Narty biegowe w Austrii – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

2 stycznia 2023 Tagi , , , , , , , , , , , , , ,

Nie można mieć wątpliwości co do tego, że sezon zimowy obecnie znajduje się w punkcie kulminacyjnym. W praktyce więc oznacza to, że niektórzy z nas są na etapie planowania swojego wyjazdu i korzystania z grubiej pokrywy śnieżnej na najlepszych stokach narciarskich w Europie. Okazuje się, że to właśnie podczas planowania naszego urlopu pojawia się najwięcej dylematów. Zwykle poszukujemy najlepszego miejsca na poświęcenie się narciarstwu biegowemu i chcemy, by nasz wyjazd był absolutnie niezapomniany. Największą popularnością – wśród narciarzy biegowych – cieszy się obecnie Austria. Jeśli więc zdecydujemy się tam wybrać, to warto poznać absolutne TOP10 ośrodków narciarskich, które gwarantują idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego!

1. Narty biegowe w Seefeld

Nie da się ukryć, że ośrodków narciarskich w Austrii nie brakuje. Kraj ten jest bowiem kolebką sportów zimowych, a samo narciarstwo biegowe stoi tam na możliwie najwyższym poziomie. Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego ośrodka, to niewielkie miasteczko Seefeld w regionie Tyrol powinno sprostać naszym oczekiwaniom. Mamy tam bowiem do dyspozycji ponad 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, a także wiele innych atrakcji. Co więcej, Seefeld to dość ekskluzywny ośrodek, który wielokrotnie był gospodarzem zimowych Igrzysk Olimpijskich. Jest ona także popularny wśród rodzin z małymi dziećmi.

Najlepsze hotele na narty biegowe w Seefeld

Jeśli planujemy wyjazd do Seefeld, wówczas warto o wiele wcześniej zarezerwować sobie miejsca noclegowe. W sezonie zimowym hotele zapełniają się bardzo szybko. Do najlepszych z nich można zaliczyć:

 1. Alpine Resort Sacher – to pięciogwiazdkowy, butikowy hotel w centrum Seefeld;
 2. Hotel Seefelderhof – to z kolei czterogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy hotel;
 3. Mountains Hotel – to również czterogwiazdkowy i luksusowy obiekt noclegowy.

2. Narty biegowe w Galtur

Galtur to kolejny ośrodek narciarski w Austrii, który będzie idealny na narty biegowe. Otoczone jest on potężnym, górskim masywem Silvretta i ulokowany jest on na wysokości 1584 metrów nad poziomem morza. Narciarze biegowi mogą tam korzystać z około 40 kilometrów przygotowanych dla nich tras, które dodatkowo są zróżnicowane pod względem poziomu trudności. Co więcej, ośrodek w Galtur uważany jest za jeden z najbardziej klimatycznych i rodzinnych, więc wyjazd tam może być dla większości z nas prawdziwym spełnieniem marzeń.

Mountain in Galtür covert with snow with a ski slope. This photo is taken in Galtür that is in Tirol Austria.
góry w Galtür, Austria., licencja: shutterstock/By Sjoerd Memelink

Najlepsze hotele na narty biegowe w Galtur

Ośrodek narciarski w Galtur być może nie jest największy, jednak posiada całkiem dobrze rozbudowaną bazę noclegową. Jeśli więc zależy nam na najlepszych hotelach, wówczas warto zwrócić uwagę na:

 1. VAYA Galtur – to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do szeregu udogodnień;
 2. Alpenresort Fluchthorn – to również czterogwiazdkowy hotel z dostępem do SPA i basenu.

3. Narty biegowe w Lech

Lech to jeden z najchętniej odwiedzanych przez narciarzy biegowych ośrodków w Austrii. Cechuje się on przede wszystkim świetnymi warunkami – sezon narciarski trwa tu bowiem znacznie dłużej, ze względu na grubość pokrywy śnieżnej i obfite opady. Jest to dość niewielki ośrodek, który jednak jest wyjątkowo rodzinny i klimatyczny. Nartostrady posiadają łączną długość około 305 kilometrów, a dla narciarzy biegowych przygotowane zostało około 120 kilometrów tras. Wszystkie z nich dysponują sztucznym systemem wygładzania tras, więc żaden z podróżnych nie będzie mógł narzekać na oferowane warunki.

