Narty w Alpach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

, , , 15 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , , ,

Nie da się ukryć, że obecnie coraz chętniej wybieramy się na zimowe wyjazdy. Wynika to z faktu, że doceniamy coraz bardziej potencjał, jaki może nam zaoferować ta konkretna pora roku. Choć temperatury na zewnątrz spadają do niewyobrażalnie niskich, a grube warstwy śniegu zalegają na chodnikach, to jednak jeśli zdecydujemy się spędzić zimę w odpowiednim miejscu, to z pewnością nie będziemy mogli na nią narzekać. W związku z tym coraz więcej turystów z Polski i nie tylko coraz tłumniej zmierza w Alpy. Najchętniej wybierają się oni do ośrodków zlokalizowanych we Włoszech, Austrii, Francji i Szwajcarii. Warto jednak zauważyć, że kluczem do udanego, zimowego wyjazdu jest nic innego, jak tylko wybranie dla siebie najlepszego hotelu. Wobec tego, jakie są TOP najlepsze noclegi w Alpach?

Najlepsze hotele na narty w Alpach w przystępnych cenach

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że jeśli wybieramy się na narty w Alpach, to z pewnością liczymy się także z tym, że będzie to dla nas pokaźny wydatek. Niestety, ale ośrodki narciarskie zlokalizowane w Europie nie należą do najtańszych. Wysokie ceny obowiązują nie tylko w restauracjach, ale także w momencie, kiedy zdecydujemy się zakupić wejściówkę na stoki. Niemniej jednak niektórzy z turystów z całą pewnością będą chcieli poszukać nieco większych oszczędności, a w tym celu będą oni gotowi pójść na kompromis w kwestii noclegów. Wobec tego, które hotele w Alpach można zaliczyć do grona niskobudżetowych?

1. Leni Mountain Appartments

To jeden z obiektów noclegowych, który znajduje się w austriackim ośrodku narciarskim Solden. Oferuje on bliskość stoków narciarskich – jedynie 100 metrów! Oczywiście, w tym hotelu nie możemy spodziewać się dostępu do szeregu udogodnień, jednak niska cena za noc powinna nam to skutecznie zrekompensować. Okazuje się, że za pobyt zapłacimy jedynie 140 złotych od jednej osoby!

2. Le Scandinave

Le Scandinave to niewielki i dość skromny hotel, który znajduje się w Les Deux Alpes, czyli ośrodku narciarskim zlokalizowanym we Francji. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że nie możemy się spodziewać w tym miejscu zbyt wysokich standardów w postaci np. basenu. Jednak za noc zapłacimy jedynie 120 złotych od osoby!

3. Maison Rosalp

To niewielki pensjonat, który zlokalizowany jest we włoskim ośrodku narciarskim Cervinia. Gwarantuje on jednak wyjątkową atrakcyjną cenę, choć brakuje tam specjalnych udogodnień. Za noc w tym hotelu zapłacimy jedynie 140 złotych.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Alpach

Narty w Alpach to nie tylko całodniowe szaleństwo na stokach. Okazuje się, że narty w Alpach to także wypoczynek. Z pewnością każdy z narciarzy doceni sobie fakt tego, że może zregenerować swoje mięśnie i przygotować się na kolejny dzień. W tym celu z pewnością będą oni poszukiwać tylko i wyłącznie takich hoteli, które zagwarantują im także dostęp do basenu. To właśnie w hotelowym basenie można zregenerować swoje siły na kolejny dzień beztroskiej jazdy na nartach. Jednak które obiekty noclegowe w Alpach nam to zagwarantują?

1. Hotel Garni Erler

Hotel Garni Erler to trzygwiazdkowy hotel, który zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Maryhofen w Austrii. Jest on dość pokaźnym obiektem noclegowym, który zagwarantuje nam solidny wypoczynek z uwzględnieniem najwyższych standardów. Warto również mieć na uwadze to, że w hotelu znajduje się przestronny basen.

2. Hotel Serena

Ten hotel znajduje się w słynnym, włoskim ośrodku narciarskim Cortina D’Ampezzo. Został on oceniony na trzy gwiazdki, co jednak nie zmienia faktu, że oferuje on nam dostęp do przestronnego basenu.

3. Hotel Garni Testa Grigia

To trzygwiazdkowy hotel, który znajdziemy w szwajcarskim ośrodku narciarskim Zermatt. Oferuje on nam dostęp do przestronnego basenu, a także całkiem wysokie standardy zakwaterowania.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Alpach

Nie da się ukryć, że nie dla każdego turysty dostęp do hotelu z basenem w Alpach będzie wystarczający. Z pewnością znaczna część z nich liczy na o wiele wyższe standardy i o wiele większe udogodnienia. Wówczas oprócz basenu w hotelu będą oni także poszukiwać SPA i sauny. To właśnie one gwarantują wypoczynek z uwzględnieniem najwyższego standardu. Jednak które hotele w Alpach zagwarantują nam do nich dostęp?

1. Hotel Edenlehen

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Maryhofen, który zlokalizowany jest w Austrii. Jest to hotel, który może jednocześnie pochwalić się czterogwiazdkową oceną, a co za tym idzie, oferuje nam wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania. Faktem jest, że podróżni, którzy liczą na luksusowe warunki, z pewnością się nie rozczarują. W hotelu tym czeka na nich zarówno basen, sauny, ale także i luksusowe SPA.

2. La Savoyarde

To trzygwiazdkowy hotel, który znajdziemy we francuskim ośrodku narciarskim Val d’Isere. Jest to jednocześnie hotel z dostępem do SPA oraz sauny.

3. Hotel Hilton Garden Inn Davos

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA oraz sauny. Znajdziemy go w szwajcarskim ośrodku narciarskim – w Davos. Hotel ten oferuje także o wiele więcej udogodnień, więc nie będziemy mogli narzekać.

Najlepsze hotele na narty w Alpach dla rodzin

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że na alpejskich stokach coraz częściej pojawiają się całe rodziny z dziećmi. Taki wyjazd jest bowiem sprawdzonym przepisem na wspaniały, rodzinny urlop, a maluchy z pewnością będą mogły korzystać z wiele atrakcji. Jednocześnie rodzice doskonale zdają sobie sprawę z tego, że dla swoich pociech muszą oni znaleźć absolutnie wyjątkowy i dopasowany do ich potrzeb obiekt noclegowy. Wobec tego, które hotele w Alpach sprawdzą się idealnie dla rodzin z małymi dziećmi?

1. Hotel Baita Cretaz

To trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się we włoskim ośrodku narciarskim Cervinia. Zlokalizowany jest on blisko stoków narciarskich, ale idealnie sprawdzi się dla rodzin z małymi dziećmi, gdyż oferuje on możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych.

2. Residence Patricia

To hotel zlokalizowany w ośrodku narciarskim Zermatt w Szwajcarii. Oferuje on wysokie standardy i możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych. Dodatkowo maluchy mogą tu korzystać ze świetnie przygotowanej sali zabaw, a także wielu innych atrakcji.

3. Hotel Concordia

To trzygwiazdkowy hotel w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos. Możemy tam zdecydować się na zakwaterowanie w pokojach rodzinnych, więc maluchy z pewnością nie będą miały powodów do narzekań. Hotel ten często rekomendowany jest dla rodzin z dziećmi.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Alpach

Hotele butikowe to jedne z wyjątkowych i luksusowych obiektów noclegowych. Powstały one głównie po to, by móc zaspokoić potrzeby i oczekiwania najbardziej wymagających turystów. Hotele butikowe – z uwagi na swój wyjątkowo prestiżowy wydźwięk – nie powstają w dosłownie każdym miejscu. Wobec tego, czy z hoteli butikowych będziemy mogli skorzystać podczas pobytu w Alpach?

1. L’Orchidee

To pięciogwiazdkowy, butikowy hotel, który zlokalizowany jest w Les Deux Alpes, czyli ośrodku narciarskim we Francji. Oferuje on wszystko to, co może się nam tylko przydać do wyjątkowego i królewskiego wypoczynku.

2. Faloria Mountain SPA Resort

To pięciogwiazdkowy hotel, który również zalicza się do grona hoteli butikowych. Jest on zlokalizowany w słynnym, włoskim ośrodku Cortina D’Ampezzo i oferuj maksymalnie wysoki standard zakwaterowania.

3. AlpenHotel Fleurs de Zermatt

Ten hotel również zalicza się do grona wyjątkowo luksusowych obiektów noclegowych i jest to bez wątpienia hotel butikowy. Oferuje on maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania. Znajdziemy go w szwajcarskim ośrodku Zermatt.

Najbardziej luksusowe hotele w Alpach

Jeśli mowa o hotelach butikowych, to turyści muszą mieć świadomość tego, że zwykle cena za pobyt w nich nie będzie należała od najniższych. Właśnie dlatego, dla większości z podróżnych alternatywnym kompromisem mogą okazać się po prostu hotele luksusowe. Oferuję one oczywiście równie wysokie standardy, a także dostęp do szeregu udogodnień. Niemniej jednak ich największym atutem jest to, że oferują one nieco niższą cenę. Wobec tego, jakie są najbardziej luksusowe hotele i obiekty noclegowe w Alpach?

1. Residence Nemea Le Hameau

To czterogwiazdkowy i wyjątkowo prestiżowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Les Deux Alpes we Francji. Wyróżnia się on wyjątkowo wysokimi standardami zakwaterowania. Goście mogą w nim liczyć zarówno na dostęp do luksusowego SPA, ale także na dostęp do restauracji i basenów.

2. Hotel Europa

Ten czterogwiazdkowy obiekt noclegowy znajduje się w ośrodku narciarskim Cervinia we Włoszech. Oferuje on nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp co całego szeregu udogodnień.

3. Hotel Ambasador Zermatt

Ten hotel oceniony został na cztery gwiazdki i oferuje nam prawdziwie luksusowe standardy. Znajdziemy go w szwajcarskim ośrodku narciarskim Zermatt.

Najlepsze hotele w Alpach z widokiem na góry

Alpy to bez wątpienia jedne z najpiękniejszych gór w Europie. Nie da się ukryć, że ich majestat jest wyjątkowy i przyciągają one z roku na rok coraz to więcej narciarzy. Stoki i ośrodki w Austrii, Szwajcarii, Włoszech lub we Francji wypełniają się po same brzegi, a turyści stale poszukują dla siebie idealnego obiektu noclegowego, który zagwarantuje im niezapomniane widoki. Wobec tego, które hotele w Alpach oferują nam jednocześnie pokoje z panoramicznymi widokami na piękne stoki?

1. Chalet – The Peaks

Ten hotel znajduje się w austriackim ośrodku narciarskim w Solden. Znajduje się one jedynie kilka metrów od najbliższego stoku narciarskiego, a co za tym idzie, oferuje nam pokoje z panoramicznymi widokami na górskie szczyty.

2. Le Petit Charme Inn

Ten hotel zlokalizowany jest w szwajcarskim ośrodku narciarskim Zermatt. Wyróżnia się on nie tylko wysokim standardem, ale także i tym, że możemy nocować w pokojach z panoramicznymi widokami na alpejskie stoki!

3. Hotel Edelweiss

To niewielki hotel zlokalizowany w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos. Znajduje się on jednak maksymalnie blisko stoku i oferuje pokoje z panoramicznym widokiem.

Czytaj także:

Narty biegowe w Alpach – gdzie najlepiej się wybrać?

Najdłuższe trasy narciarskie w Alpach

Poprzedni

TOP 10 – oto najwyżej położone stoki narciarskie we Włoszech

Największe ośrodki narciarskie we Włoszech – oto top10!

Następny

Dodaj komentarz