Narty biegowe w południowym Tyrolu – gdzie najlepiej się wybrać?

, 10 lutego 2023 Tagi , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że południowy Tyrol jest jednym z najpopularniejszych miejsc, jeśli chodzi o narty biegowe. To właśnie tam wybiera się każdego dnia zdecydowana większość narciarzy, gdyż doskonale zdają sobie oni sprawę z tego, że czekają tam na nich niesamowite wręcz nartostrady, które świetnie sprawdzają się jako trasy dla biegaczy. Jednocześnie warto mieć na uwadze to, że mimo sławy południowego Tyrolu nie wszystkie ośrodki narciarskie są w stanie zagwarantować nam idealne warunki do narciarstwa biegowego. Wobec tego, na które tereny narciarskie w tej części Włoch warto się udać?

Narty biegowe w Seiser Alm

Seiser Alm to pierwszy z ośrodków zlokalizowanych w południowym Tyrolu, który powinien nas zainteresować. Choć nazwa być może nie wydaje się zbyt „włoska” to jednak nie dajmy się zwieść pozorom. Ten ośrodek znajduje się na granicy Włoch. Trzeba powiedzieć, że w Seiser Alm można znaleźć wręcz idealne ukształtowanie terenu. Wysokie i strome trasy zjazdowe to nie wszystko! Okazuje się, że narciarze biegowi mają aż 67 kilometrów tras dla siebie, co z pewnością może zrobić dość pokaźne wrażenie. Dodatkowo warto również wspomnieć, że Seiser Alm jest jednym z tych ośrodków narciarskich, który może pochwalić się największą ilością słonecznych dni. Dzięki temu z całą pewnością nie będziemy mogli narzekać na pogodę, a co więcej, będziemy się mogli świetnie bawić.

Czytaj także: Top 10 najlepszych ośrodków narciarskich w południowym Tyrolu

Gdzie można nocować w Seiser Alm?

Jeśli chodzi o bazę noclegową to w Seiser Alm z pewnością nie zabraknie nam możliwości wyboru. Okazuje się, że istnieją tam różne możliwości zakwaterowania, a co za tym idzie, każdy z zainteresowanych będzie mógł znaleźć odpowiedni nocleg dla siebie. Jeśli jednak zależy nam na najlepszych hotelach w Seiser Alm wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Parc Hotel Florian – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, jednak wyróżnia się on wyjątkowo wysokimi standardami. Co więcej, zlokalizowany jest on maksymalnie blisko stoków narciarskich, więc z pewnością jest to jego największym atutem.
  • Hotel Steger Delali – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA i szeregu innych udogodnień.
  • La Paula Apartments and Suites – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się blisko stoków narciarskich i oferuje nam wysoki standard zakwaterowania.

Narty biegowe w Skiparadies Reschenpass

Kolejnym ośrodkiem w południowym Tyrolu, na który warto zwrócić uwagę jest Skiparadies Reschenpass. Jest to faktycznie ośrodek dość mało znany i kameralny, jednak świetnie się on sprawdzi w przypadku narciarzy biegowych. Dlaczego? Otóż, chociażby z tego powodu, że oferuje on dosłownie mnóstwo różnorodnych tras, po których można swobodnie biegać na nartach. W tym ośrodku panuje względna cisza i spokój, a co za tym idzie, możemy się tam delektować prawdziwie dogodnymi warunkami. Najważniejsze jednak wydaje się to, że narciarze biegowi mają możliwość wybory trasy równej lub z przewyższeniami. Oczywiście w Skiparadies Reschenpass nie brakuje także wyciągów i restauracji, więc nawet po zakończonym treningu na nartach biegowych, narciarze w dalszym ciągu będą mieć wiele możliwości do tego, by zorganizować sobie swój wolny czas.

Gdzie można nocować w Skiparadies Reschenpass?

