Narty biegowe w Alpach – gdzie najlepiej się wybrać?

, , 10 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że w obecnym czasie coraz więcej osób marzy o tym, by móc spędzić zimowy wypoczynek w sposób niezwykle aktywny. Właśnie dlatego, nie chcemy już poszukiwać jedynie takich miejsc, które zagwarantują nam dostęp do szerokiej bazy rozrywkowej i usługowej. Coraz popularniejszym sportem w sezonie zimowym stały się narty biegowe, które pozwalają na efektywne i skuteczne spalanie kalorii, a także poprawę kondycji. Jednocześnie, w Europie nie brakuje takich ośrodków nafciarskich, które z całą pewnością pomogą nam w ten wypoczynek się zaangażować. Wobec tego, gdzie warto wybrać się na narty biegowe w Alpach?

1. Narty biegowe w Yllas

Choć w tym zestawieniu mieliśmy zaprezentować jedynie te ośrodki narciarskie, które znajdują się w europejskich Alpach, to jednak dla Yllas możemy zrobić jeden wyjątek. Jest to bowiem niesamowity ośrodek narciarski zlokalizowany w Finlandii, który cieszy się ogromną popularnością, szczególnie wśród narciarzy biegowych. Mogą oni tam bowiem korzystać z niezliczonych kilometrów tras, które są jednocześnie dla nich świetnie przygotowane.

Gdzie można nocować w Yllas?

Jeśli poszukujemy najlepszych obiektów noclegowych w fińskim Yllas wówczas możemy zatrzymać się w:

2. Narty biegowe w St Moritz

Po krótkiej wizycie w Finlandii warto powrócić do głównego założenia naszego zestawienia, czyli najlepszych ośrodków na narty biegowe w Alpach. Okazuje się, że w pierwszej kolejności udamy się do Szwajcarii, gdzie czeka na nas magiczny i niezwykle popularny ośrodek w St. Mortiz. Jest to słynny teren narciarski, który z pewnością spełni oczekiwania wszystkich narciarzy biegowych!

Czytaj także: TOP 13 atrakcji w St Moritz – co zobaczyć i co zwiedzić?

Gdzie nocować w St. Mortiz?

Do najlepszych obiektów noclegowych w St.Mortiz można zaliczyć:

3. Narty biegowe w Kronplatz

Kolejnym ośrodkiem narciarskim, który idealnie sprawdzi się na narty biegowe będzie Kronplatz we Włoszech. Jest to wyjątkowo rozległy teren narciarski, który oferuje niezliczone kilometry tras dla fanów jazdy na nartach. Mogą oni tam także podziwiać niesamowitą scenerię, gdyż ośrodek narciarski Kronplatz jest uznawany za jeden z najpiękniejszych w północnym regionie Włoch. Warto również zauważyć, że zalicza się on do resortów, które są zdecydowanie najwyżej położone, co tylko dodaje mu dodatkowego uroku.

Kronplatz, Italy, 2018: Beautiful view of valley and peaks in Italian Dolomites from the wide ski slope, photo taken in beautiful cloudy winter day
Kronplatz, Włochy, 2018: Piękny widok na dolinę i szczyty we włoskich Dolomitach z szerokiego stoku narciarskiego, zdjęcie zrobione w piękny pochmurny zimowy dzień, licencja: shutterstock/By vizionarL

Gdzie można nocować w Kronplatz?

Jeśli zależy nam na najlepszym obiekcie noclegowym w Kronplatz wówczas możemy zatrzymać się w:

4. Narty biegowe w Kitzbuhel

Kitzbuhel to z kolei ośrodek narciarski zlokalizowany w Austrii. Jest on wyjątkowo popularny wśród narciarzy biegowych, gdyż oferuje on im niezliczone kilometry tras. Z całą pewnością resort ten jest również jednym z bardziej znanych i większych. Znajduje się on blisko dużych miast, co z pewnością ułatwia nam dotarcie do niego. Narciarze biegowi mogą korzystać tam również z całego z szeregu innych atrakcji, które zostały dla nich przygotowane. Narty biegowe w Kitzbuhel z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających.

