Narty biegowe (cross country ski) w regionie Styria – TOP lista najlepszych ośrodków

8 lutego 2023 Tagi , , , , ,

Narty biegowe, czyli popularny cross county ski staje się dla wielu z nas coraz popularniejszą formą zimowej aktywności fizycznej. To właśnie dzięki nim możemy zagwarantować sobie niesamowite wrażenia, a jednocześnie spalić zbędne kalorie, które w sezonie zimowym lubią się odkładać w formie dodatkowego tłuszczyku. Cross country ski to również świetna okazja do tego, by podziwiać niezapomniane widoki, które dostarczają nam alpejskie ośrodki narciarskie. Warto jednak zauważyć, że nie we wszystkich ośrodkach faktycznie będzie można z takiej przyjemności skorzystać. Wobec tego, które resorty narciarskie w Europie mogą nam takie możliwości zagwarantować?

Narty biegowe w Ramsau am Dachstein

Nie da się ukryć, że wybierając się na narty biegowe, z całą pewnością zależy nam na tym, by dany ośrodek zapewnił nam dosłownie wszystko to, co najlepsze. Z pewnością także wiemy doskonale, że liczymy na możliwość wypoczynku oraz świetnej zabawy. Warto więc udać się do Ramsau am Dachstein, który jest jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Austrii. Cała gmina jest gminą uzdrowiskową, a co za tym idzie, będziemy mogli również skorzystać tam z wód termalnych i innych atrakcji. Znajduje się on w kraju związkowym Styria, a ten region z kolei gwarantuje nam jedne z najlepszych warunków do uprawiania narciarstwa biegowego.

Ten region wyróżnia się przede wszystkim niesamowitym ukształtowaniem terenu – narciarze biegowi mogą tu korzystać z przewyższeń, a także z nieco łagodniejszych stoków, które z całą pewnością nie powinni sprawić problemu nawet początkującym. Co więcej można tam również bez większych problemów napawać oczy malowniczymi widokami, a na samym końcu naszej przygody na nartach biegowych, możemy zdecydować się na wspaniały wypoczynek i relaks w jednym z pobliskich barów lub restauracji. W Ramsau am Dachstein możemy być pewni odnośnie do tego, że nie zabranie nam tam zupełnie niczego do niezapomnianego wypoczynku.

Gdzie można nocować w ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein?

Okazuje się, że jeśli zależy nam na tym, by móc znaleźć dla siebie idealne miejsce noclegowe w Ramsau am Dachstein, to z całą pewnością nie będziemy mieć z tym najmniejszego problemu. Okazuje się, że baza noclegowa jest tam świetnie zorganizowana i możemy mieć pewność co do tego, że nie zabraknie tam dla nas miejsca. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Bio Holzhaus und Landhaus Heimat – ten obiekt noclegowy w Ramsau am Dachstein może pochwalić się czterogwiazdkową oceną, a co za tym idzie, zagwarantuje on nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania. Warto zauważyć, że ten hotel znajduje się dość blisko stoków narciarskich, a co za tym idzie, nie będziemy mieli większych problemów z tym, by się do nich dostać.
  • Rittis Alpin Chalets Dachstein – to kolejny, czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajdziemy w Ramsau am Dachstein. Możemy się tam cieszyć dostępem do SPA, a także do szeregu innych udogodnień. Hotel ten znajduje się jedynie 200 metrów od najbliższego stoku narciarskiego.
  • Lanhaus Ramsau – ten obiekt noclegowy również może pochwalić się czterogwiazdkową oceną. Znajduje się w nim basen, a także regionalna restauracja. Co więcej, hotel ten zlokalizowany jest bardzo blisko stoków narciarskich, więc również nie będziemy mieć problemów z tym, by się do nich dostać.

Narty biegowe w Bad Mitterndorf

Kolejnym świetnym miejscem w regionie Styria na narty biegowe jest przepiękny i malowniczy ośrodek narciarski w Bad Mitterndorf. Te tereny są uwielbiane przez narciarzy biegowych z uwagi na to, że oferują one maksymalne zróżnicowanie. Można tu uprawić cross country ski w dowolnej formie i w dowolnym miejscu. Wszystkie trasy zostały wyposażone w automatyczny system naśnieżania i wygładzania, więc dosłownie każda z nich ma do zaoferowania idealne warunki.

