Największe ośrodki narciarskie we Włoszech – oto top10!

15 lutego 2023 Tagi , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że w przypadku Włoch zwykle myślimy o prawdziwie pięknej pogodzie, a także o rajskich plażach. Nie da się bowiem ukryć, że nieskończenie wielu turystów wybiera się do tego kraju w sezonie letnim, kiedy to mogą oni liczyć na najlepsze warunki do morskich kąpieli i szeregu innych aktywności. Warto jednak zauważyć, że północ i południe Włoch to całkowicie odmienne regiony, które oferują nam odmienne warunki! W okolicach Trydentu i nie tylko możemy bowiem cieszyć się dostępem do szeregu stoków górskich, wokół których zorganizowane są niesamowite ośrodki narciarskie. Północne regiony Włoch to prawdziwy raj dla narciarzy, snowboardzistów, a także i początkujących, którzy liczą na pierwsze spotkanie ze sportami zimowymi. Tamtejsze tereny narciarskie mogą nam jednak zaoferować znacznie więcej! Które z nich należą jednak do najlepszych?

1. Via Lattea (400 km)

Via Lattea to ośrodek narciarski, który znajduje się zarówno w części włoskich, ale też francuskich Alp. Trzeba sobie jednak powiedzieć, że zdecydowanie większa część terenu narciarskiego znajduje się w administracyjnych granicach Włoch. W pierwszej kolejności, chcąc nieco bliżej scharakteryzować ten ośrodek, warto powiedzieć, że jest on jednym z najmocniej nasłonecznionych w okolicy. Narciarze mogą szusować tu po stokach w towarzystwie promieni słońca, co z pewnością jest jedną z największych zalet. Co więcej, Via Lattea jest również jednym z największych terenów narciarskich w regionie, gdyż łącznie oferuje ona narciarzom dostęp do ponad 400 kilometrów tras do narciarstwa biegowego i narciarstwa zjazdowego.

Gdzie można nocować w Via Lattea?

Poszukiwania idealnego noclegu w Via Lattea z pewnością nie będą dla nas najtrudniejsze. Okazuje się, że baza noclegowa w tamtejszym ośrodku jest świetnie przygotowana nawet na największy napływ turystów. Jeśli więc zależy nam na najlepszych obiektach noclegowych, wówczas możemy zatrzymać się w:

 • Hotel Sansicario Majestic – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.
 • Hotel Club Uappala Sestriere – ten hotel również jest jednym z bardziej luksusowych i zagwarantuje nam wypoczynek w najwyższym standardzie.

2. Matterhorn Ski Paradise (322 km)

Mtterhorn Ski Paradise to kolejny ośrodek narciarski, na który powinniśmy zwrócić większą uwagę. Znajduje się on zarówno na terenie Szwajcarii, ale także i Włoch. Jest to resort wyposażony w najbardziej strome trasy zjazdowe, a niektóre z nich mogą pochwalić się poziomem nachylenia, które jest równe aż 100%. Oczywiście nie oznacza to, że mniej doświadczeni narciarze absolutnie nic tam dla siebie nie znajdą. Nie brakuje łagodnych stoków oraz delikatniejszych tras zjazdowych. Co więcej, Matterhorn Ski Paradise to również jeden z tych ośrodków narciarskich, które zaliczane są do największych we Włoszech. Oferuje on trasy o łącznej długości aż 322 kilometry.

Widok na Matterhorn ze stacji szczytu Rothorn. Alpy Szwajcarskie, Valais, Szwajcaria.
Widok na Matterhorn ze stacji szczytu Rothorn. Alpy Szwajcarskie, Valais, Szwajcaria., licencja: shutterstock/By eugen_z

Gdzie można nocować w Matterhorn Ski Paradise?

W Matterhorn Ski Paradise można znaleźć wiele obiektów noclegowych, więc problemu z zakwaterowaniem z pewnością nie doświadczymy. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nocować w zdecydowanie najlepszym hotelu, wówczas warto się zatrzymać w:

3. Val Gardena (Alpe di Siusi Ski Area) 176 km

Val Gardena to z pewnością jeden z najsłynniejszych i najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Alpe di Siusi Ski Area. To właśnie tam najczęściej zjeżdżają turyści z dosłownie całego świata. Nie ma się jednak temu, co dziwić – Val Gardena jest zdecydowanie jednym z najpiękniejszych i najbardziej nasłonecznionych ośrodków narciarskich w regionie północnych Włoch. Co więcej, trzeba sobie również jasno powiedzieć, że ośrodek ten zalicza się do jednych z największych. Mamy w nim do dyspozycji trasy, których łączna długość wynosi około 176 kilometrów, więc z pewnością nie będziemy mogli narzekać.

Wiecej hoteli znajdziesz we wpisie – Gdzie zatrzymać się w Val Gardena? Najlepsze hotele na narty

Gdzie można nocować w Val Gardena?

Jeśli chodzi o znalezienie najlepszego noclegu w Val Gardena, wówczas możemy zatrzymać się w:

 • Aquila Dolomites Residence – jest to trzygwiazdkowy hotel, który zaoferuje nam dostęp do basenu.
 • Charme Hotel Uridl – to z kolei trzygwiazdkowy hotel, który może jednak nam zaoferować dość wysokie standardy zakwaterowania.

4. Espace San Bernardo – La Rosière (152 km)

Espace San Bernardo – La Rosière to jeden z niej znanych ośrodków narciarskich we Włoszech, jednak z całą pewnością warto go odwiedzić. Trzeba sobie powiedzieć, że jest to jeden z najlepszych resortów w Słonecznej Italii, a co za tym idzie oferuje on nam dostęp do aż 152 kilometrów tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, warto zauważyć, że ten ośrodek również śmiało można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych. Turyści, którzy zdążyli już odwiedzić resort Espace San Bernardo – La Rosière jasno wskazują na to, że sceneria jest prawdziwie magiczna.

Gdzie można nocować w Espace San Bernardo – La Rosière?

Jeśli chodzi o znalezienie idealnego noclegu w Espace San Bernardo – La Rosière, to również nie będzie z tym problemu. Do najlepszych noclegów w ośrodku możemy zaliczyć:

 • Chalet Eden – to czterogwiazdkowy hotel, który zaoferuje nam dostęp do basenu oraz do SPA.
 • Hotel Bonton D’Or and Wellness – to trzygwiazdkowy hotel, który może zapewnić nam dostęp do SPA oraz przestronnego basenu.

5. Campiglio Dolomiti di Brenta (150 km)

Kolejnym ośrodkiem narciarskim na naszej liście jest Campiglio Dolomiti di Brenta. Ten ośrodek narciarski cieszy się wyjątkową popularnością wśród turystów. Wynika to z faktu, że oferuje on jedne z najnowocześniejszych tras zjazdowych i tras do narciarstwa biegowego, jakie tylko możemy znaleźć w regionie Trydentu. Jest to również jeden z największych ośrodków narciarskich we Włoszech, który gwarantuje nam dostęp do około 150 kilometrów tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego oraz do narciarstwa zjazdowego.

Gdzie można nocować w Campiglio Dolomiti di Brenta?

Jeśli chodzi o znalezienie idealnego noclegu w Campiglio Dolomiti di Brenta, to możemy zdecydować się na pobyt w:

 • Hotel Cime D’Oro – ten hotel został oceniony na trzy gwiazdki i oferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.
 • DV Chalet Boutique Hotel and SPA – to z kolei czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do SPA oraz szeregu innych udogodnień.

6. Monterosa (132 km)

Monterosa to jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w dolinie Val d’ Aosta. Jest to miejsce niezwykle rodzinne, w którym każdy z narciarzy znajdzie coś dla siebie. Mogą się tam świetnie bawić zarówno profesjonaliści, ale także i początkujący, którzy dopiero co stawiają swoje pierwsze kroki w zimowych sportach. Co więcej, istnieje tam także wiele miejsc do après ski, więc nawet po zakończonej jeździe na nartach, nie będziemy mogli się nudzić. Monterosa to również jeden z większych ośrodków, który oferuje nam około 132 kilometry tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego.

Monterosa ski. April sunny day skiing between Alagna, Gressoney, Champoluc. Marvels of the Alps
Narciarstwo Monterosa. Kwietniowy słoneczny dzień na nartach między Alagna, Gressoney, Champoluc. Cuda Alp, licencja: shutterstock/By Daniele Piserchia

Gdzie można nocować w Monterosa?

W Monterosa możemy znaleźć wyjątkowo pokaźną bazę noclegową. Do najlepszych hoteli w resorcie możemy zaliczyć:

 • Hotel Relais Des Glaciers – to czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do SPA oraz basenu z wodami termalnymi.
 • Hotel L’ Aiglon – ten hotel został oceniony na trzy gwiazdki i zaoferuje nam wysokie standardy zakwaterowania.

Chcesz poznać więcej propozycji noclegów? Sprawdź tutaj!

7. Alta Badia (130 km)

Alta Badia to również jeden z popularniejszych ośrodków narciarskich we Włoszech. Turyści bardzo chętnie decydują się na odwiedzenie tego resortu, gdyż panują tam dosłownie idealne warunki do szusowania po stokach. Jest to także jeden z większych ośrodków narciarskich, gdyż oferuje on narciarzom dostęp do około 130 kilometrów tras zjazdowych i do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Alta Badia?

Do najlepszych ośrodków noclegowych w Alta Badia można zaliczyć:

8. Cortina d’Ampezzo (120 km)

Nie da się ukryć, że Cotrina d’Ampezzo to jeden z tych ośrodków narciarskich, którego nie trzeba nikomu przedstawiać. Zjeżdżają tam całe tłumy turystów z różnych regionów w Europie. Jest to najbardziej słoneczny i jednocześnie nowoczesny ośrodek narciarski, w którym nie zabraknie nam dosłownie niczego. Jest to również jeden z największych ośrodków narciarskich, w którym mamy dostęp do 120 kilometrów tras do narciarstwa biegowego i zjazdowego.

Gdzie można nocować w Cortina d’Ampezzo?

Do najlepszych hoteli i obiektów noclegowych w Cortina d’Ampezzo można zaliczyć:

 • Hotel Serena – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie;
 • Hotel Olimpia – również jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy o satysfakcjonującym standardzie zakwaterowania.

9. Plan de Corones (Kronplatz) 119 km

Plan de Corones to słynny ośrodek narciarski, który może pochwalić się jednym z najdłuższych sezonów narciarskich we Włoszech. Śnieg na stokach często utrzymuje się aż do kwietnia, więc narciarze mogą zdecydować się na odwiedzenie tego ośrodka w dowolnym momencie w roku. W Kronplatz – Plan de Corones- możemy korzystać ze 119 kilometrów nartostrad.

Czytaj także: Gdzie zatrzymać się w pobliżu Kronplatz? Miasteczka i hotele

Gdzie można nocować w Plan de Corones?

Jeśli chodzi o najlepsze noclegi w Plan de Corones to możemy wyróżnić:

10. Livigno (115 km)

Livigno to mały, aczkolwiek urokliwy resort narciarski we Włoszech, który cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony turystów. Gwarantuje on nie tylko niesamowite widoki i klimat alpejskiego miasteczka, ale także dostęp do 115 kilometrów tras przeznaczonych do narciarstwa biegowego oraz zjazdowego.

Czytaj także: Narty w Livigno – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje, dojazd

Gdzie można nocować w Livigno?

Do najlepszych noclegów w Livigno można zaliczyć:

 • Hotel Intermonti – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy ze SPA.
 • Garni La Caseta – to z kolei hotel oceniony na dwie gwiazdki o wysokim standardzie zakwaterowania.
Poprzedni

Narty w Alpach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Hiszpanii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz