Narty w Going SkiWelt- co warto wiedzieć przed wyjazdem?

25 sierpnia 2022 Tagi , , , , , , ,

Wyjazd zimowy to przez wielu miłośników szaleństwa na stokach najbardziej wyczekiwany czas w roku. Wówczas mogą oni do woli korzystać ze swojej ulubionej pory roku i bawić się w otoczeniu białego puchu. Jednocześnie amatorzy zimowych sportów i Europejskich stoków, z roku na rok mają coraz to trudniejszą sytuację, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego miejsca na kolejny już wyjazd. Głównie wynika to z faktu, że lista stoków, na których jeszcze nie zjeżdżali, zaczyna się stopniowo kurczyć. Jeśli więc narciarze i inni miłośnicy sportów zimowych znają już świetnie wszystkie stoki w północnych Włoszech, to czas by zwrócili oni teraz uwagę na największy region narciarski w Austrii, czyli Going SkiWelt. Odnajdą tam oni jeszcze więcej atrakcji i zażyją jeszcze więcej adrenaliny, niż mogliby się tego spodziewać. Jak więc zorganizować wyjazd na narty do austriackiego Going SkiWelt?

Going SkiWelt – kilka słów o największym, austriackim regionie narciarskim

Austria od zawsze słynęła z gór i ze świetnie rozwiniętych stoków narciarskich. Jednocześnie na największe słowa uznania zasługuje właśnie wspomniany już Going SkiWelt. Jest to największy, połączony teren narciarski w Austrii. Składa się on z ponad 90 kolejek linowych i wyciągów narciarskich. Dodatkowo warto podkreślić, że ośrodek ten oferuje ponad 280 kilometrów świetnie zaaranżowanych i zagospodarowanych tras zjazdowych, a także aż 77 domków narciarskich. W skład ogromnego kompleksu Going SkiWelt wchodzi aż 9 wiosek, do których zaliczają się:

 • Brixen im Thale,
 • Ellmau,
 • Going,
 • Hopfgarten,
 • Itter,
 • Kelchsau,
 • Scheffau,
 • Söll,
 • Westendorf.

Nie bez powodu więc Going SkiWelt jest uważany za jeden z najbardziej zmodernizowanych ośrodków narciarskich, które odpowiadają potrzebom współczesnych narciarzy. Z pewnością każdy amator zimowych sportów i szaleństwa na stokach, który zdecyduje się ten kompleks odwiedzić, nie będzie żałował ani chwili. Kolejki, wyciągi i trasy zjazdowe o różnym stopniu trudności gwarantują niezapomniane atrakcje i wspomnienia.

Ski slopes in Austrian Alpes.
Ski slopes in Austrian Alpes., licencja: shutterstock/By

Jak dojechać do Going SkiWelt?

Ośrodek narciarski Going SkiWelt znajduje się dość blisko granicy z Niemcami. Jednocześnie, wioski, jak i cały kompleks nie jest obsługiwany przez międzynarodowy port lotniczy, a co za tym idzie, turyści muszą odnaleźć najbliższe możliwe lotnisko, a dopiero w dalszej kolejności będą oni mogli zastanawiać się nad dalszymi możliwościami transportu. Najlepszą możliwością wydaje się zarezerwowanie biletów do austriackiego miasta Innsbruck. Loty z naszego kraju jednak nie odbywają się tam z dość dużym natężeniem, więc turyści powinni podjąć decyzję o samym wyjeździe, jak i o zarezerwowaniu biletów lotniczych z odpowiednim wyprzedzeniem. Niemniej jednak warto wiedzieć, że Innsbrucka można się dostać przy pomocy naszych, polskich linii lotniczych LOT. Obsługuje on połączenia na trasach:

 • Warszawa- Okęcie- Innsbruck;
 • Kraków- Balice- Innsbrukc;
 • Poznań- Ławica- Innsbruck;

Zarezerwowanie biletu lotniczego odpowiednio wcześnie jest jednocześnie gwarancją w miarę przystępnej ceny, co warto mieć na uwadze. Polscy narciarze, którzy być może nie mieszkają zbyt blisko lotniska, powinni wiedzieć, że mogą oni zdecydować się na podróż do Innsbrucku także za pomocą Flixbusa. Jednocześnie taka wycieczka dość mocno przeciągnie się w czasie i może wydać się zbyt męcząca.

