Narty w Cervinia – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

25 sierpnia 2022 Tagi , , , ,

Cervinia to niewielkie miasteczko w północnych Włoszech, które znajduje się na pograniczu Francji i Szwajcarii. Choć w miasteczku tym istnieje tylko jedna, główna ulica, to w sezonie zimowym zapełnia się ona turystami i zamożnymi mieszkańcami Włoch. Dlaczego? Otóż Cervinia to jeden z bardziej wyjątkowych ośrodków narciarskich. Miasteczko to wraz z wyciągami zostało wybudowane od postaw jeszcze za czasów Mussoliniego i miało być dowodem na jego potęgę i władzę. Z tej roli świetnie się ono wywiązało, a dziś zaprasza do siebie tysiące narciarzy i amatorów stoków zimowych z całego świata. Co ciekawe, jest to jeden z najwyżej położonych ośrodków narciarskich w całych Włoszech. Turyści mogą tam korzystać z nowoczesnych wyciągów narciarskich i świetnie zaaranżowanych stoków. Niemniej jednak wątpliwości nie pozostawia również istniejąca baza noclegowa. Wobec tego, jeśli turyści planują wybrać się do Cervinia na narty, warto zapoznać się z najlepszymi i rekomendowanymi hotelami, w których z pewnością warto się zatrzymać.

Cervinia (Włochy) stoki narciarskie
Cervinia (Włochy) stoki narciarskie, licencja: shutterstock/By

Najlepsze hotele na narty w Cervinia w przystępnych cenach

Z pewnością Cervinia należy do jednych z droższych ośrodków narciarskich, czego najlepszym dowodem może być to, że zjeżdżają do niego zamożniejsi mieszkańcy Włoch oraz turyści. Jednak z pewnością znajdzie się tam również miejsce dla tych turystów, którzy wolą też oszczędne wyjazdy. Wobec tego w kręgu ich zainteresować znajdą się te obiekty noclegowe, które zaoferują im tanie możliwości zakwaterowania. Można do nich zaliczyć poniżej hotele.

Baita delle Marmotte

To dość skromny, a jednocześnie także i tani obiekt noclegowy. Oferuje on jednak mimo wszystko całkiem przyzwoite możliwości zakwaterowania. Znajduje się on jedynie 500 metrów od ścisłego centrum miejscowości. Najważniejsze jest jednak to, że za jedną noc dla osoby dorosłej turyści zapłacą jedynie około 100 złotych, co jest chyba najniższą możliwą ceną w całej Cervinia.

Le Samovar Guest House

Kolejny skromny, aczkolwiek przytulny obiekt noclegowy, zlokalizowany jedynie 150 metrów od centrum miejscowości. Niemniej jednak turyści niskobudżetowi powinni się tym obiektem zainteresować. Za jedną noc dla osoby dorosłej trzeba bowiem zapłacić od 120 do 150 złotych w zależności od sezonu. Jest to również niezwykle atrakcyjna cena.

Alpine Rooms Guesthouse

Prywatny pensjonat w miejscowości Cervinia. Wyróżnia do to, że znajduje się on jedynie 40 metrów od głównej i jedynej ulicy w miasteczku. Oferuje on jednocześnie dość wysoki standard zakwaterowania. Jednocześnie za noc dla osoby dorosłej w tym obiekcie trzeba będzie zapłacić około 170 złotych.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Cervinia

Z pewnością wśród nas znajdą się również i tacy narciarze, którzy po całym dniu wysiłku i szaleństwa na stokach, zapragną zrelaksować się w basenie. Wówczas powinni oni skupić się na poszukiwaniu obiektów noclegowych, które im to zagwarantują.

Chalet Valdotain

To jeden z bardziej luksusowych obiektów noclegowych w Cervinia. Może on pochwalić się czterema gwiazdkami i jednocześnie oferuje turystom kryty basen. Pokoje są urządzone nowocześnie i posiadają szereg udogodnień. Do dyspozycji gości pozostaje również parking.

