Narty w Ebbs (Kufsteinerland) – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

12 maja 2023 Tagi , , , , ,

Licząca około 5.600 mieszkańców miejscowość Ebbs jest największą w Tyrolu. Jest także jednocześnie najniżej położoną w regionie – na wysokości 475 m n.p.m. Herb gminy przedstawia głowę konia, wskazując na długą tradycję hodowli koni na terenie miejscowości. Jeśli szukasz miejsca na aktywny wypoczynek, to piękne Góry Kaiser – Kaisergebirge zapraszają zimą na białe szaleństwo a latem na wspinaczki oraz wędrówki piesze i rowerowe. Co warto wiedzieć, przed wyjazdem do Ebbs (Kufsteinerland) w Austrii?

Narty w Ebbs – jak przygotować się do wyjazdu?

Kurort ten jest przyjazny rodzinom z dziećmi i znany jest ze swoich bajecznych krajobrazów. Szerokie, łatwe i średnio trudne trasy oferują narciarzom rekreacyjnym, rodzinom z dziećmi i początkującym wszystko,to czego potrzeba podczas zimowego odpoczynku. Co ciekawe, wyciąg Amberglift w sąsiedniej miejscowości Durchholzen w zależności od sezonu i warunków śniegowych czynny jest do dwóch razy w tygodniu do późnych godzin wieczornych. Możesz się więc cieszyć tu około 1 km oświetlonej trasy do nocnej jazdy na nartach. Jeżeli masz ochotę na więcej wrażeń, to w oddalonym o około 30 km St. Johann in Tirol znajdziesz zjazd do nocnej jazdy na nartach o długości 1,5 km, który obsługiwany jest przez wyciąg krzesełkowy.

Panorama of the city of Kufstein Tirol in Winter at sunset seen from the Buchberg in Ebbs.
Panorama of the city of Kufstein Tirol in Winter at sunset seen from the Buchberg in Ebbs., licencja: shutterstock/By landfotograf

W dolinie poprowadzony został szlak rowerowy Inn – Tiroler Unterland, który przebiega obok miejscowości i dalej do Innsbrucka. Fun Arena z parkiem przygód, sauną i basenem zewnętrznym, zapewnia kolejne atrakcje. W zimie jej część przekształca się w lodowisko. Tor saneczkowy schroniska Aschinger i trasa biegowa uzupełniają wraz z dwoma pobliskimi terenami narciarskimi ofertę zimową Ebbs.

Narty w Ebbs (Kufsteinerland) – wyciągi i stoki narciarskie

Teren narciarski SkiWelt Wilder Kaiser-Brixental znajduje się w bliskim sąsiedztwie Ebbs.

SkiWorld Wilder Kaiser-Brixental

SkiWorld Wilder Kaiser-Brixental jest jednym z największych terenów narciarskich w Austrii oraz na świecie. Na jego terenie znajduje się ponad 288 km tras zjazdowych, w tym największy w Austrii teren do jazdy nocnej oraz jeden z najnowocześniejszych terenów narciarskich w Europie. Miejscowości Brixen im Thale, Itter, Ellmau, Söll, Going, Hopfgarten, Kelchsau, Scheffau i Westendorf należą do tego ośrodka narciarskiego i oferują one 90 wyciągów.

Zahmer Kaiser i atrakcje dla dzieci

Na północnych stokach Gór Kaiser znajduje się teren narciarski Zahmer Kaiser. Nadaje się on szczególnie dla początkujących, rodzin z dziećmi oraz dla tych, którzy chcieliby cieszyć się zabawą na śniegu, z dala od dużych ośrodków narciarskich. Na szczególną uwagę zasługuje Ski Kids World przy Amberg Lift. Na dzieci czeka tu m.in.: magiczny dywan, stok z muldami, tipi oraz tunel śnieżny.

Większość z około 13,5 km tras na terenie narciarskim Zahmer Kaiser to łatwe zjazdy i średnio trudne. Popularna jazda nocna oferowana jest dwa razy w tygodniu. Wyciągi zawiozą Cię również na 2,7-kilometrowy tor saneczkowy Zahmer Kaiser (jako alternatywa dla 1-godzinnego spaceru). Co ciekawe, na terenie Zahmer Kaiser możesz jeździć na sankach przez cały rok.

view from Walchsee - Zahmer Kaiser
view from Walchsee – Zahmer Kaiser, licencja: shutterstock/By FooTToo

Trasy biegowe

W Wildschönau dostępnych jest około 50 km tras biegowych, a w całym regionie wspaniałe trasy wysokogórskie.

Narty w Ebbs – na jakie widoki można liczyć?

