Narty w Ellmau – SkiWelt – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

7 września 2022 Tagi , , , , , ,

Austria to kraj w Europie Środkowej, który obecnie stał się jednym z najpopularniejszych wśród narciarzy i miłośników sportów zimowych. Nie da się bowiem ukryć, że Austria ma potencjał, który drzemie w jej terytorium. Przede wszystkim, to właśnie Alpy pokrywają większą część powierzchni kraju. Jednocześnie władze Austrii od wielu już lat inwestują w rozwój terenów i ośrodków narciarskich, przez co uważane są one obecnie za najbardziej nowoczesne w Europie. Wystarczy, chociażby spojrzeć na tereny narciarskie SkiWelt. Wielokrotnie zdobywały one pierwsze miejsca w rankingach najlepszych terenów narciarskich w Europie, a także zyskiwały sobie uznanie ze względu na swoją nowoczesność. Cały kompleks SkiWelt składa się z dziewięciu, przyjaznych narciarzom miejscowości. Jedną z nich jest miasteczko Ellmau, które stało się świetną bazą wypadową na najlepsze stoki w okolicy. Dla narciarzy jedna najważniejsza jest baza noclegowa. Wobec tego, jak wygląda ona właśnie w Ellmau?

Najlepsze hotele na narty w Ellmau – SkiWelt w przystępnych cenach

Wyjazd do Austrii na narty to z pewnością podróż po niezapomniane przeżycia i całą moc atrakcji. Jednocześnie trzeba sobie również jasno powiedzieć, że taki wyjazd pociąga za sobą również ogromne koszty. Wynika to z faktu, że tereny narciarskie SkiWelt to wyjątkowo drogie karnety. Nic więc dziwnego, że niektórzy turyści po prostu zdecydują się na to, by zaoszczędzić nieco więcej na noclegach. Czy więc można w Ellmau znaleźć noclegi w przystępnych cenach?

Alte Post

Jednym z pierwszych hoteli w Ellmau, który trzeba uwzględnić podczas szukania oszczędności, jest Alte Post. Hotel ten zlokalizowany jest jedynie 50 metrów od ścisłego centrum miejscowości w malowniczej okolicy. Cena za noc dla dwóch osób to jedynie 150-160 złotych. Nie oczekujmy w tej cenie szeregu udogodnień, jednakże na standard zakwaterowania w tym obiekcie nie będzie można narzekać.

Chalet Ellmau

To kolejny hotel, który można zaliczyć do kategorii hoteli niskobudżetowych. Cena za noc dla dwóch osób to około 140 złotych. Znajduje się on około 1,3 kilometra od centrum Ellmau. Goście mogą spodziewać się przestronnych pokoi, które oferują standardowe umeblowanie. Z pewnością goście na standardy oferowane w tym hotelu nie będą mogli narzekać.

Landhaus Montana

To również wyjątkowo tani obiekt noclegowy, w którym można znaleźć zakwaterowanie za około 180 złotych za noc dla dwóch osób. Hotel ten znajduje się około 1,5 kilometra od centrum Ellmau. Oferuje on dość standardowe warunki wyposażenia, bez większych wygód. Każdy pokój jednak posiada balkon i oferuje panoramiczne widoki na górskie stoki.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Ellmau – SkiWelt

Z pewnością niektórzy narciarze będą sobie wysoko cenić możliwość zrelaksowania się w hotelowym basenie. Nie da się bowiem ukryć, że nic bardziej nie odpręży mięśni i nie pozwoli się zrelaksować. Wobec tego, które hotele w Ellmau oferują narciarzom także dostęp do basenu?

Familienhotel Christoph

Familienhotel Christoph jest zlokalizowany jedynie 800 metrów od centrum Ellmau. Oferuje on dostęp do przestronnego basenu bez krawędzi oraz do mnóstwo innych udogodnień.