Grand Hotel Cervino

Hhotel, który oceniony został na cztery gwiazdki. Jest to dość duży obiekt, który znajduje się około kilometra od centrum miejscowości. W jego wnętrzu podróżni znajdą basen, a także szereg innych udogodnień jak np. restauracja oraz bar.

Hotel Hermitage Relais and Chateaux

To czterogwiazdkowych obiektów noclegowych w Cervinia. Oferuje on oczywiście basen, a wraz z nią także i restaurację oraz bar. Obiekt ten znajduje się zaledwie 500 metrów od ścisłego centrum miejscowości.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Cervinia

Niektórych turystów sama obecność basenu może nie przekonać. Będą oni bowiem liczyć na znacznie większe wygody i udogodnienia. Wobec tego mogą oni zainteresować się hotelami, które oferują im także dostęp do SPA i nawet sauny. Wówczas powinni oni sprawdzić oferty następujących hoteli.

Hotel Europa

To czterogwiazdkowy kompleks hotelowy, oddalony jedynie 150 metrów od centrum Cervinia. Oferuje on turystom nie tylko wysoki standard zakwaterowania, ale także dostęp do SPA i sauny. Dodatkowo goście mogą cieszyć się zniżką na zajęcia w szkółce narciarskiej.

White Angel Hotel

Czterogwiazdkowy hotel, znajdujący się 700 metrów od centrum miasteczka. Gwarantuje on turystom zakwaterowanie ze SPA oraz sauną. Dodatkowo goście mogą liczyć na dostęp do prywatnego parkingu.

Hotel Bucaneve

Hotel znajduje się jedynie 100 metrów od ścisłego centrum Cervinia. Gwarantuje on także bliskość stoku narciarskiego. W jego wnętrzu turyści będą mogli korzystać ze SPA i saun, a także z krytego basenu, restauracji oraz szeregu innych udogodnień.

Najlepsze hotele na narty w Cervinia dla rodzin

Narty w gronie rodzinnym to z pewnością jedna z lepszych form spędzenia zimowego wyjazdu. Niemniej jednak na rodzicach ciąży ogromna odpowiedzialność w znalezieniu takiego obiektu noclegowego, który dopasuje się do potrzeb najmłodszych. W Cervinia na szczęście takich hoteli nie brakuje. Warto więc zwrócić uwagę na poniższe obiekty.

Hotel Edelweiss

To obiekt noclegowy ulokowany 350 metrów od centrum, w spokojnej i zielonej okolicy. Oferuje on pokoje rodzinne, które dodatkowo są wyciszone. Na specjalne życzenie rodziców, czas maluchów może być zaaranżowany z pomocą animatora. Obiekt ten został oceniony na trzy gwiazdki.

La Cresta Chalet

Czterogwiazdkowy hotel oddalony od centrum jedynie 600 metrów. Podobnie jak poprzedni obiekt, oferuje on pokoje rodzinne. Dodatkowo w jego wnętrzu można znaleźć również salę zabaw.

Apartment Maison Elegant 6

To prywatny apartament do wynajęcia, który gwarantuje 70 metrów kwadratowych powierzchni. Oprócz kuchni i łazienki, rodzice mogą cieszyć się swoją własną sypialnią, a maluchy pokojem dziecięcym.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Cervinia

Hotele butikowe to z pewnością jedna z najdroższych grup hoteli. Są one zaprojektowane w taki sposób, by spełnić najbardziej finezyjne i nieoczywiste wymagania swoich gości. W Cervinia bezpośrednio do takich hoteli zaliczają się poniższe obiekty.

Grand Hotel Cervino

Został on już wspomniany przy okazji obiektów hotelowych oferujących basen. Niemniej jednak hotel ten zaliczany jest do grupy hoteli butikowych. Oferuje on bowiem najwyższy, możliwy standard zakwaterowania, a także całodobową obsługę pokojów. Goście w nim wypoczywający z pewnością poczują się szybko jak wielkoformatowe gwiazdy.

campZero Active Luxury Resort

ięciogwiazdkowy obiekt noclegowy jest oddalony około 12 kilometrów od miasteczka Cervinia, jednocześnie jest to jeden z najbardziej znanych i najlepszych obiektów butikowych w okolicy. Oferuje on prawdziwie luksusowy standard zakwaterowania, a także szereg udogodnień dla turystów. 

