Narty w Hopfgarten w Brixental – kompleksowy poradnik dla turystów

25 sierpnia 2022 Tagi , , , , , ,

Nie da się ukryć, że już za kilka miesięcy rozpocznie się sezon zimowych wyjazdów. Miłośnicy białego puchu tłumnie ruszą na stoki i będą cieszyć się minusową temperaturą i różnorodnymi aktywnościami zimowymi. Niemniej jednak każdy z zainteresowanych doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że poszukiwanie miejsca na idealny, zimowy wyjazd nie jest takie łatwe. Z roku na rok lista stoków narciarskich, po których miłośnicy zimowych sportów jeszcze nie szusowali, staje się coraz krótsza. Wobec tego poszukiwania swoistych „nowości” zaczynają się już na długo przed rozpoczęciem faktycznego, zimowego sezonu. Jeśli jednak narciarze nie chcą powracać w góry północnego regionu Włoch czy też Szwajcarii, mogą oni zdecydować się odwiedzić Austrię. Szczególną uwagę warto poświęcić ośrodkowi narciarskiemu w Hopfgarten w Brixental. Z pewnością żaden z narciarzy nie pożałuje takiej decyzji.

Ośrodek narciarski Hopfgarten w Brixental- część terenu narciarskiego SkiWelt

W Austrii znajduje się jeden z największych i najbardziej modernistycznych terenów narciarskich SkiWelt. Należy do niego również wspomniany już ośrodek Hopfgarten w Brixental. Cały, monumentalny kompleks SkiWelt stał się bardzo szybko znany w całej Europie. Oferuje on narciarzom ponad 288 kilometrów świetnie zaaranżowanych tras zjazdowych, a także nowoczesną infrastrukturę narciarską. Tak naprawdę SkiWelt to tereny zaadaptowane wyłącznie dla miłośników sportów zimowych. Mogą oni tak korzystać ze standardowych domków narciarskich, a także ze świetnie rozbudowanej bazy gastronomicznej oraz noclegowej. Można więc śmiało powiedzieć, że Hopfgarten w Brixental to świetne miejsce na to, by spędzić tam prawdziwie niezapomniany, zimowy wyjazd.

Ski Welt Wilder Kaiser Brixental Tirol
Ski Welt Brixental , licencja: shutterstock/By Florian Muharremi

Jak dojechać do Hopfgarten w Brixental?

Cały kompleks narciarski SkiWelt nie jest obsługiwany przez międzynarodowy port lotniczy. Wobec tego, jeśli turyści rzeczywiście chcą się tam dostać, będą oni musieli poszukać najbliższego lotniska, a następnie zaplanować dojazd do samego Hopfgarten w Brixental. Dla ułatwienia można powiedzieć, że najbliższe lotnisko- oddalone jedynie 73 kilometry od ośrodka, znajduje się w austriackiej miejscowości Innsbruck. Z naszego kraju loty tam obsługiwane są przez następujące linie lotnicze:

 • LOT
 • Ryanair

Tak naprawdę, do Innsbrucka można dostać się jedynie z następujących lotnisk:

 • Warszawa- Okęcie oraz Warszawa- Modlin;
 • Kraków- Balice;
 • Gdańsk- port lotniczy im. Lecha Wałęsy;

Turyści powinni mieć świadomość tego, że loty do Innsbrucka nie odbywają się z dość regularną częstotliwością. Wobec tego podróżni muszą zaplanować sobie wyjazd o wiele wcześniej, a także dopasować się do rozkładu lotu danej linii lotniczej. Niezwykle ważne jest również to, by zarezerwować sobie bilety z dość dużym wyprzedzeniem. Wówczas będzie można liczyć na dość przystępną cenę, która z pewnością dla każdego turysty jest priorytetem.

Jak dostać się z lotniska w Innsbrukcu do Hopfgarten w Brixental?

Kiedy turyści dotrą już do miasta Innsbruck, to można powiedzieć, że połowa drogi jest już za nimi. Muszą oni jednak zorganizować sobie teraz podróż do samego ośrodka narciarskiego Hopfgarten w Brixental. Okazuje się, że do pokonania turyści będą mieli około 73 kilometry, co z pewnością nie jest ogromnym dystansem. Co więcej, mogą się oni zdecydować zarówno na podróż komunikacją miejską, jak i na wypożyczenie samochodu. Na lotnisku w Innsbrukcu funkcjonuje 3 wypożyczalnie pojazdów, a każda z nich oferuje konkurencyjne ceny. Wobec tego nie będzie problemów z wybraniem dla siebie idealnego modelu pojazdu. Podróż może wyglądać w następujący sposób:

 • podróż wypożyczonym z lotniska samochodem – w tym wypadku pokonanie całego dystansu pomiędzy Innsbruckiem a Hopfgarten w Brixental zajmie turystom nie więcej niż około 55 minut. Droga również jest wyjątkowo prosta. Z lotniska w Innsbrucku wystarczy wyjechać na autostradę E45, która doprowadzi turystów prosto do Hopfgarten w Brixental.
 • transport za pomocą komunikacji miejskiej – analogicznie podróż transportem publicznym zajmie podróżnym nieco więcej czasu. Muszą się oni liczyć z tym, że czas przejazdu może wynieść nawet godzinę i 20 minut. Niemniej jednak z lotniska w Innsbrucku turyści będą musieli dostać się na Innsbruck Hauptbanhof, czyli miejski dworzec główny. Tam z kolei powinni oni wybrać pociąg linii RJX kursujący do Wiednia. Docelowym przystankiem będzie jednak niewielka miejscowość Worgl. Kolejno trzeba będzie przesiąść się w autobus linii REX3, który zatrzymuje się bezpośrednio w Hopfgarten w Brixental. Warto pamiętać, że bilety na ten przejazd można kupić przez aplikację online, co pomoże nam uniknąć stania w kolejkach przy kasach biletowych.

Co można zwiedzieć w Hopfgarten w Brixental?

Zwiedzanie Hopfgarten w Brixental z pewnością nie jest zbyt popularną aktywnością w rejonie. Tak naprawdę jest to niewielkie miasteczko, które zamieszkuje około 2,6 tysięcy mieszkańców. Znajduje się ono na wysokości 611 metrów nad poziomem morza i głównie traktowane jest jako świetna baza wypadowa na stoki narciarskie w całym kompleksie SkiWelt. Nie da się jednak ukryć, że mimo wszystko w miasteczku da się znaleźć kilka ciekawych obiektów, które mogą zainteresować turystów. Zalicza się do nich:

 • główna promenada w Hopfgarten w Brixental – główna ulica miasteczka Hopfgaten w Brixental jest jednocześnie najbardziej rozpoznawalnym i tętniącym życiem punktem miasteczka. Znajduje się przy niej nie tylko wiele restauracji i butików, ale także i tradycyjne, austriackie domki.
 • drewniany kościół w Hopfgarten w Brixental – w miasteczku istnieją dwa obiekty sakralne, jednak najważniejszym i jednocześnie najpiękniejszym z nich jest drewniany kościółek, znajdujący się w centrum. Tak naprawę, z zewnątrz reprezentuje on dość surowy styl, jednak w środku można znaleźć pozłacany ołtarz, a także przepiękne mozaiki okienne.

Niestety, w Hopfgarten w Brixental nie ma żadnego muzeum czy innych atrakcji dla turystów głodnych zwiedzania. Niemniej jednak miasteczko można potraktować jako świetną bazę wypadową do Innsbrucka lub Salzburga. Miasta te są zdecydowanie przeznaczone dla tych turystów, którzy liczą na spotkanie z architekturą i na zwiedzanie różnorodnych muzeów. Hopfgarten w Brixental znajduje się również dość blisko parku narodowego Branderbergen Alpe, co będzie świetnym pomysłem dla wszystkich tych narciarzy, którym zależy na obcowaniu z przyrodą. Jak więc widać możliwości jest wiele, a Hopfgarten w Brixental oferuje wiele możliwości.

Jakie atrakcje turystyczne czekają na narciarzy i podróżnych w Hopfgarten w Brixental?

Nie da się ukryć, że Hopfgarten w Brixental na miłośników sportów zimowych czeka prawdziwa masa atrakcji. Na samym wstępie oczywiście warto wymienić to, że na turystów czeka tam aż 288 świetnie przygotowanych tras zjazdowych, po których mogą oni jeździć zarówno w dzień, jak i w nocy. W Hopfgarten w Brixental bowiem istnieje możliwość zorganizowania sobie nocnej wyprawy narciarskiej, co jest jedną z większych atrakcji tego regionu. Oczywiście odbywa się to przy obecności przewodnika, który dba o bezpieczeństwo uczestników.

Dodatkową atrakcję z całą pewnością stanowią tory saneczkowe. Jest to jedna z większych atrakcji dla całej rodziny. Świetnie przygotowana jest także infrastruktura wyciągów, gdyż można korzystać nawet z 10-cio osobowej gondoli. Warto również wziąć pod uwagę fakt, że w Hopfgarten w Brixental jest również świetnie rozwinięta baza gastronomiczna, więc turyści z pewnością nie będą na nią narzekać. Można tam spróbować prawdziwej, austriackiej kuchni, a także wyśmienitego grzanego wina. Atrakcji na stokach, jak i w samym miasteczku Hopfgarten w Brixental z pewnością więc nie zabraknie.

Ski Welt Wilder Kaiser Brixental Tirol
Ski Welt Brixental Tirol , licencja: shutterstock/By Florian Muharremi

Jakie atrakcje turystyczne czekają tam na najmłodszych podróżnych?

Wyjazd do Hopfgarten w Brixental wraz z małymi dziećmi to z pewnością spełnienie marzeń wielu rodzin. Niemniej jednak kluczową kwestią jest to, czy nasze pociechy nie będą się tam nudzić. Okazuje się, że jeśli cała podróż rodzinna zaplanowana jest na sezon zimowy, to dzieci z pewnością nie będą narzekać na brak atrakcji. Wspomniany już tor saneczkowy to jedna z większych atrakcji całego ośrodka narciarskiego, a dodatkowo rodzice mogą swoim pociechom towarzyszyć. Warto również wspomnieć, że w Hopfgarten w Brixental istnieje również świetnie zorganizowane lodowisko, na którym najmłodsi mogą szkolić swoje umiejętności. Dodatkowo w miasteczku działają również szkółki narciarskie. Są one świetnym sposobem na to, by najmłodsi, nawet ci, którzy wcześniej nie mieli nart na nogach, rozpoczęli swoją przygodę ze slalomami po stokach. Z całą pewnością dla dzieci w Hopfgarten w Brixental istnieje wiele atrakcji, z których mogą oni do woli korzystać.

Narty w Hopfgarten w Brixental – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Jeśli zapadła już decyzja o tym, że wybieramy się do Hopfgarten w Brixental na sezon zimowy, wówczas musimy zadbać jeszcze o to, by cały wyjazd dokładnie zaplanować. W tym celu na samym początku najlepiej będzie zarezerwować sobie bilety oraz miejsca noclegowe. Z reguły tuż przed sezonem zimowym obiekty noclegowe w Hopfgarten w Brixental zapełniają się do ostatniego miejsca. Warto więc zadbać o tę kwestię nieco wcześniej. Kolejnym krokiem jest zorientowanie się w cenach karnetów i wybranie dla siebie najlepszej, możliwej opcji. Jeśli na stoki wybieramy się z całą rodziną, to warto zwrócić uwagę na ofertę karnetów łączonych. Zwykle są one o wiele tańsze i mogą obowiązywać na o wiele więcej stoków i tras narciarskich.

Wyciągi i stoki narciarskie w Hopfgarten w Brixental

W Hopfgarten w Brixental oferuje narciarzom- co zostało już wspomniane- około 288 kilometrów świetnie zaaranżowanych tras zjazdowych. Z czego najdłuższa z nich wynosi 7,3 kilometra. Dodatkowo warto wspomnieć również o tym, że 13 kilometrów tras zjazdowych to tzw. trasy nocne, po których organizowane są zjazdy w porze wieczornej i nocnej. Warto również zauważyć, że trasy zjazdowe są podzielone pod względem poziomów trudności. Można więc powiedzieć, że:

 • trasy oznaczone kolorem czarnym stanowią około 12% wszystkich tras- są one przeznaczone dla zaawansowanych narciarzy;
 • natomiast trasy oznaczone kolorem czerwonym stanowią około 44% wszystkich tras- są to trasy o średnim poziomie trudności;
 • trasy oznaczone kolorem niebieskim to również 44% wszystkich tras zjazdowych- są one przeznaczone dla początkujących narciarzy.

Dodatkowo narciarze mogą korzystać ze świetnie zaaranżowanej infrastruktury wyciągów. Do dyspozycji narciarzy zostały oddane bowiem:

 • 17 gondoli;
 • 4 kanapy 8-śmio osobowe;
 • 11 kanap 6-ścio osobowych;
 • 3 ekspresowe kanapy 3 osobowe;
 • 3 kanapy dwuosobowe;
 • 11 kanap 4-ro osobowych;

Pozostałe wyciągi, czyli tradycyjne orczyki to około 39 stacji, które również są oddane do dyspozycji narciarzy.

Lato w Hopfgarten w Brixental – czy warto? Szlaki turystyczne

Nie da się ukryć, że niektórzy turyści nie przepadają za sportami zimowymi, a co za tym idzie, zastanawiają się, czy do Hopfgarten w Brixental warto udać się porą letnią. Okazuje się, że w momencie, kiedy topnieją śniegi, turyści mogą korzystać z wielu, świetnie zaaranżowanych ścieżek trekkingowych. W Hopfgarten w Brixental istnieje ich niezwykle wiele. Dają one możliwość podziwiania niesamowitych widoków, a także obcowania z przyrodą. Wobec tego śmiało można powiedzieć, że miłośnicy pieszych wędrówek z całą pewnością docenią sobie możliwość trekkingu w austriackich Alpach.

Cityscape of Hpfgarten im Brixental, Austria
Pejzaż miejski Hpfgarten im Brixental, Austria, licencja: shutterstock/By KH-Pictures

Parking w Hopfgarten w Brixental – gdzie można zaparkować samochód?

W samym miasteczku Hopfgarten w Brixental istnieje kilka, małych parkingów, które przeznaczone są głównie dla mieszkańców. Niemniej jednak baza parkingowa jest świetnie rozwinięta w okolicy samych stoków narciarskich. Istnieją tam świetnie przygotowane miejsca dla turystów, aczkolwiek muszą oni pamiętać o tym, że są one płatne. Jednym z lepszych rozwiązań dla narciarzy staje się więc znalezienie sobie miejsca noclegowego, które oferuje również prywatny parking. W ten sposób będzie można nieco zaoszczędzić na płatnych parkingach.

Noclegi w Hopfgarten w Brixental- TOP5 rekomendowanych noclegów

W Hopfgarten w Brixental została świetnie przygotowana baza noclegowa. Z całą pewnością turyści więc nie będą mogli narzekać na brak możliwości wyboru. Do najbardziej luksusowych i rekomendowanych obiektów noclegowych w mieście, można zaliczyć:

 • Sportresort Hohe Salve – jest to jeden z najbardziej luksusowych obiektów noclegowych w Hopfgarten w Brixental. Jest to hotel czterogwiazdkowy, który znajduje się jedynie 500 metrów od centrum miejscowości. Oferuje on do dyspozycji gości basen, a także boiska do siatkówki plażowej, a także korty tenisowe. Dodatkowo pokoje zaaranżowane są w nowoczesnym stylu. Dodatkowo hotel ten oferuje szereg innych udogodnień, w tym także i parking dla gości.
 • Landhaus Margarethe – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, zlokalizowany około 500 metrów od centrum. Co najważniejsze, znajduje się on jedynie 10 metrów od kompleksu SkiWelt.
 • Leamwirt – to kolejny już obiekt czterogwiazdkowy, który znajduje się jedynie 5 minut spacerem od wyciągów narciarskich.
 • Landhaus Tirol – to hotel zlokalizowany około 350 metrów od centrum miasteczka. Oferuje on wysoki standard zakwaterowania, a w tym także i prywatny parking.
 • Ferienwohnung Lehenhof – to jeden z tych obiektów noclegowych, który rekomendowany jest przez większość podróżnych. Oferuje on wysoki standard zakwaterowania i jest przystosowany do potrzeb rodzin z dziećmi.

Gdzie można dobrze zjeść w Hopfgarten w Brixental?

Baza gastronomiczna w Hopfgarten w Brixental również jest świetnie przygotowana dla turystów. Do najlepszych obiektów gastronomicznych można zaliczyć:

 • Das Brixx Restaurant and Weinbar – jest to prestiżowa restauracja, specjalizująca się w kuchni austriackiej.
 • Restaurant Zeitlos – to również lokal gastronomiczny zapraszający gości na specjały kuchni austriackiej w tym wyśmienite, grzane wino.
 • Restaurant Slaven Pizzeria – to z kolei lokal idealny dla miłośników pizzy. Zaprasza on również na pizzę w wersji wegetariańskiej.

Czytaj też:

Narty w Itter SkiWelt Wilder Kaiser – Brixental- wyjazd w austriackie Alpy

Narty w Flirsch (St. Anton am Arlberg) – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Poprzedni

Narty w Kirchbichl – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Kufstein – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz