Ile kalorii można spalić podczas jazdy na biegówkach i ski touring’u?

3 stycznia 2023 Tagi , , , ,

Obecnie praktycznie każdy z nas chce zadbać o swoją sylwetkę i zgubić nadprogramowe kilogramy. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że nie będzie to możliwe w momencie, kiedy nie zdecydujemy się na połączenie odpowiedniej diety z efektywnym treningiem. W zimę z pewnością mamy nieco mniej zapału do ćwiczeń, jednak sporty zimowe mogą być dla nas świetną alternatywą. Dzięki nim możemy się nie tylko świetnie bawić, ale także walczyć ze zbędnymi kilogramami. Ile zatem kalorii spalimy podczas ski touring’u, a ile podczas jazdy na biegówkach? Sprawdźmy!

Ile kalorii można spalić podczas jazdy na nartach biegowych?

Zima z pewnością nie jest najbardziej zachęcającą porą roku, jeśli chodzi o bieganie czy jazdę na rowerze. Jeśli jednak w dalszym ciągu zależy nam na utrzymaniu zgrabnej i szczupłej sylwetki, wówczas możemy poświęcić czas na proste i efektywne sporty zimowe. Jednym z nich jest jazda na nartach biegowych. Sport ten nie jest zbyt wymagający i bez wątpienia każdy może się w niego zaangażować. Co więcej, jazda na popularnych biegówkach pomoże nam w przyjemny sposób spalić zbędne kalorie. Tak więc, ile możemy spalić podczas godzinnej jazdy na nartach biegowych?

Panoramic view of young man cross-country skiing on a track in beautiful winter wonderland scenery in Scandinavia in scenic evening light at sunset with blue sky and clouds in winter, northern Europe
widok młodego mężczyzny na nartach biegowych na torze w pięknej zimowej, licencja: shutterstock/By canadastock

Otóż wszystko zależy od tempa, jakie sobie narzucimy. Przyjęło się jednak, że dość spokojna jazda na biegówkach pomoże nam spalić aż 400 kalorii w ciągu jednej godziny. Jest to porównywalna ilość do tego, ile możemy spalić podczas godzinnego joggingu w sezonie letnim! Z kolei, jeśli nie boimy się wyzwań, a także nie boimy się zmęczyć, wówczas możemy narzucić sobie nieco szybsze tempo. Wówczas istnieje możliwość spalenia nawet 1000 kalorii podczas godzinnej jazdy. Pamiętajmy więc, że wszystko zależy od intensywności naszego treningu i zaangażowania.

Ile kalorii spalimy podczas ski touring’u?

Ski touring to również bardzo popularny sport zimowy. Jest to nic innego jak skialpinizm, który jest nieco bardziej wymagający od ścigania się na nartach biegowych. Ski touring angażuje dosłownie wszystkie partie mięśniowe naszego ciała i pozwala nam w optymalny sposób zadbać także o naszą kondycję. Jeśli więc chcemy spróbować swoich sił w narciarskich wędrówkach po górskich stokach, to ski touring jest dla nas idealnym rozwiązaniem. Co więcej, taka wyprawa wysokogórska pomoże nam także spalić kalorie w niezwykle efektywny sposób. Okazuje się, że już podczas godzinnej wędrówki możemy być lżejsi o nawet 1000 kalorii – przy założeniu, że nie narzucimy sobie zbyt szaleńczego tempa.

beatiful active senior woman cross-country skiing in fresh fallen powder snow in the Allgau alps near Immenstadt, Bavaria, Germany
aktywna kobieta na nartach biegowych w świeżym śniegu w Alpach Allgau w pobliżu Immenstadt, Bawaria, Niemcyicencja: shutterstock/By Umomos

Jeśli jednak chcemy sprawić, by nasz trening był nieco bardziej intensywny i nie boimy się kropli potu na czole, wówczas możemy spalić nawet 1500 – 1800 kalorii w ciągu jednej wędrówki. Jak więc łatwo można zauważyć, narty – bez względu na to, na jaki rodzaj jazdy się zdecydujemy – są efektywnym sposobem na walkę z nadprogramowymi kilogramami i pomogą nam zadbać o swoją sylwetkę nawet w sezonie zimowym. Dodatkowo warto podkreślić, że taki trening jest również wyjątkową atrakcją i przyjemnością, na którą może zdecydować się dosłownie każdy z nas.

Polecamy także:

Poprzedni

Ile kalorii spalimy na nartach, a ile podczas jazdy na snowboardzie?

Jakie są najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Włoszech? Sprawdźmy!

Następny

Dodaj komentarz