Jak dojechać do Going SkiWelt z Innsbrucka?

Można powiedzieć, że w momencie, kiedy podróżni znajdą się już w Innsbrucku, mogą odetchnąć z ulgą. Właśnie pokonali oni zdecydowanie najdłuższą część trasy. Pozostało im jedynie dojechać do terenu narciarskiego, jakim jest Going SkiWelt. Do pokonania będzie więc około 79 kilometrów. Podróżni mogą się zdecydować na:

 • wypożyczenie samochodu z lotniska w Innsbrucku – działa tam kilka wypożyczalni samochodowych, które oferują mocno konkurencyjne ceny. Taka podróż będzie dla turystów nie tylko szybka, ale także i wyjątkowo wygodna. Cały przejazd nie powinien im zająć więcej niż godzinę. Wystarczy z lotniska wyjechać na drogę oznaczoną jako E45 i kontynuować nią podróż aż do samego ośrodka narciarskiego Going SkiWelt.
 • podróż komunikacją miejską – jeśli turyści nie mają prawa jazdy lub z innych powodów nie chcą decydować się na wypożyczenie samochodu, będą musieli skorzystać z usług austriackiej komunikacji miejskiej. W tym przypadku ich podróż będzie jednak o wiele dłuższa, gdyż zajmie około 6 godzin i co więcej, będzie wymagała także kilku przesiadek. Wycieczka do Going SkiWelt rozpocznie się więc na przystanku zlokalizowanym na lotnisku w Innsbrukcu. Podróżni muszą wybrać autobus oznaczony literą F i dostać się na stację Innsbruck Hauptbanhof, czyli na główny dworzec kolejowy w mieście. Następnie czeka ich przesiadka w pociąg numer S4, który dowiezie ich na główny dworzec w miejscowości Kaufstein. Tam z kolei musza wsiąść w autobus oznaczony numerem 4902, do miejscowości Soll Dorft. Jest to przystanek, który znajduje się na samym początku kompleksu narciarskiego Going SkiWelt.

Gdzie zaparkować samochód w Going SkiWelt?

Parkingi- dla turystów, którzy podróżują przy pomocy wypożyczonego samochodu- są oczywiście płatne. Niemniej jednak najwięcej z nich znajduje się bezpośrednio przy stokach narciarskich. Świetnym sposobem na nieco większe oszczędności, jest zdecydowanie się na obiekt noclegowy, który taki parking już nam zaoferuje. Wówczas można tam bezpiecznie pozostawić swój samochód.

Going SkiWelt – co można zwiedzić na terenie narciarskim?

Going SkiWelt to jeden z największych i jednocześnie najnowocześniejszych kompleksów i terenów narciarskich w całej Europie. Niemniej jednak jak łatwo można zauważyć, że znajduje się on utytułowany wysoko w górach, a także powstał on całkiem niedawno. Łączy on w sobie dziewięć, niewielkich, austriackich wiosek. Turyści, którzy oprócz szaleństwa na stokach nastawieni są na zwiedzanie, to niestety będą musieli się obejść przysłowiowym smakiem. Na tym terenie narciarskim nie ma dostępu do zabytków, czy bogatej architektury. Niemniej jednak pobyt w Going SkiWelt można również traktować jako pobyt w świetnej bazie wypadowej, z której możemy zwiedzić takie inne regiony i ciekawe miejsca w Austrii i Niemczech. Już, chociażby Innsbruck, do którego przylecieli turyści, oferuje niezwykle bogatą ofertę kulturową. Znajduje się tam zabytkowe stare miasto i kilka ważniejszych muzeów. Tuż po stronie niemieckiej, czeka zaś na turystów Park Narodowy Zugspitze, który pozwoli na beztroskie obcowanie z naturą.

Atrakcje turystyczne w Going SkiWelt – co ciekawego można tam robić?