Hotel Alpin Scheffau

To trzygwiazdkowy hotel oddalony od centrum Ellmau o 4 kilometry. Jest to tradycyjny, tyrolski hotel, który jednak ma wiele do zaoferowania. W jego wnętry można bowiem korzystać z przestronnego basenu z hydromasażami i podgrzewaną wodą.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Ellmau – SkiWelt

Narciarze dobrze wiedzą, że po całym dniu szaleństwa na stokach ich mięśnie potrzebują wyjątkowej regeneracji. Wobec tego nie zwracają oni uwagę na cenę, a jedynie na to, co dany hotel może im zaoferować. Najważniejszy staje się bowiem dostęp zarówno do sauny, ale także i do całego SPA. Wobec tego, na które hotele w Ellmau warto zwrócić uwagę w takiej sytuacji?

Sporthotel Ellmau in Tirol

Sporthotel Ellmau in Tirol może pochwalić się oceną na miarę czterech gwiazdek. Taka ocena z kolei do czegoś zobowiązuje. Narciarze wypoczywający w tym obiekcie mają zagwarantowany dostęp do sauny oraz SPA. Hotel znajduje się jedynie 400 metrów od centrum.

Hotel Hochfilzer

To również obiekt noclegowy, który może pochwalić się czterema gwiazdkami. Podobnie jak w przypadku poprzedniego hotelu, tu również narciarze mogą korzystać ze SPA oraz sauny. Największą zaletą tego hotelu jest również jego lokalizacja. Od centrum Ellmau dzieli go jedynie 50 metrów.

Hotel Der Bar

To hotel zlokalizowany jedynie 300 metrów od centrum. Narciarze również mogą w tym obiekcie korzystać ze SPA oraz sauny. Dodatkowo w hotelu tym działa również restauracja.

Najlepsze hotele na narty w Ellmau – SkiWelt dla rodzin

Z pewnością wśród nas znajdą się również i tacy turyści, którzy będą chcieli do Ellmau wybrać się na narty razem ze swoimi pociechami. Nie da się ukryć, że dla dzieci może być to pierwszy taki wyjazd, podczas którego dostaną one szansę na spróbowanie swoich sił w sportach zimowych. Jednocześnie warto zauważyć, że na rodzicach spoczywa obowiązek znalezienia takiego obiektu noclegowego, który dopasuje się do potrzeb najmłodszych. Które hotele w Ellmau spełnią więc te wymagania?

Grubhof

Grubhof to hotel, który wielokrotnie rekomendowany był dla rodzin z dziećmi. Wynika to z faktu, że można w nim skorzystać z bogatej oferty pokoi rodzinnych. Hotel ten oddalony jest jedynie o 2,7 kilometra od centrum Ellmau.

Appartementhaus Spiegl by Travel Partner

To hotel, który zlokalizowany jest jedynie 300 metrów od centrum Ellmau. Oferuje on najmłodszych salę zabaw zlokalizowaną we wnętrzu obiektu. Dodatkowo można także skorzystać z pokoi rodzinnych i opieki animatora- odpłatnej, jeśli zajdzie taka konieczność.

Tirol Lodge

To z pewnością jeden z bardziej rodzinnych obiektów noclegowych w Ellmau. Oprócz pokoi dopasowanych do potrzeb najmłodszych mogą oni również korzystać z boisk, kortów tenisowych oraz trampolin. Nic więc dziwnego, że Tirol Lodge jest jednym z najchętniej wybieranych hoteli przez rodziny z małymi i nieco starszymi dziećmi.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Ellmau – SkiWelt

Hotele butikowe to wyjątkowe obiekty noclegowe. Nie są one dostępne absolutnie wszędzie. Gwarantują one bowiem najwyższe, możliwe standardy zakwaterowania, a jednocześnie wyjątkowo wysokie ceny. Takie hotele nie są więc w kręgu zainteresować wszystkich podróżnych. W Ellmau można znaleźć jedynie jeden obiekt noclegowy, który zalicza się do tej kategorii. Mowa tu o:

Kaiserhof Superior

Jest to hotel pięciogwiazdkowy, zaliczony do kategorii obiektów butikowych. Jak więc łatwo można się domyślić, zagwarantowane są w nim najwyższe standardy zakwaterowania oraz szereg udogodnień jak np. całodobowa obsługa hotelowa, restauracja, basen, jaccuzzi i wiele innych. Hotel ten oddalony jest około 1,4 kilometry od centrum Ellmau, jednak gwarantuje bezpłatny transfer na stoki oraz do hotelu dla swoich gości.

