Najlepsze ośrodki narciarskie we Włoszech dla rodzin z dziećmi

3 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , ,

Narty w Kronplatz

Ośrodek Kronplatz leży u podnóża góry Plan de Corones (2275 m.n.p.m). Posiada 116 km oznakowanych tras narciarskich, które w większości znajdują się na jednej górze. Oferuje aż pięć tras czarnych- Herrnegg (5100 m), Sylvester (4950 m), Piculin (2000 m), Erta (1610 m) oraz Pre da Peres (866 m). Wszystkie z nich wyposażono w wydajne systemy naśnieżania, dzięki czemu nawet przy lekkich opadach śniegu możemy się świetnie bawić. Na miejscu znajduje się osiem kolejek gondolowych oraz wyciągów.

Ośrodek idealnie nadaje się dla rodzin z dziećmi ze względu na to, że dzięki dużej ilości tras żadna z nich nie jest przepełniona. Dla naszych pociech wybudowano ośmioosobową gondolę CroniExpress, która wywozi na szczyt łagodnej trasy. Jest to świetne miejsce do nauki jazdy. Na samym szczycie Kronplatz znajdziemy Croinworld. Restauracja, kryty plac zabaw, wyciąg taśmowy i dziecięcy zamek sprawi, że nie będzie czasu na nudę. Dodatkowo dzieci do 8 roku życia jeżdżą za darmo. Aby świetnie spędzić czas, można zatrzymać się w hotelach takich jak: B&B Boutique Apartament Oberwiesen (650 m od wyciągu narciarskiego) oraz Hotel Martha.

Narty w Alta Badia

Ośrodek Alta Badia obejmuje 130 km tras na wysokości od 1400 m.n.p.m. do 2700 m n.p.m. które są dodatkowo naśnieżane, dzięki czemu przez cały sezon możemy się świetnie bawić. Oferuje nam aż 103 trasy- najdłuższa z nich to Lagazuoi (8,5 km) i Vallon-Corvara (4,3 km). W Alta Badia ponad połowę tras stanowią trasy niebieskie, które są łatwe do przebycia i osoby bez doświadczenia, świetnie sobie na nich poradzą. Natomiast najmniej jest tras czarnych (poniżej 10%), dla osób, które mają ogromne umiejętności i doświadczenie. Na miejscu znajduje się ponad 50 wyciągów, dzięki którym będziemy mogli odwiedzić wszystkie trasy.

Na gości czekają górskie chatki, pyszne jedzenie i napoje. Gdy dopadnie nas głód, możemy się tam udać, aby cieszyć się ciepłym posiłkiem. Dodatkowo dla dzieci znajdzie się tu między innymi kulig z zaprzęgiem konnym, lodowisko oraz trzy tory saneczkowe (15 km).  Miejsce szczególnie przystosowano dla młodszych gości. Duża różnorodność zajęć oraz miejsc sprawi, że najmłodsi nie będą się nudzić, a świetna zabawa pozwoli im zebrać miłe wspomnienia z pięknych Włoch. Szczególnie polecane hotele to między innymi Garni Haus Valentin B&B (250 m od wyciągu narciarskiego), Apartaments B&B Pretermo (950 m od wyciągu narciarskiego). Oba hotele znajdują się w dobrej lokalizacji nieopodal wyciągów narciarskich. 

Narty w 3 Zinnen

Ośrodek 3 Zinnen powstał na stokach pięciu gór. Obejmuje 115 km tras, z czego 53,3 km to trasy niebieskie, które są łatwe do przebycia i dogodne dla osób początkujących. Oczywiście znajdą się też trasy dla zaawansowanych narciarzy. Trasy rozmieszczono w taki sposób, że każdy znajdzie coś dla siebie – jedne prowadzą przez las, inne oferują piękne widoki. Ośrodek 3 Zinnen będzie świetnym wyborem dla rodziny z dziećmi, która chce aktywnie spędzić swój urlop. Ogromnym plusem jest duża ilość łagodnych stoków narciarskich, gdzie komfortowo będą się czuć osoby początkujące z niewielkim doświadczeniem. 

Dodatkowo na nasze pociechy czeka przedszkole narciarskie. Maluchy pod nadzorem doświadczonych instruktorów będą mogły nauczyć się swoich pierwszych kroków narciarskich. Oczywiście nie może zabraknąć nowoczesnych gondol oraz krzesełek, które będą dostępne dla nas przez cały pobyt.  Na miejscu znajdziemy restaurację, sklepy z przeróżnymi artykułami, tory saneczkowe dla dzieci i dorosłych, funpark i loty paralotnią. Polecane hotele: Hotel Tre Cime Sesto-Sexten (700 m od wyciągu narciarskiego), Rocca Apartaments (500 m od wyciągu narciarskiego). Oba hotele mają dogodną lokalizację pod kątem odległości od wyciągu narciarskiego i są dogodne dla rodzin z dziećmi.

Narty w Seiser Alm

Ośrodek Seiser Alm rozciąga się na wysokości od 1650 m.n.p.m do 2350 m.n.p.m. i obejmuje 181 km tras narciarskich. Wśród nich znajdują się trasy przystosowane dla osób początkujących, ale także osób doświadczonych, które lubią ekstremalną jazdę. Większość z nich jest dodatkowo naśnieżana, dzięki czemu nie musimy się martwić brakiem opadów śniegu. Na miejscu znajdziemy 26 wyciągów. Seiser Alm jest idealną opcją dla rodzin z dziećmi ze względu na dużą ilość łagodnych tras. Dodatkowo świetną opcją jest tor saneczkowy o łącznej długości 22 km, który przyniesie niezapomniane chwile naszym pociechom. 

Aby zapewnić rozrywkę najmłodszym, można skorzystać także z przedszkola narciarskiego, w którym pod okiem doświadczonych instruktorów nauczą się stawiać pierwsze kroki na nartach, funparku oraz snowparku. Na miejscu nie brakuje rustykalnych chat, w których zjemy przepyszne, ciepłe posiłki. Hotele, które są dogodne pod kątem lokalizacji oraz odległości od wyciągu narciarskiego to: Hotel Gstatsch, Soggiorno Dolomiti (1,9 km od wyciągu narciarskiego).

Narty w Carezza

Ośrodek Carezza obejmuje około 40 km tras narciarskich na wysokości 2 337 m.n.p.m.  Najdłuższa trasa wynosi 7 km. Na miejscu znajdziemy 15 wyciągów oraz 21 stoków. Każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tam trasy dogodne dla osób początkujących oraz dzieci, ale także dla narciarzy z doświadczeniem. Gdy dopadnie nas głód, czeka na nas ponad 20 schronisk, w których możemy zjeść ciepły posiłek.

Ten niewielki ośrodek jest idealną opcją dla rodzin z dziećmi ze względu na proste trasy, które są świetne dla maluchów. Nie brakuje także rozrywki dla najmłodszych- kulig z zaprzęgiem konnym, kręgle na lodzie, zabaw na śniegu, 3 trasy saneczkowe. Jak widać, nasze dzieci nie będą się nudzić i spędzą niezapomniane chwile w ośrodku Carezza. Hotele, które są warte uwagi w okolicy pod kątem lokalizacji to między innymi:  Residence Chris Appart, Apartment Carezza (500 m od wyciągu narciarskiego).

Narty w Schnalstal

Ośrodek Schnalstal obejmuje około 35 km tras narciarskich, z czego 8 km należy do tras niebieskich. Rozciąga się na wysokości od 2010 m.n.p.m. do 3290 m.n.p.m. Na miejscu znajdziemy rozrywkę dla całej rodziny. Stoki przystosowano zarówno dla osób zaawansowanych, jak i początkujących. Dzięki temu nie musimy się martwić, że czyjeś oczekiwania się nie spełnią.

Na miejscu czeka nas wiele rozrywki- nauka jazdy na nartach lub snowboardzie dla osób dorosłych. Nie zapominajmy też o naszych pociechach. W ośrodku Schnalstal mamy możliwość skorzystania z  trasy saneczkowej, dzięki której spędzimy niezapomniany czas w gronie rodzinnym. Dodatkowo dla naszych pociech powstała szkółka narciarska, gdzie pod nadzorem doświadczonych instruktorów mogą nauczyć się jazdy na nartach. Polecane hotele pod kątem lokalizacji: Hotel Oberraindlhof, Tonzhaus Hotel.

Narty w Meran

Ośrodek Meran 2000 leży na wysokości od 1670 m.n.p.m. do 2300 m.n.p.m. i obejmuje 37 km tras narciarskich, z czego 12 km to trasy niebieskie. Niebieskie i czerwone trasy narciarskie rozciągają się na zboczach St. Oswald, Kesselberg i Mittager. Trasy przystosowano do osób zaawansowanych, jak i tych początkujących. Każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby, które lubią ekstremalną rozrywkę mogą skorzystać z górskiej kolejki Alpin Bob, która jeździ z prędkością 40 km/h. Jest to niezapomniane przeżycie! Ośrodek Meran 2000 został wiele razy nagrodzony jako miejsce, które jest doskonałe dla rodzin z dziećmi.

Na miejscu znajduje się szkółka narciarska dla najmłodszych odznaczona certyfikatem „Spezialisierte Kinderskischule Südtirol”. Dzieci pod nadzorem specjalistów mogą korzystać ze specjalnych wyciągów oraz uczyć się jazdy na nartach. Przy górnej stacji gondoli dostępny jest  „Luckis Kinderland”, gdzie nasze pociechy mogą świetnie się bawić, zjeżdżając np. na sankach. Na miejscu znajduje się wiele restauracji, w których możemy zjeść pyszny ciepły posiłek w gronie rodzinnym. Hotele, które są najbardziej odpowiednie pod kątem lokalizacji: Hotel Aurora, Villa Laurus.

Narty w Gitschberg

Ośrodek Gitschberg Jochtal leży na wysokości od 1300 m.n.p.m. do 2500 m.n.p.m. i obejmuje 50 km tras narciarskich. Łącznie na miejscu zastaniemy 55 tras zjazdowych. Trasy są o różnych stopniach trudności, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Gitschberg Jochtal to idealne miejsce dla rodzin z dziećmi. Wiele tras jest przystosowanych dla osób początkujących oraz dzieci. Ośrodek ten jest jednym z najbardziej słonecznych w Alpach. Przez 280 dni w roku świeci słońce.

Na miejscu znajduje się 15 wyciągów, które są do naszej dyspozycji. Jeżeli ktoś lubi podziwiać przepiękne widoki, to wystarczy wybrać się na sam szczyt. Znajduje się tam taras widokowy, którego panorama rozciąga się aż na 500 szczytów poczynając od Dolomitów przez alpejskie Doliny Ziller, Stubaital i Ötztal. Widok zapiera wdech w piersiach. Dla najmłodszych znajdziemy także oświetlony stok oraz szkółki narciarskie, gdzie pod okiem specjalistów nauczą się stawiać pierwsze kroki na nartach. Polecane hotele pod kątem lokalizacji do przede wszystkim: Hotel Kaserhof (150 m od wyciągu narciarskiego), Falkensteiner Hotel & Spa (900 m od wyciągu narciarskiego).

Narty w Klausberg

Ośrodek Klausberg znajduje się na wysokości od 1050 m.n.p.m do 2510 m.n.p.m i obejmuje 33 km tras narciarskich, z czego 14 km to trasy łatwe. Leży po południowej stronie Alp. Jest idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi, które chcą aktywnie spędzić swój urlop wypoczynkowy. Na miejscu znajduje się łącznie siedemnaście wyciągów. Ośrodek posiada system sztucznego naśnieżania, dzięki czemu nie musimy się przejmować pogodą. Każdy znajdzie coś dla siebie, dostępne są: snowpark, wyciąg i stok dla dzieci, park dla dzieci, lodowisko, rakiety śnieżne. Jedną z atrakcji jest także ośmioosobowa gondola, którą możemy wjechać na 2510 m.n.p.m. i cieszyć się niezapomnianym widokiem.

Na miejscu znajduje się też snowpark „Funtaklaus”, który jest jednym z najlepszych snowparków w Alpach. Dla naszych pociech również znajdziemy coś ciekawego- Klausi-Land oraz Dino Fun-Line. Dodatkowo możemy świetnie się bawić na torach saneczkowych, trasach do wędrówek w rakietach śnieżnych i pieszych wędrówkach. Gdy nasze maluchy mają po raz pierwszy styczność z nartami, możemy skorzystać z doskonałego przedszkola narciarskiego oraz wypożyczalni sprzętu. Gdy rodzice chcą złapać chwilę oddechu, można oddać dzieci pod opiekę specjalistów.   Dogodne hotele pod kątem lokalizacji to między innymi: LUNARIS Wellnessresort, Amonti Wellnessresort.

Narty w Schöneben

Ośrodek Schöneben znajduje się na wysokości 1495-2550 m.n.p.m. i obejmuje 35 km tras zjazdowych. Do zalet możemy przede wszystkim zaliczyć długie, szerokie, słoneczne trasy narciarskie. Trasy są przystosowane zarówno dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Na pewno każdy znajdzie trasę idealną dla siebie.  Na drodze możemy spotkać dużą ilość rodzin z dziećmi, które cieszą się przepięknymi widokami. Jest wiele atrakcji, dzięki czemu na pewno nie będziemy się nudzić. Na miejscu jest dostępny skibus, który dowiezie nas bezpiecznie do stacji narciarskiej.

Aby móc spędzić czas z rodziną na miejscu znajdziemy dla naszych pociech wyciąg, stok oraz park zabaw. Co więcej, gdy znudzi nam się jazda na nartach, wolny czas możemy spędzić na lodowisku lub torze saneczkowym. Nie mogłoby zabraknąć rakiet śnieżnych i spacerów zimowych z pięknymi widokami. Jeśli dopadnie nas głód mamy do wyboru restauracje, w których czekają na nas przepyszne ciepłe posiłki oraz napoje.  Hotele, które szczególnie polecamy pod kątem lokalizacji to między innymi: Hotel Pontives, Hotel Chalet Olympia.

Zobacz też nasze pomysły na inne wspaniałe noclegi we włoskich Dolomitach!

Poprzedni

Hotele na narty w Bad Mitterndorf – Lista TOP najlepszych noclegów

Narty w Pfunds – jak zaplanować pobyt w tym ośrodku narciarskim?

Następny

Dodaj komentarz