Jakie ośrodki narciarskie w Turcji zalicza się do najlepszych? Oto TOP10!

13 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w momencie, kiedy planujemy zimowy wyjazd, nasze poszukiwania idealnego ośrodka narciarskiego skupiają się głównie na środkowej Europie. Kraje takie jak Francja, Włochy, Szwajcaria czy Austria od zawsze nosiły miano mekki sportów zimowych i od zawsze chętnie decydowaliśmy się na to, by to właśnie tam spędzić nas niezapomniany wypoczynek. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że kurorty i resorty narciarskie nie znajdują się tylko i wyłącznie tam. Z pewnością jesteśmy więc świadomi tego, że świetne miejsca do spędzenia zimowego wyjazdu znajdziemy także i w naszym kraju czy na Słowacji. Jednak narty w Turcji nigdy nie były naszym priorytetowym wyborem. Kraj ten kojarzy się nam głównie z Riwierą Turecką i pięknym słońcem. Jednak środkowa i zachodnia część tego kraju pokryta jest malowniczymi górami i z całą pewnością nie zabraknie ciekawych miejsc. Jakie zatem ośrodki narciarskie w Turcji uznaje się za bardzo dobre? Sprawdź nasze TOP10!

1. Sarıkamış Ski Resort

Narty w Turcji wciąż dla zdecydowanej większości turystów mogą wydawać się wyzwaniem, które znacznie przekracza ich możliwości. Okazuje się, że Turcję kojarzymy zwykle z nigdy niegasnącymi promieniami słońca i ciepłymi wodami Morza Śródziemnego. Jednocześnie, jeśli tylko zdecydujemy się na to, by opuścić na chwilę tureckie wybrzeże i udać się nieco bardziej w głąb kraju, możemy odkryć prawdziwy, narciarski raj na ziemi. Turcja słynie bowiem ze swoich nowoczesnych ośrodków narciarskich, które dawniej cieszyły się jedynie zainteresowaniem wśród miejscowych, jednak obecnie stają się one również atrakcyjne dla wielu amatorów sportów zimowych. Okazuje się, że jednym z najczęściej odwiedzanych z nich jest Sarıkamış Ski Resort.

Kars sarıkamış ski resort turkey
Ośrodek narciarski Kars Sarıkamış w Turcji, licencja: shutterstock/By

Jest to ośrodek zlokalizowany w środkowo- wschodniej części kraju – można nawet powiedzieć, że dość blisko granicy z Armenią. Jest on również jednym z najbardziej nasłonecznionych resortów, a co za tym idzie, sezon narciarski jest tam dość krótki. Niemniej jednak warto zauważyć, że wyjazdu do Sarıkamış Ski Resort na narty w Turcji z pewnością nie będziemy żałować. Czeka tam na nas pokaźna ilość tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, a także miejsce, w którym możemy szkolić swoje umiejętności jazdy na desce snowboardowej. Każdy z zainteresowanych powinien więc znaleźć „coś” dla siebie.

Gdzie można nocować w Sarıkamış Ski Resort?

Nie da się ukryć, że w tym ośrodku narciarskim nie zabraknie nam zróżnicowanej bazy noclegowej. Jeśli jednak zależy nam na tym, by zatrzymać się w jednym z najbardziej luksusowych obiektów, wówczas możemy wybrać SARPİNO MOUNTAİN HOTEL. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się jedynie 5 minut jazdy od stoków narciarskich. Dodatkowo oferuje on nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.

2. Palandoken Ski Resort

Nie da się ukryć, że narty w Turcji nie każdego z nas mogą przekonać. Wydaje się nam bowiem, że spędzenie zimowego sezonu w kraju wiecznego słońca jest sposobem na uzyskanie złocistej opalenizny, a nie szaleństwo na stokach. Jednak Palandoken Ski Resort powinien być dla nas wyjątkowym argumentem, który przemawia za tym, że narty w Turcji są jednym z lepszych pomysłów na spędzenie zimowego wyjazdu. Okazuje się bowiem, że jest to jeden z najlepszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Turcji. Znajduje się on blisko słynnego miasta Erzurum i z roku na rok przyciąga do siebie coraz to liczniejsze grono amatorów sportów zimowych. W tym ośrodku narciarskim bez wątpienia znajdziemy wszystko. Czekają tam na nas niezliczone kilometry nartostrad, świetna baza do après ski, a także nowoczesna infrastruktura wyciągów. Możemy więc być absolutnie pewni co do tego, że nie będziemy się tam nudzić!

Gdzie można nocować w Palandoken Ski Resort?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego noclegu w Palandoken Ski Resort, to z jego znalezieniem z pewnością nie będziemy mieć większych problemów. Okazuje się, że baza noclegowa jest tam świetnie rozwinięta. Jednym z najlepszych hoteli wydaje się być Dedeman Palandoken Ski Lodge Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest jedynie 100 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego. Dodatkowo oferuje on nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.

3. Kandilli Ski Resort

Jeśli chcemy spędzić narty w Turcji, to z pewnością musimy wybrać się do Kanadilli Ski Resort. Jest to bez wątpienia jeden z lepszych ośrodków narciarskich w kraju, choć z pewnością nie grzeszy on rozmiarami. Kanadilli Ski Resort znajduje się w środkowej Turcji, a dokładniej we Wschodniej Anatolii. Jest to – jak zostało już wspomniane – dość kameralny i niewielki ośrodek narciarski, jednak ma on nam zdecydowanie wiele do zaoferowania. Możemy tam bowiem korzystać z aż 55 kilometrów nartostrad, które zostały odpowiednio podzielone pod względem poziomu trudności. Nie zabraknie nam tam również bazy rozrywkowej i gastronomicznej.

Ergan Ski Resort View, Erzincan, Turkey
Widok na ośrodek narciarski Ergan, Erzincan, Turcja, licencja: shutterstock/By Kenan TALAS

Narciarze uzyskują także dostęp do nowoczesnej infrastruktury wyciągów, z której mogą oni dowolnie korzystać. Kanadilli Ski Resort jest wyjątkowo popularnym ośrodkiem narciarskim, szczególnie jeśli chodzi o rodziny z małymi dziećmi. Mogą one tam bowiem korzystać z nieco łagodniejszych i mniej stromych stoków, a jednocześnie szkolić swoje umiejętności w jeździe na nartach i na desce snowboardowej.

Gdzie można nocować w Kandilli Ski Resort?

W Kandilli Ski Resort baza noclegowa jest nieco bardziej ograniczona, co bezpośrednio wynika z dość kameralnych rozmiarów tego ośrodka narciarskiego. Jednak z pewnością znajdziemy tam odpowiednie miejsce dla siebie. Można zdecydować się, chociażby na pobyt w BOZKURT Hotel. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie, który znajduje się jedynie 3 kilometry od ośrodka narciarskiego.

4. Erciyes Ski Resort

Erciyes Ski Resort to kolejny, wyjątkowo popularny ośrodek i miejsce na narty w Turcji, który znajduje się w Środkowej Anatolii. Można śmiało powiedzieć, że ten ośrodek zalicza się do popularnych i dobrze znanych. Choć być może nie zachwyci nas on wyjątkowo pokaźnymi rozmiarami, to jednak zadba o to, byśmy nigdy nie poczuli smaku nudy. Śmiało możemy wybrać go na narty w Turcji i z całą pewnością nie będziemy tego żałować. Mamy tam bowiem dostęp do maksymalnie zróżnicowanych tras do narciarstwa zjazdowego, a także biegowego. Nie brakuje również specjalnie wytyczonych miejsc do tzw. freeride’u, czyli jazdy poza stokami. W ośrodku tym możemy również cieszyć się miejscami do jazdy na desce snowboardowej i dostępem do torów saneczkowych, co z pewnością spodoba się pociechom. Erciyes Ski Resort bez wątpienia jest miejscem na narty w Turcji dla całej rodziny!

Gdzie można nocować w Erciyes Ski Resort?

Jeśli chodzi o możliwości noclegowe w Erciyes Ski Resort, to również nie musimy się o nie martwić. Okazuje się bowiem, że w tym ośrodku możemy spodziewać się całkiem pokaźnej bazy noclegowej. Jednym z najlepszych hoteli z pewnością jest Hotel Radisson Blu Mount Erciyes. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i szeregu innych udogodnień.

5. Uludağ Ski Resort

Uludağ Ski Resort to ośrodek narciarski zlokalizowany w północnej Turcji, niedaleko pokaźnej metropolii, jaką jest miasto Bursa. Nie da się ukryć, że jest to również jeden z większych resortów, do którego możemy się udać na narty w Turcji. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Uludağ Ski Resort to resort prestiżowy i luksusowy, więc możemy spodziewać się tam nieco wyższych cen. Niemniej jednak nie zabraknie nam tam również szeregu atrakcji jak, chociażby zróżnicowane trasy do narciarstwa biegowego i zjazdowego, czy nowoczesne wyciągi.

Czytaj także: Narty w Turcji – dlaczego warto się tu wybrać?

Gdzie można nocować w Uludağ Ski Resort?

Luksusowych obiektów noclegowych w Uludağ Ski Resort z pewnością nam nie zabraknie. Jednym z najlepszych wydaje się być Grand Yazici Ski Hotel & Spa. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do basenu oraz prestiżowego SPA.

6. Kartepe Ski Resort

Kolejnym, świetnym miejscem na narty w Turcji jest Kartepe Ski Resort. Ten ośrodek również zlokalizowany jest w północnej części kraju blisko miasta Gocuk, jednak równie łatwo możemy się tam dostać bezpośrednio ze Stambułu. Okazuje się, że jest to również jeden z bardziej popularnych ośrodków, gdzie możemy spędzić narty w Turcji. Znajdziemy tam niezliczone kilometry tras do narciarstwa biegowe oraz zjazdowego, a także świetne warunki do szusowania po stokach. Nie jest to ośrodek mocno nasłoneczniony, więc gruba warstwa śniegu utrzymuje się tam nawet do późnego okresu wiosennego. Jest to ośrodek na narty w Turcji, który będzie idealny dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż dla maluchów przygotowano tam szereg atrakcji!

Gdzie można nocować w Kartepe Ski Resort?

Jeśli chodzi o najlepszy hotel w Kartepe Ski Resort to możemy zdecydować się na Hotel Motali Life. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do basenu.

7. Ilgaz Ski Resort

Ilgaz Ski Resort to również ośrodek narciarski zlokalizowany w północnej Turcji. Znajduje się on blisko miasta Karabuk, więc z dojazdem nie powinniśmy mieć większych problemów. W tym ośrodku narciarskim czekają na nas dość kameralne warunki. Trzeba mieć bowiem świadomość, że nie jest to zdecydowanie jeden z największych terenów narciarskich w tym kraju. Czekają tam na nas również dość skromne trasy zjazdowe i wyciągi narciarskie. Jeśli jednak liczymy na wypoczynek w dość spokojnych i kameralnych warunkach. To w tym ośrodku możemy takowe marzenia spełnić.

Ilgaz Mountain ski resort and National Park, Kastamonu, Turkey
Ośrodek narciarski Ilgaz Mountain i Park Narodowy, Kastamonu, Turcja, licencja: shutterstock/By Tminaz

Gdzie można nocować w Ilgaz Ski Resort?

Sama baza noclegowa w Ilgaz Ski Resort jest nieco bardziej ograniczona. Znajdziemy tam jednak pięciogwiazdkowy hotel Jura Hotels Ilgaz Mountain Resort, który zapewni nam wypoczynek z uwzględnieniem najwyższych standardów.

8. Zigana Ski Resort

Zigana Ski Resort to kameralne miejsce na narty w Turcji. Ten ośrodek jest niewielki, jednak dla mniej wymagających narciarzy sprawdzi się on wręcz idealnie. Możemy tam się spodziewać niewielu tras zjazdowych, jednak oferują nam one pokaźne zróżnicowanie pod względem poziomu trudności. Co więcej, w Zigana Ski Resoty panują wręcz idealne warunki praktycznie przez cały rok. Możemy więc się tam wybrać na narty nawet późną wiosną i być pewni tego, że pokrywa śnieżna pozostała w nienaruszonym stanie. W Zgiana Ski Resort wypoczywają najchętniej rodziny z małymi dziećmi, które cenią sobie spokój i towarzystwo pięknej przyrody.

Gdzie można nocować w Zigana Ski Resort?

Baza noclegowa w Zigana Ski Resort jest dość mocno ograniczona. Nie znajdziemy tam wielu, luksusowych hoteli. Możemy jednak zatrzymać się w Yavuz Luxury Apartments, który znajduje się około 400 metrów od ośrodka narciarskiego.

9. Bolkar Ski Resort

Bolkar Ski Resort to kolejne miejsce na narty w Turcji, dla tych, którzy cenią sobie przede wszystkim święty spokój. Jest to niewielki, aczkolwiek wyjątkowo klimatyczny ośrodek, w którym możemy po prostu docenić ciszę i napawać się malowniczym krajobrazem. Znajdziemy tam całkiem pokaźną ilość krótkich tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego.

Czytaj także: Na jakie atrakcje w Turcji zimą warto postawić? Oto TOP12!

Gdzie można nocować w Bolkar Ski Resort?

Z uwagi na niewielkie rozmiary tego ośrodka narciarskiego ilość hoteli nie zachwyca. Niemniej jednak możemy zdecydować się na to, by zatrzymać się w pobliskich pensjonatach i domkach narciarskich. Nie znajdziemy w Bolkar Ski Resort luksusowych hoteli.

10. Yolçatı Ski Resort

Yolçatı Ski Resort to ostatnie miejsce na narty w Turcji, którym warto się zainteresować. To tętniący życiem resort narciarski, który pozwala nam na korzystanie z tysięcy kilometrów nartostrad, a także z nowoczesnych wyciągów narciarskich. Ten resort jest głównie popularny wśród młodych osób, z uwagi na to, że znajdą tam oni pokaźną bazę gastronomiczną oraz rozrywkową. Niemniej jednak nawet i rodziny z dziećmi chętnie wybierają się tam na narty w Turcji.

Gdzie można nocować w Yolçatı Ski Resort?

Jeśli chodzi o najlepszy hotel w Yolçatı Ski Resort to warto zatrzymać się w Park Dedeman Elazığ. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który oddalony jest jedynie 500 metrów od centrum ośrodka narciarskiego Yolçatı Ski Resort.

Poprzedni

Narty w Czarnogórze – co takiego mają i dlaczego warto się tu wybrać?

TOP 10 – oto najwyżej położone stoki narciarskie w Szwajcarii

Następny

Dodaj komentarz