Najwyżej położone ośrodki narciarskie we Francji – lista TOP 10

13 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

W obecnym czasie coraz chętniej wybieramy się na zimowe wyjazdy. Wydawać by się mogło, że doceniamy sobie obecnie potencjał, jaki drzemie w najmroźniejszej porze roku i staramy się go maksymalnie wykorzystać. Możemy jednak śmiało sobie powiedzieć, że w całej Europie pięknych i majestatycznych ośrodków narciarskich mamy pod dostatkiem. Znajdują się one zarówno w Austrii, Szwajcarii, Włoszech, a także we Francji! Faktem jest, że Francja nie jest najpopularniejszym kierunkiem podróży, szczególnie jeśli chodzi o zimowe wyjazdy. Wiele osób omija ten kraj i uważa, że nie zasmakujemy tam świetnej zabawy i szeregu innych atrakcji. Niemniej jednak trzeba sobie jasno powiedzieć, że narty we Francji mogą być dla nas jednym z najlepszych doświadczeń. Jednak które ośrodki narciarskie we Francji pozwolą nam w przenośni dotknąć nieba? Oto TOP10 najwyżej położonych resortów zimowych w tym kraju!

1. Val Thorens 2,300m

Jeśli chcemy wybrać się na narty do Francji, to z całą pewnością nie możemy pominąć ośrodka, jakim jest Val Torens. Jest to bowiem jeden z najwyżej położonych ośrodków w tym kraju na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza. W tym ośrodku czekają więc na nas niezapomniane i całkowicie panoramiczne widoki. Warto mieć jednak na uwadze to, że niektóre trasy zjazdowe w Val Thorens cechują się nachyleniem ponad 90%, wiec bardziej zaawansowani narciarze z całą pewnością nie będą mogli narzekać na brak wrażeń.

Gdzie nocować w Val Thorens?

Jeśli wybieramy się na narty do Francji do Val Thorens to z całą pewnością będziemy poszukiwać dla siebie idealnego miejsca noclegowego. W tym ośrodku narciarskim możemy skorzystać z dość pokaźnej i rozbudowanej bazy noclegowej, więc nie powinno być z tym najmniejszego problemu. Jednym z najlepszych hoteli wydaje się być Le Cheval Blanc – Village Montana. Jest to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu.

2. Tignes 2,100m

Narty w Francji w ośrodku Tigens to z całą pewnością jeden z lepszych sposobów na to, by można było wypoczywać w najwyższej położonym resorcie w kraju. Tignes wznosi się aż 2100 metrów nad poziomem morza i oferuje nam dostęp do niezliczonych kilometrów tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego. Co więcej, nie zabraknie nam tam również miejsc na après ski oraz miejsc, w których możemy się po prostu świetnie bawić. Nie bez powodu ten ośrodek narciarski jest określanym mianem jednego z najbardziej rozrywkowych!

Gdzie można nocować w Tignes?

Jeśli zależy nam na znalezieniu najlepszego noclegu w Tignes, wówczas bez problemu możemy zatrzymać się w Hideout Tignes. Jest to przytulny hotel, który gwarantuje nam wysokie standardy zakwaterowania oraz bliskość stoków narciarskich.

3. Alpe d’Huez 1,860m

Kolejnym, idealnym miejscem na narty we Francji jest ośrodek Alpe d’Huez. Jest to nieco bardziej kameralny ośrodek od pozostałych, jednak możemy spodziewać się tego, że nie zabraknie tam dla nas atrakcji. W Alpe d’Huez możemy nie tylko świetnie się bawić, ale także wypoczywać w spokojnych i klimatycznych warunkach. Ten ośrodek również pozwoli nam stanąć nieco bliżej nieba, gdyż znajduje się on na wysokości aż 1860 metrów nad poziomem morza. Można się więc spodziewać tego, że zagwarantuje on nam całkowicie niesamowite i panoramiczne widoki, które na długo utkwią nam w pamięci. Takiego wyjazdu na narty do Francji z pewnością nie będziemy żałować.

Oszałamiający zimowy wschód słońca krajobraz i ośrodek narciarski w Alpach Francuskich, Alpe D Huez, Francja, Europa
Oszałamiający zimowy wschód słońca krajobraz i ośrodek narciarski w Alpach Francuskich, Alpe D Huez, Francja, Europa, licencja: shutterstock/By Gaspar Janos

Czytaj także: Najlepsze miasteczka narciarskie après-ski we Francji

Gdzie można nocować w Alpe d’Huez?

Nie da się ukryć, że w Alpe d’Huez nie zabraknie nam szerokiej i zróżnicowanej bazy noclegowej. Ten ośrodek mimo swoich kameralnych rozmiarów, w zupełności ma się czym pochwalić. Jednym z najlepszych hoteli w okolicy jest Residence Daria I Nor by les Etincelles. Jest to pięciogwiazdkowy hotel, który zagwarantuję nam zakwaterowanie w najwyższym standardzie.

4. Val d’Isere 1,850m

Kolejnym słynnym ośrodkiem na narty we Francji jest Val d’Isere. Ten ośrodek z pewnością jest jednym z najsłynniejszych we Francji i często jest on określany mianem najpiękniejszego w Alpach. W tym ośrodku bez wątpienia możemy skorzystać z niezliczonych kilometrów tras zjazdowych, a także z najnowocześniejszych wyciągów. Zmierza tam każdego roku tysiące narciarzy z całej Europy, nie tylko z naszego kraju. Jeśli więc zamierzamy tam spędzić swój zimowy wyjazd, to z pewnością nie będziemy tego żałować. Warto również dodać, że jest to jeden z najwyżej położonych ośrodków we Francji, gdyż znajduje się on na wysokości aż 1850 metrów nad poziomem morza.

Gdzie można nocować w Val d’Isere?

Jeśli wybieramy się na narty we Francji do Val d’Isere to na brak możliwości zakwaterowania również nie będziemy mogli narzekać. Możemy zatrzymać się w Chalet Izia – Village Montana. Jest to pięciogwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam najwyższe standardy zakwaterowania.

5. La Plagne 1,800m

Narty we Francji w ośrodku La Plagne to również jeden z lepszych pomysłów na spędzenie zimowego wyjazdu. Warto zauważyć, że często wybierają się tam również znane osobistości ze świata show-biznesu i nie tylko! Jest to luksusowy ośrodek we francuskich Alpach, który cieszy się największym uznaniem, głównie ze względu na swój luksusowy wydźwięk. Panuje tam mimo wszystko dość klimatyczna i kameralna atmosfera, więc z pewnością nie będziemy mogli zbytnio narzekać. Warto również podkreślić, że jest to jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich, gdyż znajduje się on na wysokości równo 1800 metrów nad poziomem morza.

Gdzie nocować w La Plagne?

Jednym z najlepszych hoteli w ośrodku narciarskim La Plagne jest Belle Plagne Premium. Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do basenu i szeregu innych udogodnień.

6. Avoriaz 1,800m

Avoriaz to również jedno z lepszych miejsc na narty we Francji. Ten ośrodek jest mimo wszystko dość niewielki, jednak jego sława sięga daleko poza granice tego kraju. Jest on wyjątkowo chętnie wybierany na wypoczynek przez rodziny z dziećmi, gdyż panuje tam kameralna i spokojna atmosfer. W Avoriaz możemy bawić się świetnie na wysokości ponad 1800 metrów nad poziomem morza, co z pewnością robi większe wrażenie. Pamiętajmy, że znajdziemy tam ponad 50 kilometrów tras do narciarstwa biegowego oraz zjazdowego, więc bez większych problemów możemy z nich korzystać. Avoriaz może się także pochwalić jedną z najbardziej nowoczesnych infrastruktur wyciągów, a gondole gwarantują każdemu z podróżników panoramiczne widoki.

Gdzie można nocować w Avoriaz?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie idealne miejsce noclegowe w Avoriaz, wówczas z pewnością nie będziemy mieć z tym większego problemu. Okazuje się bowiem, że możemy zatrzymać się w Résidence Pierre & Vacances Atria-Crozats. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam dostęp do SPA oraz basenu.

7. Les Deux Alpes 1,650m

Les Deux Alpes to jeden z tych ośrodków narciarskich we Francji, którego z pewnością nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie bez powodu nazywany jest on jednym z najbardziej „zatłoczonych”. W tym ośrodku jednak narciarze – a także snowboardziści – mogą spodziewać się zdecydowanie najlepszych warunków. Trasy zjazdowe są duże i przestronne, a my nie musimy martwić się o brak restauracji czy baru. Warto zauważyć, że Les Deux Alpes to również jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich we Francji. Znajduje się on bowiem na wysokości około 1650 merów nad poziomem morza i gwarantuje nam niesamowitą scenerię!

Les Deux Alpes ski resort slopes, mountain panorama and sun aerial view, France, French Alps
Stoki ośrodka narciarskiego Les Deux Alpes, panorama górska i widok z lotu ptaka słońca, Francja, Alpy Francuskie, licencja: shutterstock/By Nataliya Nazarova

Czytaj też: Oto lista największych ośrodków narciarskich we Francji!

Gdzie można nocować w Les Deux Alpes?

Poszukiwania idealnego noclegu w Les Deux Alpes z pewnością nie będą dla nas trudne. Baza noclegowa jest tam bowiem wyjątkowo dobrze rozbudowana. Możemy więc zdecydować się na nocleg np. w Residence OLYMPE. Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który wyróżnia się wysokimi standardami zakwaterowania.

8. Les Arcs 1,600m

Jeśli chcemy spędzić niezapomniane narty we Francji, wówczas musimy koniecznie udać się do ośrodka narciarskiego Les Arcs. Jest to popularne miejsce na après ski, ale nie tylko! Czeka tam na nas szereg niesamowitych tras narciarskich, a także wiele słonecznych dni. Les Arcs jest bowiem jednym z najmocniej nasłonecznionych ośrodków we francuskich Alpach, więc panujące tam warunki powinny nas spokojnie usatysfakcjonować. Godnym podkreślenia jest fakt, że Les Arcs również zalicza się do jednych z najwyżej położonych ośrodków narciarskich we Francji. Znajduje się on bowiem na wysokości 1600 metrów nad poziomem może i gwarantuje nam panoramiczne widoki!

Czytaj także: Najlepsze ośrodki narciarskie we Francji – gdzie najlepiej jechać na narty biegowe?

Gdzie można nocować w Les Arcs?

Jeśli chcemy znaleźć dla siebie idealny obiekt noclegowy w Les Arcs, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Premium Les Alpages de Chantel. Jest to czterogwiazdkowy, luksusowy hotel, który zaoferuje nam dostęp zarówno do luksusowego SPA, ale także do szeregu innych udogodnień.

9. Méribel 1,400m

Méribel to jeden z najlepszych ośrodków, w których możemy spędzić narty we Francji. Faktem jest, że ten ośrodek narciarski nie jest zbyt duży, jednak panuje w nim wyjątkowa i klimatyczna atmosfera. Często swój wypoczynek spędzają tam rodziny z małymi dziećmi. Jest to również jeden z wyżej położonych ośrodków we francuskich Alpach, gdyż znajduje się on na wysokości 1400 metrów nad poziomem morza.

Gdzie można nocować w Méribel?

Jednym z najlepszych obiektów noclegowych w Méribel jest Résidence Pierre & Vacances Premium L’Hévana. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który oferuje nam dostęp do szeregu udogodnień.

10. Courchevel 1,300m

Courchevel to jeden z mniejszych ośrodków narciarskich, jednak jest on dość często wybierany przez tych, którzy chcą spędzić narty we Francji. Wyróżnia się on głównie swoimi zróżnicowanymi trasami zjazdowymi, które są wręcz idealnie zaaranżowane. Trzeba również podkreślić, że Courchevel zamyka naszą listę najwyżej położonych resortów we Francji. Ten ośrodek znajduje się na wysokości 1300 metrów nad poziomem morza.

Gdzie można nocować w Courchevel?

Jeśli poszukujemy najlepszego noclegu w ośrodku narciarskim Courchevel wówczas możemy zdecydować się na pobyt w Fahrenheit Seven Courchevel. Jest to czterogwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam zarówno wysokie standardy, jak i dostęp do szeregu, różnych udogodnień.

Poprzedni

Narty w Polsce – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Austrii – lista największych ośrodków narciarskich w Austrii

Następny

Dodaj komentarz