Nie da się ukryć, że nawet najbardziej wytrawni narciarze mogą się znudzić i zmęczyć po całym dniu szaleństwa na stokach. Wobec tego z pewnością będą oni jednocześnie poszukiwać nieco bardziej różnorodnych atrakcji. Co więc czeka na podróżnych na terenie narciarskim w Going SkiWelt? Otóż przede wszystkim czekają tam na nich tradycyjne, austriackie „bacówki”, które zapraszają na pysznego grzańca, a także inne, typowo austriackie przysmaki. Baza gastronomiczna w całym kompleksie Going SkiWelt jest niezwykle bogata, więc każdy z turystów z pewnością znajdzie dla siebie idealne miejsce. Z kolei dla tych, co poszukują nieco więcej wrażeń i adrenaliny, została przygotowana prawdziwie wyjątkowa atrakcja. Okazuje się, że w Going SkiWelt można zdecydować się na jazdę na nartach w nocy! Oczywiście całość odbywa się w zorganizowanej grupie i pod okiem doświadczonego przewodnika, jednak takie doświadczenie z pewnością na długo zapisze się w pamięci każdego amatora zimowego szaleństwa.

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych narciarzy w Going SkiWelt?

Dzieci, które postanowiły nieco poszaleć z rodzicami na austriackich stokach, również nie będą miały najmniejszych powodów do nudy. Na terenie Going SkiWelt mogą one bowiem korzystać z aż trzech, różnorodnych snowparków. Oferują one zarówno boxy, jak i tubes, dzięki którym można stawiać swoje pierwsze kroki lub szlifować swoje umiejętności w sportach zimowych. To jeszcze jednak nie wszystko! Dla rodziców, którzy zdecydują się na rozrywkę i towarzyszenie swoim pociechom, został przygotowany również tor saneczkowy, który dostarcza wiele adrenaliny i szybko podnosi ciśnienie. Maluchy z pewnością szybko pokochają taką atrakcję. Jeśli dzieci odwiedzają stoki narciarskie po raz pierwszy, to w Going SkiWelt czeka na nich również wiele szkółek narciarskich, gdzie mogą one zaznajomić się z podstawowymi technikami jazdy i przyzwyczaić do posiadania nart na nogach! Atrakcji dla całej rodziny z pewnością tam nie zabraknie.

Narty w Going SkiWelt – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Wybierając się na narty do Going SkiWelt z pewnością taki wyjazd trzeba będzie dobrze zaplanować. Z pewnością miłośnicy sportów zimowych nie chcą się nudzić, spoglądając na stoki jedynie przez hotelowe okno. Wobec tego, od czego zacząć planowanie takiego wyjazdu? Otóż:

 • ustalenie terminu wyjazdu i znalezienie lotów – wspomniane już zostało, że loty do Innsbrucka nie odbywają się z tak dużą częstotliwością. Wobec tego to turyści będą musieli dopasować się do nich wraz ze swoimi planami.
 • zarezerwowanie hotelu – to kolejny, niezwykle ważny punkt. Obiekty noclegowe w Going SkiWelt znikają bowiem bardzo szybko, szczególnie w momencie, kiedy zbliża się sezon zimowy. Warto więc zarezerwować sobie dogodny pensjonat lub hotel, jeszcze zanim będzie za późno.
 • sprawdzenie cen karnetów i kupno wejściówek online – na każde stoki na całym terenie narciarskim Going SkiWelt obowiązują płatne wejściówki. Z pewnością nie jest to zaskoczeniem dla żadnego z narciarzy, gdyż podobne warunki panują również na każdym innym, europejskim stoku. Wobec tego najlepiej sprawdzić ceny karnetów, a następnie zdecydować się na zakup wejściówek online. To pomoże uniknąć spędzania czasu w długich kolejkach przed kasami biletowymi.

Trasy i wyciągi narciarskie w Going SkiWelt

Cały teren narciarski Going SkiWelt oferuje około 290 kilometrów tras zjazdowych. Oznaczone są one kolorami:

 • zielonym i niebieskim- są to dość łatwe trasy zjazdowe dla początkujących, których łączna długość wynosi 126 kilometrów.
 • czerwonym- są to trasy zjazdowe o średnim poziomie trudności, których łączna długość wynosi 127 kilometrów.
 • czarnym- są to najtrudniejsze i najbardziej wymagające trasy zjazdowe, przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy i profesjonalistów. Łączna ich długość to 35 kilometrów.

