Narty na Słowacji – dlaczego warto?

6 marca 2023 Tagi , , , , , ,

W momencie kiedy nadciąga do nas zimowy sezon, w panice rozpoczynamy poszukiwania idealnego dla siebie ośrodka narciarskiego, który zapewni nam wszystko to, co może być nam konieczne do spędzenia niezapomnianego, zimowego wyjazdu. Faktem jest, że dosłownie każdy z nas może mieć inne wymagania, oczekiwania i preferencje co do znalezienia dla siebie idealnego miejsca. Alpy w Szwajcarii czy w Austrii cieszą się ogromną popularnością, a faktem jest, że nowoczesnych resortów zimowych absolutnie tam nie brakuje. Jednocześnie ceny jakie są nam tam zaoferowane mogą przerazić większość z nas. Wobec tego, jednym z lepszych pomysłów może okazać się wyjazd na narty na Słowację. Kraj naszego południowego sąsiada ma nam bowiem niezwykle wiele do zaoferowania, choć samodzielnie musimy się o tym przekonać. Poznaj wiec kilka powodów, dla których narty w Słowacji są dla Ciebie idealnym rozwiązaniem! 

Narty w Słowacji to sposób na tani i niezapomniany zimowy wyjazd!

Nie da się ukryć, że w obecnych czasach praktycznie każdy z turystów poszukuje dodatkowego sposobu na to, by wygenerować oszczędności. Nie oszukujmy się – warto nieco więcej odkładać na „czarną godzinę” a przy tym wcale nie musimy rezygnować z przyjemności. Okazuje się, że narty w Słowacji będą świetnym pomysłem, jeśli planujemy zorganizować nasz zimowy wyjazd w niezwykłym miejscu i jednocześnie chcemy sprawić, by był on niskobudżetowy. Faktem jest, że obowiązującą na Słowacji walutą jest euro, a jego przelicznik do naszego, polskiego złotego nie jest najkorzystniejszy.

Mountain lake Strbske pleso in National Park High Tatra, Slovakia, Europe
górskie jezioro Szczyrbskie Pleso w Parku Narodowym Wysokie Tatry, Słowacja, Europa, licencja: shutterstock/By

Jeśli jednak uwzględnimy to, jakie ceny są nam oferowane w austriackich, francuskich czy też szwajcarskich, szybko przekonamy się o tym, że narty w Słowacji są po prostu tanie! Zarówno wejściówki na stoki jak i ceny noclegów czy ceny w restauracjach mogą być nawet o połowę niższe w samym środku sezonu zimowego. Narty w Słowacji są więc świetnym sposobem na to, by nieco więcej zaoszczędzić, a przy tym przez cały czas świetnie się bawić!

Narty w Słowacji to narty na najlepszych stokach w Europie!

Choć w tym kraj gór nie brakuje, to jednak nie są to słynne Alpy, stąd mniejsza popularność, a niesłusznie. Słowacja daje niesamowitą możliwość do szusowania po jednych z najlepszych i najbardziej nowoczesnych stokach narciarskich na Starym Kontynencie. Wystarczy samodzielnie się o tym przekonać i odkryć potencjał, jaki w tamtejszych nartostradach drzemie. Słowacja może pochwalić się świetnie zaaranżowanymi ośrodkami narciarskimi, w których przeplatają się nowoczesne systemy i rozwiązania technologiczne. Możemy tam bowiem korzystać z innowacyjnych wyciągów, karuzel narciarskich, a także szusować po stokach wyposażonych w automatyczne systemy wygładzania tras. Dzięki temu wszystko to stwarza wręcz idealne warunki dla narciarzy i amatorów innych sportów zimowych.

Mountaineer backcountry ski walking ski alpinist in the mountains. Ski touring in alpine landscape with snowy trees. Adventure winter sport. High tatras, slovakia landscape
Skialpinizm w alpejskim krajobrazie z ośnieżonymi drzewami. Przygodowy sport zimowy. Wysokie Tatry, słowacki krajobraz, licencja: shutterstock/By

Narty w Słowacji – dla profesjonalistów i całkowitych amatorów!

Podczas poszukiwań miejsca na nart, często zwraca się uwagę na rodzaj tras. W większości spotykamy się z przewagą tras czarnych – najtrudniejszych lub z przewagą tras oznaczonych kolorem niebieskim i zielonym – najłatwiejszych. Ciężko jest więc znaleźć takie miejsce, które mogłoby spełnić oczekiwania każdego z nas. Jednak rozwiązaniem mogą być właśnie narty w Słowacji! Ośrodki są bardzo zróżnicowany i perfekcyjnie dopasowany do naszych potrzeb. Nie zależnie od tego, czy poszukujemy łagodnych stoków, czy być może tras o wyjątkowo pokaźnym nachyleniu.

Romantic mountain hut in a snowy valley in the middle of the mountains with majestic mountains reflected on the lake surface. Lake with ice structures. High Tatras, Vysoke Tatry, Slovakia
Romantyczna chata górska w zaśnieżonej dolinie pośrodku gór z majestatycznymi górami odbijającymi się na powierzchni jeziora. Jezioro z lodowymi strukturami. Wysokie Tatry, Wysokie Tatry, Słowacja, licencja: shutterstock/By Borievky

Mogą się więc tam świetnie bawić zarówno rodziny z małymi dziećmi, ale także w pełni profesjonalni i zaawansowani narciarze. Warto podkreślić, że narty w Słowacji to również świetna propozycja dla osób, które chcą po prostu od tych nart na chwilę odpocząć i spróbować swoich sił w innych sportach zimowych. Znajdziemy tam wiele miejsc przeznaczonych dla miłośników snowboardu. Jak również dla miłośników wolności i swobody – czyli dla tych, którzy cenią sobie narciarski freestyle.

Narty w Słowacji – gdzie nocować?

Kluczem do udanego wyjazdu na narty jest nic innego, jak tylko znalezienie odpowiednio dopasowanego obiektu noclegowego. To właśnie hotel ma nam nie tylko zagwarantować doskonały wypoczynek, ale także możliwości do relaksu i regeneracji sił do kolejnego dnia pełnego wrażeń. Narty w Słowacji ponownie stają się tego najlepszą gwarancją. Okazuje się bowiem, że baza noclegowa w tamtejszych ośrodkach narciarskich jest wręcz perfekcyjnie rozwinięta. Jeśli więc marzy się nam wypoczynek w najbardziej komfortowym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w:

  • Demanova Rezort – to czterogwiazdkowy i wyjątkowo prestiżowy hotel, zlokalizowany w ośrodku narciarskim Lipovsky Mikulas. Możemy w nim korzystać z luksusowego SPA i cieszyć się wyjątkowo wysokimi standardami.
  • Hotel Lomnica – to pięciogwiazdkowy hotel butikowy, który znajdziemy w ośrodku narciarskim jakim jest Tatrzańska Lomnica. Oferuje on nam maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp do całego szeregu innych udogodnień.
  • Apartment Kubinska Hola – to kolejny pięciogwiazdkowy i butikowy hotel, który znajdziemy w ośrodku narciarskim Dolny Kubin. Również możemy się w nim spodziewać luksusowego SPA, basenów, a także kilku restauracji do wyboru.

Jak więc widać narty w Słowacji są dla każdego z nas jednym z lepszych rozwiązań. Nie tylko pozwolą nam one nieco więcej zaoszczędzić, ale także zagwarantują nam najlepsze warunki do wypoczynku i uprawiania różnorodnych sportów zimowych.

Czytaj także:

Poprzedni

Narty w Styrii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Najbardziej luksusowe ośrodki narciarskie w Szwajcarii – do których warto się wybrać?

Następny

Dodaj komentarz