Jakie są najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Włoszech? Sprawdźmy!

3 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że obecnie preferencje „zimowych turystów” uległy znacznej zmianie. Okazuje się, że podczas planowania swojego wymarzonego wyjazdu liczą się już nie tylko same stoki narciarskie i infrastruktura wyciągów, ale także to, co można robić po pokonaniu wszystkich tras zjazdowych. Właśnie dlatego tak ogromną popularność zyskały sobie miasteczka narciarskie après-ski, które mają nam dać możliwość nie tylko wypoczynku, ale także świetnej zabawy. Après-ski to coś więcej, niż tylko jazda na nartach, a następnie wylegiwanie się w hotelu. To przede wszystkim niesamowita przygoda i okazja do niezapomnianego wypoczynku. Jeśli więc wybieramy się na narty do Włoch, to warto poznać listę TOP10 miasteczek na wyjątkowe après-ski!

1. Après Ski w Corvara

Corvara to jedno z bardziej słonecznych miasteczek, które znajduje się praktycznie w samym sercu włoskich Alp. Można śmiało również powiedzieć, że Corvara to prawdziwa kolebka après-ski w Dolomitach, która może pochwalić się niesłabnącym zainteresowaniem turystów nie tylko z Europy, ale także i z całego świata. Znajdziemy tam świetnie przygotowaną bazę wypoczynkową oraz rekreacyjną, a także wiele barów i klubów nocnych, z których możemy do woli korzystać i świetnie się bawić do białego rana! Après-ski w Corvara z pewnością na długo zapadnie nam w pamięć!

Corvara in Badia charming small Italian mountain village in the valley in the background Sassongher beautiful mountain, Province of Bolzano, Val Gardena, South Tyrol in Italy
Corvara w Badia urocza mała włoska wioska górska w dolinie w tle piękna góra Sassongher, prowincja Bolzano, Val Gardena, Południowy Tyrol we Włoszech, licencja: shutterstock/By Barat Roland

Gdzie można nocować w Corvara?

W Corvara znajdziemy wyjątkowo pokaźną bazę noclegową, więc turyści na brak możliwości wyboru z całą pewnością nie będą mogli narzekać. Jeśli jednak zależy nam na tym, by zapewnić sobie jak najwyższe standardy noclegowe, wówczas możemy się zdecydować na hotel TH Corvara – Greif Hotel. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, z dostępem do całego szeregu udogodnień.

2. Après Ski w Selva

Selva to niewielkie, aczkolwiek wyjątkowo urokliwe miasteczko w regionie Trydentu. Na co dzień zamieszkuje je około 1,5 tysiąca osób. Niemniej jednak miasteczko to uważane jest za najlepsze miejsce na après-ski we Włoszech. Możemy tam bowiem nie tylko korzystać z szerokiej bazy SPA oraz Wellness, ale także bawić się w rozrywkowych klubach nocnych i cieszyć się malowniczymi widokami w ciągu dnia. Selva to również idealne miejsce na same narty, gdyż w pobliżu miasteczka znajduje się wiele tras i niesamowitych stoków. W Selva z pewnością nie dowiemy się, jak może smakować nuda!

Gdzie można nocować w Selva?

W miasteczku Selva również czeka na nas świetnie przygotowana i rozbudowana baza noclegowa. Jeśli jednak liczymy na najwyższe standardy, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Miravalle. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w samym sercu Selva, który zaoferuje nam dostęp do całego szeregu udogodnień.

3. Après Ski w Cortina

Cortina, a w zasadzie Corina d’Ampezzo to stolica i tętniące życiem serce Dolomitów. To właśnie tam możemy cieszyć się najlepszymi warunkami nie tylko na narty, ale także i na wymarzone après-ski. W Cortina aż roi się od prestiżowych klubów nocnych i ekskluzywnych restauracji. Dodatkowo nie zabraknie tam różnorodnych udogodnień jak np. SPA czy gabinety z masażem. Cortina znana jest przede wszystkim z tego, że ośrodek ten praktycznie nigdy nie zasypia. Narciarze i miejscowi bawią się wspólnie do białego rana, w towarzystwie kolorowych drinków i nie tylko!

Gdzie najlepiej nocować w Cortina?

Jeśli chcemy znaleźć idealny nocleg w Cortina, wówczas warto zwrócić uwagę na Hotel Europa. Jest to jeden z najbardziej prestiżowych, czterogwiazdkowych hoteli w miasteczku. Oferuje on dostęp do całego szeregu udogodnień, a także gwarantuje luksusowe SPA dla swoich gości.

4. Après Ski w Courmayeur

Courmayeur to jeden z popularnych ośrodków narciarskich, który znajduje się na granicy Francji i Włoch. Niemniej jednak jest to również idealne miasteczko na wymarzone après-ski. Znajdziemy tam wszystko, co może być nam tylko potrzebne do idealnego wypoczynku. W Courmayeur mamy bowiem dostęp do ekskluzywnych restauracji, klubów nocnych, a także barów, które w sezonie zimowym otwarte są praktycznie do białego rana. Nie brakuje tam również ośrodków SPA oraz Wellness, które zadbają o nasz wypoczynek.

Mont Blanc, Courmayeur, Italy helcopter
Mont Blanc, Courmayeur, Italy helcopter, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Courmayeur?

Jeśli zależy nam na luksusowym obiekcie noclegowym w Courmayeur, wówczas możemy zatrzymać się w hotelu TH Courmayeur. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do SPA i całego szeregu dodatkowych udogodnień.

Więcej polecanych hoteli w Courmayeur w tym wpisie!

5. Après Ski w Sauze d’Oulx

Sauze d’Oulx to również jedno z lepszych miejsc na après-ski we Włoszech. Cała gmina jest niewielka i zamieszkuje ją nieco ponad tysiąc mieszkańców. Niemniej jednak resort ten został idealnie przygotowany nawet dla najbardziej wymagających turystów. Okazuje się, że mogą tam oni korzystać z bogatej bazy rozrywkowej, na którą składają się kluby nocne, bary, a także inne miejsca z różnorodnymi atrakcjami. Dodatkowo w Sauze d’Olux można korzystać z niesamowitych ścieżek turystycznych i luksusowych obiektów noclegowych.

Gdzie można nocować w Sauze d’Olux?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Sauze d’Olux jest Hotel la Torre. To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zagwarantuje nam najwyższy standard zakwaterowania.

6. Après Ski w Livigno

Livigno to świetnie nam znane miasteczko w regionie Lombardii, a także ośrodek narciarski i świetne miejsce na après-ski w jednym. Jest to jeden z większych i bardziej ekskluzywnych resortów, w którym możemy wypoczywać, a także bawić się w rytm najlepszej muzyki do białego rana. W Livigno znajdziemy prestiżowe kluby nocne, a także restauracje o wyjątkowo wysokim poziomie. Dodatkowo możemy spędzać czas w SPA, saunach oraz w gabinetach masażu. Z pewnością w Livigno nie zabraknie dla nas atrakcji.

Chcesz wiedzieć coś więcej na temat Livigno? Przejdź do naszego wpisu!

Gdzie można nocować w Livigno?

Jeśli poszukujemy najlepszego miejsca noclegowego w Livigno, wówczas warto zwrócić uwagę na MOTA Comfort SPA Hotel. Jest to czterogwiazdkowy i luksusowy hotel, znajdujący się praktycznie w samym sercu Livigno. Oferuje on dostęp do SPA, basenów, a także szeregu innych udogodnień.

7. Après Ski w Cervinia

Cervinia to popularny ośrodek narciarski oraz perfekcyjne miejsce na niezapomniane après-ski. Choć Cervinia jest nieco spokojniejsza od rozrywkowego Livigno, to również tam nie zabraknie nam atrakcji. Znajdziemy tam kilka klubów nocnych, które zapewniają możliwość zabawy do białego rana, a także ekskluzywne restauracje.

Czytaj też: Narty w Cervinia we Włoszech – jak się przygotować?

Gdzie możemy nocować w Cervinia?

W Cervinia znajdziemy całkiem dobrze rozwiniętą bazę noclegową. Jeśli jednak zależy nam na tym, by zagwarantować sobie jak najwyższe standardy, wówczas możemy zatrzymać się w Hotel Europa. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do całego szeregu udogodnień.

8. Après Ski w Madonna di Campiglio

Około 30 kilometrów od Trydentu znajdziemy kolejny ośrodek, który zagwarantuje nam wszystko, o czym możemy marzyć podczas après-ski. Mowa tu o miasteczku Madonna di Campiglio. To właśnie tam skupia się cała baza rozrywkowa i wypoczynkowa tego regionu! W Madonna di Campiglio czeka na nas cały szereg wyjątkowych restauracji, knajpek i klubów nocnych, a także bogata baza SPA oraz Wellness. W tym ośrodku nie zabraknie nam także modnych butików, więc śmiało możemy wybrać się również na zakupowe szaleństwo. Madonna di Campiglio to jedno z bardziej ekskluzywnych miejsc na après-ski.

Gdzie możemy nocować w Madonna di Campiglio?

Madonna di Campiglio to – jak zostało już wspomniane – prestiżowy ośrodek na après-ski. Możemy się więc spodziewać dość luksusowej i świetnie przygotowanej bazy noclegowej. Jednym z najlepszych hoteli w okolicy jest Hotel Spinale. To pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który oferuje szereg udogodnień i wysokie standardy. Co więcej, znajduje się on jedynie 30 metrów od stoków narciarskich.

Chcesz poznać pozostałe hotele w tym regionie? Przejdź do naszego wpisu – Narty w Madonna di Campiglio – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

9. Après Ski w Canazei

Canazei to kolejne miejsce na après-ski, które zagwarantuje nam wszystko to, co może być nam potrzebne. Znajduje się on w samym sercu Dolomitów i oferuje szereg atrakcji nie tylko dla najmłodszych, ale także i dla całej rodziny. W Canazei możemy się więc nie tylko świetnie bawić, ale także wypoczywać w SPA lub poświecić czas na piesze wycieczki. Nie brakuje tam również klubów nocnych i restauracji.

Polecamy również: Narty w Canazei – wszystko, co warto wiedzieć!

Gdzie można nocować w Canazei?

Canazei to niewielkie miasteczko, jednak znajdziemy tam wyjątkowo luksusowe hotele. Do najlepszych z nich możemy zaliczyć Hotel Dolomiti Schloss. Jest to czterogwiazdkowy hotel ze SPA, który oddalony jest jedynie 50 metrów od centrum Canazei.

A night shot of city of Canazei. Its a comune (municipality) in Trentino in the northern Italian region Trentino-Alto Adige/Südtirol, located in the upper part of the Val di Fassa.
Nocne ujęcie miasta Canazei, licencja: shutterstock/By Ondrej Bucek

10. Après Ski w Pila

Pila to mniej znane miasteczko, a raczej wioska, która na co dzień zamieszkiwana jest przez około 130 mieszkańców. Niemniej jednak wielu turystów wybiera się tu na après-ski, gdyż w Pila można wypocząć w ciszy i spokoju. Nie znajdziemy tu klubów nocnych, jednak nie zabraknie prestiżowych restauracji i ekskluzywnych barów. Niektóre obiekty noclegowe oferują również dostęp do basenów i SPA.

Gdzie można nocować w Pila?

Pila to niewielka wioska, więc baza noclegowa jest nieco ograniczona. Niemniej jednak jednym z najlepszych obiektów noclegowych jest Chaletbethere. To czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do niewielkiego basenu oraz restauracji.

Poprzedni

Ile kalorii można spalić podczas jazdy na biegówkach i ski touring’u?

Lista najdłuższych tras narciarskich w Europie

Następny

Dodaj komentarz