TOP 7 najbardziej stromych czarnych tras w Alpach

, , , 3 stycznia 2023 Tagi , , , , , ,

Ośrodki narciarskie w Alpach cechuje przede wszystkim ogromne zróżnicowanie pod względem oferowanych tras. Nie da się bowiem ukryć, że praktycznie każdy z nich może nam zagwarantować dostęp do ich niezliczonych kilometrów, jednak nie można również zapomnieć o tym, że są one odpowiednio podzielone pod względem poziomu trudności. Zwykle trasy zjazdowe oznaczone kolorem niebieskim lub zielonym są przeznaczone dla początkujących, trasy czerwone dla średniozaawansowanych, z kolei czarne przygotowane zostały dla prawdziwych profesjonalistów. Tak więc, które trasy narciarskie oznaczone kolorem czarnym w Alpach są najbardziej wymagające? Oto TOP7 najbardziej stromych nartostrad, które będą prawdziwym wyzwaniem!

1. Trasa Harakiri w Maryhofen

Na pierwszym miejscu TOP7 najbardziej stromych, czarnych tras zjazdowych znajduje się nartostrada Harakiri w austriackim resorcie narciarskim Maryhofen. Jest to bez wątpienia trasa przeinaczona jedynie dla najbardziej doświadczonych i zaawansowanych narciarzy, dla których i tak stanowi ona dość pokaźne wyzwanie. Nie da się ukryć, że widok snowboardzistów i samych miłośników nart, którzy zsuwają się po upadku w dół stoku, nie jest tu niczym nowym. Harakiri to nartostrada o długości 1,5 kilometra i nachyleniu wynoszącym aż 78%!

Panorama of Alps mountains in Mayrhofen, Austria
Panorama gór Alp w Mayrhofen, Austria, licencja: shutterstock/By

Czytaj więcej na temat regionu narciarskiego Maryhofen – kliknij tutaj!

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Harakiri?

Jedynie 250 metrów od trasy Harakiri w Maryhofen znajdziemy uroczy pensjonat Harakiri Partyhouse. Jest to niewielki, aczkolwiek wyjątkowo klimatyczny hotel, z którego okien możemy podziwiać jedną z najbardziej wymagających, czarnych tras w Austrii.

2. Trasa Swiss Wall w Le Pas de Chavanatte

W Szwajcarii również znajdziemy jedną z bardziej niebezpiecznych i stromych tras narciarskich. Jest to czarna trasa Swiss Wall. 2-metrowe stoki są wyzwaniem nawet dla najbardziej doświadczonych narciarzy i często są miejscem wielu upadków. Trasa Swiss Wall ma aż 1,3 kilometra długości i może pochwalić się 100% nachyleniem! Jeśli nie mamy wystarczającego doświadczenia, lepiej zdecydujmy się na nieco łagodniejsze stoki.

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Swiss Wall?

Blisko czarnej trasy Swiss Wall możemy zdecydować się na pobyt w hotelu Walliserhof. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu. Znajduje się on jedynie 500 metrów od słynnej trasy.

3. Trasa Streif w Kitzbuhel

Trasa Streif w austriackim resorcie Kitzbuhel uważana jest za jedną z najbardziej niebezpiecznych, nawet podczas zawodów Pucharu Świata, kiedy przerosła ona możliwości wielu profesjonalistów. Najlepsi rozwijają na niej prędkość nawet ponad 140 kilometrów na godzinę i wznoszą się na wysokość 60 metrów, pokonując kolejne przełęcze. Trasa Streif ma długość ponad 3,3 kilometrów i wyróżnia się nachyleniem na poziomie aż 85%!

Polecamy także wpis: Narty w Kitzbühel – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Streif?

Jeśli poszukujemy luksusowego i komfortowego noclegu w pobliżu trasy Streif, wówczas możemy zdecydować się na Hotel Tiefenbrunner w Kitzbuhel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA i basenu. Zlokalizowany jest on jedynie 800 metrów od trasy zjazdowej.

4. Trasa Kandahar w Garmisch – Partenkirchen

Okazuje się, że ośrodki narciarskie w Niemczech również mają nam całkiem sporo do zaoferowania. W słynnym ośrodku Garmisch – Partenkirchen znajdziemy bowiem trasę zjazdową o dźwięcznej nazwie Kandahar. Jest to najdłuższa i najcięższa do pokonania trasa zjazdowa, która była głównym etapem FIS – zawodów Pucharu Świata. Można na niej rozwijać prędkości rzędu 130 kilometrów na godzinę! Cała trasa Kandahar ma długość ponad 3,3 kilometrów i może pochwalić się nachyleniem równym 92%. Jest to zdecydowanie trasa zjazdowa dla najbardziej doświadczonych narciarzy.

Faboulus landscape of Eibsee Lake with turquoise water in front of Zugspitze summit under sunlight. Location: Eibsee lake, Garmisch-Partenkirchen, Bavarian alps, Germany, Europe
Bajeczny krajobraz jeziora Eibsee z turkusową wodą przed szczytem Zugspitze w świetle słonecznym. Lokalizacja: jezioro Eibsee, Garmisch-Partenkirchen, Alpy Bawarskie, Niemcy, Europa, licencja: shutterstock/By Stefano Zaccaria

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Kandahar?

W pobliżu trasy zjazdowej Kandahar znajdziemy co najmniej kilka noclegów. Najlepszym z nich wydaje się jednak być Berghotel Hammersbach. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oddalony jest od trasy Kandahar o niecały kilometr.

5. Trasa Gamsleiten II w Obertauen

To kolejna trasa zjazdowa w Austrii, która oznaczone jest kolorem czarnym. Jest to jedna z najbardziej wymagających tras, zlokalizowana w słynnym ośrodku narciarskim w Obertauen. Zjazd Gamsleiten II to przede wszystkim zadanie przeznaczone jedynie dla najbardziej doświadczonych narciarzy, który liczą na pokaźną dawkę adrenaliny i nie boją się upadków. Wyróżnia się ona długością 1,3 kilometry, a także 100% nachyleniem.

Więcej na temat tego ośrodka tutaj:

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Gamsleiten II?

Jeśli poszukujemy noclegów w pobliżu trasy zjazdowej Gamsleiten II, wówczas możemy się zdecydować, chociażby na pobyt w Hotel Gamsleiten. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany jedynie 50 metrów od trasy. Gwarantuje on jednocześnie dostęp do basenu, a także do kilku restauracji.

6. Trasa Piculin w Kronplatz

Kronplatz to popularny ośrodek narciarski we Włoszech. Okazuje się, że narciarze będą mogli tam znaleźć również jedną z najbardziej stromych tras zjazdowych w całej Europie. Mowa tu o trasie Piculin, która wchodzi w skład Dolomiti Superski Arena. Trasa ta posiada aż 1,3 kilometry długości i gwarantuje nam nachylenie o wartości 72%. Piculin to trasa przeznaczona jedynie dla najbardziej doświadczonych narciarzy, którzy nie boją się podjąć tego wyzwania.

Czytaj także: Narty biegowe we Włoszech – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

Gdzie można nocować w pobliżu trasy Piculin?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu w pobliżu trasy zjazdowej Piculin, wówczas możemy zdecydować się na Hotel Ostaria Posta. Jest to trzygwiazdkowy hotel z basenem, oddalony od Piculin o jedyne 450 metrów.

7. Trasa La Grave w Les Deux Alpes

Ostatnią, najbardziej stromą czarną trasą zjazdową jest La Grave we francuskim ośrodku Les Deux Alpes. Jest to trasa o nieokreślonej długości, jednak szacuje się, że wynosi ona około 3,3 kilometry. Przeznaczona jest ona również dla najbardziej zaawansowanych narciarzy i dodatkowo może pochwalić się nachyleniem o wartości nawet 82% w zależności od jej konkretnego fragmentu.

View to Les Deux Alps ski resort from mountain
Widok na ośrodek narciarski Les Deux Alps z góry, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w pobliżu trasy La Grave?

Jednym z najlepszych noclegów w pobliżu trasy La Grave jest Hotel Castillian. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie, który znajduje się jedynie 250 metrów od trasy La Grave.

Poprzedni

Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Francji

TOP 10 najlepszych alpejskich ośrodków z piękną scenerią

Następny

1 komentarz do wpisu “TOP 7 najbardziej stromych czarnych tras w Alpach”

  1. Pingback: Najdłuższe trasy narciarskie we Włoszech

Dodaj komentarz