodnień w tym także do SPA oraz do sauny.

Najlepsze hotele na narty we Włoszech dla rodzin

Rodziny z małymi dziećmi, które próbują postawić swoje pierwsze kroki na nartach, to coraz częstszy widok na włoskich stokach. Warto bowiem podkreślić, że tamtejsze ośrodki narciarskie są wyjątkowo przyjazne dla rodzin z maluchami, więc wyjazd tam może okazać się wyjątkowo udany. Niemniej jednak rodzice z drugiej strony muszą pamiętać także o tym, że ciąży na nich ogromna odpowiedzialność i muszą znaleźć dla swoich pociech takich obiekt noclegowy, który bez problemu spełni ich potrzeby i oczekiwania. Wobec tego, które hotele we włoskich ośrodkach narciarskich sprawdzą się świetnie dla rodzin z małymi pociechami?

1. Bellavista

Ten hotel znajduje się we włoskim ośrodku narciarskim Livigno i idealnie sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Maluchy z pewnością nie będą mogły w nim narzekać na brak atrakcji.

2. Hotel Olimpia

Hotel Olimpia jest trzygwiazdkowym hotelem zlokalizowanym we włoskim ośrodku narciarskim Cortina d’Ampezzo. Jest to również jedno z lepszych miejsc noclegowych dla rodzin z dziećmi, gdyż mogą oni korzystać równie z pokoi rodzinnych, a także z sali zabaw dla maluchów.

3. Residence Lagorai

To rodzinny i wyjątkowo pięknie urządzony hotel w Val di Fiemme. Maluchy mogą w nim korzystać z całego szeregu atrakcji wiec z pewnością nie będą się nudzić.

Najlepsze hotele butikowe na narty we Włoszech

Nie da się ukryć, że wśród narciarzy istnieje także i taka grupa turystów, która z pewnością nie martwi się o cenę danego noclegu. Wówczas w kręgu ich zainteresowań znajdują się głównie wyjątkowe hotele butikowe. To właśnie te obiekty noclegowe powstały z myślą o tym, by sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających gości. Jednocześnie warto zauważyć, że takie hotele nie znajdują się wszędzie. Czy więc znajdziemy je we włoskich ośrodkach narciarskich?

1. Boutique Hotel Villa Blu Cortina D’Ampezzo

Jest to jeden z czterogwiazdkowych hoteli butikowych, który zlokalizowany jest we włoskim ośrodku narciarskim w Cortina d’Ampezzo. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jest to jeden z bardziej luksusowych hoteli w okolicy, z całym szeregiem udogodnień.

2. Hotel Garni Laurino

To czterogwiazdkowy hotel w Val di Fiemme, który zalicza się do grona obiektów butikowych. Możemy więc w nim liczyć na wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.

3. Falkensteiner Hotel Kronplatz – The Leading Hotels of the World

To jeden z pięciogwiazdkowych hoteli, które znajdziemy w ośrodku narciarskim Kronplatz we Włoszech. Jest to hotel butikowy, który wyróżnia się maksymalnie wysokimi standardami. Zaoferuje więc on nam najlepsze warunki i szereg udogodnień.

Najbardziej luksusowe hotele we Włoszech na narty

Jeśli nie zainteresowały nas hotele butikowe, a być może ich cena jest zbyt wysoka, wówczas z całą pewnością mogą zainteresować nas hotele luksusowe. To również całkiem pokaźna grupa obiektów noclegowych, które również mogą zaskoczyć nas wyjątkowo wysokimi standardami. Okazuje się bowiem, że spełnią one wymagania nawet najbardziej wybrednych turystów. Wobec tego, które hotele we włoskich ośrodkach narciarskich można zaliczyć od grona luksusowych?

1. Radisson Residences Savoia Palace Cortina d’Ampezzo

Jest to jeden z czterogwiazdkowych obiektów noclegowych w Cortina d’Ampezzo, który zaoferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania. Możemy tam korzystać zarówno z prestiżowego SPA, a także z całego szeregu innych udogodnień.

2. Hotel Europa

To kolejny z czterogwiazdkowych obiektów noclegowych, który zaoferuje nam wyjątkowo wysoki poziom zakwaterowania. Znajduje się on w ośrodku narciarskim Cervinia i oferuje dostęp do basenu oraz SPA.

3. Bonifanti Design Hotel

Jest to z kolei wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Kronplatz we Włoszech. Oferuje on wysokie standardy i został on oceniony na cztery gwiazdki. W jego wnętrzu znajdziemy luksusowe SPA, basen, a także cały szereg innych udogodnień, w tym także dostęp do kilku restauracji oraz prestiżowych barów z kolorowymi drinkami.

Najlepsze hotele we Włoszech z widokiem na góry

Praktycznie każdy ośrodek narciarski we Włoszech ma nam do zaoferowania niesamowite i całkowicie unikalne krajobrazy. Nie można się więc dziwić, że zdecydowana większość turystów, będzie poszukiwała takiego hotelu, który zagwarantuje im wypoczynek w pokojach z panoramicznymi widokami na górskie stoki. Wówczas na które obiekty noclegowe warto zwrócić większą uwagę?

1. Appartamenti Astra

Ten hotel znajduje się w jednym z popularniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech – Livigno. Możemy w nim cieszyć się nie tylko wysokimi standardami zakwaterowania, a także pokojami z panoramicznymi widokami na górskie stoki.

2. Residence Petit Tibet

To niewielki hotel w ośrodku narciarskim Cervina, który jednocześnie znajduje się jedynie 100 metrów od najbliższego stoku narciarskiego. Co więcej, każdy pokój posiada panoramiczne widoki na górskie stoki.

3. Hotel Panorama

Hotel Panorama jest trzygwiazdkowym obiektem noclegowym w Val di Fiemme. Oferuje on zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na górskie stoki.

Czytaj także:

Poprzedni

Najlepsze hotele na narty w Turcji – Lista TOP obiektów!

Dlaczego warto wybrać się na narty na Sycylii?

Następny

Dodaj komentarz