Narty w Bad Häring (SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental)- jak zaplanować wyjazd?

25 sierpnia 2022 Tagi , , , , , ,

Tak naprawdę, już za kilka miesięcy pierwsi miłośnicy zimowych sportów, będą mogli rozpocząć przygotowania do wyjazdu. Niektóre tereny narciarskie w Europie, czekają bowiem na amatorów szaleństwa na stokach od samego końca września. Jednocześnie warto zauważyć, że osoby, które dość regularnie wyjeżdżają za granicę na narty, co roku doświadczają podobnego problemu. Mianowicie pojawia się pytanie: gdzie wyjechać w tym roku? Z pewnością tereny narciarskie północnych Włoch czy Szwajcarii są im już świetnie znane i oczywistym jest fakt, że żaden narciarz nie chce wracać na sroki, które zna już jak własną kieszeń. Wobec tego poszukiwania nowych i świetnie zaadoptowanych do potrzeb miejsc trwają w najlepsze. Okazuje się jednak, że warto zwrócić swoją uwagę w stronie niewielkiej miejscowości Bad Häring, która jednocześnie znajduje się w obrębie największego terenu narciarskiego w Austrii- SkiWelt. Wobec tego, jak zaplanować wyjazd na narty do Bad Häring i jak się można do niego przygotować?

Tereny narciarskie SkiWelt- Bad Häring

Bad Häring to jedna z niewielkich wiosek w Austrii, która jednak za sprawą dołączenia jej do gigantycznego kompleksu narciarskiego SkiWelt stała się nad wyraz popularna. Tereny narciarskie SkiWelt to największe tego typu miejsce w całej Austrii, a prawdopodobnie także i w Europie środkowej. Całe tereny obfitują w aż 288 kilometrów świetnie zagospodarowanych nartostrad, które oferują zróżnicowane poziomy trudności. Narciarze mogą tam także korzystać z wyjątkowo nowoczesnej infrastruktury wyciągów. Do dyspozycji pozostają bowiem zarówno gondole, jak i wyciągi krzesełkowe oraz tradycyjne orczyki. Tereny narciarskie SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental uważane są za jedne z bardziej atrakcyjnych i najlepiej zmodernizowanych w Europie Środkowej. Warto również w tym momencie podkreślić, że narciarze tam mają również do dyspozycji szereg udogodnień jak chociażby domki narciarskie czy „bacówki”, z których mogą bez problemu korzystać.

Beautiful snow covered pine trees on top of the mountains in Tirol (Austria), Ski Resort Wilder Kaiser-Brixental. Perfect sight with a blue sky and the sun. Lot of people at the ski slopes.
Beautiful snow covered pine trees on top of the mountains in Tirol (Austria), Ski Resort Wilder Kaiser-Brixental. Perfect sight with a blue sky and the sun. Lot of people at the ski slopes., licencja: shutterstock/By JustinGr

Jak dojechać do SkiWelt Wilder Kaiser?

Dojazd do terenów narciarskich SkiWelt Wilder Kaiser dla większości turystów nie będzie trudny. Jednocześnie warto zauważyć, że te tereny narciarskie nie są obsługiwane przez żadne z lotnisk, więc pierwszą i podstawową rzeczą podczas planowania tego wyjazdu powinno rozpocząć się od znalezienia najbliższego portu lotniczego. Znajduje się on w austriackim mieście Innsbruck. Niemniej jednak podróżni powinni pamiętać o tym, że w przypadku lotów do Innsbrucka, trzeba będzie się idealnie dopasować do rozkładu samolotów, zaproponowanych przez linie lotnicze. Nie odbywają się one ze zbyt dużą częstotliwością, a co więcej, jeśli podróżni nie zdecydują się na rezerwację biletu z odpowiednim wyprzedzeniem, wówczas mogą oni także spotkać się ze znacznie wyższymi cenami. Zaleca się im więc, by zdecydowali się na zarezerwowanie przelotów z odpowiednio wcześnie. Warto także uwzględnić fakt, że loty do Innsbrucka odbywają się z następujących lotnisk:

 • Warszawa-Okęcie;
 • Katowice- Pyrzowice;
 • Kraków-Balice.

Jak dojechać do SkiWelt Wilder Kaiser z Innsbrucka?

Jeśli turystom udało się szczęśliwie dotrzeć do Innsbrucka, to mogą oni powiedzieć śmiało, że połowa drogi jest już za nimi. Pozostało im teraz dostać się jedynie do miejscowości Bad Häring, która wchodzi w skład kompleksu SkiWelt Wilder Kaiser. Wobec tego można dostać się tam na dwa sposoby. Otóż:

 • podróż komunikacją miejską – jest to jeden z ze sposobów na to, by dostać się z lotniska w Innsbrucku do Bad Häring. Niemniej jednak z samego lotniska turyści w pierwszej kolejności muszą dojechać do Innsbruck Hauptbanhof, czyli do głównego dworca kolejowego. Dowiezie ich tam autobus oznaczony literką F. Następnie turyści będą musieli przesiąść się w pociąg oznaczony jako EC, który z kolei dowiezie ich do miejscowości Kufstein. Kolejno zostało im tylko dojechanie autobusem oznaczonym jako 4026 do samego centrum miejscowości Bad Häring. Cała podróż zajmie im około półtorej godziny, a do pokonania jest jedynie 66 kilometrów.
 • podróż wypożyczonym samochodem – ten sposób dojazdu do Bad Häring to jeden z wygodniejszych i co najważniejsze także i szybszych sposobów na to, by dostać się do Bad Häring. W Innsbrucku na lotnisku działa co najmniej kilka wypożyczalni samochodów, więc turyści nie powinni mieć z wypożyczeniem samochodu najmniejszego problemu. Następnie mają oni do pokonania około 66 kilometrów prostą drogą oznaczoną jako E45. Taka podróż nie powinna im zająć więcej niż około 55 minut.

Parking w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser – gdzie można bezpiecznie pozostawić auto?

Kwestia parkingów z w Bad Häring SkiWelt Wilder Kasier z pewnością zainteresuje tych turystów, którzy zdecydowali się podróżować przy pomocy wypożyczonego auta. Warto więc zauważyć, że w Bad Häring nie ma zaaranżowanych wielkopowierzchniowych parkingów. Kilka mniejszych zaś znajduje się bez pośrednio przy stokach narciarskich. Niemniej jednak każdy parking w okolicy jest oczywiście płatny. Warto podkreślić, że o wiele lepszym rozwiązaniem wydaje się znalezienie sobie miejsca noclegowe wraz z parkingiem wliczonym w cenę. Wówczas turyści będą tam mogli pozostawić auto bez większych przeszkód.

Jakie zabytki czekają na turystów w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser?

Całe tereny narciarskie SkiWelt Wilder Kaiser to tereny, które zostały zaadaptowane na potrzeby współczesnych narciarzy i miłośników sportów zimowych. Jeśli więc do tego ośrodka tłumnie zjadą turyści z nastawieniem na podziwianie średniowiecznej architektury, czy być może zwiedzanie muzeów to niestety, większość z nich będzie się musiała dość mocno rozczarować. Cały ośrodek narciarski SkiWelt to dziewięć, połączonych ze sobą wiosek, w których- trzeba to jasno powiedzieć- kwitnie narciarstwo, a nie tradycyjna turystyka poznawcza. Wobec tego zatrzymując się, chociażby w Bad Häring, warto zdecydować się na szaleństwo na stokach i korzystanie z uroków zimy.

Niemniej jednak nie można zaprzeczyć temu, że Bad Häring to świetna baza wypadowa do odwiedzenia innych regionów Austrii, a także i Niemiec. Jak zostało to już przedstawione, w zaledwie godzinę można dostać się do Innsbrucka, który ma do zaoferowania o wiele więcej, szczególnie jeśli chodzi o zabytki i architekturę. W około 40 minut można się również dostać z Bad Häring do Parku Narodowego na granicy niemiecko-austriackiej. Jak więc widać, możliwości będzie całkiem sporo.

Z jakich atrakcji turystycznych można skorzystać w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser?

Jeśli mowa o atrakcjach turystycznych, to w tym momencie można śmiało powiedzieć, że w całym ośrodku SkiWelt Wilder Kaiser nie będzie ich brakować. Z pewnością warto rozpocząć od tego, że można zorganizować sobie nocną jazdę na nartach. Jest to niesamowita przygoda, która oczywiście odbywa się pod pełną opieką instruktora. Niemniej jednak nocne zjazdy po stokach w Bad Häring na długo zapada turystom w pamięć. Nie można także pominąć szeregu „bacówek” czyli tradycyjnych, alpejskich restauracji, które zapraszają podróżnych na wyśmienite grzane wino i regionalne piwo. Dla dorosłych są również często organizowane kursy narciarskie i snowboardowe, z których mogą oni do woli korzystać, jeśli mają jedynie ochotę na podniesienie swoich umiejętności.

Beautiful landscape from Hohe Salve mountain , part of the Kitzbuhel Alps, Austria
Beautiful landscape from Hohe Salve mountain , part of the Kitzbuhel Alps, Austria, licencja: shutterstock/By ELEPHOTOS

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser?

Najmłodsi narciarze, którzy do Bad Häring przybywają razem ze swoimi rodzicami, również nie powinni się nudzić. Zaaranżowane tam zostało dla nich kilka snowparków, w których mogą korzystać z tubes i boxów. Dzięki nim postawią swoje pierwsze kroki na stokach znacznie szybciej lub po prostu poświęcą czas na dalsze doskonalenie swoich umiejętności. Dodatkowo dla maluchów jest tam również przygotowane lodowisko oraz tory saneczkowe. Wszystko to sprawia, że SkiWelt Wilder Kaiser jest idealnie dopasowany nie tylko do potrzeb profesjonalistów, ale także i do potrzeb najmłodszych podróżnych.

Narty w Bad Häring (SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental) – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Narty w Bad Häring będą z całą pewnością jednym z najlepszych pomysłów na zimowy wyjazd. Niemniej jednak podróżni muszą odpowiednio podejść do samej kwestii planowania takiego wyjazdu. Okazuje się, że na samym początku powinni oni uwzględnić fakt, że loty do Innsbrucka odbywają się z mniejszą częstotliwością. Wobec tego konieczne jest zarezerwowanie ich w jak najbardziej dogodnym terminie i z odpowiednim wyprzedzeniem. Podobnie przedstawia się również kwestia związana z noclegami. W sezonie zimowym najlepsze hotele i pensjonaty bardzo szybko się zapełniają, więc pokoje noclegowe również powinny być zarezerwowane z odpowiednim wyprzedzeniem. Kolejną ważną kwestią staje się sprawdzenie cen karnetów i wejściówek na stoki oraz zakupienie ich- w miarę możliwości- całkowicie online. Dzięki temu turyści będą mogli uniknąć stania w niezwykle długich kolejkach.

Stoki i wyciągi narciarskie w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser- Brixental

Całe tereny narciarskie SkiWelt to około 288 kilometrów świetnie przygotowanych tras zjazdowych dla narciarzy, a także wyjątkowo dobrze rozwinięta infrastruktura w zakresie wyciągów. Narciarze mogą korzystać z:

 • 126 kilometrów nartostrad łatwych- są one przeznaczone dla początkujących i oznaczone kolorami niebieskim oraz zielonym;
 • 127 kilometrów nartostrad o średnim poziomie trudności, które oznaczone są kolorem czerwonym;
 • 35 kilometrów nartostrad trudnych, które przeznaczone są jedynie dla profesjonalnych narciarzy i oznaczone są one kolorem czarnym.

Najlepsza i najbardziej zachwycająca trasa narciarska to zjazd do miejscowości Soll o długości około 7,3 kilometra. Oferuje on nie tylko niezapomniane przeżycia, ale także i zapierające dech w piersiach widoki. Dodatkowo narciarze mogą skorzystać aż z 81 wyciągów, które zabiorą ich na szczyty najpopularniejszych tras zjazdowych. Zalicza się do nich:

 • 30 wyciągów orczykowych;
 • 35 tradycyjnych wyciągów krzesełkowych;
 • 16 gondoli, w tym także gondole 10-cią osobowe.

Jak więc widać, narciarze mogą korzystać z bardzo wiele udogodnień podczas zabawy w SkiWelt Wilder Kasier.

Ceny karnetów w SkiWelt Wilder Kaiser

Ceny karnetów to z pewnością jedna z tych kwestii, która nurtuje wielu narciarzy. Okazuje się, że ze względu na samo zaaranżowanie tych terenów narciarskich i występujące tam udogodnienia, ceny karnetów są dość wysokie. Dorośli- w zależności od wybranego karnetu- będą musieli zapłacić od 120 do nawet 258 euro. Z kolei młodsi narciarze muszą liczyć się z kosztami od 80 do 198 euro. Oczywiście, jeśli uda się kupić karnety całkowicie online, wówczas można liczyć na o wiele bardziej atrakcyjne ceny, a być może nawet intratne rabaty.

Red empty ski slope on a cold winter day in Ski Resort Wilder Kaiser - Brixental (Austria, Tirol). Beautiful sight over the mountains in Tirol on a sunny day.
Red empty ski slope on a cold winter day in Ski Resort Wilder Kaiser – Brixental (Austria, Tirol). Beautiful sight over the mountains in Tirol on a sunny day., licencja: shutterstock/By JustinGr

Lato w SkiWelt Wilder Kaiser – czy warto? Szlaki turystyczne

Choć wydawać by się mogło, że sezon zimowy w SkiWelt Wilder Kaiser nigdy się nie kończy, to jednak w miesiącach od lipca do pierwszej polowy września, stoki pokrywają się bujną trawą. Te kilka miesięcy to swoista przerwa w narciarskim sezonie, co jednak nie oznacza, że SkiWelt Wilder Kaiser całkowicie pustoszeje. Okazuje się, że zachęceni niższymi cenami, do ośrodka w sezonie letnim przybywają miłośnicy trekkingu i pieszych wycieczek. Najpopularniejszy szlak turystyczny prowadzi z samego Bad Häring aż do miejscowości Soll oraz do wioski Going. Szlaki turystyczne obfitują w wiele stromych podejść, więc są raczej przeznaczone dla nieco bardziej wprawionych trekkerów. Warto również pamiętać, że w SkiWelt Wilder Kaiser można znaleźć równie wiele ścieżek rowerowych, które prowadzą przez malownicze wzgórza. Lato spędzone w tej kolebce sportów zimowych, również może być niezwykle owocnym doświadczeniem.

Gdzie można dobrze zjeść w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser?

Turyści spędzający zimowy lub letni wyjazd w Bad Häring SkiWelt Wilder Kaiser z pewnością nie będą chodzić głodni! Całe tereny narciarskie wręcz usłane są różnorodnymi lokalami gastronomicznymi, które w dużej mierze specjalizują się w kuchni austriackiej. Wobec tego, gdzie rzeczywiście można dobrze zjeść w Bad Häring? Otóż na uwagę zasługują następujące lokale gastronomiczne:

 • Gasthof Franziskibad – to dość prestiżowy lokal gastronomiczny w Bad Häring. Serwuje on wyjątkowe specjały kuchni austriackiej. Lokal ten posiada również osobną kartę dań zarówno dla wegan, jak i dla wegetarian.
 • Pizzeria Don Pepe – to idealny lokal gastronomiczny, by zjeść „coś na szybko” po całodniowym szaleństwie na stokach. Choć, jak wskazuje sama nazwa lokalu, jego specjalnością jest pizza, to nie zabraknie w niej typowo austriackich akcentów.
 • Das Sieben – to dość tradycyjny lokal gastronomiczny, oferujące specjalności regionu Tyrol. Goście z pewnością zjedzą tam posiłki niezwykle sycące. Weganie i wegetarianie również są w tym lokalu mile widziani.
Tyrolean kedgeree of fried meat and potatoes served with fried egg
Tyrolean kedgeree of fried meat and potatoes served with fried egg, licencja: shutterstock/By NigarAlizada

TOP3 najbardziej luksusowe obiekty noclegowe w Bad Häring

Baza noclegowa w Bad Häring również jest wyjątkowo dobrze przygotowana na napływ podróżnych. Jeśli więc poszukują oni wyjątkowo luksusowych obiektów noclegowych, to mogą oni zwrócić uwag na:

 1. 4* Superior Gesundheits-Resort, Hotel & SPA – DAS SIEBEN – jest to czterogwiazdkowy, w pełni luksusowy obiekt noclegowy. Gwarantuje on gościom zakwaterowanie w nowoczesnych pokojach oraz dostęp do SPA, oraz hotelowego basenu.
 2. Hotel Panorama Royal – to również obiekt, który może pochwalić się oceną na poziomie czterech gwiazdek. Gwarantuje on najwyższe standardy zakwaterowania w klimatyzowanych pokojach. W obiekcie działa basen, SPA, restauracja oraz wyjątkowy bar.
 3. Ferienhaus Kramerl – to prywatny obiekt noclegowy, który jednak polecany jest przez większość turystów. Oferuje on zakwaterowanie w przestronnych apartamentach, a także dostęp do basenu i ogrodu wypoczynkowego.

Narty w Austrii? Zatem zapraszamy do opisów pozostałych ośrodków!

Narty w Brixen im Thale- opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Wypad Narty w Ellmau – SkiWelt – wszystkie niezbędne informacje w jednym miejscu

Narty w Ebbs (Kufsteinerland) – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Poprzedni

Narty w Brixen im Thale – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Itter SkiWelt Wilde Kaiser – Brixental – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz