Najbardziej luksusowe ośrodki narciarskie w Szwajcarii – do których warto się wybrać?

10 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

Szwajcaria bez wątpienia jest jednym z popularniejszych krajów, jeśli chodzi o turystykę zimową. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że potencjał, jaki drzemie w tamtejszych ośrodkach narciarskich, jest wręcz nieograniczony. Jednak nie mogliśmy się spodziewać niczego innego po kraju, którego większą część powierzchni pokrywają majestatyczne Alpy. Władze Szwajcarii doskonale wiedziały, że postawienie na ośrodki narciarskie i nowoczesne zagospodarowanie terenu może nie tylko przynieść dodatkowy zastrzyk gotówki do budżetu, ale także w wyjątkowy sposób rozsławić ten kraj. Tak więc, wymagania turystów rosną, podobnie jak rośnie liczba ośrodków narciarskich. Które z nich w Szwajcarii zaliczają się jednak do grona najbardziej luksusowych?

1. Verbier

Verbier to chyba jedno z najpopularniejszych miejsc na narty w Szwajcarii i nie powinno to nikogo z nas dziwić. Ośrodek ten można śmiało zaliczyć do grona najbardziej luksusowych i nowoczesnych. Trasy zjazdowe są zaaranżowane zgodnie z najwyższymi standardami i wyposażone są one w nowoczesne systemy wygładzania. Co więcej, ośrodek ten zadbał również o to, by narciarze mieli co robić po zakończeniu szusowania po stokach. Baza do après ski również prezentuje się w wyjątkowo imponujący sposób. Oprócz tego podróżni mogą korzystać z prestiżowych restauracji i prężnie rozwijającej się bazy noclegowej. Biorąc pod uwagę, że Verbier dalej jest dość kameralnym resortem, może to zrobić potężne wrażenie.

Gdzie można nocować w Verbier?

Jeśli zależy nam na tym, by znaleźć luksusowy hotel w Verbier, możemy zdecydować się na wypoczynek w Hotel Montpelier. Jest to czterogwiazdowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA oraz innych udogodnień.

2. Zermatt

Kolejnym, prestiżowym ośrodkiem na narty w Szwajcarii jest Zermatt. Faktem jest, że sama popularność tego resortu powinna być dla nas wystarczającym argumentem. Zermatt zyskał sobie bowiem sławę jako jeden z najbardziej luksusowych i prestiżowych terenów narciarskich w całym kraju. Z pewnością turyści będą mogli się o tym przekonać, jeśli samodzielnie zdecydują się na to, by wyjechać tam na narty w Szwajcarii. Znajdziemy tam niesamowitą bazę do après ski, a także hotele z dostępem do SPA i innych form odnowy biologicznej. Nie zabranie tam również szkółek narciarskich dla dzieci, w których oczywiście pracują jedynie najsłynniejsi instruktorzy. Zermatt z pewnością pozytywnie nas zaskoczy.

Czytaj także: Narty w Szwajcarii – dlaczego warto wybrać się na narty do Zermatt?

Gdzie można nocować w Zermatt?

Luksusowych obiektów noclegowych w Zermatt z pewnością nam nie zabraknie. Jednym z najlepszych wydaje się być SchlossHotel Zermatt Active & CBD Spa Hotel. Jest to czterogwiazdkowy hotel ze SPA i basenem.

3. Gstaad

Gstaad to dość mało znany ośrodek na narty w Szwajcarii. Można śmiało powiedzieć, że jest on na etapie zyskiwania ogromnej popularności, choć panujące tam warunki z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających narciarzy. Na niewielkiej powierzchni resortu będziemy mogli znaleźć nowoczesne wyciągi, świetnie przygotowane trasy zjazdowe, a także szereg luksusowych hoteli oraz restauracji.

Gdzie można nocować w Gstaad?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować w najlepszych warunkach w Gstaad, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w ERMITAGE Wellness- & Spa-Hotel. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zagwarantuje nam dostęp do SPA, basenu, gabinetów z masażem i szeregu innych udogodnień.

4. Andermatt

Jeśli chcemy wybrać się na narty w Szwajcarii do jednego z najbardziej luksusowych resortów, wówczas zdecydujmy się na wyjazd od Andermatt. Ten ośrodek narciarski z pewnością kojarzy świetnie każdy z nas, gdyż jego sława sięga daleko poza Szwajcarię! To właśnie tu zjeżdżają turyści z całej Europy, gdyż luksusowe warunki są dla nich wyjątkowo kuszące.

Gdzie można nocować w Andermatt?

Jeśli zależy nam na tym, by nocować w luksusowych warunkach w Andrematt, wówczas śmiało możemy zdecydować się na hotel The Chedi Andermatt. Jest to pięciogwiazdkowy hotel z dostępem do wiele udogodnień.

5. Arosa

Kolejnym, prestiżowym i absolutnie luksusowym ośrodkiem na narty w Szwajcarii jest Arosa. Ten ośrodek bez wątpienia może pochwalić się wieczną sławą, mimo tego, że jest on wyjątkowo kameralny. Często Arosa jest także uznawany za najlepszy resort na apres ski, gdyż znajdziemy tam wiele klubów nocnych, barów i restauracji. Z pewnością prestiż tego ośrodka z roku na rok staje się coraz większy.

Gdzie można nocować w Arosa?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w resorcie Arosa jest Tschuggen Grand Hotel – The Leading Hotels of the World. Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy, który może pochwalić się najwyższymi standardami. Jest on zaliczany do grona hoteli butikowych.

6. Davos

Davos to jeden z większych i popularniejszych ośrodków narciarskich na narty w Szwajcarii. Uznawany jest on również za najbardziej luksusowy. Można śmiało powiedzieć, że turystom nie zabraknie tam dosłownie niczego i będą oni mogli korzystać ze wszelakich udogodnień. Co więcej, baza do après ski i innych form wypoczynku jest na tyle rozbudowana, że turyści z pewnością nie będą mogli na nią narzekać.

Houses in town village in Alps mountains, Davos,  Graubuenden, Switzerland
Domy w miasteczku w Alpach, Davos, Graubuenden, Szwajcaria, licencja: shutterstock/By

Czytaj także: Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? – poznaj 7 powodów, dla których musisz tam pojechać!

Gdzie można nocować w Davos?

Jeśli chcemy znaleźć prestiżowy obiekt noclegowy w Davos, to nie będzie z tym najmniejszego problemu. Okazuje się, że luksusowe hotele są tam dominującą możliwością zakwaterowania. Najlepszym z nich wydaje się być Hilton Garden Inn Davos. Jest to czterogwiazdowy hotel ze słynnej kolekcji Hilton.

7. Crans Montana

Crans Montana jest jednym z mniej znanych ośrodków na narty w Szwajcarii. Niemniej jednak nie można powiedzieć, że nie czekają tam na nas wyjątkowo luksusowe warunki. Crans Montana to niewielki resort, jednak prestiżu nie da się mu odmówić. Znajdziemy tam dosłownie wszystko to, co może być nam potrzebne do spędzenia niezapomnianego wypoczynku.

Gdzie można nocować w Crans Montana?

Jednym z najbardziej luksusowych hoteli w Crans Montana jest Chalet des Alpes. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do SPA i szeregu innych udogodnień.

8. Engelberg

Engelberg jest jednym z popularniejszych resortów na narty w Szwajcarii, które z roku na rok przyciągają coraz to większe grono turystów. Okazuje się, że ten ośrodek zasługuje również na miano jednego z najbardziej luksusowych. Wyróżnia się on nowoczesnymi wyciągami i wiele udogodnień, jakie zostały w nim przygotowane dla narciarzy.

Gdzie można nocować w Engelberg?

Jednym z najbardziej luksusowych i najczęściej rekomendowanych hoteli w Engelberg jest Hotel Waldegg – Adults only. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wyjątkowo wysokim standardzie zakwaterowania. Jest on jednak przeznaczony jedynie dla dorosłych gości.

9. St. Moritz

W momencie, kiedy poszukujemy idealnego ośrodka narciarskiego na narty w Szwajcari,i nie możemy pominąć St. Mortiz. Resort ten cieszy się wieczną sławą, że względy na wyjątkowo luksusowe warunki, jakie w nim panują. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że baza après ski, a także szereg miejsc, w których możemy skorzystać z odnowy biologicznej prezentuje się w wyjątkowo imponujący sposób.

Czytaj także: TOP 13 atrakcji w St Moritz – co zobaczyć i co zwiedzić?

Gdzie można nocować w St. Mortiz?

Luksusowych hoteli w St. Mortiz z pewnością nam nie zabraknie. Możemy zdecydować się, chociażby na pobyt w Crystal Hotel superior. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do szeregu udogodnień.

10. Villars

Villars to ostatni na naszej liście resort na narty w Szwajcarii, który zagwarantuje nam prawdziwie luksusowe warunki. Możemy tam bowiem korzystać z całego szeregu atrakcji – nie tylko bezpośrednio na stokach, ale także i poza nimi. Co więcej, nie zabraknie nam tam klubów nocnych i innych miejsc, w których możemy się po prostu świetnie bawić w momencie, kiedy zakończymy szusowanie po nowoczesnych stokach narciarskich. Villars to z pewnością jedno z lepszych miejsc na wymarzone narty w Szwajcarii.

Gdzie można nocować w Villars?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Villars jest Chalet RoyAlp Hôtel & Spa. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do SPA, basenu, a także do wielu innych udogodnień.

Poprzedni

Narty na Słowacji – dlaczego warto?

Narty biegowe w południowym Tyrolu – gdzie najlepiej się wybrać?

Następny

Dodaj komentarz