Który kurort narciarski wybrać w Val di Sole?

6 marca 2023 Tagi , , , , , ,

Nie da się ukryć, że północny region Włoch obecnie staje się coraz popularniejszy, szczególnie jeśli chodzi o planowanie zimowych wyjazdów. Okazuje się, że znajdziemy tam wiele terenów i ośrodków narciarskich, które z całą pewnością spełnią nasze oczekiwania. Choć jeszcze kilka sezonów temu naszym głównym celem zimowych podróży była Austria lub Szwajcaria, to jednak wysokie ceny i sama popularność tych miejsc sprawiła, że zaczęliśmy poszukiwać „czegoś” nowego. W tym momencie właśnie wzrosła popularność Val di Sole. Dolina Słońca znajduje się w regionie Trydentu i może pochwalić się jednymi z najlepszych terenów narciarskich w całej Europie! Faktem jest, że nie brakuje tam również szeregu ośrodków narciarskich, które tylko czekają na to, by je odwiedzić. Jednak które kurorty narciarskie w Val di Sole wybrać spośród tak wielu opcji? Oto kilka propozycji!

Kurorty narciarskie w Val di Soleośrodek narciarski Folgarida

Jako pierwszy ośrodek narciarski w Dolinie Słońca warto wyróżnić Folgarida. To niewielkie, aczkolwiek pełne uroku miasteczko, które stało się w rejonie Val di Sole jednym z najpopularniejszych resortów zimowych. Ośrodek Folgarida znajduje się na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza i może pochwalić się największą ilością dni słonecznych. Wobec tego każdy z narciarzy może oczekiwać tam prawdziwie spektakularnych warunków do uprawiania swojej ulubionej dyscypliny sportu zimowego. Co ciekawe, Folgarida cieszyła i cieszy się ogromną popularnością już od lat 60. Wtedy to pierwsi narciarze zaczęli tłumnie zjeżdżać na stoki, a sam ośrodek stał się w niespodziewany sposób gospodarzem zawodów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim. Czego jednak możemy oczekiwać po tym ośrodku narciarskim i dlaczego faktycznie warto go wybrać?

Zalety Folgaridy

  • maksymalnie zróżnicowane trasy narciarskie – znajdziemy tam zarówno nartostrady przeznaczone tylko i wyłącznie dla profesjonalistów, ale także i stoki łagodne, na których można spokojnie szlifować swój narciarski talent. 
  • nowoczesne systemy wygładzania tras – każda nartostrada w Folgarida jest świetnie przystosowana do potrzeb narciarzy. W ośrodku bowiem działa szereg nowoczesnych systemów, które odpowiadają za dośnieżenie i wygładzenie tras zjazdowych oraz tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego.
  • nowoczesna infrastruktura wyciągów – tak naprawdę, nie chodzi tu tylko i wyłącznie o perfekcyjny stan wszystkich gondol czy orczyków. Warto zwrócić uwagę na to, że Folgarida, dzięki tak solidnie rozbudowanej sieci wyciągów, zapewnia wszystkim narciarzom dogodne połączenia także z innymi, pobliskimi terenami narciarskimi.
  • szereg miejsc do après ski – finalną zaletą, jaką może nam zaoferować Folgarida, jest sam fakt, że z pewnością nie będziemy się tam nudzić. Ośrodek gwarantuje nam świetnie przygotowaną bazę do après ski, a także wiele innych udogodnień jak np. lodowisko czy tor saneczkowy.

Folgarida jest także jednym z większych resortów zimowych w Val di Sole, który zagwarantuje nam wręcz nieograniczony dostęp do kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Dodatkowo jest to także ośrodek wyjątkowo rodzinny. Maluchy są tam mile widziane i przygotowane zostały dla nich różnorodne atrakcje oraz szkółki, w których mogą one doskonalić swoje umiejętności jazdy na nartach i na desce snowboardowej. Nie będą mogli narzekać także miłośnicy narciarskiego freestyle’u, gdyż specjalnie zaaranżowano dla nich miejsce do jazdy poza standardowymi szlakami. Warto więc zwrócić na ten ośrodek narciarski nieco większą uwagę, szczególnie jeśli planujemy nasze wymarzone narty w Dolinie Słońca.

Gdzie można nocować w Folgarida?

Nie da się ukryć, że w momencie kiedy planujemy nasz zimowy wyjazd, chcemy także zagwarantować sobie jak najlepsze miejsce noclegowe. Okazuje się, że w Folgarida nie będzie to dla nas większym problemem. Okazuje się, że baza noclegowa w tym ośrodku narciarskim jest świetnie przygotowana nawet na największy napływ turystów. Choć znajdziemy tam różnorodne opcje zakwaterowania, to większości z nas zależy na wysokim standardzie. Wówczas warto zatrzymać się w Alphotel Taller Wellness and Sport. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest blisko stoków narciarskich i oferuje nam dostęp do szeregu udogodnień.

Kurorty narciarskie w Val di Sole – ośrodek narciarski Marilleva

Ośrodek narciarski Marilleva to drugi z resortów zimowych, na który powinniśmy zwrócić większą uwagę w momencie, kiedy planujemy swój wymarzony wyjazd na narty w dolinie Val di Sole. Okazuje się, że podobnie jak Folgarida, jest to jeden ze starszych ośrodków, który już dawno temu zyskał sobie niekwestionowaną popularność. Marilleva posiada dokładnie dwa centra narciarskie, z których jedno zlokalizowane jest na wysokości 900, a drugie na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza. Do obu części – jeśli nie zdecydujemy się na gondolę – będziemy mogli dotrzeć samochodem. Warto zauważyć, że resort narciarski Marilleva również jest jednym z lepiej zorganizowanych. Posiada nowoczesną infrastrukturę wyciągów, która znacznie ułatwią poruszanie się pomiędzy centrami narciarskimi. Możemy tam spodziewać się przede wszystkim:

  • malowniczych stoków i tras zjazdowych – ośrodek Marilleva jest jednym z najpiękniejszych w całej dolinie Val di Sole.
  • zróżnicowanych tras zjazdowych – na stokach w Marilleva „coś” dla siebie znajdą zarówno doświadczeni, jak i początkujący narciarze.
  • świetnie przygotowanej bazy gastronomicznej i noclegowej – dzięki temu w Marilleva z całą pewnością dosłownie niczego nam nie zabraknie.

Marilleva to przede wszystkim piękne krajobrazy i nieograniczone możliwości do uprawiania sportów zimowych. Tego ośrodka narciarskiego w Val di Sole również nie powinniśmy pominąć!

Gdzie można nocować w Marilleva? 

Poszukiwanie odpowiedniego miejsca noclegowego w Marilleva nie powinno być dla nas zbyt trudnym zadaniem. Okazuje się bowiem, że jednym z najlepszych hoteli w resorcie jest Residenza Albare. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam zakwaterowanie z widokiem na góry i szereg innych udogodnień.

Kurorty narciarskie w Val di Soleośrodek narciarski Pejo Fonti

Ośrodek narciarki Pejo Fonti jest jednym z mniejszych, do jakich możemy się udać w dolinie Val di Sole. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że możemy tam spodziewać się wręcz perfekcyjnych warunków do szusowania po stokach. W ośrodku Pejo Fonti czeka na nas około 20 kilometrów nartostrad, które są podzielone pod względem poziomu trudności. Jest to także idealny ośrodek na zimowe wakacje z całą rodziną, gdyż przygotowane jest tam wiele atrakcji dla najmłodszych. Z pewnością więc nie będziemy mogli narzekać nudę lub brak możliwości. Możemy tam nie tylko szusować po stokach, ale możemy także zdecydować się na jazdę poza nimi lub wybrać deskę snowboardową. W Pejo Fonti znajdziemy również całkiem pokaźną bazę do après ski.

Gdzie można nocować w Pejo Fonti?

Jeśli chodzi o miejsca noclegowe w Pejo Fonti, to ich ilość jest nieco ograniczona, co bezpośrednio wynika z nieco mniejszych rozmiarów miejscowości. Jednocześnie jednym z najlepszych hoteli jest trzygwiazdkowy Residence Hotel Santa Maria piscina e wellness. Znajduje się on jedynie kilka metrów od stoków narciarskich.

Ośrodek narciarski Vermiglio

Vermiglio to kolejny ośrodek narciarski w Val di Sole, na który warto zwrócić uwagę. Faktem jest, że jest to nieco mniejszy resort niż chociażby Folgarida. Świetnie się jednak sprawdzi w przypadku tych turystów, którzy liczą przede wszystkim na wypoczynek w ciszy i spokoju. W Vermiglio możemy korzystać z około 30 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, które są podzielone pod względem poziomu trudności. W Vermiglio możemy także spodziewać się dostępu do lodowiska i toru saneczkowego. Z całą pewnością nie powinno nam tam zabraknąć atrakcji. Mniejszy ośrodek narciarski – czego Vermiglio jest najlepszym przykładem – również może nam zagwarantować niezapomniane wrażenia!

Gdzie można nocować w Vermiglio?

Jeśli poszukujemy noclegu dopasowanego do naszych potrzeb w Vermiglio, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Chalet a Foss. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie zakwaterowania.

Kurorty narciarskie w Val di SoleOśrodek narciarski Dimaro

Dimaro to historyczna miejscowość górska w Val di Sole, która znajduje się w prawdziwie malowniczej lokalizacji. Jest to prawdziwie spokojny i idylliczny ośrodek narciarski, który zapewni nam wypoczynek w prawdziwie luksusowych warunkach. W resorcie Dimaro czeka na nas:

  • błogi spokój i cisza – jest to idealne miejsce dla narciarzy, którzy nie szukają jedynie szaleństwa, ale także i wypoczynku.
  • nowoczesne trasy zjazdowe – wyposażone są one w systemy sztucznego wygładzania oraz dośnieżania tras.
  • zabytki – wspomniane już zostało, że Dimaro to miejscowość historyczna. Najlepszym przykładem na to jest zlokalizowany w niej historyczny kościół św. Wawrzyńca.

Jak więc łatwo można się domyślić, atrakcji tu z pewnością nam nie zabraknie. Dimaro jest także świetnym resortem na rodzinny wyjazd, gdyż dla najmłodszych narciarzy przygotowane jest tam wiele udogodnień oraz innych aktywności, które pomogą im wypełnić czas.

Gdzie można nocować w Dimaro?

W Dimaro baza noclegowa nie jest tak pokaźna jak w innych, znacznie większych ośrodkach narciarskich. Niemniej jednak, jeśli zależy nam na noclegu z uwzględnieniem najwyższych standardów, wówczas możemy zdecydować się na zakwaterowanie w Alpholiday Dolomiti Wellness and Family Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy oferujący wysokie standardy i różne atrakcje dla dzieci.

Kurorty narciarskie w Val di Soleośrodek narciarski Male

Planując wypoczynek na nartach w dolinie Val di Sole, warto również zwrócić uwagę na kameralny ośrodek narciarski Male. To niewielka wioska górska, malowniczo zlokalizowana pomiędzy najpiękniejszymi szczytami Dolomitów. Faktem jest, że niewielkie rozmiary tego ośrodka narciarskiego mogą zniechęcić tych, którzy poszukują nieco bardziej „rozrywkowych” resortów. Jednocześnie Male to prawdziwa perełka w dolinie Val di Sole, której nikt z nas nie powinien pominąć. Znajdziemy tam około 25 kilometrów nartostrad, a także świetną karuzelę narciarską, która w szybki sposób zabierze nas także do pobliskich terenów narciarskich. Jeśli więc kochamy ciszę i spokój, to resort Male jest stworzony z myślą o nas.

Gdzie można nocować w Male?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego obiektu noclegowego w Male, wówczas musimy mieć na uwadze to, że baza noclegowa nie jest aż tak rozwinięta jak w innych resortach w dolinie Val di Sole. Jednocześnie jednym z częściej rekomendowanych hoteli w Male jest Samman Grand. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do szeregu udogodnień.

Ośrodek narciarski Mezzana Ossana

Ostatnią propozycją ośrodka narciarskiego w Val di Sole jest fenomenalna miejscowość Mezzana Ossana. Ten spektakularny teren narciarski jest marzeniem każdego miłośnika sportów zimowych. Można tam do woli szusować po nowoczesnych i świetnie zaaranżowanych stokach, ale także można świetnie się bawić poza nimi. Nie brakuje tam miejsc do jazdy na desce snowboardowej oraz wielu atrakcji dla najmłodszych. Mezzana Ossana to również jeden z piękniejszych ośrodków narciarskich. Możemy tam szusować w otoczeniu niesamowitych widoków i zapierających dech w piersiach krajobrazów. Z pewnością w Mezzana Ossana nie będziemy się nudzić. Możemy tam również liczyć na świetną bazę do après ski, która zagwarantuje nam możliwości do świetnej zabawy również w momencie, kiedy zdecydujemy się nieco odpocząć od nart. 

Gdzie można nocować w Mezzana Ossana?

Baza noclegowa w ośrodku narciarskim Mezzana Ossana jest świetnie rozwinięta, więc z pewnością nie będziemy mieć większych problemów ze znalezieniem idealnego miejsca noclegowego. Jednym z najlepszych hoteli jest zdecydowanie Hotel Spinale. Jest to pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który zaoferuje nam możliwość wypoczynku z uwzględnieniem najwyższych standardów oraz z dostępem do całego szeregu udogodnień. Hotel ten zlokalizowany jest również w bezpośredniej bliskości stoków narciarskich, więc z pewnością nie będziemy mogli narzekać.

Poprzedni

Narty w Cortina d’Ampezzo – Lista TOP najlepszych hoteli

TOP14 atrakcji, które warto zwiedzić i zobaczyć zimą w Austrii!

Następny

Dodaj komentarz