Narty w Austrii – lista największych ośrodków narciarskich w Austrii

14 lutego 2023 Tagi , , , , , , , , , ,

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Austria to prawdziwy raj, jeśli chodzi o sporty zimowe oraz narciarstwo alpejskie. Kraj ten może pochwalić się wręcz perfekcyjnym ukształtowaniem terenu, a także największą ilością ośrodków narciarskich. Panują w nich idealne warunki do tego, by spędzić niezapomniany zimowy wyjazd i beztrosko szusować po stokach w towarzystwie malowniczych widoków. Jednocześnie warto zauważyć, że w Austrii możemy znaleźć również i takie ośrodki narciarskie, które z całą pewnością wprawią nas w osłupienie, szczególnie jeśli uwzględnimy ilość oferowanych nartostrad. Jeśli i Ty stawiasz na narty w Austrii, to sprawdźmy, które resorty zaliczamy do największych!

1. Ski Arlberg (305 km)

Na pierwszym miejscu naszej listy największych ośrodków narciarskich w Austrii możemy wyróżnić teren Ski Arlberg. Jest to zdecydowanie największy ośrodek w Austrii, który może nam zagwarantować dostęp do 305 kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego oraz do narciarstwa biegowego. Warto również zauważyć, że ten ośrodek jest świetnie rozwinięty, a określenie „najnowocześniejszy” będzie do niego idealnie pasować. Mamy tam możliwość korzystania z licznych wyciągów oraz szeregu atrakcji, które z pewnością sprawią, że nasz wyjazd stanie się wyjątkowy.

Gdzie można nocować w Ski Arlberg?

Ze znalezieniem dla siebie idealnego noclegu w Ski Arlberg z pewnością nie będziemy mieć większych problemów. Do najlepszych hoteli możemy zaliczyć:

 • Hotel Sailer – to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się maksymalnie blisko stoków narciarskich.
 • m3Hotel – to z kolei czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie.
 • Hotel Garni Mossmer – to również czterogwiazdkowy hotel, który zagwarantuje nam szereg udogodnień.

2. SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental (284 km)

SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental to chyba jeden z najpopularniejszych terenów na narty w Austrii, jakie tylko znajdziemy w Austrii. W sezonie zimowym na tamtejszych stokach robi się wyjątkowo tłoczno, aczkolwiek nie możemy się temu dziwić. SkiWelt to jeden z najnowocześniejszych i największych terenów w tym kraju, który zaoferuje nam dostęp do 284 kilometrów świetnie zagospodarowanych nasrtostrad. Co więcej, możemy tam również korzystać z szeregu nowoczesnych wyciągów oraz innych atrakcji, jakie zostały przygotowane dla turystów.

Czytaj także: Narty w Scheffau (SkiWelt) – opis ośrodka, trasy, atrakcje

Gdzie można nocować w SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental?

Jeśli chodzi o znalezienie idealnego noclegu w SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental to z całą pewnością mamy w czym wybierać. Do najlepszych hoteli możemy zaliczyć:

 • Tennerwirt – jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zagwarantuje nam dostęp do basenu.
 • Hotel Alpin Scheffau – to również trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się około 50 metrów od najbliższego stoku.

3. Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn (270 km)

Ogromny narciarski teren, który powstał z połączenia czterech, alpejskich miasteczek: Saalbach, Hinterglemm, Leogang, Fieberbrunn, oferuje nam dostęp do ponad 270 kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego oraz do narciarstwa biegowego. Ten Skicircus jest wyjątkowo popularny wśród narciarzy, gdyż mogą oni tam znaleźć dosłownie wszystko to, co może być im potrzebne. Nie tylko możemy tam szusować na stokach, które wydają się nie mieć końca, ale także możemy wypoczywać i świetnie się bawić w miejscach zaaranżowanych do apres ski. Nic więc dziwnego, że do tego ośrodka narciarskiego turyści tak chętnie zjeżdżają.

Czytaj także: Narty w Saalbach- idealnym miejscu na pierwszy, zimowy wyjazd

Leoganger Steinberge mountain range in dramatic light
narty w austrii, Pasmo górskie Leoganger Steinberge w dramatycznym świetle, licencja: shutterstock/By Daniel Trixl

Gdzie można nocować w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn?

Jeśli zależy nam na najlepszych hotelach w Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn, wówczas możemy zatrzymać się w:

4. Silvretta Arena Ischgl-Samnaun (238 km)

Silvretta Arena Ischgl-Samnaun to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w Austrii. Wyróżnia się on z całą pewnością jednym z najdłuższych sezonów, gdyż narciarze mogą szusować po tamtejszych stokach nawet do końca kwietnia! Oczywiście jest to także jeden z największych terenów narciarskich, który zaoferuje nam dostęp do aż 238 kilometrów świetnie przygotowanych tras do narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Silvretta Arena Ischgl-Samnaun?

Do najlepszych i najbardziej luksusowych hoteli w Silvretta Arena Ischgl-Samnaun możemy zaliczyć:

 • Hotel Arnika – ten hotel został oceniony na cztery gwiazdki i oferuje nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania.
 • Salnerhof Superior Lifestyle Resort – ten hotel również został oceniony na cztery gwiazdki i wyróżnia się wyjątkowo wysokimi standardami zakwaterowania.

5. Serfaus-Fiss-Ladis (196 km)

Serfaus-Fiss-Ladis to kolejny ośrodek narciarski w Austrii, którego nie może zabraknąć na naszej liście. Okazuje się, że śmiało możemy zaliczyć go do jednego z największych terenów narciarskich w kraju, gdyż oferuje on nam dostęp do równo 196 kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego oraz narciarstwa biegowego. Jest to ośrodek, który wyróżnia się dużą ilością słonecznych dni, a to z pewnością znacznie poprawia komfort szusowania po stokach. Znajdziemy tam także pokaźną bazę do après ski, więc nikomu z nas nie powinno niczego zabraknąć!

Gdzie można nocować w Serfaus-Fiss-Ladis?

Jeśli poszukujemy dla siebie idealnego noclegu w Serfaus-Fiss-Ladis wówczas możemy zdecydować się na pobyt w:

6. Kitzbühel (173 km)

Kitzbühel to jeden z lepiej znanych ośrodków narciarskich, który każdego roku przyciąga do siebie turystów z całej Europy. To właśnie tam możemy liczyć na perfekcyjne warunki do szusowania po stokach, a także na dostęp do nowoczesnej infrastruktury wyciągów. Samo miasteczko Kitzbühel również może nam zaoferować nieskończenie wiele atrakcji i możliwości. Ten teren narciarski oferuje nam dostęp do równo 173 kilometrów świetnie przygotowanych i zaśnieżonych tras do narciarstwa zjazdowego oraz biegowego.

A church in Kitzbuhel, Austria.
Kościół w Kitzbuhel w Austrii, licencja: shutterstock/By

Gdzie można nocować w Kitzbühel?

Baza noclegowa w Kitzbühel jest świetnie przygotowana. Śmiało możemy powiedzieć, że mamy ogromne możliwości wyboru. Jeśli jednak zależy nam na najlepszym hotelu, wówczas możemy zatrzymać się w:

Wybierasz się na narty w Austrii i chcesz sprawdzić pozostałe miejsca noclegowe? Sprawdź tutaj!

7. Sölden (144 km)

Sölden również jest jednym z częściej odwiedzanych ośrodków narciarskich w Austrii. Nie ma się jednak temu, co dziwić. Możemy tam bowiem oczekiwać szeregu atrakcji, a także nowoczesnej infrastruktury wyciągów. Co jest jednak najważniejsze, Sölden zalicza się do jednych z największych terenów narciarskich w Austrii i oferuje nam trasy do narciarstwa biegowego i zjazdowego o łącznej długości 144 kilometrów.

Gdzie można nocować podczas wyjazdy na narty w Austrii do Sölden?

Do najlepszych obiektów noclegowych w Sölden możemy zaliczyć:

8. Zillertal Arena (143 km)

Dolina Zillertal nazywana jest popularnie jednym z najaktywniejszych ośrodków narciarskich w całej Austrii. Daje ona bowiem wręcz nieograniczone możliwości do aktywnego spędzania zimowego wypoczynku. Choć króluje tam narciarstwo alpejskie, to jednak nie zabraknie nam miejsc do snowboardu, do wspinaczki, a także do uprawiania ski touringu. Co więcej, Zillertal Arena to jeden z większych terenów narciarskich, jakie tylko możemy znaleźć w Austrii.

Czytaj także: Narty w Hochfügen-Hochzillertal w dolinie Zillertal – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Gdzie można nocować w Zillertal Arena?

Jeśli chodzi o najlepsze obiekty noclegowe w Zillertal Arena, to możemy do nich zaliczyć:

 • Superior Hotel Persal – to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zagwarantuje nam dostęp do mnóstwo udogodnień.
 • Hotel Kristall – Adults Only – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który wyróżnia się maksymalnie wysokim standardem zakwaterowania. Jednocześnie jest on przeznaczony jedynie dla dorosłych gości.

9. Mayrhofen (136 km)

Mayrhofen to ośrodek narciarski, który zasłynął przede wszystkim z niesamowitych widoków i perfekcyjnych – dla narciarzy – warunków. Możemy tam świetnie się bawić i jednocześnie przebywać na łonie natury. Co więcej, warto podkreślić, że Mayrhofen zaliczany jest to jednego z największych terenów narciarskich w Austrii. Oferuje on nam dostęp do 136 świetnie przygotowanych tras do narciarstwa biegowego oraz do narciarstwa zjazdowego.

View over beautiful Valley "Zillertal" in Tirol in Austria
Widok na piękną dolinę „Zillertal” w Tyrolu w Austrii, licencja: shutterstock/By marako85

Gdzie można nocować w Mayrhofen?

Do najbardziej luksusowych obiektów noclegowych w Mayrhofen możemy zaliczyć:

 • Neuhaus Zillertal Resort – to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie zakwaterowania;
 • Hotel Edenlehen – to również jeden z czterogwiazdkowych obiektów noclegowych z dostępem do basenu oraz SPA.

Pozostałe hotele znajdziesz tutaj!

10. Narty w Austrii – Schladming 4-Mountain Ski Area Schladming-Planai (123 km)

Schladming 4-Mountain Ski Area Schladming-Planai to nieco mniej znany ośrodek narciarski w Austrii. Niemniej jednak ma on niezwykle wiele do zaoferowania. Możemy tam bowiem korzystać z nowoczesnych wyciągów, a także szeregu innych udogodnień dla narciarzy. Cały teren narciarski Schladming 4-Mountain Ski Area Schladming-Planai ma nam również od zaoferowania około 123 kilometry tras zjazdowych oraz tras do narciarstwa biegowego.

Gdzie można nocować w Schladming 4-Mountain Ski Area Schladming-Planai ?

Jeśli zależy nam na najlepszych obiektach noclegowych podczas wyjazdu na narty w Austrii w regionie Schladming 4-Mountain Ski Area Schladming-Planai wówczas możemy zdecydować się na pobyt w:

 • Alpine Club – jest to czterogwiazdkowy i prestiżowy obiekt noclegowy, który oferuje nam dostęp do basenu oraz SPA.
 • JOHANN Schladming – to również czterogwiazdkowy hotel, który gwarantuje nam dostęp do basenów z wodami termalnymi i szeregu innych udogodnień.
Poprzedni

Najwyżej położone ośrodki narciarskie we Francji – lista TOP 10

Oto najwyżej położone ośrodki narciarskie w Europie – top10

Następny

1 komentarz do wpisu “Narty w Austrii – lista największych ośrodków narciarskich w Austrii”

Dodaj komentarz