Czytaj także: Narty w Kitzbühel – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Gdzie można nocować w Kitzbuhel?

Jeśli zależy nam na luksusowy obiekcie noclegowym w Kitzbuhel wówczas możemy zatrzymać się w:

5. Narty biegowe w Davos

Narty biegowe w Davos to również jest świetny pomysł na spędzenie zimowego wyjazdu w sposób wyjątkowo aktywny. Davos jest jednym z lepiej znanych ośrodków narciarskich, który gwarantuje nie tylko niezliczone kilometry tras do narciarstwa biegowego, ale także może nam zaoferować świetne miejsca na après ski. Można więc śmiało powiedzieć, że w Davos nie tylko możemy trenować swoją kondycję na nartach biegowych, ale także po zakończeniu jazdy możemy się w dalszym ciągu świetnie bawić i korzystać z szeregu atrakcji, jakie zostały tam dla nas przygotowane. Taki wyjazd do Szwajcarii z całą pewnością będzie dla nas niezwykłym doświadczeniem.

Czytaj także: Dlaczego warto odwiedzić Davos podczas pobytu na nartach? – poznaj 7 powodów, dla których musisz tam pojechać!

Gdzie można nocować w Davos?

Baza noclegowa w Davos jest wyjątkowo dobrze przygotowana na największy napływ turystów. Można więc śmiało powiedzieć, że nie zabraknie nam tam różnorodnych opcji zakwaterowania. Do najlepszych obiektów noclegowych w Davos możemy zaliczyć:

6. Narty biegowe w Levi

Levi to kolejny ośrodek narciarski, który zagwarantuje nam świetne doświadczenia i warunki do uprawiania sportu, jakim są narty biegowe. Ośrodek ten gwarantuje wręcz fenomenalne warunki do uprawiania tego typu sportu i co najważniejsze, może narciarzom zaoferować szereg świetnie przygotowanych tras, które wyposażone są w nowoczesny system naśnieżania. Nie zabraknie nam tam również szeregu innych atrakcji, z których możemy do woli korzystać.

Lapland winter aerial landscape with slopes, skiing resort in Finland
Zimowy krajobraz powietrzny Laponii ze stokami, ośrodek narciarski w Finlandii, licencja: shutterstock/By Finn stock

Gdzie możemy nocować w Levi?

Jeśli zależy nam na noclegu w wyjątkowo wysokim standardzie w Levi, wówczas możemy zatrzymać się w:

7. Narty biegowe w Serre Chevalier

Serre Chevalier to jeden z popularniejszych ośrodków narciarskich, które zlokalizowane są we francuskich Alpach. Okazuje się, że panują tam wymarzone warunki dla wszystkich narciarzy biegowych. Mogą oni tam korzystać ze świetnie przygotowanych tras i cieszyć się przepiękną pogodą. Serre Chevalier jest bowiem jednym z najbardziej nasłonecznionych ośrodków narciarskich we Francji!

Gdzie można nocować w Serre Chevalier?

Jeśli zależy nam na luksusowym obiekcie noclegowym w Serre Chevalier, wówczas możemy zatrzymać się w:

8. Narty biegowe w La Plagne

La Plagne to kolejny ośrodek narciarski we Francji, który jest wręcz stworzony dla wszystkich narciarzy biegowych! Oferuje on przepiękne trasy biegowe zlokalizowane pomiędzy majestatycznymi stokami alpejskimi. Co więcej, ośrodek narciarski La Plagne znany jest przede wszystkim z tego, że zawsze się w nim wiele dzieje, a narciarze mogą korzystać z wiele atrakcji, które zostały tam dla nich przygotowane.

Gdzie można nocować w La Plagne?

Jeśli zależy nam na najlepszych i najbardziej luksusowym noclegu w La Plagne wówczas możemy się zatrzymać w:

Poprzedni

Narty w Zillertal – z jakiego powodu warto się tu wybrać?

Gdzie na freeride w alpach – najlepsze miejsca na narciarski freestyle!

Następny

Dodaj komentarz