Najbardziej luksusowe hotele w Ellmau – SkiWelt

Turyści, którzy cenią sobie wyjątkowo wysokie standardy, będą z całą pewnością poszukiwać obiektów wyjątkowo luksusowych. Które z nich więc zaliczają się do tej kategorii?

Apparthotel Tom Sojer

Jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który oddalony jest od centrum Ellmau jedynie 200 metrów. Oferuje on wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do basenów i restauracji.

Haus Hager Inge

Ten hotel znajduje się jedynie 100 metrów od centrum Ellmau. Co więcej, gwarantuje on maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania, więc z całą pewnością przypadnie on do gustu turystom o wyższych wymaganiach.

Najlepsze hotele w Ellmau – SkiWelt z widokiem na góry

Ellmau to miejscowość w samym sercu terenów narciarskich SkiWelt. Wobec tego nie powinno nas dziwić, że niektórzy turyści chcą zagwarantować sobie malownicze widoki na góry każdego ranka. Które hotele pomogą im te marzenia spełnić?

Anna Apartments

Ten hotel zlokalizowany jest w samej dolinie, otoczonej malowniczymi stokami Alp. Turyści mają więc zagwarantowane niezapomniane widoki każdego ranka. Dodatkowo do centrum Ellmau jest jedynie 600 metrów.

Chalet Kaiserliebe II

To również hotel, który zagwarantuje turystom widoki na górskie stoki. Dodatkowo znajduje się on jedynie 250 metrów od centrum Ellmau. Mimo wszystko oferuje on wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania.

Chalet Glucklich sein

Ten obiekt noclegowy znajduje się w nieco dalszej odległości, bo około 1,5 kilometra od centrum Ellmau. Oferuje on zakwaterowanie w pokojach z panoramicznym widokiem na górskie stoki oraz dostępem do restauracji, oraz basenu.

Hotele blisko stoku – Ellmau – SkiWelt

Ellmau to prawdziwie rajska miejscowość dla każdego narciarza. Nie ma bowiem lepszego miejsca niż samo centrum słynnych terenów narciarskich SkiWelt. Wobec tego niektórzy z nich będą poszukiwali takich obiektów noclegowych, które znajdują się najbliżej stoków. Które hotele im to zagwarantują?

Landhaus Horngacher

Ten hotel oferuje odległość od stoku narciarskiego jedynie 1,1 kilometra. Dodatkowo można się w nim spodziewać wyjątkowo wysokiego standardu zakwaterowania.

Haus Kati

To również hotel, który znajduje się dość blisko stoków narciarskich. Dzieli go od nich jedynie 3 kilometry, jednak hotel gwarantuje bezpłatny transfer na i ze stoków, dla swoich gości. Do centrum Ellmau jest jedynie 250 metrów.

Appartement Bergblick

Ten hotel z kolei znajduje się nieco dalej, bo 15 kilometrów od stoków narciarskich. Warto jednak zwrócić na niego uwagę, gdyż oferuje on nie tylko wysokie standardy zakwaterowania, ale także bezpłatny transfer na stoki.

Więcej na temat ośrodka Ellmau znajdziesz tutaj!

Poprzedni

Narty w St. Johann im Pongau – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Narty w Finkenberg- najbardziej atrakcyjnym ośrodku narciarskim w Austrii

Następny

Dodaj komentarz