Każda trasa jest jednak odpowiednio zagospodarowana i zaaranżowana tak, by narciarze nie mieli powodów do narzekań. Jeśli zaś chodzi o typy i ilość wyciągów narciarskich, to przestawiają się one następująco:

 • wyciągi orczykowe- 30;
 • gondole- 16;
 • wyciągi krzesełkowe- 35.

Łącznie od dyspozycji narciarzy pozostaje więc 81 wyciągów narciarskich, które mogą ich zabrać nawet na wysokość 1869 metrów nad poziomem morza.

Ceny karnetów w Going SkiWelt

Ceny karnetów w Going SkiWelt to z pewnością jedna z tych kwestii, która wydaje się najbardziej nurtować turystów. Wobec tego warto widzieć, że karnety są maksymalnie zróżnicowane i oferują dostęp do różnorodnych stoków i tras zjazdowych. Dla osób dorosłych cena będzie zawierać się w przedziale od 98 do nawet 250 euro. Z kolei dla dzieci koszty te wydają się nieco niższe, od 46 do około 188 euro. Niemniej jednak warto pamiętać, że jeśli turyści zdecydują się na zakup biletów online, to mogą liczyć na to, że nabędą skipass’y w znacznie bardziej atrakcyjnej cenie.

Skiers on the slope of Austrian Alpes.
Skiers on the slope of Austrian Alpes., licencja: shutterstock/By

Lato w Going SkiWelt – czy warto? szlaki turystyczne

Going SkiWelt to teren typowo narciarski, który stale jest dośnieżany. Można więc powiedzieć, że sezon zimowy praktycznie nigdy się tam nie kończy. Niemniej jednak na przełomie lipca i sierpnia, ośnieżone niegdyś stoki Going SkiWelt zaczynają pokrywać się zieloną i bujną roślinnością. W praktyce oznacza to, że do Going SkiWelt można się wybrać także i latem, a turyści i tak nie będą się nudzić. Zaaranżowanych jest tam bowiem wiele ścieżek trekkingowych, które poprowadzą turystów przez połączone wioski. Zyskają oni więc możliwość nie tylko obcowania z naturą, ale także podziwiania niezapomnianych i zapierających dech w piersiach widoków.

Gdzie można dobrze zjeść w Going SkiWelt? Oto rekomendowane lokale gastronomiczne!

Wspomniane już zostało, że w Going SkiWelt narciarze nie będą chodzić głodni! Znajduje się tam bowiem świetnie rozbudowana baza gastronomiczna, która oferuje to, co najlepszego w tradycyjnej kuchni austriackiej. Wobec tego, które lokale gastronomiczne w Going SkiWelt są rekomendowane? Oto krótka lista:

 • Gipfelam Hohe Salve- to jeden z tych obiektów gastronomicznych, który pozwoli narciarzom zapoznać się z kwintesencją kuchni austriackiej oraz najlepszym w okolicy grzanym winem!
 • SkiWelt Restaurant- to również lokal gastronomiczny, który specjalizuje się w austriackiej kuchni. Zaprasza on także na posiłki osoby przebywające na diecie wegańskiej lub wegetariańskiej.
 • Restaurant Going am Wilden Kasier- to obiekt gastronomiczny, który zalicza się do grona bardziej ekskluzywnych i nieco droższych. Niemniej jednak serwowane w nim dania zaspokoją nawet prawdziwie wilczy apetyt.

Gdzie spać w Going SkiWelt? – TOP3 rekomendowane obiekty noclegowe

Baza noclegowa w Going SkiWelt również nie powinna pozostawiać wątpliwości. Jeśli turyści szukają wyjątkowych noclegów, wówczas mogą się oni zdecydować na:

 • Hotel Blattlhof – jest to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który gwarantuje turystom wypoczynek w prawdziwie tyrolskim stylu.
 • Appartements Schedererhaus – znajduje się on jedynie 50 metrów od centrum Going SkiWelt. To również obiekt czterogwiazdkowy, który oferuje wysoki standard zakwaterowania.
 • KaiserMoments – to kolejny czterogwiazdkowy hotel, który oferuje turystom szereg udogodnień jak np. basen oraz prywatny parking.
Poprzedni

Narty w Bad Häring (SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental) – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Going SkiWelt – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz