Najpopularniejsze ośrodki narciarskie w USA – TOP9

4 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że w momencie, kiedy większość z nas planuje swoje zimowe wyjazdy na narty, zwykle skupiamy się na najlepszych, możliwych ośrodkach narciarskich w Europie. Kraje takie jak Austria, Szwajcaria, Włochy, a nawet i Francja mogą pochwalić się największą popularnością wśród narciarzy, którzy wyjątkowo chętnie wybierają tamtejsze ośrodki narciarskie. Z reguły przyjęło się już, że to właśnie Środkowa Europa jest prawdziwą kolebką sportów zimowych. Alpy rozciągające się w tym kraju cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a zorganizowane ośrodki gwarantują najnowocześniejszą infrastrukturę wyciągów i dostęp do różnego rodzaju udogodnień. Niemniej jednak trzeba podkreślić, że w USA zimowe sporty również cieszą się dość dużą popularnością. Wobec tego, jakie jest TOP9 najpopularniejszych ośrodków narciarskich w USA, które warto mieć na uwadze planując zimowy wyjazd?

1. Squaw Valley – Alpine Meadows

Mówiąc o najlepszych i najpopularniejszych ośrodkach narciarskich w USA, warto na pierwszym miejscu wspomnieć o Squaw Valley – Alpine Meadows. Ten ośrodek jest zdecydowanie najlepiej znany i uwielbiany nie tylko przez amatorów, ale także przez samych profesjonalistów. Znajduje się on nieopodal Sacramento, na granicy stanów Kalifornia oraz Nevada. W 1960 roku to właśnie w tym miejscu odbyła się Zimowa Olimpiada, a pozostałości po niej zamieniono na rozległe teren narciarskie, a także tereny rekreacyjne i wypoczynkowe. Ten ośrodek narciarski z pewnością zasługuje na naszą uwagę, szczególnie jeśli mamy w planach nieco dalszy wyjazd na narty.

Gdzie można nocować w Squaw Valley – Alpine Meadows?

Ośrodek narciarski Squaw Valley – Alpine Meadows może pochwalić się niezwykle szeroką i zróżnicowaną bazą noclegową. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Wonder Valley Ranch Resort. To dwugwiazdowy hotel z basenem i innymi udogodnieniami.

2. Breckenridge

Breckenridge to kolejny ośrodek narciarski w USA, na który z pewnością warto jest zwrócić uwagę. Tak naprawdę jest to niewielkie miasteczko, które zlokalizowane jest w stanie Kolorado, pomiędzy stokami Gór Skalistych. Choć w mieszka tam około 2,5 tysiąca mieszkańców, to jednak w sezonie zimowym robi się tam wyjątkowo tłoczno. Wszystko to za sprawą niezliczonych kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego, biegowego i narciarskiego freestyle’u. W ośrodku tym również można liczyć na świetną zabawę, a wszystko to za sprawą licznych restauracji oraz klubów nocnych.

Sunrise in Breckenridge, Colorado
Wschód słońca w Breckenridge, Kolorado, licencja: shutterstock/By Jeremy Janus

Gdzie można nocować w Breckenridge?

Nie da się ukryć, że w Breckenridge nie można narzekać na brak obiektów noclegowych. Jednym z najlepszych hoteli jest The Ranahan by Vacation Club Rentals. Jest to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu oraz SPA.

3. Vail

Vail to kolejna miejscowość w stanie Kolorado, która jednocześnie odgrywa rolę tętniącego życiem ośrodka narciarskiego. Okazuje się, że Vail jako miasteczko ma dość pokaźne rozmiary i na co dzień zamieszkiwane jest przez prawie 5 tysięcy mieszkańców. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że tuż obok miasteczka znajduje się – zajmujący powierzchnię ponad 2 tysiące hektarów – ośrodek narciarski Vail Ski. Co ciekawe, wioska ta została zaaranżowana w szwajcarskim stylu. Znajdziemy tam nie tylko kilometry tras narciarskich, ale także i mnóstwo różnorodnych sklepików oraz barów.

Gdzie można nocować w Vail?

Jeśli zdecydowaliśmy się wybrać do Vail, to z całą pewnością poszukujemy także idealnego dla siebie noclegu. Możliwości zakwaterowania nam jednak nie zabraknie. Jednym z najlepszych hoteli zdecydowanie jest Lodge Tivoli. Jest to czterogwiazdkowy hotel ze SPA, który dodatkowo znajduje się jedynie 200 metrów od stoków narciarskich.

4. Aspen

Aspen to również jedno z popularniejszych miejsc w USA, gdzie możemy do woli wyszaleć się na nartach. Jest to miasteczko, które zasłynęło nie tylko w USA, ale coraz chętniej zmierzają tu także turyści i narciarze z całej Europy. Okazuje się, że Aspen to także jedno z większych miast narciarskich, które znajdują się w stanie Kolorado. W mieście tym tak naprawdę działają dwa ośrodki – Aspen Highlands Ski Resort oraz Aspen Mountain Ski Resort. Oba z nich są wyjątkowo luksusowe i z pewnością zagwarantują nam niesamowite wrażenia. W samym Aspen z kolei nie brakuje klubów nocnych, więc będziemy mogli się również świetnie bawić, po skończonej jeździe na nartach.

Gdzie można nocować w Aspen?

W Aspen – ze względu na pokaźne rozmiary miasteczka – z pewnością nie zabraknie nam różnorodnych opcji zakwaterowania. Jeśli jednak poszukujemy prawdziwie luksusowego miejsca, wówczas możemy zatrzymać się w pięciogwiazdkowym hotelu The Gant. Znajdziemy tam SPA, restauracje i baseny.

5. Big Sky

Big Sky to kolejne miejsce w USA, w którym będziemy mogli świetnie się bawić na nartach. Ten ośrodek narciarski zlokalizowany jest w stanie Montana i uważany jest za jeden, z bardziej ekskluzywnych w USA. Gościł on już wielu, profesjonalnych zawodników, a także z roku na rok decyduje się odwiedzić Big Sky coraz to więcej turystów. W ośrodku znajdziemy nowoczesne wyciągi, a także niezliczone kilometry zróżnicowanych tras zjazdowych. Z pewnością taki wyjazd na długo zapisze się w naszej pamięci.

Big Sky Montana boczny narciarz z Rocky na tle.
Big Sky Montana boczny narciarz z Rocky na tle., licencja: shutterstock/By alexfe

Gdzie można nocować w Big Sky?

Wspomniane już zostało, że Big Sky to jeden z bardziej ekskluzywnych ośrodków narciarskich w USA, a dokładniej w stanie Montana. Wobec tego nie zabraknie nam prestiżowych obiektów noclegowych. Najlepszym z nich wydaje się Lone Mountain Ranch. Jest to czterogwiazdkowy hotel z szeregiem udogodnień.

6. Park City – Deer Valley

Ośrodek Park City – Deer Valley również zasługuje na naszą uwagę. Znajdziemy tam maksymalnie zróżnicowane stoki narciarskie, a także wiele nowoczesnych wyciągów. Ośrodek ten jest dość kameralny i znajduje się on w stanie Utah. Oferuje on jednak perfekcyjne warunki do szusowania po stokach, a także cały szereg dodatkowych atrakcji.

Gdzie można nocować w Park City – Deer Valley?

Jeśli zależy nam na najlepszym noclegu w okolicy Park City – Deer Valley, wówczas możemy się zdecydować na The Chateaux Deer Valley. To czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie.

7. Jackson Hole

Jackson Hole to słynna i malownicza dolina, która z każdej strony otoczona jest majestatycznymi stokami górskimi. Dodatkowo centrum Jackson Hole jest zabytkowe i magiczne. W dolinie narciarze mogą korzystać z rozległych tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności. Śmiało można więc powiedzieć, że ten ośrodek narciarski w USA jest nie tylko jednym z najpopularniejszych, ale także jednym z najpiękniejszych. Ośrodek znajduje się w stanie Wyoming.

Trees and bushs in Willow Flats area with background of Grand Teton and Mount Moran mountain on sunny day.
Drzewa i krzewy w okolicy Willow Flats na tle góry Grand Teton i Mount Moran w słoneczny dzień., licencja: shutterstock/By jack-sooksan

Gdzie można nocować w Jackson Hole?

Jeśli chcemy nocować w jednym, z najlepszych hoteli w Jackson Hole, wówczas możemy zatrzymać się w Snow King Resort. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam szereg udogodnień, a dodatkowo znajduje się tuż przy stokach narciarskich w Jackson Hole.

8. Alta

Alta to kolejny malowniczy ośrodek narciarski, który znajduje się w stanie Utah – jedynie kilka mil na wschód od Salt Lake City. Jest to ośrodek, który zasłynął przede wszystkim ze zróżnicowanych i świetnie naśnieżonych tras zjazdowych. Narciarze mogą tam również korzystać z nowoczesnej infrastruktury wyciągów, a także świetnie bawić się w różnorodnych i egzotycznych klubach nocnych.

Gdzie można nocować w Alta?

W Alta nie brakuje obiektów noclegowych o zróżnicowanym standardzie. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w Best Western Plus Cotton Tree Inn. To trzygwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam dostęp do basenu i restauracji.

9. Keystone

Keystone to rozległy i świetnie znany ośrodek narciarski w stanie Kolorado. Dysponuje on nie tylko trasami zjazdowymi, ale także i nowoczesnym parkiem snowboardowym. Co ciekawe, jest to jeden z nielicznych ośrodków narciarskich w USA, który daje turystom i narciarzom możliwość nocnego szusowania po stokach.

Gdzie można nocować w Keystone?

Jeśli zależy nam na luksusowym hotelu w Keystone, wówczas możemy się zatrzymać w Hyatt Place Keystone. Jest to trzygwiazdkowy hotel blisko stoków i z szeregiem udogodnień.

A jeśli szukasz polecanych miejsc trochę bliżej niż w USA, to polecamy poniższe wpisy:

Największe ośrodki narciarskie w Alpach! Oto TOP10!

TOP 10 najlepszych alpejskich ośrodków z piękną scenerią

Poprzedni

TOP 15 najlepszych ośrodków narciarskich w Austrii

TOP5 miast na city breaks na narty! Zobacz, co warto zwiedzić!

Następny

Dodaj komentarz