Najlepsze hotele na narty biegowe w Lech

Ośrodek narciarski w Lech ma świetnie przygotowaną bazę noclegową. Jeśli zależy nam na najlepszych hotelach, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Boutique Hotel Schmelzhof – to czterogwiazdkowy hotel butikowy o wysokim standardzie;
 2. Hotel Plattenhof – to również czterogwiazdkowy hotel z dostępem do szeregu udogodnień;
 3. Hotel Sonnblick – kolejny z czterogwiazdkowych hoteli z dostępem do SPA.
Lech at Arlberg, one of the most popular holiday regions in the world.
Lech at Arlberg, Austria, licencja: shutterstock/By studio-fifty-five

4. Narty biegowe w Kitzbuhel

Kitzbuhel to jeden z lepiej znanych ośrodków narciarskich w Austrii. Okazuje się, że śmiało można powiedzieć, że jest to zdecydowanie jeden z większych terenów do narciarstwa biegowego w kraju. Kitzbuhel oferuje nam dostęp do ponad 100 kilometrów, świetnie przygotowanych tras, a także wyciągów narciarskich. Jest to także jeden z bardziej rodzinnych ośrodków, który przygotował wiele atrakcji dla najmłodszych.

Czytaj także:

Najlepsze hotele na narty biegowe w Kitzbuhel

Jeśli wybieramy się do Kitzbuhel, to z pewnością poszukujemy również idealnego hotelu, który spełni nasze oczekiwania. Wówczas warto zapoznać się z ofertą:

 1. Hotel Tiefenbrunner – to czterogwiazdkowy hotel, jedynie 300 metrów od centrum Kitzbuhel;
 2. ERIKA Boutique Hotel Kitzbuhel – to również czterogwiazdkowy hotel z dostępem do SPA;
 3. A- ROSA Kitzbuhel – to z kolei pięciogwiazdkowy hotel butikowy.

5. Narty biegowe w Ellmau

Ellmau to również jeden z lepiej znanych ośrodków narciarskich, który znajduje się w regionie Tyrolu. Oferuje on ponad 140 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, a także świetnie przygotowane atrakcje – zarówno dla starszych, jak i dla najmłodszych. Ellmau położone jest w malowniczej dolinie, a co za tym idzie, narciarze mogą spodziewać się tam niezapomnianych widoków.

Więcej na temat Ellmau znajdziesz tutaj:

Najlepsze hotele na narty biegowe w Ellmau

Ellmau to dobrze rozwinięty ośrodek narciarski, więc posiada on także świetnie przygotowaną bazę noclegową. Jeśli zależy nam na najlepszych i prestiżowych hotelach, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Apparthotel Tom Sojer – to czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu i niewielkiego SPA;
 2. Ferienappartements Landhof – to również czterogwiazdkowy hotel, blisko ścisłego centrum Ellmau.

6. Narty biegowe w Zell am See

Tereny narciarskie w Zell am See są uważane za jedne z najlepszych w całej Austrii. Narciarze biegowi będą tam mieć zapewnione fantastyczne warunki do treningów, ale także do profesjonalnej jazdy. Co więcej, bezpośrednio na miejscu czeka na nas wiele szkółek i kursów, z których można skorzystać, by jeszcze lepiej opanować technikę biegania na nartach. Warto zauważyć, że w Zell am See mamy dostęp do ponad 200 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, co wynika z połączenia kilku terenów narciarskich w niesamowitą karuzelę. Takiego wyjazdu do Zell am See z pewnością nikt nie będzie żałował.

Najlepsze hotele na narty biegowe w Zell am See

Jeśli chcemy cieszyć się beztroskim wyjazdem do Zell am See, warto zarezerwować sobie noclegi z odpowiednim wyprzedzeniem. Do najlepszych hoteli w ośrodku możemy zaliczyć:

 1. Superior Hotel Tirolerhof Zell am See – to czterogwiazdkowy hotel ze SPA;
 2. HEITZMANN Hotel and Rooftop – to również czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie;
 3. Grand Hotel Zell am See – kolejny, czterogwiazdkowy hotel z dostępem do basenu oraz SPA.

7. Narty biegowe w St. Johann

St. Johann to jeden z większych ośrodków narciarskich w Austrii. Cieszy się on jednak niesłabnącym od wielu już lat zainteresowaniem ze strony turystów. Szczególnie upodobali go sobie narciarze biegowi, którzy zgodnie twierdzą, że to właśnie tam panują idealne warunki do uprawiania tego sportu. W St. Johann czeka na nas ponad 80 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, które oferują maksymalnie zróżnicowane poziomy trudności. Dodatkowo ośrodek ten praktycznie zawsze tętni życiem i oferuje szereg atrakcji.

Więcej na temat tego ośrodka tutaj:

Najlepsze hotele na narty biegowe w St. Johann

Jeśli poszukujemy w St. Johann najlepszych hoteli, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Hotel Wirtshaus Post – to czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie;
 2. Sentido alpenhotel Kaiserfels – to również czterogwiazdkowy hotel ze SPA i basenem;
 3. Chalet Alpina – to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do basenu.

8. Narty biegowe w St. Anton

Narty biegowe w St. Anton dla wielu turystów mogą okazać się prawdziwym spełnieniem marzeń. Ośrodek ten jest niewielki, aczkolwiek nie można zarzucić mu braku atrakcji czy świetnie przygotowanych nartostrad. W St. Anton dosłownie każdy z turystów – a w szczególności narciarze – będą mogli znaleźć „coś” dla siebie. Czeka tam na nich ponad 70 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, a także nowoczesna infrastruktura wyciągów. Takiego wyjazdu z pewnością żaden z nich nie pożałuje!

Czytaj również Narty w St. Anton am Arlberg – wyjątkowe miejsce dla fanów sportów zimowych!

Najlepsze hotele na narty biegowe w St. Anton

Jeśli zdecydowaliśmy się wybrać do St. Anton, wówczas musimy znaleźć również idealny hotel, który spełni nasze oczekiwania. Wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Arlen Lodge Hotel – to czterogwiazdkowy hotel blisko wyciągów narciarskich;
 2. Hotel Montana – to również czterogwiazdkowy hotel w sercu St. Anton;
 3. Hotel Andino – kolejny hotel o wysokim standardzie, który oceniony został na cztery gwiazdki.

9. Narty biegowe w Alpbach

Teren narciarski w Alpbach nazywany jest prawdziwą perełką w Austrii. Nic dziwnego – znajduje się on na wysokości ponad 1500 metrów nad poziomem morza i otoczony jest przez masywy Alp. Oferuje on około 50 kilometrów tras do narciarstwa biegowego, które połączone są siecią wyciągów. W ośrodku w Alpbach można także korzystać z całego szeregu udogodnień jak np. kursów dla początkujących czy bogatej oferty domków narciarskich.

Winter Ski in Alpbach Austria
zima w Alpbach Austria, licencja: shutterstock/By

Najlepsze hotele na narty biegowe w Alpbach

Do najlepszych i najbardziej prestiżowych hoteli w Alpbach można zaliczyć:

 1. Das Kleine, feine SONNWEND – to trzygwiazdkowy hotel z dostępem do niewielkiego basenu i restauracji;
 2. Hotel Alphof – to z kolei czterogwiazdkowy hotel o wysokim standardzie, blisko stoków narciarskich.

10. Narty biegowe w Niederau

Niederau to ośrodek narciarski należący do kompleksu Ski Juwel. Jest on wyjątkowo popularny wśród miłośników narciarstwa biegowego, ze względu na 100 kilometrów świetnie przygotowanych dla nich tras. Niederau znajduje się na wysokości powyżej 2 tysięcy metrów nad poziome morza i oferuje niezapomniane widoki na alpejskie szczyty. Jest to niewielki ośrodek, jednak wyróżnia się on ogromną ilością atrakcji i aktywności.

Najlepsze hotele na narty biegowe w Niederau

Jeśli zależy nam na noclegu w wysokim standardzie w Niederau, wówczas możemy zatrzymać się w:

 1. Harmony Hotel Sonnschein – to czterogwiazdkowy hotel blisko wyciągów narciarskich;
 2. Hotel Schneeberger Superior – to z kolei trzygwiazdkowy hotel z basenem i łaźniami parowymi.
Poprzedni

TOP 15 najlepszych ośrodków narciarskich we Włoszech

Ile kalorii spalimy na nartach, a ile podczas jazdy na snowboardzie?

Następny

Dodaj komentarz