Najbardziej luksusowe hotele w Cervinia

Jeśli turyści nie mają aż tak wysokich wymagań, by zatrzymywać się w hotelach butikowych, a jednocześnie chcą skorzystać z luksusów, wówczas powinni oni zwrócić uwagę na czterogwiazdkowe obiekty noclegowe. W miejscowości Cervinia to właśnie one stanowią najliczniejszą grupę hoteli. Które z nich są więc najbardziej luksusowe?

Hotel Punta Maquignaz

To czterogwiazdkowy, luksusowy obiekt noclegowy oddalony jedynie 100 metrów od centrum. Oferuje on zakwaterowanie w nowocześnie urządzonych pokojach, a także szereg udogodnień dla swoich gości. Z pewnością wypoczynek w tym hotelu będzie wyjątkowy.

Art Hotel Grivola

Czterogwiazdkowy hotel, oddalony jedynie 100 metrów od centrum. Oferuje on gościom dostęp do eleganckiej restauracji i ekskluzywnego baru. Mogą oni również korzystać z szeregu innych udogodnień jak np. basenu czy też jaccuzzi oraz prywatnego parkingu.

Sertorelli Sporthotel

To z kolei obiekt noclegowy zlokalizowany 400 metrów od centrum. Podobnie jak poprzednie hotele, został on oceniony na cztery gwiazdki. Oferuje gościom wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania i szereg udogodnień.

Najlepsze hotele w Cervinia z widokiem na góry

Jeśli turyści wybrali się do Cervinia na narty, to z całą pewnością będą oni również chcieli budzić się co rano do niesamowitych, panoramicznych widoków na górskie szczyty. Wobec tego muszą oni znaleźć takie obiekty noclegowe, które im to zagwarantują. Zaliczają się do nich:

Bergman Mountain Hotel

Czterogwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany około 700 metrów od centrum miasteczka. Znajduje się on pomiędzy górskimi zboczami i oprócz wszelakich udogodnień oferuje turystom także panoramiczne widoki na górskie szczyty.

Apartment Grandes Murailles – Cervinia – Ski In & Ski Out

To również obiekt noclegowy, który zagwarantuje gościom widoki na góry. Dodatkowo od centrum dzieli go jedynie 100 metrów.

Maison Rêve Blanc ski in ski out access in front of Cretaz Lift in the heart of center

Wyjątkowy pensjonat, który znajduje się jedynie 100 metrów od centrum, jednak jest on jednocześnie zlokalizowany w niewielkiej dolinie. Oferuje on gościom pokoje z panoramicznym widokiem na góry i inne udogodnienia.

Hotele blisko stoku – Cervinia

Zagorzali narciarze, którzy wiedzą, że zależy im na szaleństwie na stokach w Cervinia, będą poszukiwali takich obiektów noclegowych, które znajdują się w ich bezpośredniej bliskości. Wobec tego mogą się oni zainteresować następującymi hotelami.

Aux Pieds du Roi – Suite & Spa

Czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, znajduje się jedynie 200 metrów od słynnego stoku Cretaz. Dodatkowo oferuje on jaccuzzi oraz panoramiczne widoki na górskie szczyty.

Les Neiges D’Antan

Hotel znajduje się około 4 kilometry od centrum Cervinia, jednocześnie oferuje on bezpośrednią bliskość stoku, gdyż zlokalizowany jest wysoko w górach.

Saint Hubertus Resort

To z kolei czterogwiazdkowy hotel 500 metrów od centrum Cervinia. Oferuje on bezpłatny transfer na stoki narciarskie, więc z pewnością również warto się tym obiektem zainteresować.

Zainteresowany innym miejscem? Zatem czytaj także:

Narty w Monterosa – gdzie warto nocować?- lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Zestawienie najlepszych hoteli na narty w Courmayeur

Poprzedni

Narty w Cervinia we Włoszech- jak odpowiednio przygotować się do zimowego wyjazdu?

Narty w Sestriere – co warto wiedzieć i jak zaplanować wyjazd?

Następny

Dodaj komentarz