Największe ośrodki narciarskie w Alpach! Oto TOP10!

, , , 3 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że w Europie z całą pewnością nie brakuje ośrodków narciarskich, które mają nam wiele do zaoferowania. Najpopularniejsze z nich znajdują się w Szwajcarii, Niemczech, Francji, a także i w Austrii. Wszystkie te ośrodki pozostają bardzo zróżnicowane i bardzo interesujące. Oferują one nie tylko przeróżne atrakcje, ale także wiele odmiennych tras narciarskich. Poznajmy zatem największe ośrodki narciarskie w Alpach! Gotowy? Zatem zaczynamy!

1. Sölden-Hochsölden, Ischgl, Tyrol Zugspitz Arena

Te trzy ośrodki narciarskie połączone są za pomocą rozległych tras zjazdowych. Mają również wspólną nowoczesną infrastrukturą wyciągów. Razem oferują one ponad tysiące kilometrów nartostrad. Co ciekawe, na te wszystkie trasy zjazdowe można uzyskać dostęp jedynie za pomocą jednego skipassu – Tyrol Snow Card, która kosztuje około 740 euro za cały sezon. Tak wielkiego terenu narciarskiego nie znajdziemy w żadnym, innym miejscu w Europie.

Więcej na temat znajdziesz we wpisie: Narty w Sölden – jak zaplanować wymarzony, zimowy wyjazd w austriackie Alpy?

2. SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental, Ski Amadé i Zell am See – Kaprun

To kolejne tereny narciarskie, które można uznać za jedne z największych w Austrii. Są one również ze sobą połączone i oferują aż 2750 kilometrów maksymalnie zróżnicowanych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, dostęp do tysięcy kilometrów tras można uzyskać za pomocą karnetu Salzburg Super Ski Car. Jednodniowa wejściówka kosztuje tylko 56 euro i daje nam możliwość świetnej zabawy na najlepszych stokach w Europie.

Ski Welt Wilder Kaiser Brixental Tirol
Skiwelt Wilder Kaiser Brixental Tyrol, licencja: shutterstock/By Florian Muharremi

Chcesz wiedzieć więcej na temat tego regionu? Polecamy zatem poniższe wpisy:

Narty w Bad Häring (SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental)- jak zaplanować wyjazd?

Narty w Itter SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental- wyjazd w austriackie Alpy

3. Val Gardena, Kronplatz i Cortina d’Ampezzo

Val Gardena, Kronplatz i Cortina d’Ampezzo to jedne z największych ośrodków narciarskich we włoskich Alpach. Są one rozległe i połączone ze sobą fantastyczną infrastrukturą wyciągów. Jak łatwo można się domyślić, ośrodki te zajmują najpiękniejsze pasmo Alp, jakimi są Dolomity. Razem ośrodki te gwarantują nam dostęp do ponad 1200 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, które są maksymalnie zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Dostęp do tych tras daje nam karnet Dolomiti Superski Arena. Za jeden dzień takiej przyjemności zapłacimy jedynie 61 euro.

Czytaj również:

Jakie są najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Włoszech? Sprawdźmy!

4. Nassfeld – Pressegger See, Turracher Höhe i Lungau & Katschberg

Nassfeld – Pressegger See, Turracher Höhe i Lungau & Katschberg to kolejne ośrodki narciarskie w Austrii, które razem tworzą potężne i popularne tereny narciarskie, które znajdują się w Austrii. Nie da się ukryć, że to połączenie terenów narciarskich zalicza się także do najpiękniejszych w Europie. Oferują one aż 891 kilometrów tras narciarskich w malowniczej scenerii. Za jednodniową wejściówkę zapłacimy około 88 euro.

Panoramic view of the top of Nassfeld ski resort on the border between Italy and Austria
Panoramiczny widok na szczyt ośrodka narciarskiego Nassfeld na granicy Włoch i Austrii, licencja: shutterstock/By Mario Savoia

5. Salzburger Sportwelt, Hochkönig i Schladming-Dachstein

Austrię można uznać za prawdziwą kolebkę ośrodków narciarskich, które są rozległe i nowocześnie zorganizowane. Do największych z nich można zaliczyć również Salzburger Sportwelt, Hochkönig i Schladming-Dachstein. Są to tereny narciarskie połączone ze sobą karuzelą wyciągów, które dają nam dostęp do ponad 760 kilometrów tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego. Tereny te stanowią niesamowite połączenie ponad 25 wiosek narciarskich, które są idealne nawet dla najbardziej wymagających narciarzy. Znajdą oni tam bowiem czarne i strome trasy zjazdowe przeznaczone dla profesjonalistów, ale także łagodne trasy dla początkujących. Karnet na 6 dni będzie kosztował nas 266 euro.

Czytaj również: Narty w Schladming-Dachstein – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

6. Les Portes du Soleil

Nie ma na świecie chyba narciarza, który nie słyszałby o słynnym Les Portes du Soleil. Jest to jeden z najsłynniejszych ośrodków narciarskich, który każdego roku przyciąga do siebie coraz to większe ilości turystów. Ten ośrodek łączy ze sobą najbardziej malownicze tereny do narciarstwa biegowego, zjazdowego, a także od skialpinizmu. Łącznie mamy tam dostęp do ponad 650 kilometrów nartostrad. Ponadto należy podreślić, że będą one zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Jednodniowy skipass to koszt jedynie 53 euro.

Awesome snowboarder is having fun in the backcountry powder of Les Portes du Soleil in France
Niesamowity snowboardzista bawi się w puchu backcountry Les Portes du Soleil we Francji, licencja: shutterstock/By Dennis van de Water

7. Les Trois Vallées

To kolejny, niezwykle popularny teren narciarski, który znajduje się we francuskich Alpach. To właśnie tam znajdziemy legendarne i słynne resorty narciarskie jak np. Val Thorens, Les Menuires czy Courchevel. Można śmiało powiedzieć, że te tereny narciarskie są jednymi z lepiej znanych w całej Europie i nie brakuje na tamtejszych stokach prawdziwych tłumów narciarzy. Łącznie możemy tam bowiem korzystać z około 600 kilometrów nartostrad. Dedykuje się zarówno początkującym, jak i dla zaawansowanym narciarzom. Okazuje się, że można tam również poświęcić czas na doskonalenie swoich umiejętności w jeździe na snowboardzie! Pojedyncza wejściówka na te tereny narciarskie to koszt jedynie 63 euro!

8. Zillertaler Ski Arena

Dolina Ziller to jedna z najlepiej znanych dolin w całej Austrii. Nazywana się ją często najaktywniejszą doliną w Europie, a nawet i na świecie. To właśnie w niej znajdują się takie ośrodki narciarskie jak np. Maryhofen czy też Gerlos. Cała Dolina Ziller oferuje nam dostęp do 530 kilometrów nartostrad, które również zróżnicowane są pod względem poziomu trudności. Skipass na 6 dni to koszt 256 euro.

Czytaj więcej: Narty w Hochfügen-Hochzillertal w dolinie Zillertal – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

9. Paradiski

Paradiski to również świetnie znany ośrodek narciarski we Francji. Powstał on z połączenia kilku wiosek jak np. Les Arcs i Le Plagne. Oferuje on nam dostęp do 425 kilometrów nartostrad – zarówno do narciarstwa biegowego, jak i do narciarstwa zjazdowego. Nie zabraknie tam również atrakcji dla miłośników snowboardu! Za jednodniową wejściówkę na stoki w Paradiski zapłacimy około 60 euro.

View of mountain tops. Ski resort of Paradiski, France
Widok na szczyty gór. Ośrodek narciarski Paradiski, Francja, licencja: shutterstock/By Yusev

10. Les Quatre Vallées

Ten ośrodek narciarski znajduje się w Szwajcarii i jest jednym z największych w kraju. To właśnie w nim znajdziemy takie resorty narciarskie jak np. Verbier, Nendaz czy też Veysonnaz. Les Quatre Vallées oferuje nam także dostęp do 412 kilometrów nartostrad, a także daje nam możliwość jazdy poza trasami, czyli miłośnicy narciarskiego freestyle’u, również nie będą rozczarowani. Ceny wejściówek są różne, w zależności od sezonu. Niemniej jednak za jednodniowy skipass zapłacimy około 55 euro.

Poprzedni

TOP 15 ośrodków narciarskich w Szwajcarii

Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? – poznaj 7 powodów, dla których musisz tam pojechać!

Następny

Dodaj komentarz