Nie da się ukryć, że z uwagi na dość niewielką powierzchnię tego ośrodka, baza noclegowa również jest nieco mniejsza. Do najlepszych obiektów noclegowych w tym ośrodku możemy zaliczyć:

  • Hotel Zum Mohern – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje nam dostęp do wszelakich udogodnień. Co więcej, znajduje się on tuż przy stokach narciarskich.
  • Aktiv Hotel Edelweiss – to również jeden z tych hoteli, który został oceniony na cztery gwiazdki. Znajduje się on dość blisko wyciągów narciarskich i oferuje nam dostęp do przestronnego basenu.

Narty biegowe w Val Gardena Gröden

Jeśli szukamy dla siebie idealnego miejsca na narty w południowym Tyrolu, wówczas musimy koniecznie większą uwagę zwrócić na malowniczy ośrodek Val Gardena Gröden. Jest on zlokalizowany w przepięknej dolinie i również oferuje wręcz perfekcyjne warunki dla narciarzy biegowych. Znajdziemy tam dość łagodne trasy, bez wielu przewyższeń, jednak na uwagę zasługuje fakt, że są one perfekcyjnie zorganizowane. Dysponują one automatycznymi systemami wygładzania, a także sztucznego naśnieżania. Co więcej, warto mieć na uwadze również to, że Val Gardena Gröden jest uważany za jeden z najpiękniejszych i najbardziej nasłonecznionych ośrodków narciarskich w południowym Tyrolu. Narciarze biegowi mogą być więc pewni tego, że czekają tam na nich idealne warunki pogodowe.

Gdzie można nocować w Val Gardena Gröden?

Jeśli chodzi o możliwości zakwaterowania w Val Gardena Gröden, to narciarze biegowi nie muszą się o to obawiać. Baza noclegowa jest tam świetnie przygotowana. Do najlepszych hoteli w tym ośrodku można zaliczyć:

  • Charme Hotel Uridil – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest maksymalnie blisko stoków. Dodatkowo gwarantuje on nam dostęp do basenu.
  • Hotel Miravalle – ten hotel został oceniony na cztery gwiazdki i oferuje nam luksusowe warunki wraz z prestiżowym SPA.

Narty biegowe w Kronplatz

Ostatnim ośrodkiem narciarskim w południowym Tyrolu, na który narciarze powinni zwrócić uwagę, jest Kronplatz. Ośrodek ten może poszczycić się ogromną sławą, gdyż zjeżdżają tam narciarze biegowi z całego świata. Choć Kronplatz nie jest tak nasłonecznionym ośrodkiem narciarskim, to zaoferuje on idealne warunki do tego, by sprawdzić swoją kondycję. Dysponuje on różnorodnymi trasami – z dużą ilością przewyższeń. Z pewnością więc narciarze biegowi nie będą mieli większych powodów do narzekań, a Kronplatz powinien spełnić ich oczekiwania.

Czytaj także: Gdzie zatrzymać się w pobliżu Kronplatz? Miasteczka i hotele

Gdzie można nocować w Kronplatz?

Jeśli chodzi o bazę noclegową w ośrodku Kronplatz, to jest ona świetnie zorganizowana. Nie brakuje tam różnorodnych możliwości zakwaterowania, a do najlepszych hoteli możemy zaliczyć:

  • Hotel Chalet Olympia – jest to hotel, który oceniony został na trzy gwiazdki. Jednak oferuje on nam dostęp do basenu oraz wyjątkowo wysoki standard. Dodatkową zaletą jest to, że znajduje się on blisko wyciągów narciarskich.
  • Bonfanti Design Hotel – to z kolei hotel, który może pochwalić się oceną na miarę czterech gwiazdek. Wyróżnia się on wysokimi standardami zakwaterowania. Ten hotel również znajduje się blisko stoków.
Poprzedni

Najbardziej luksusowe ośrodki narciarskie w Szwajcarii – do których warto się wybrać?

Gdzie zatrzymać się w Seiser Alm? – najlepsze noclegi i hotele!

Następny

Dodaj komentarz