Tyrolskie góry to doskonała sceneria dla relaksu i wypoczynku. Niczym niezakłócone widoki na ponad 70 „trzytysięczników” oraz ponad 50 przytulnych schronisk czekają na odkrycie na ponad 700 km szlaków turystycznych. Zdrowe górskie powietrze, lśniące jeziora i bujne alpejskie pastwiska sprawią, że dosłownie znajdziesz się w wyjąkowej krainie. Rozkoszowanie się wspaniałą przyrodą odmładza ciało i duszę, inspiruje zmysły i stwarza przestrzeń dla nowych perspektyw.

Ceny karnetów w Ebbs (Kufsteinerland)?

SkiWelt Wilder Keiser Brixental

Z Ebbs jest łatwy dostęp do ponad 288 km tras narciarskich w ramach SkiWelt Wilder Keiser Brixental oraz 90 nowoczesnych kolejek linowych i wyciągów. Na terenie ośrodka znajduje się także ponad 80 schronisk alpejskich oraz barów i restauracji après ski.

Ceny SkiWelt Skipass kształtują się następująco:

1-dniowy – 62 € (dorosły), 47 € (młodzież), 32 € (dziecko),

2-dniowy – 121,50 € (dorosły), 91,50 € (młodzież), 62 € (dziecko),

3-dniowy – 179,50 € (dorosły), 135 € (młodzież), 91 € (dziecko),

4-dniowy – 227,50 € (dorosły), 171 € (młodzież), 115 € (dziecko),

5-dniowy – 313,50 € (dorosły), 235,5 € (młodzież), 158 € (dziecko),

6 -dniowy – 347,50 € (dziecko), 261 € (młodzież), 175 € (dorosły);

Ceny karnetów sezonowych SkiWelt Skipass

296 € (dziecko), 517 € (młodzież), 739 € (do 25 lat); 655,50 € (dorośli)

Sezon oficjalnie rozpoczyna się 08. grudnia 2022 i kończy 10. kwietnia 2023. Karnety można kupić osobiście w kasach lub online na stronie ośrodka.

Snow Card Tirol

Ważność karnetu od 01.10.2022 do 15.05.2023 roku. Oferta obejmuje:

 • 5 lodowców;
 • ponad 90 ośrodków narciarskich;
 • do tego aż 4.000 km tras narciarskich;
 • ponad 1.100 wyciągów.

438 € (dziecko), 699 € (młodzież), 876 € (dorośli).

Karnety można kupić online oraz w punktach sprzedaży skipassów SkiWelt.

Narciarstwo. Skoki narciarz. Ekstremalne sporty zimowe.
Narciarstwo. Skoki narciarz. Ekstremalne sporty zimowe., licencja: shutterstock/By Artur Didyk

SkiWelt Hiking Experience

Karnet SkiWelt Hiking Experience ważny jest na nieograniczone korzystanie z 15 kolejek linowych. Obejmuje także wizyty w siedmiu górskich parkach tematycznych: Hexenwasser Söll Hohe Salve, KaiserWelt Scheffau, Ellmi’s Zauberwelt, RiesenWelt Brixen im Thale, Alpinolino Westendorf, Astberg Pony Alm Going oraz w Hohe Salve Hopfgarten Söll. Dzięki karnetowi możesz za darmo korzystać z autobusu turystycznego pomiędzy miejscowościami Going, Scheffau, Ellmau i Söll. Wyciąg Kaiserlift w Kufstein jest również zawarty w ofercie karnetu SkiWelt Hiking Experience.

Jak dojechać do Ebbs (Kufsteinerland)?

Jeśli planujesz podróż do Ebbs z Polski własnym samochodem to najlepiej kierować się na Brno i dalej autostradą A1 na Salzburg. Za Salzburgiem należy jechać drogą nr 8 i następnie nr 93 w kierunku Ebbs. Oczywiście dojazd własnym samochodem, to nie jedyna opcja. Znacznie popularniejsza i szyba jest podróż samolotem. W jaki sposób to zrobić? Wystarczy wyszukać połączeń ze swojego miasta do Austrii (np. Wiedeń lub Lotnisko Kufstein-Langkampfen), a potem postawić na transport wypożyczonym autem. Inna możliwość to jazda pociągiem.

Lato w Ebbs (Kufsteinerland) – czy warto?

Blumenwelt Hödnerhof

Blumenwelt Hödnerhof to prawdziwy raj dla miłośników przyrody i ogrodów. Jest to Centrum Ogrodnicze Hödnerhof, które oferuje tysiące roślin na powierzchni ponad 17 000 m2. Można rośliny i kwiaty podziwiać, czerpać inspirację z aranżacji ogrodów, ale i można kupić rośliny. Rodzina Hörhager od 30 lat poświęca się kwiatom i z powodzeniem prowadzi dwa centra ogrodnicze z główną siedzibą w Ebbs i oddziałem w Mils.

Oprócz podziwiania i sprzedaży roślin Hödnerhof (Blumenwelt Hödnerhof) organizuje także liczne wystawy i wydarzenia, które odbywają się przez cały rok w Hödnerhof Arena. Dwa szczególne duże wydarzenia to wielka wystawa bożonarodzeniowa oraz sierpniowa Parada Kwiatów w Ebbs.

Nauka konnej jazdy i zwiedzanie stadniny Ebbs Haflinger

Słynna na cały świat Ebbs Haflinger Foal Farm to stadnina koni, w której hodowane są piękne konie rasy Haflinger. Można oczywiście zwiedzić stadninę i muzeum. Co więcej, w miejscu tym odbywają się także Światowe Wystawy Haflingerów. Ponadto znajduje się tu Rarity Zoo Ebbs z egzotycznymi zwierzętami.

Stadnina Ebbs Haflinger jest jedną z najbardziej znaczących stadnin koni rasy Haflinger na świecie. Już Celtowie odkryli to miejsce u stóp góry Zahmer Kaiser dla hodowli koni. Obecnie w stadninie znajduje się około 100 koni rasy Haflinger. Nieco dalej znajduje się Muzeum Koni Haflinger i Powozów Konnych. Wiele eksponatów ma ponad 100 lat, ale nadal mogą być używane. Jedną z atrakcji jest 200-letnie oryginalne siodło, które było używane w filmie „Ostatnia dolina” z Omarem Sharifem i Michaelem Caine’em. Do stadniny Haflinger należy ponad 10 hektarów ziemi, na której znajdują się m.in.: teren ujeżdżeniowy oraz tor przeszkód. Wyszkolona i certyfikowana kadra udziela również lekcji jazdy konnej.

Raritätenzoo Ebbs

Zoo -Raritätenzoo Ebbs to prywatny park zwierząt, w którym żyje ponad 70 różnych gatunków zwierząt z całego świata. Wielu mieszkańców zoo porusza się swobodnie, co sprawia, że wizyta jest jeszcze bardziej interesująca, szczególnie dla dzieci. Ponadto Raritätenzoo zostało założone przez miłośnika ptaków i przyrody Ericha Eberla, który w maju 1991 roku udostępnił publicznie swój prywatny park zwierząt. Od 2007 roku Raritätenzoo jest jednak pod nowym kierownictwem i należy do wyróżnionych austriackich parków zwierząt „Top Tierparke Österreichs”. Ci, którzy zostali w ten sposób wyróżnieni, podlegają regularnej, dobrowolnej kontroli przez niezależny austriacki zespół ekspertów w dziedzinie hodowli zwierząt.

Fun Arena Ebbs – atrakcje dla dzieci

Fun Arena Ebbs oferuje basen zewnętrzny z basenem sportowym, basen z falami, basen przygodowy, masaż podwodny oraz zjeżdżalnie wodne, w tym zjeżdżalnię o długości 66 m. Dla najmłodszych przygotowano basen dziecięcy na trzech poziomach.

Nieco starsze dzieci i młodzież mogą pograć w siatkówkę lub mogą pojeździć na rolkach w skate parku. Częścią oferty Fun Arena jest również świat saun. W jego skład wchodzą tepidarium, łaźnia potowa laconium, centrum odmładzania, turecka łaźnia parowa, leżaki, rumiankowa sauna soft, baseny Kneippa, piramida parowa, kąpiele inhalacyjne, grota Kneippa, grota z zimną wodą oraz dysze masujące.

Trasa rowerowa R2

Trasa ta rozpoczyna się przy zamku Ottoburg w centrum Innsbrucka. R2 biegnie w kierunku wschodnim przez parki nad brzegiem rzeki Inn. Mijając Wioskę Olimpijską, prowadzi przez polną scenerię w kierunku Hall in Tirol. Tutaj ścieżka rowerowa zmienia się na południowy brzeg rzeki Inn aż do Wattens obok „Świata Kryształów Swarovskiego”- Swarovski Kristallwelten, gdzie ponownie prowadzi na północny brzeg rzeki. Trasa prowadzi dalej aż do Schwaz i Jenbach, gdzie odgałęzia się szlak rowerowy Achensee. Szlak rowerowy Inn prowadzi dalej na wschód, a za miejscowością Strass odgałęzia się szlak rowerowy Zillertal.

Kolejne miejscowości wzdłuż Inn to Brixlegg, a zaraz potem Rattenberg – warto odwiedzić to małe średniowieczne miasteczko. Mijając Kundl, Wörgl (Brixental Kitzbühel Cycle Route) i Kirchbichl, trasa prowadzi przez krajobraz pól aż do Kufstein. Miasto z imponującą twierdzą jest ostatnim większym miastem na trasie rowerowej. Zaledwie około 15 km dalej, w Erl, kończy się terytorium Tyrolu. Inn Cycle Route przebiega dalej przez terytorium Bawarii. Po kolejnych 175 km, w pobliżu Passau, trasa rowerowa łączy się z Dunajską Trasą Rowerową (Donau-Radweg).

Narty w Ebbs – jak przygotować się na podróż z psem?

Najlepszy czworonożny przyjaciel człowieka jest również mile widziany w Ebbs i w Tyrolu. Setki kilometrów szlaków turystycznych to doskonała okazja do spaceru z psem. Poza tym w wielu schroniskach górskich można znaleźć miskę z wodą dla spragnionego towarzysza. Z kartą BergErlebnisCard i Kitzbüheler Alpen Summer Card można bezpłatnie zabrać psy do następujących kolejek linowych:

 • Bergbahnen Westendorf cable cars;
 • kolejka Bergbahnen Söll cable cars;
 • Bergbahnen Ellmau – Going cable cars;
 • kolejka Bergbahnen Itter cable cars;
 • Bergbahnen Brixen im Thale cable cars;
 • Bergbahn Scheffau cable car;
 • Bergbahnen Hohe Salve cable cars.

Ebbs – gdzie zjeść?

W malowniczo położonej miejscowości Ebbs jest możliwość zakończenia wieczoru w wielu różnych restauracjach. Na uwagę zasługuje na przykład „Berggasthof Hocheck”, czy „Wenger Stadl”, gdzie można spróbować lokalnych specjałów. Warto odwiedzić także destylarnię „Zum Messerschmied”, gdzie w odrestaurowanym budynku można odkryć tajniki wielowiekowej tradycji destylacji wódki. Jeśli jesteś miłośnikiem après-ski to z pewnością chętnie zajrzysz do „Alm” w Oberaudorf, gdzie możesz posłuchać typowej, lokalnej muzyki przy grzanym winie.

TOP 3 najbardziej luksusowe hotele

Ferienwohnungen Tischlerhof

Ferienwohnungen Tischlerhof oferuje zakwaterowanie w miejscowości Ebbs. Pokoje mają dostęp do bezprzewodowego Internetu, kuchnię ze zmywarką, piekarnikiem, lodówką i ekspresem do kawy. Na terenie Ferienwohnungen Tischlerhof znajduje się ogród ze sprzętem do grillowania oraz słoneczny taras. Na terenie pensjonatu znajduje się prywatny parking. Miejscowość Tegernsee znajduje się około 36 km od tego obiektu, Prien am Chiemsee około 27 km, Schliersee – 29 km, natomiast miejscowość Rosenheim 26 km. Najbliższe lotnisko – Salzburg-W. A. Mozart, znajduje się około 61 km od Ferienwohnungen Tischlerhof.

Appartement Oberwirt Ferienwohnung

Appartement Oberwirt Ferienwohnung położony jest w miejscowości Ebbs. Zapewnia on komfortowe pokoje z bezpłatnym, prywatnym parkingiem oraz dostępem do saun i łaźni hammam. Niektóre opcje zakwaterowania posiadają część wypoczynkową oraz balkon z widokiem na góry. Goście Appartement Oberwirt Ferienwohnung mogą także pływać w krytym basenie, uprawiać narciarstwo, jazdę na rowerze lub po prostu mogą odprężyć się w ogrodzie. Mają oni także możliwość korzystania ze sprzętu do grillowania. Miejscowość Tegernsee oddalona o około 36 km od Appartement Oberwirt Ferienwohnung.

Der Unterwirt – das kleine Gourmethotel

Hotel Unterwirt położony jest w samym centrum rezerwatu przyrody Kaisergebirge. To obiekt, który oferuje luksusowe pokoje, a takżę apartamenty w Ebbs. Ponadto Hotel oferuje m.in.: taras na dachu, saunę oraz bar z otwartym kominkiem. W pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu możesz korzystać z bezpłatnego dostępu do bezprzewodowego Internetu. Co ciekawe, w 2017 roku restauracja hotelu Unterwirt została wyróżniona 14 punktami przez Gault Millau. Tutejsza kuchnia skupia się na organicznych, domowych produktach. Goście mogą zamówić tu także specjalne menu dietetyczne.

Do dwóch dużych terenów narciarskich: ośrodka narciarskiego Zahmer Kaiser i Wilder Kaiser-Brixental, można z hotelu Unterwirt dotrzeć w ciągu około 25 minut jazdy samochodem. Dodatkowo specjalny autobus dla narciarzy zatrzymuje się bezpośrednio przed hotelowym budynkiem. Na terenie obiektu znajduje się także plac zabaw dla dzieci oraz przechowalnia sprzętu narciarskiego.

Czytaj także:

Narty w Going SkiWelt- co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Narty w Sestriere – co warto wiedzieć i jak zaplanować wyjazd?

Autor: Magdalena Łydka

Poprzedni

Narty w Going SkiWelt – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Ebbs (Kufsteinerland) – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz