Dlaczego warto wybrać się na narty do Gruzji?

2 lutego 2023 Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że w momencie, kiedy rozpoczynamy planowanie własnych, zimowych wyjazdów, zwykle skupiamy się na tym, co jest nam najlepiej znane. Właśnie dlatego tak chętnie podejmujemy decyzję odnośnie do tego, by po raz kolejny zarezerwować sobie wyjazd do Austrii lub Szwajcarii. Nie da się bowiem ukryć, że to właśnie te kraje uznawane są za międzynarodową kolebkę narciarstwa alpejskiego, ale także i innych sportów zimowych. Jeśli faktycznie nie możemy żyć bez naszych nart, to z całą pewnością możemy znać już tamtejsze ośrodki narciarskie jak przysłowiową, własną kieszeń i nie są one nas w stanie już zupełnie niczym zaskoczyć.

Być może przyszedł wiec czas na to, by zdecydować się na nieco dalszy, aczkolwiek nie mniej owocny wyjazd na narty w Gruzji? Faktem jest, że ten kraj nie jest tak popularny pod względem zimowych resortów, jednak taki wypoczynek może być dla nas fenomenalnym doświadczeniem. Wobec tego, dlaczego warto zdecydować się na narty w Gruzji?

Narty w Gruzji? Gwarancja niesamowitego doświadczenia!

Z pewnością planowanie zimowych wyjazdów może być dla nas jednym z nieco cięższych wyzwań. Zwykle nie możemy tak szybko podjąć ostatecznej decyzji, a z każdym, kolejnym rokiem szukanie nowego miejsca staje się dla nas coraz trudniejsze. Faktem jest to, że Austria, Szwajcaria, Francja, a nawet i Włochy mogą pochwalić się zdecydowanie największą ilością ośrodków narciarskich, jednak każdy kolejny z nich jest do siebie łudząco podobny.

Cerkiew Trójcy Gergeti (Tsminda Sameba), Kościół Świętej Trójcy w pobliżu miejscowości Gergeti w Gruzji, pod Górą Kazbegi
Cerkiew Trójcy Gergeti (Tsminda Sameba), Kościół Świętej Trójcy w pobliżu miejscowości Gergeti w Gruzji, pod Górą Kazbegi, licencja: shutterstock/By

Wobec tego w poszukiwaniu nowych doświadczeń powinniśmy wyjść nieco wyjść z naszej strefy komfortu i zdecydować się na wyjazd poza Europę. Okazuje się, że po wschodniej stronie czeka na nas malownicza Gruzja i szereg ośrodków narciarskich, które tylko czekają na to, byśmy mogli z nich skorzystać. Co prawda ośrodki narciarskie różnią się nieco od tych, które znamy z europejskich krajów. Niemniej jednak nie oznacza to, że są one gorsze lub mniej atrakcyjne. Mogą być one dla nas niesamowitym przeżyciem i doświadczeniem, które otworzy nasze horyzonty!

Skorzystaj z różnorodnych tras zjazdowych w Gudauri!

Jeśli zastanawiamy się, dlaczego narty w Gruzji będą dla nas świetnym pomysłem, wystarczy jedynie zwrócić na ośrodek narciarski Guduari. Jest to jeden z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Gruzji. Oferuje on także jedne z najpiękniejszych scenerii, jakie tylko możemy sobie wyobrazić. Gudauri to gruzińska perełka. Malownicze stoki górskie, które poprzecinane są pasmami dolin i przeplatają się z nagimi skałami. Dodatkowo Gudauri jest także jednym z największych resortów narciarskich w Gruzji, a co za tym idzie, narciarze mogą tu korzystać z niezliczonych kilometrów tras do narciarstwa zjazdowego i narciarstwa biegowego. Znajdziemy tam także świetnie przygotowaną bazę do après ski i będziemy mogli się do woli relaksować. Z pewnością więc w Gudarui nie zabraknie nam niczego do tego, by spędzić swój wymarzony, zimowy wyjazd i rozkoszować się pięknymi widokami.

Bakhmaro in winter. Amazing ski resort for freeride lovers in country Georgia. Beautiful winter and snow
Bakhmaro zimą. Niesamowity ośrodek narciarski dla miłośników freeride’u w kraju Georgia. Piękna zima i śnieg , licencja: shutterstock/By Le one

Narty w Gruzji okazją do spróbowania gruzińskiej kuchni!

Wypad na narty w Gruzji wydaje się może wielu z nas dość nieoczywistym pomysłem. Jednocześnie trzeba sobie jasno powiedzieć, że narty w Gruzji dają nieograniczone możliwości do spędzania wolnego czasu także poza stokami narciarskimi. Spędzając tam swój zimowy wyjazd możemy zagwarantować sobie bliskość jednej z wyjątkowych kuchni na świecie. Dania gruzińskie słyną z tego, że są mocno sycące i rozgrzewające, a dodatkowo stanowią one wyśmienite połączenie smaków i aromatów. Choć w całej Europie, a także już i w Polsce możemy cieszyć się gruzińskimi restauracjami, które powstają w większych i mniejszych miastach, to jednak daleko im do oryginalności, jaka czeka na nas bezpośrednio na miejscu. Wobec tego nie warto się dłużej zastanawiać nad tym, czy narty w Gruzji to dobry pomysł.

Widok z góry kuchni gruzińskiej na brązowym drewnianym stole. Tradycyjna kuchnia gruzińska i jedzenie - chinkali, kharcho, chahokhbili, phali, lobio i lokalne sosy - tkemali, satsebeli, adzika. Widok z góry
Widok z góry kuchni gruzińskiej na brązowym drewnianym stole. Tradycyjna kuchnia gruzińska i jedzenie – chinkali, kharcho, chahokhbili, phali, lobio i lokalne sosy – tkemali, satsebeli, adzika. Widok z góry, licencja: shutterstock/By Fascinadora

Rozkoszuj się gruzińskim winem po skończonej jeździe na nartach!

Gruzja to kraj wielobarwny, choć jego burzliwa historia nieco przyćmił jego nietuzinkowy urok. Przede wszystkim w każdym z gruzińskich ośrodków narciarskich możemy skosztować niesamowitego, gruzińskiego wina. Czy nie jest to wystarczająco przekonujące do tego, by wyjechać na narty w Gruzji? Jeśli potrzebujesz więcej argumentów, to warto również wskazać na to, że Gruzja słynie ze specjalnego wina w kolorze pomarańczowym. Mówi się, że jest to wino bursztynowe, ale tak naprawdę swój oryginalny kolor zawdzięcza wieloletnim recepturom i tradycyjnym technikom produkcji. Pomarańczowe wino jest delikatne w smaku, a jednocześnie zawiera dość solidną ilość procentów.

Widok na wieś Ushguli u podnóża góry Szchara. Malownicza i wspaniała scena. Słynna atrakcja turystyczna. Miejsce lokalizacji Lamaria Church Jgrag, Upper Svaneti, Gruzja, Europa. Świat piękności.
Widok na wieś Ushguli u podnóża góry Szchara. Malownicza i wspaniała scena. Słynna atrakcja turystyczna. Miejsce lokalizacji Lamaria Church Jgrag, Upper Svaneti, Gruzja, Europa. Świat piękności., licencja: shutterstock/By Creative Travel Projects

W gruzińskich ośrodkach narciarskich jest ono serwowane najczęściej w formie smakowitego grzańca z dodatkiem goździków. W ten sposób można wydobyć jego najlepszy smak oraz wyjątkowy aromat. To z pewnością powinno przekonać nas do tego, że narty w Gruzji są absolutnie fenomenalnym pomysłem.

Wypocznij w najlepszych hotelach w gruzińskich ośrodkach narciarskich!

Śmiało można powiedzieć, że już od kilku lat Gruzja mocno i na poważnie podchodzi do tematu związanego z zimową turystyką. Efektem tego są wspaniale przygotowane ośrodki narciarskie, które mogą bez większych przeszkód konkurować z tymi, które znajdziemy w Austrii lub Szwajcarii. Jeśli więc zdecydujemy się wyjechać na narty w Gruzji, wówczas możemy zagwarantować sobie wypoczynek w najlepszych hotelach tuż przy stokach narciarskich. Znajdują się one w praktycznie każdym z resortów i zapewniają nam zakwaterowanie w najwyższym standardzie. Do najlepszych z nich możemy zaliczyć:

  • Marco Polo Hotel Gudauri – wspomniane już zostało, że Gudauri jest jednym z najpiękniejszych ośrodków narciarskich w Gruzji. Co więcej, znajdziemy tam Marco Polo Hotel Gudauri, który uważany jest za najbardziej luksusowy w całym kraju! Jest to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA, barów i restauracji, który dodatkowo zalicza się do grona obiektów butikowych.
  • Bakuriani Inn – Bakuriani to również popularny i wyjątkowy ośrodek narciarski w Gruzji. Wyróżnia się on przede wszystkim ogromnym rozmiarem i prestiżem. Znajdziemy tam hotel Bakuriani Inn, który także zalicza się do grona najbardziej luksusowych w kraju. Oceniony on został na pięć gwiazdek i również gwarantuje turystom dostęp do wszelkiego rodzaju udogodnień.
  • Gistola Hotel Mestia – Mestia jest jednym z bardziej luksusowych resortów narciarskich, jakie tylko możemy znaleźć w Gruzji. Tam również znajduje się Gistola Hotel Mestia, który został oceniony na cztery gwiazdki. Mimo wszystko jest to wyjątkowo prestiżowy obiekt noclegowy, który zadba o to, by niczego nam nie zabrakło podczas wypoczynku.
Poprzedni

Narty w Dolomitach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Macedonii – dlaczego warto się wybrać?

Następny

Dodaj komentarz