Tauplitz Alm close to Bad Mitterndorf in Styria, Austria, in winter.
Tauplitz Alm w pobliżu Bad Mitterndorf w Styrii w Austrii zimą., licencja: shutterstock/By

Dodatkowo warto podkreślić, że Bad Mitterndorf jest jednym z większych terenów narciarskich w regionie Styria, a co za tym idzie, z pewnością nie będziemy mogli narzekać tam na brak przestrzeni. Narciarze biegowi będą mogli również oddawać się tej przyjemności w otoczeniu niesamowitych widoków. Okazuje się, że Bad Mitterndorf jest jednym z najpiękniejszych terenów narciarskich. Znajduje się on w malowniczej dolinie i co więcej, oferuje on najlepsze warunki do uprawnia tego sportu. Sami narciarze również nie będą mogli zbytnio narzekać na pogodę. Wynika to z faktu, że w Bad Mitterndorf czeka na nas ogromna ilość dni słonecznych.

Gdzie można nocować w Bad Mitterndorf?

Jeśli zależy nam na noclegu, który zaoferuje nam wyjątkowo wysokie standardy, to w Bad Mitterndorf nie będziemy mieć większych problemów z jego odnalezieniem. Baza noclegowa w tym ośrodku narciarskim jest świetnie rozwinięta, a do najlepszych hoteli możemy zaliczyć:

  • Hotel Auseerland – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam mimo wszystko dostęp do basenu. Co jest jednak najważniejsze, znajduje się on w bezpośredniej bliskości stoków narciarskich, co z pewnością jest jego największym atutem.
  • Aldiana Club Salzkammergut und GrimmingTherme – to z kolei czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do basenów z uzdrowiskową wodą termalną. Znajduje się on około kilometr od ścisłego centrum ośrodka, więc z dojazdem do niego również nie powinniśmy mieć większych problemów. W tym hotelu znajdziemy również SPA.
  • Hotel Post – ten obiekt noclegowy został oceniony na trzy gwiazdki. Oferuje on nam jednak dostęp do przestronnego basenu oraz restauracji. Co więcej, jest on oddalony od najbliższego wyciągu narciarskiego o jedynie 100 metrów, co z pewnością jest jego największą zaletą.

Narty biegowe w Jogllandloipe

Jogllandloipe to ostatni z ośrodków narciarskich w regionie Styria, w którym możemy cieszyć się świetnymi warunkami do uprawniania country cross ski. Jest to niewielki, jednak dość popularny teren narciarski, który oferuje łagodne przewyższenia oraz przestronne trasy do narciarstwa biegowego. Z pewnością narciarze nie będą mogli tam także narzekać na warunki, gdyż w tym ośrodku narciarskim znajdą oni dosłownie wszystko to, czego potrzebują. Panuje tam wiecznie idealna pogoda, a promienie słońca idealnie doświetlają stoki górskie. Co więcej, narciarze mogą korzystać nawet ze stromych podbiegów, które są świetnym treningiem kondycyjnym.

Gdzie można nocować w Jogllandloipe?

Baza noclegowa w ośrodku narciarskim Jogllandloipe jest nieco bardziej ograniczona, co wynika przede wszystkim z jego kameralnych rozmiarów. Jednocześnie nie oznacza to, że nie znajdziemy tam idealnego miejsca dla siebie na nocleg. Do najlepszych hoteli w Jogllandloipe możemy zaliczyć:

  • Hotel Monichwalderhof – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do basenu oraz do restauracji. Warto zauważyć, że znajduje się on wyjątkowo blisko stoków narciarskich, co jest jego największą zaletą.
  • Schweiger Jagawirt – to również jeden z tych hoteli, który może pochwalić się trzygwiazdkową oceną. Oferuje on nam bezpośrednią bliskość stoków narciarskich.

Czytaj także:

Narty w Itter SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental- wyjazd w austriackie Alpy

TOP 7 najlepszych miejsc na narty w Karyntii – gdzie warto się wybrać?

Poprzedni

Dlaczego warto wybrać się na narty na Sycylii?

Narty w Austrii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz