Narty w Czarnogórze – co takiego mają i dlaczego warto się tu wybrać?

6 marca 2023 Tagi , , , , ,

Nie da się ukryć, że obecnie zdecydowana większość podróżnych z niecierpliwością oczekuje na sezon zimowy. Głównie wynika to z faktu, że zimą otwierają się przed nami zupełnie nowe możliwości. Sezon zimowy to przede wszystkim wymarzona pora roku dla każdego z narciarzy – mogą oni bowiem korzystać z zaśnieżonych stoków górskich, a także mogą oni po prostu świetnie się bawić. Nie da się zaprzeczyć temu, że przygotowania do zimowego wyjazdu rozpoczynają się na długo przed tym, zanim faktycznie ta zima nadejdzie. Najwięcej czasu pochłaniają poszukiwania odpowiedniego ośrodka narciarskiego. Do tej pory większość narciarzy tłumnie zmierzała do Austrii. W tym roku jednak pora przełamać utarte schematy i wybrać się na narty do Czarnogóry! Poznajmy kilka powodów, dla których taki wyjazd okaże się prawdziwie niezapomniany!

Narty w Czarnogórze to zerwanie z tradycją!

Wyjazdy zimowe od zawsze cieszyły się ogromną popularnością, jednak nie można powiedzieć tego na temat planowania wyjazdu na narty w Czarnogórze. Kraj ten w większości wydawał się nam dość zagadkowy i mistyczny, a co za tym idzie, nie czuliśmy potrzeby udawania się tam w sezonie zimowym. Zwykle w tym okresie interesowała nas Austria, Szwajcaria, a nawet regiony północnych Włoch. Jednocześnie nawet nie jesteśmy świadomi tego, jak wiele stoków i wyciągów narciarskich Czarnogóra w sobie skrywa. W ostatnich latach kraj ten znacznie poprawił swoją pozycję gospodarczą, a co za tym idzie, był on w stanie poczynić znaczące inwestycje. Efektem są więc malownicze i nowoczesne wyciągi oraz nartostrady, które każdemu z turystów zagwarantują wręcz niesamowitą zabawę. Właśnie z tego powodu narty w Czarnogórze aż proszą się o to, by się nimi mocniej zainteresować.

Winter mountain idyll
zimowe góry, Czarnogóra licencja: shutterstock/By

Narty w Czarnogórze to świetny stosunek jakości do ceny!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że większość zimowych turystów jasno liczy się z tym, że każdy, zimowy wyjazd może być dla nich nieco większym wydatkiem. Co ciekawe, nie chodzi tu już o same przeloty czy zakwaterowanie, ale o same wejściówki na stoki i szereg innych atrakcji, z których możemy skorzystać w sezonie zimowym. W Austrii, Szwajcarii czy Francji wydatek na karnety często przekracza wartość 100 lub nawet i 200 euro. W efekcie nasz budżet może na tym o wiele bardziej ucierpieć. Właśnie dlatego, jednym z lepszych rozwiązań mogą okazać się narty w Czarnogórze. Dlaczego?

Historic city of Perast in the Bay of Kotor in summer at sunset
Historyczne miasto Perast w Zatoce Kotorskiej latem o zachodzie słońca – dodatkowe atrakcje regionu, licencja: shutterstock/By givaga

Otóż kraj ten oferuje zdecydowanie najlepszy stosunek jakości do ceny. Okazuje się, że Czarnogóra nie jest aż tak popularnym kierunkiem zimowych wyjazdów, a co za tym idzie, możemy liczyć tam na sporo wolnej przestrzeni, a także na wyjatkowo niskie ceny. Obowiązują one nie tylko w stosunku do samych skipassów, ale także w odniesieniu do cen w restauracji czy też w odniesieniu do zakwaterowania. Co więcej, same przeloty do Czarnogóry nie będą dla naszego budżetu zbyt wielkim obciążeniem. W efekcie możemy zdecydować się na zorganizowanie niezapomnianego, zimowego wyjazdu, a dodatkowo możemy na tym sporo zaoszczędzić!

Narty w Czarnogórze i szaleństwo w Kolasin 1600!

Kolasin 1600 to najwyższy szczyt w Czarnogórze, a także jeden z najbardziej nowoczesnych ośrodków narciarskich w całej Europie. To właśnie tam przygotowane zostały dla nas kilometry nartostrad, a każde z nich są świetnie podzielone pod względem poziomu trudności. Co więcej, Kolasin 1600 to świetne miejsce na narty w Czarnogórze zarówno dla rodzin z małymi dziećmi, dla przyjaciół, a także dla par i zaawansowanych narciarzy! Znajdziemy tam bowiem strome trasy zjazdowe, które majestatycznie przeplatają się z tymi łagodniejszymi.

Old cable ski lift with no passengers going across the coniferous forest in 'Kolasin 1450' mountain ski resort near the town of Kolasin in Montenegro after a heavy snowfall on a winter day
wyciąg linowy bez pasażerów jadących przez las iglasty w górskim ośrodku narciarskim „Kolasin 1450” w pobliżu miasta Kolasin w Czarnogórze po obfitych opadach śniegu w zimowy dzień,licencja: shutterstock/By

Dodatkowo nie zabraknie nam tam nowoczesnych wyciągów, które tworzą niesamowitą karuzelę narciarską. Warto również wspomnieć o tym, że Kolasin 1600 to świetne miejsce na après ski. Znajdziemy tu kluby nocne, miejsca rozrywki oraz dobrze rozwiniętą bazę gastronomiczną. Można więc śmiało powiedzieć, że narty w Czarnogórze w ośrodku Kolasin 1600 to niesamowite doświadczenie!

Narty w Czarnogórze? Zobacz nowoczesne rozwiązania!

Gdy słyszysz hasło narty w Czarnogórze, to myślisz, że to nic szczególnego. Jednak nic z tych rzeczy. Kraj ten w ostatnich latach poprawił swoją pozycję na międzynarodowej arenie. Dodatkowo poczynił daleko idące inwestycje, szczególnie jeśli chodzi tu o turystykę zimową.

Young athlete freestyle Skier having fun while running downhill in beautiful landscape on sunny day during winter season
Młody sportowiec freestyle narciarz bawiący się podczas biegania w dół w pięknym krajobrazie w słoneczny dzień w sezonie zimowym, licencja: shutterstock/By adriaticfoto

Okazuje się, że to właśnie na Kolasin 1600 czy Zabljak możemy skorzystać z najnowocześniejszych technologii w zakresie narciarstwa i innych sportów zimowych. Dodatkowo przywitają Cię tu innowacyjne systemy naśnieżania i wygładzania tras zjazdowych. Ponadto są także nowoczesne wyciągi, które zabiorą nas w panoramiczną podróż dookoła górskich szczytów.

Spróbuj czarnogórskiej, tradycyjnej kuchni podczas zimowego wyjazdu!

Tadycyjne dania tego kraju utożsamiane są z kuchnią bałkańską. Faktem jest, że nieco do niej nawiązują, jednak w rzeczywistości są one także całkowicie odmienne. Właśnie dlatego powinniśmy wybrać się na narty w Czarnogórze. Jest to bowiem jedna z lepszych okazji do zapoznania się z tradycyjną, czarnogórską kuchnią. Z całą pewnością takie dania na długo zapadną nam w pamięć.

Nocuj w najlepszych, czarnogórskich hotelach i ciesz się komfortem!

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego narty w Czarnogórze to jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie zimowego wyjazdu, wówczas musisz sobie uświadomić, że w okolicy ośrodków narciarskich, możesz skorzystać z zakwaterowania w najlepszych hotelach i obiektach noclegowych. Gwarantują Ci one niesamowicie wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp do szeregu innych udogodnień. Które z hoteli na narty w Czarnogórze można jednak zaliczyć do najlepszych? Otóż:

  1. Apartament Mont Peace – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Kolasin 1600. Oferuje on nam dostęp do luksusowego SPA, a także basenów i wiele innych udogodnień. Z pewnością takiego wypoczynku nikt z nas nie będzie żałować.
  2. Modern Mountain – to kolejny, czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się w ośrodku narciarskim Kolasin 1600. Znów możemy więc cieszyć się maksymalnie wysokimi standardami, a także dostępem do całego szeregu innych udogodnień.
  3. Hotel Soa – to z kolei obiekt noclegowy zlokalizowany w ośrodku narciarskim Zabljak. Oceniony on został na cztery gwiazdki i oferuje nam wszystko to co najlepsze.

Jak więc widać, narty w Czarnogórze są jednym z lepszych pomysłów, jeśli zależy nam na spędzeniu niesamowitego, zimowego wyjazdu.

Poprzedni

Narty w Austrii – TOP 10 najwyżej położonych stoków narciarskich

Jakie ośrodki narciarskie w Turcji zalicza się do najlepszych? Oto TOP10!

Następny

Dodaj komentarz