Najlepsze ośrodki narciarskie w Austrii dla rodzin z dziećmi – które z nich zasługują na miano najbardziej rodzinnych?

10 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nadejście sezonu zimowego jest jednocześnie idealnym okresem na budowanie relacji rodzinnych i zacieśnianie więzi z najmłodszymi. To właśnie wtedy maluchy nogą cieszyć się feriami zimowymi, a dorośli z kolei mogą wygospodarować sobie urlop w pracy, by spędzić z nimi czas. Jest to jednocześnie idealny moment ku temu, by zaplanować dosłownie dla całej rodziny niezapomniany wyjazd na narty. Z pewnością rodzicom przyda się odrobina ruchu, zaś najmłodsi być może odkryją w sobie nowe talenty lub zaczną szkolić swoje umiejętności. W większości rodziny z dziećmi powinny udać się do Austrii, gdyż to właśnie tam znajdziemy największą ilość rodzinnych ośrodków narciarskich. Jednak które z nich są najlepsze dla rodzin i które przygotowały zdecydowanie najwięcej atrakcji dla najmłodszych?

1. Serfaus – Fiss – Ladis

Naszą listę TOP najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii dla rodzin z dziećmi warto rozpocząć od niesamowitego i pokaźnego ośrodka rozciągającego się aż na trzech terenach narciarskich – Serfaus – Fiss – Ladis. Jest to ośrodek, który gwarantuje nam dostęp do ponad 214 kilometrów tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego. Jednocześnie warto zauważyć, że trasy są podzielone tak, by zarówno profesjonaliści znaleźli tam idealny zjazd dla siebie, ale także tak, by rodziny z dziećmi mogły w spokoju szusować po delikatnych i łagodnych stokach. Kolejną zaletą tego ośrodka jest również to, że jest on jednym z najbardziej słonecznych w całym Tyrolu, a dla maluchów zwykle organizowane jest wiele atrakcji. Dzieci mogą bowiem korzystać ze szkółek narciarskich, a także trenować swoje umiejętności w snow parkach. Wobec tego łatwo można się domyślić, że zarówno dla najstarszych, jak i dla najmłodszych nie zabraknie tam atrakcji.

Czytaj też: Narty w Serfaus-Fiss-Ladis – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Serfaus – Fiss – Ladis?

Jeśli zależy nam na tym, by znaleźć obiekt noclegowy dopasowany do potrzeb naszych i naszych dzieci w ośrodku Serfaus – Fiss – Ladis, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w:

 1. Ferienhaus am Burgsee – jest to rodzinny pensjonat zlokalizowany w cichej i spokojnej okolicy. Warto podkreślić, że znajduje się on niesamowicie blisko stoków narciarskich.
 2. Apartments am Burgsee – to z kolei trzygwiazdkowy hotel, który oferuje nam jednocześnie możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych. Dodatkowo dla maluchów we wnętrzu obiektu przygotowana została sala zabaw.

2. SkiWelt Wilder Kaiser Brixental

Kolejnym ośrodkiem, do którego z całą pewnością powinny udać się rodziny z małymi dziećmi jest SkiWelt Wilder Kaiser Brixental. Ten ośrodek narciarski w Austrii znany jest dosłownie każdemu z amatorów sportów zimowych – a nie tylko rodzinom z dziećmi. Jest to jeden z największych i najrozleglejszych terenów narciarskich, który może pochwalić się maksymalnym zróżnicowaniem. Istnieją tam nowoczesne wyciągi, ale także i świetna baza do après ski. Co jest jednak najważniejsze, w tym ośrodku narciarskim nie zabraknie także szeregu atrakcji dla maluchów! Bardzo często organizowana jest tam nocna jazda na nartach, a także szereg kuligów i wydarzeń.

Beautiful panoramic sight over the snow covered mountains in Tirol, Austria (Westendorf), after fresh snowfall. Perfect view over the mountain tops (Hohe Salve) and village Westendorf.
Piękny panoramiczny widok na pokryte śniegiem góry w Tyrolu, Austria (Westendorf), po świeżym śniegu. Doskonały widok na szczyty gór (Hohe Salve) i wioskę Westendorf, licencja: shutterstock/By

Jednak to jeszcze nie wszystko, na co mogą liczyć maluchy w ośrodku narciarskim SkiWelt Wilder Kaiser Brixental! Dzieci będą mieć tam dostęp do wielu szkółek narciarskich oraz snowboardowych, więc podczas takiego wyjazdu będą one mogły ćwiczyć swoje umiejętności. Z kolei dla tych maluchów, które nie do końca przepadają za jazdą na nartach, przygotowane zostało przestronne lodowisko oraz tor saneczkowy. W takim otoczeniu można śmiało powiedzieć, że dzieci nie poznają smaku nudy!

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim SkiWelt Wilder Kaiser Brixental?

Poszukiwanie idealnego, rodzinnego obiektu noclegowego w ośrodku narciarskim SkiWelt Wilder Kaiser Brixental nie będzie trudne. Znajdziemy tam bowiem świetnie rozwiniętą bazę noclegową. Jeśli jednak zależy nam na takich hotelach, które spełnią potrzeby najmłodszych, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Der Waldhof – jest to trzygwiazdkowy hotel, który oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych z panoramicznym widokiem na górskie stoki.
 2. Pension Aloisia – to z kolei urokliwy pensjonat, który znajduje się blisko stoków narciarskich. Również da on nam dostęp do świetnie wyposażonych pokoi rodzinnych.
 3. Gasthof Zum Wilder Kaiser – to trzygwiazdkowy hotel oddalony od najbliższego stoku narciarskiego o niecałe 300 metrów. Podobnie jak wspomniane już obiekty noclegowe, Gasthof Zum Wilder Kaiser również zaoferuje nam dostęp do pokoi rodzinnych.

Czytaj także: Narty w Bad Häring (SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental) – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

3. Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau

Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau to kolejny ośrodek narciarskich w Austrii, który świetnie sprawdzi się na maksymalnie rodzinny i udany wyjazd. Jest to jeden z popularniejszych resortów na narty w Austrii, który jednak nie może pochwalić się aż tak pokaźnym rozmiarem. Jednak lokalizacja tego ośrodka z pewnością jest wystarczająca, by móc nazwać go najlepszym. Znajduje się on w malowniczej dolinie, a dzięki temu oferuje on prawdziwie zróżnicowane trasy narciarskie. Co ciekawe, część z nich przeznaczona jest tylko i wyłącznie dla początkujących oraz dla najmłodszych! Maluchy mogą więc w Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau spokojnie trenować swoje umiejętności w zakresie sportów zimowych i co najważniejsze, nie martwić się o to, że ze stoków „zepchną ich” nieco bardziej doświadczeni narciarze. W Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau można oczekiwać także dostępu do lodowiska i szeregu innych atrakcji dla dzieci.

Gdzie można nocować w Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau?

Jeśli wybieramy się do ośrodka narciarskiego Ski Juwel Alpbachtal Wildschönau, to z pewnością będziemy poszukiwać takiego obiektu noclegowego, który idealnie sprawdzi się w przypadku rodzin z dziećmi. Wówczas warto zatrzymać się w:

 1. Landhotel Tirolerhof – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy oddalony jedynie 40 kilometrów od stoku narciarskiego. Oferuje on możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych.
 2. Harmony Hotel Sonnschein – to z kolei hotel, który został oceniony na cztery gwiazdki i posiada w swoim wnętrzu świetnie zaaranżowaną salę zabaw dla dzieci.

4. Tiroler Zugspitz Arena

Tiroler Zugspitz Arena to niesamowity ośrodek narciarski, który składa się z siedmiu, urokliwych miasteczek. Każde z nich oferuje niezliczoną ilość atrakcji zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych, co są nieco starsi. Dodatkowo w ośrodku tym również możemy cieszyć się maksymalnie zróżnicowaną ofertą tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego. Dla dzieci przygotowane są osobne miejsca, w których – oczywiście pod okiem doświadczonych instruktorów – mogą one ćwiczyć swoje umiejętności w sportach zimowych.

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Tiroler Zugspitz Arena?

Jeśli poszukujemy idealnego obiektu noclegowego, który spełni potrzeby naszych pociech, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Landhaus Gerber – to malowniczy pensjonat, który oferuje możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych.
 2. Hotel Larchenhof – to z kolei czterogwiazdkowy hotel oddalony o 600 metrów od wyciągów narciarskich. Można w nim korzystać z pokoi rodzinnych, a maluchy mają dostęp do sali zabaw.

5. Almenwelt Lofer

Ten ośrodek narciarski położony jest jedynie kilka kilometrów od granicy z Niemcami i również będzie jednym z lepszych wyborów dla rodzin z małymi dziećmi. Ten resort z pewnością nie jest jeszcze na tyle spopularyzowany, by każdego roku zjeżdżały do niego prawdziwe tłumy. Wobec tego maluchy w towarzystwie rodziców mogą liczyć tu na bezstresowy wypoczynek. Co więcej, ośrodek ten znany jest również z łagodnych stoków, które są świetne do nauki jazdy na nartach, a także z wiecznie słonecznej pogody.

Czytaj także: Gdzie na narty blisko Salzburga – najlepsze ośrodki narciarskie

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Almenwelt Lofer?

Poszukiwania odpowiedniego miejsca noclegowego dla rodzin w Almenwelt Lofer nie powinno być zbyt trudne. Możemy się bowiem zatrzymać w:

 1. Forellenstube – jest to trzygwiazdkowy hotel z ofertą pokoi rodzinnych, który oddalony jest jedynie 100 metrów od wyciągu narciarskiego.
 2. Das Prinzis – to niewielki hotel, który posiada szereg udogodnień dla najmłodszych.

6. Galtür

Galtür to kolejny ośrodek narciarski w austriackim kraju związkowym Tyrol, który sprawdzi się idealnie na rodzinny, zimowy wyjazd. Jest to on dość niewielki i spokojny. Dodatkowo znajduje się w malowniczej dolinie. W ośrodku tym maluchy mogą korzystać z dostępu do Aquaparku i szeregu innych atrakcji. Dzieci mogą korzystać ze szkółek narciarskich, ucząc się jazdy.

#GALTÜR sign in snow, mountain in background
#GALTÜR widok na góry, licencja: shutterstock/By

Gdzie można spać w ośrodku narciarskim Galtür?

Jeśli poszukujemy idealnego noclegu w Galtür, który również spodoba się naszym pociechom, wówczas możemy zdecydować się na:

 1. VAYA Galtür – to czterogwiazdkowy hotel z ofertą pokoi rodzinnych.
 2. Berghotel Rasis – to z kolei trzygwiazdkowy hotel z konceptem dziecięcym.

7. Leogang

Leogang to bez wątpienia jeden z tych ośrodków narciarskich, który zasługuje na szczególną uwagę. Zjeżdżają tu nie tylko profesjonalni narciarze, ale także grupy przyjaciół czy nawet i rodziny z małymi dziećmi! Ten resort posiada świetnie dopasowany koncept dziecięcy, więc maluchy z pewnością nie będą miały powodów do narzekań. Okazuje się, że w Leogang maluchy mają dostęp do tras, które są przeznaczone tylko i wyłącznie dla nich. Co więcej, znajdą tam one także lodowisko oraz tory saneczkowe. Nie zabraknie także szkółek narciarskich, w których dzieci mogą trenować swoje umiejętności. Dla rodziców z kolei przygotowana została pokaźna baza do après ski.

Czytaj także: Narty w Leogang – jak zaplanować wyjazd w austriackie Alpy?

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Leogang?

Jeśli chcemy znaleźć w Leogang obiekt noclegowy dopasowany do potrzeb maluchów, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Das Stoaberg – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy dopasowany do potrzeb rodzin z dziećmi.
 2. Stockinggut by AvenidA Hotel & Residences Leogang – to z kolei czterogwiazdkowy hotel z konceptem dziecięcym.

8. Kühtai

Kühtai to decydowanie jeden z mniejszych ośrodków narciarskich, które zapraszają rodziny z dziećmi. Nie da się jednak ukryć, że w Kühtai panuje spokojna i nieco senna atmosfera. Wszystko to sprawia, że miejsce to jest wyjątkowo przyjazne dla najmłodszych, którzy mogą spokojnie trenować jazdę na nartach, a także na snowboardzie. W Kühtai można znaleźć także wiele snow- skate parków, które z pewnością dostarczą najmłodszym podróżnym wiele, świetnej zabawy.

The blue mountains in the fog. Biburger see in Kühtai, Taxegg, Tirol, Austria, Europe
błękitne góry we mgle. Biburger w Kühtai, Taxegg, Tirol, Austria, Europa, licencja: shutterstock/By Artenex

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Kühtai?

Rodzice, którzy zaplanowali z dziećmi zimowy wyjazd do Kühtai, wówczas będą oni poszukiwać również idealnego noclegu. W Kühtai baza noclegowa jest wyjątkowo dobrze przygotowana. Możemy zatrzymać się:

 1. Hotel Jagdschloss Resort – jest to czterogwiazdkowy hotel z pokojami rodzinnymi, który znajduje się blisko stoku narciarskiego.
 2. Sporthotel Kühtai – to również czterogwiazdkowy hotel, który posiada wiele sportowych atrakcji dla rodzin z dziećmi.

9. Hochzeiger

Hochzeiger również jest jednym z kameralnych ośrodków narciarskich w Austrii, który będzie idealny na spokojny, rodzinny wypoczynek w promieniach słońca. W tym resorcie dominują dość łagodne trasy zjazdowe, jednak wymagający i doświadczeni rodzice mogą również skorzystać z tras oznaczonych kolorem czarnym. Ośrodek ten jest mocno nasłoneczniony i posiada również lodowisko dla maluchów.

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Hochzeiger?

Jeśli zależy nam na noclegu w Hochzeiger, który dopasowany będzie do potrzeb dzieci, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Hotel Venetblick – to czterogwiazdkowy hotel z konceptem dziecięcym.
 2. Haus Walch – to z kolei pensjonat oferujący możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych.

10. Stubai

Stubai to jeden z najsłynniejszych, przyjaznych rodzinom ośrodków narciarskich w Austrii. Znajduje się on tuż u stóp potężnego lodowca, więc jest to ośrodek całoroczny. Stubai jest resortem zarówno przeznaczonym dla najbardziej wymagających, jak i dla początkujących narciarzy. Można więc w nim świetnie się bawić z pociechami i zabrać je np. na różnorodne platformy widokowe czy do szklanej restauracji. Nie brakuje tam również szkółek narciarskich i snowboardowych, gdzie doświadczeni instruktorzy czuwają nad bezpieczeństwem najmłodszych.

Czytaj także: Hotele na narty na Lodowcu Stubai – Lista TOP obiektów

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Stubai?

Jednymi z najlepszych, rodzinnych obiektów noclegowych w Stubai są:

 1. Hotel Stubai – jest to czterogwiazdowy hotel z atrakcjami dla maluchów.
 2. Hotel Gasthof Handl – to z kolei trzygwiazdkowy hotel, który posiada pokoje rodzinne.
Poprzedni

Top 10 najlepszych miejsc na narty w Austrii z gwarancją śniegu – od St. Anton do Kaprun

Narty biegowe w Czechach – gdzie najlepiej się wybrać?

Następny

Dodaj komentarz