Narty na Hintertux – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

20 grudnia 2022 Tagi , , , , ,

Sezon zimowych wyjazdów zbliża się do nas wielkimi krokami. Nic więc dziwnego, że wiele „zimowych podróżników” rozpoczęło już poszukiwania idealnego miejsca na wyjazd dla siebie. Oczywiście od wielu już sezonów głównym celem wyjazdów zimowych stała się Austria, która jest kolebką alpejskich sportów i turystyki zimowej. Jeśli więc zamierzamy odwiedzić ten kraj, warto zdecydować się na wypoczynek i szaleństwo na stokach w Hintertux- ośrodku u stóp austriackiego lodowca. Jak zaplanować tam swój wyjazd i jakie atrakcje tam na nas czekają?

Hintertux Gletscher – malowniczy ośrodek u stóp lodowca w Austrii

Hintertux to niewielkie miasteczko, które na przestrzeni lat stało się jednym z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w całej Austrii. Na stałe w Hintertux mieszka około 900 mieszkańców, którzy szybko musieli zaadoptować się do nowej rzeczywistości i do tego, że ich miasteczko stało się głównym celem turystów z całej Europy. Hintertux jest malowniczo położony w dolinie Zillertal u stóp jednego z największych lodowców w Austrii. Znajdziemy tam szereg nowoczesnych nartostrad i wyciągów, które uzupełnione są bogatą bazą noclegową i gastronomiczną. Z pewnością atrakcji w Hintertux nam nie zabraknie!

Jak można dojechać do Hintertux Gletscher?

Dojazd do Hintertux – mimo że w samym ośrodku narciarskim nie ma lotniska – nie będzie zbyt skomplikowany. Podróżni w pierwszej kolejności muszą dostać się do Innsbrucka, gdyż to właśnie tam znajduje się najbliższe lotnisko. Sam ośrodek narciarski Hintertux znajduje się w odległości około 86 kilometrów od Innsbrucka, a turyści mogą skorzystać z następujących możliwości dojazdu:

  • wypożyczony samochód – to najszybsza i najwygodniejsza możliwość dojazdu do Hintertux. Cała podróż zajmie nam około 1,5 godziny. Podróżni z lotniska w Innsbrucku  muszą kierować się drogą E45 do miejscowości Jenbach. Tam z kolei trzeba zjechać na drogę 169, która doprowadzi nas do Hintertux.
  • komunikacja miejska – to również jedna z możliwości dojazdu do Hintertux. Z dworca głównego w Innsbrucku należy autobusem S4 lub S5 dojechać na dworzec w Jenbach. Tam z kolei przesiadamy się w autobus 310 do Maryhofen, a następnie w autobus 4104, który dowiezie nas już do samego Hintertux.

Gdzie można zaparkować w Hintertux Gletscher?

Jeśli wybieramy się do Hintertux własnym lub wypożyczonym samochodem, to warto pamiętać, że w ośrodku nie ma zbyt wiele parkingów, a wszystkie dostępne miejsca są oczywiście płatne. Najwięcej miejsc parkingowych znajduje się bezpośrednio pod stokami narciarskimi. Jednym z lepszych rozwiązań jest jednak znalezienie hotelu, który taki parking oferuje już w cenie. Jest to gwarancja pewnego parkingu.

Co można i co warto zwiedzić w Hintertux Gletscher?

Jeśli przyjeżdżamy do Hintertux z nadzieją na zwiedzanie i poznawanie perełek architektonicznych, to niestety, ale możemy się nieco rozczarować. W ośrodku tym znajduje się jedynie jedna, główna ulica, a przy niej cała baza gastronomiczna i noclegowa wraz z kilkoma butikami. Największą atrakcją mogą być platformy widokowe umieszczone na zboczach lodowca. W Hintertux warto się „wyszaleć” na nartach, a na zwiedzanie można się z kolei wybrać do pobliskiego Innsbrucka.

Jakie atrakcje czekają na nas w Hintertux Gletscher?

Ośrodek narciarski w Hintertux zlokalizowany jest u stóp największego lodowca w Austrii. Jest to ośrodek całoroczny, z uwagi na to, że śnieg „leży” tam przez 365 dni w roku. W samym ośrodku jednak znajdziemy świetnie przygotowaną i zróżnicowaną infrastrukturę wyciągów, a także ponad 500 kilometrów nartostrad- wraz z tymi, które znajdują się na pobliskich ternach narciarskich. Jedną z większych atrakcji jest oczywiście nocne szusowanie po stokach, w towarzystwie doświadczonego przewodnika. Nie można zapomnieć o bogatej ofercie domków narciarskich, a także o bazie SPA i Wellness, która pozwala na relaks z uwzględnieniem najwyższych standardów.

Jakie atrakcje czekają w Hintertux Gletscher na najmłodszych?

Wyjazd z dziećmi do Hintertux jest sprawdzonym przepisem na udane ferie! W Hintertux maluchy mogą korzystać z bogatej oferty szkółek narciarskich, by doskonalić swoje umiejętności, a także bawić się do woli na jednym z lodowisk. Nie można w tym momencie pominąć snow-skate parków oraz torów saneczkowych. Dodatkowo w hotelach z konceptem dla dzieci, maluchy mogą korzystać z wielu placów zabaw i parków trampolin.

Narty w Hintertux Gletscher – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Zaplanowanie wyjazdu do Hintertux Gletsched nie jest wyjątkowo trudne! Okazuje się, że po zorganizowaniu przelotów i dojazdu, musimy zadbać o to, by zarezerwować sobie dogodne miejsca noclegowe- szczególnie w sezonie zimowym, znikają one bardzo szybko. Następnie warto wiedzieć, że:

  • w Hintertux Gletscher mamy dostęp od ponad 500 kilometrów tras narciarskich podzielonych pod względem poziomu trudności;
  • mamy również dostęp do ponad 180 wyciągów narciarskich;
  • możemy korzystać z bogatej oferty domków narciarskich- za dodatkową opłatą;
  • możemy wypożyczyć cały sprzęt narciarski bezpośrednio na miejscu.

Narty w Hintertux Gletscher to sposób na to, by zagwarantować sobie niezapomniane wrażenia!

Ceny karnetów w Hintertux Gletscher

Ceny karnetów w Hintertux Gletscher są dość podobne do tych, które obowiązują na całą dolinę Zillertal. Wobec tego dorośli muszą liczyć się z tym, że zapłacą 230 euro za karnet podstawowy i 330 euro za karnet rozszerzony, który daje dostęp do wszystkich tras i wyciągów na terenie ośrodka. Z kolei osoby, które mogą korzystać z ulg i zniżek zapłacą 150 euro za karnet podstawowy oraz odpowiednie 250 euro za karnet rozszerzony.

Lato w Hintertux Gletscher – czy warto? szlaki turystyczne

Lato w Hintertux Gletscher jest pojęciem względnym, gdyż śnieg znajduje się tam przez 365 dni w roku. Niemniej jednak warto się tam wybrać w „sezonie letnim” jeśli kochamy piesze wycieczki i szlaki trekkingowe. Jedną z najdłuższych tras jest Tuxer Ferner Haus- Spannagelhaus-Frauenwand. Jest to trasa trudna o długości około 20 kilometrów.  Warto również wybrać się na spacer trasą „Hintertux”. Jest to prosta i krótka ścieżka trekkingowa- 6 kilometrów, która dostarczy nam niezapomnianych widoków.

Gdzie można dobrze zjeść w Hintertux?

W ośrodku narciarskim w Hintertux baza gastronomiczna jest dość dobrze rozwinięta. Warto na lunch zatrzymać się w:

  • Tuxer Fernerhaus- jest to lokal z austriacką kuchnią;
  • DerRindererhof Restaurant- to ekskluzywny lokal z kuchnią regionalną;
  • Hohenhaus Tenne Hintertux- to popularna restauracja, serwująca nam specjały lokalnej kuchni.

Najlepsze hotele w Hintertux Gletscher – TOP3 rekomendowane obiekty noclegowe

Baza noclegowa w Hintertux Gletscher również nie powinna nas rozczarować. Jeśli zależy nam na wysokich standardach, wówczas warto zatrzymać się w:

Hotel Neuhintertux – to pięciogwiazdkowy hotel z dostępem do SPA;

Stock Resort – to hotel pięciogwiazdkowy oddalony od Hintertux o 6 kilometrów. Oferuje on jednak najwyższe standardy zakwaterowania;

Aktiv and Wellnesshotel Bergfired – to kolejny hotel pięciogwiazdkowy z szeregiem udogodnień dla turystów.

Jeśli poszukujesz więcej opcji na nocleg w tym ośrodku, zobacz nasz tekst o najlepszych hotelach na narty w Hintertux!

Poprzedni

Narty w Soelden – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Golling – jak zaplanować wyjazd?

Następny

Dodaj komentarz