Narty w Kirchdorf in Tirol- zimowe ferie dla całej rodziny

7 listopada 2022 Tagi , , , , , ,

Nie da się ukryć, że miłośnicy wszelakich sportów zimowych rozpoczęli już przygotowania do kolejnego sezonu. Jednocześnie gdzieś, pomiędzy kolekcjonowaniem oszczędności na skipassy oraz polerowaniem nart, zimowi podróżni spotykają się z jeszcze większym dylematem. Chodzi tu przede wszystkim o to, by znaleźć idealne miejsce na zaplanowanie tego typu wyjazdu. Dawniej polscy turyści decydowali się w pierwszej kolejności na zaplanowanie swoich zimowych wyjazdów w rejony północnych Włoch czy do Montenegro, które cieszy się coraz to większą popularnością wśród zimowych turystów. Niemniej jednak nie da się ukryć, że rozwój turystyki zimowej w całej Europie staje się coraz bardziej dynamiczny. Zgodnie ze statystykami biur podróży, które organizują wyjazdy w sezonie zimowym, łatwo można zauważyć, że podróżni coraz chętniej planują swoje narty w Austrii. Kraj ten może pochwalić się ponad 80 procentami powierzchni, która zajęta jest przez majestatyczne Alpy. Dodatkowo daleko idące inwestycje sprawiły, że ośrodki narciarskie tam zlokalizowane są jednymi z najbardziej nowoczesnych i najlepiej zorganizowanych w Europie. Szczególną sławę zyskało sobie miasteczko Krichdorf in Tirol. Daje ono wspaniałe możliwości na zorganizowanie zimowego wyjazdu dla całej rodziny. Co więc warto wiedzieć o tym ośrodku i w jaki sposób najlepiej zaplanować tam swój wyjazd?

Kirchdorf in Tirol – kameralny ośrodek narciarski idealny dla całej rodziny

Kirchdorf in Tirol to jeden z bardziej popularnych ośrodków narciarskich, jaki świetnie sprawdzi się zarówno na samodzielne wyjazdy z przyjaciółmi, jak i na wyjazd z całą rodziną. Nie da się bowiem ukryć, że zgodnie z ideologią władz Austrii, która poczyniła wiele inwestycji w rozwój turystyki zimowej. Właśnie od tego momentu ośrodek narciarski w Kirchdorf in Tirol przeżył gwałtowny rozwój. Co ciekawe, nie odnosiło się to tylko i wyłącznie do rozwoju bazy noclegowej oraz bazy gastronomicznej. W Kirchdorf in Tirol pojawiły się także nowoczesne systemy dośnieżania tras narciarskich, a także wyjątkowo zmodernizowana infrastruktura wyciągów. Obecnie oprócz tradycyjnych orczyków i wyciągów krzesełkowych, narciarze mogą korzystać tam również z wieloosobowych gondol. Dodatkowo bogata oferta domków narciarskich zaprasza do tego, by z nich skorzystać.

To jeszcze jednak nie wszystko, co do zaoferowania ma ośrodek narciarski Kirchdorf in Tirol. Okazuje się, że w miasteczku można również korzystać z bogatej oferty SPA i wellness, a także zrobić zakupy w najmodniejszych butikach. Dla najmłodszych również przygotowana jest wyjątkowo rozbudowana baza rozrywkowa, wiec nawet i dzieci, nie będą się w Kirchdorf in Tirol nudzić. Miejscowość ta leży praktycznie w samym sercu górskiego pasma Kitzbüheler Alpen. Jest ona uważana za jedną z najbardziej romantycznych i przyjaznych rodzinom. Zorganizowanie tam swoich zimowych ferii z pewnością będzie jednym z lepszych pomysłów na to, by oderwać się nieco od naszej szarej, polskie rzeczywistości.

Jak dojechać do Kirchdorf in Tirol?

Dojazd do Kirchdorf in Tirol- mimo że ośrodek ten nie jest obsługiwany przez żadne lotnisko- jest niezwykle prosty. Można powiedzieć, że ta 3 tysięczna miejscowość leży u zbiegu dróg prowadzących z Monachium, Salzburga oraz Innsbrucka. To właśnie do tych miast turyści mogą rozpocząć poszukiwanie przelotów. Warto jednak wiedzieć, że loty do Salzburga oraz Innsbrucka mogą być nieco bardziej problematyczne, niż same przeloty do Monachium. Wynika to przede wszystkim z faktu, że nie odbywają się one z tak dużą częstotliwością, a co więcej są one możliwe jedynie z następujących lotnisk:

 • Warszawa- lotnisko Modlin oraz lotnisko Okęcie;
 • Kraków- Balice;
 • Katowice- Pyrzowice;

Loty te często są również dostępne w znacznie wyższej cenie, więc podróżni powinni nieco pośpieszyć się z ich rezerwacją. Wówczas mogą oni liczyć na nieco mniejsze koszty. W przypadku lotów do Monachium możemy już cieszyć się o wiele większą swobodą.

Jak dojechać do Kirchdorf in Tirol z Monachium?

Podróżni, którzy zdecydowali się na to, by polecieć do Monachium, będą mieć do pokonania jedynie 115 kilometrów. Mogą oni w tym momencie skorzystać z:

 • wypożyczonego samochodu- na lotnisku w Monachium można bez większych problemów wypożyczyć samochód. Wówczas pokonanie całej trasy do Kirchdorf in Tirol zajmie nam jedynie 1,5 godziny. Z lotniska wystarczy kierować się autostradą numer 8 w kierunku granicy z Austrią. Ta autostrada doprowadzi nas praktycznie do samego ośrodka narciarskiego. Wystarczy jedynie nie przegapić zjazdu.
 • komunikacji miejskiej- kolejnym sposobem na dostanie się do ośrodka narciarskiego w Kirchdorf in Tirol jest skorzystanie z komunikacji miejskiej. W tym wypadku konieczne jest dostanie się na dworzec główny w Monachium. Następnie będziemy musieli wybrać pociąg EC odjeżdżający do włoskiej Bolonii. Tym pociągiem dojedziemy do miejscowości Worgl, gdzie czeka nas przesiadka w autobus oznaczony jako REX3 do miejscowości Kitzubel. Tam z kolei wybieramy ostatni autobus oznaczony numerem 4000, który dowiezie nas bezpośrednio do miejscowości Kirchdorf in Tirol. Taka podróż może zająć nawet 3 godziny.

Jak dojechać do Kirchdorf in Tirol z Innsbrucka?

Jeśli podróżni zdecydowali się na przeloty do Innsbrucka, wówczas będą oni mieli do pokonania jedynie 97 kilometrów. Oczywiście będzie to nieco krótsza podróż. Turyści również mogą skorzystać z:

 • wypożyczonego samochodu- lotnisko w Innsbrucku daje nam możliwość wypożyczenia pojazdu na dowolny okres. Podróż samochodem może nam zająć około 1,5 godziny- podobnie jak w przypadku przejazdu z Monachium. Tak naprawdę trasa jest wyjątkowo prosta. Wystarczy z lotniska kierować się autostradą E45, którą dojedziemy do miejscowości Worgl. Tam z kolei wystarczy zjechać na drogę oznaczoną jako 178, którą dojedziemy już bezpośrednio na miejsce.
 • komunikacji miejskiej- Austria może pochwalić się najlepiej skoordynowaną komunikacją miejską w całej Europie. Jednocześnie podróż z Innsbrucka do Kirchdorf in Tirol zajmie nam w ten sposób około 3 godziny. W pierwszej kolejności podróżni muszą dostać się na główny dworzec. Następnie wystarczy wybrać pociąg oznaczony jako REX2 do Hochfilzen. Dojedziemy nim do miejscowości St. Johann in Tirol, gdziem musimy ponownie przesiąść się do autobusu numer 4000, dojedziemy już bezpośrednio do miejscowości Kirchdorf in Tirol.

Jak dojechać do ośrodka narciarskiego w Kirchdorf in Tirol z Salzburga?

Ostatnią możliwością dojazdu do tego ośrodka narciarskiego jest zdecydowanie się na przeloty do Salzburga. Wówczas cała trasa- jeśli zdecydujemy się na podróż samochodem- będzie wynosiła jedynie 69 kilometrów. W przypadku skorzystania w tym momencie z komunikacji miejskiej nasza podróż może się nieco wydłużyć, co głównie będzie wynikało z faktu, że samochodem możemy skrócić sobie podróż przez terytorium Niemiec. Jednocześnie nie wyklucza to również możliwości skorzystania z komunikacji miejskiej, jednak w takim wypadku może się ona nieco przeciągnąć w czasie. Jak jednak można się dostać do ośrodka narciarskiego w Kirchdorf in Tirol z Salzburga przy pomocy wymienionych wyżej środków transportu? Otóż:

 • wypożyczony samochód- wystarczy z lotniska w Salzburgu kierować się autostradą A1- przez Niemcy, w kierunku granicy z Austrią. Dojedziemy tym samym bezpośrednio do ośrodka w około godzinę.
 • komunikacja miejska- trzeba dostać się na główny dworzec w Salzburgu i wybrać pociąg RX do Klagenfurtu. Wysiadamy na przystanku w Schwarzach i przesiadamy się do pociągu REX3. Wysiadamy w miejscowości Worgl i przesiadamy się ponownie w autobus numer 4000, którym dojedziemy już na miejsce.

Gdzie można zaparkować samochód w Kirchdorf in Tirol?

W Kirchdorf in Tirol podrózni nie będą mieli większych problemów ze znalezieniem parkingu. Już na samym wjeździe do miasta czeka na nich dwupoziomowy parking. Dodatkowo mogą oni skorzystać z parkingów zlokalizowanych bezpośrednio przy stokach narciarskich. Wszystkie parkingi są jednak płatne. Jeśli podróżni chcą zaoszczędzić, mogą zdecydować się na nocleg, który gwarantuje im dostęp do miejsca parkingowego.

Co warto zwiedzić w miasteczku Kirchdorf in Tirol?

W odróżnieniu od innych ośrodków narciarskich, w Kirchdorf in Tirol podróżni będą mieli szanse nacieszyć oczy kilkoma atrakcjami i zabytkami. Przede wszystkim warto poświecić dłuższą chwilę na to, by zatrzymać się przy:

 • Griessbachklamm – jest to jeden z najdłuższych, pieszych wąwozów w tym rejonie. Jest to jednocześnie świetne miejsce na piesze wycieczki i obcowanie z przyrodą.
 • Kościół w Kirchdorf in Tirol – jest to niewielki, aczkolwiek wyjątkowo urokliwy drewniany kościółek, który znajduje się praktycznie w samym centrum miasteczka.
 • Stare Miasto Krichdorf in Tirol – stare miasto w ośrodku tym nie jest co prawda naszpikowane perełkami architektonicznymi. Jednocześnie spacer wąskimi uliczkami w otoczeniu typowych, tyrolskich zabudowań z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.
Astonishing autumn scene of Schiederweiher pond. Poppular travell destination. Location: Hinterstoder, Kirchdorf an der Krems district, Upper Austria, Austria, Europe.
jesień w Kirchdorf in Tirol, Austria, Europe., licencja: shutterstock/By Vadym Lavra

Dodatkowo warto potraktować Kirchdorf in Tirol jako świetną bazę wypadową do zwiedzania innych rejonów Austrii. Można się z niego dostać do Klagenfurtu, Salzburga czy też Innsbrucka. Nie zapominajmy również o dogodnym połączeniu z niemieckim Monachium. Wszystko to sprawia, że miasteczko to staje się centralnym punktem, nie tylko zimowych sportów, ale także i dalszych wycieczek.

Jakie atrakcje czekają w Kirchdorf in Tirol na podróżnych?

Kirchdorf in Tirol to wyjątkowo atrakcyjne miejsce zarówno w sezonie letnim, jak i w sezonie zimowym. Warto, chociażby zwrócić uwagę na to, że w sezonie letnim można przemierzać bezkresne szlaki turystyczne i napawać oczy niesamowitymi widokami. Z kolei w sezonie zimowym można tam korzystać z ponad 2000 kilometrów nartostrad i świetnie przygotowanej infrastruktury wyciągów. W rejonie znajduje się również niezwykle bogata baza rozrywkowa. Liczne kluby nocne, restauracje czy też dyskoteki z pewnością przypadną do gustu większości turystów.

Jakie atrakcje przygotował ośrodek narciarski Kirchdorf in Tirol dla dzieci?

Maluchy w Kirchdorf in Tirol mogą przede wszystkim poświęcić czas na doskonalenie techniki jazdy na nartach lub na snowboardzie w szkółkach. Dodatkowo przygotowane jest dla nich wyjątkowych rozmiarów lodowisko oraz mnóstwo torów saneczkowych. W przypadku sezonu letniego maluchy mogą razem z rodzicami udać się na piesze wycieczki, gdyż niektóre szlaki trekkingowe są uważane za wyjątkowo proste.

Narty w Kirchdorf in Tirol – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

By wyjazd na narty do Krichdorf in Tirol był rzeczywiście udany, koniecznie trzeba poświęcić chwilę na to, by odpowiednio go zaplanować. W tym celu koniecznie zadbajmy o wcześniejsze zarezerwowanie przelotów oraz miejsc noclegowych. Następnie warto wiedzieć, że:

 • ośrodek narciarski Kirchdorf in Tirol obfituje w ponad 2000 kilometrów tras narciarskich, które wraz z okolicznymi stokami połączone są w narciarską karuzelę.
 • Kirchdorf in Tirol znajduje się na wysokości 641 metrów nad poziomem morza.
 • trasy narciarskie są mocno zróżnicowane pod względem poziomu trudności, więc każdy znajdzie tam nartostradę dla siebie.
 • ośrodek oferuje wyjątkowo dobrze rozbudowaną infrastrukturę wyciągów- do dyspozycji są wieloosobowe gondole, idealne dla rodzin z dziećmi, a także wyciągi orczykowe i krzesełkowe.
 • za drobną opłatą można korzystać z domków narciarskich.
 • na miejscu działa wiele wypożyczalni sprzętu do sportów zimowych.
kirchdorf damüls and mountains of the bregenz forest
Kirchdorf in Tirol, licencja: shutterstock/By OE993

Turyści, planując swój wyjazd do Kirchdorf in Tirol nie mogą również zapomnieć o konieczności sprawdzenia cen karnetów. W przypadku kiedy zdecydują się oni na jeden z nich, warto zarezerwować go online. Dzięki temu będą oni mogli uniknąć kolejek, które tworzą się przy kasach biletowych na stokach.

Ceny karnetów w Kirchdorf in Tirol

Ceny karnetów w Kirchdorf in Tirol nie są niskie. Jednocześnie każdy, kto regularnie odwiedza Austrię w sezonie zimowym, powinien być gotowy na znacznie wyższe ceny. Podstawowy karnet daje dostęp jedynie do 160 kilometrów tras zlokalizowanych na terenie ośrodka. Dorośli zapłacą za niego 210 euro, z kolei dzieci i uczniowie korzystający ze zniżek zapłacą już 150 euro. Rozszerzona wersja karnetu daje dostęp do wszystkich tras w ośrodku oraz w jego okolicy. Dorośli zapłacą za ten karnet 350 euro, z kolei dzieci i studenci 290 euro.

Lato w Kirchdorf in Tirol – czy warto? Szlaki turystyczne

Lato w Kirchdorf in Tirol może być również wyjątkowo udane. Wynika to z faktu obecności wielu ścieżek turystycznych i szlaków trekkingowych. Najdłuższy z nich ma 15 kilometrów długości i prowadzi przez alpejskie stoki do miejscowości Kitzbuhel. Szlaki turystyczne są również podzielone pod względem poziomu trudności, a dzieci poradzą sobie z najłatwiejszymi bez większych problemów.

Astonishing autumn scene of meadow near Schiederweiher. Poppular travell destination. Location: Hinterstoder, Kirchdorf an der Krems district, Upper Austria, Austria, Europe.
piękny widok okolice Kirchdorf in Tirol, Austria, Europe., licencja: shutterstock/By Vadym Lavra

Najlepsze restauracje w Kirchdorf in Tirol

Baza gastronomiczna w Kirchdorf in Tirol jest świetnie przygotowana i dopasowana do potrzeb turystów. Na lunch warto więc wybrać się do:

 • Premium Kuche 2- to prestiżowa restauracja z lokalną kuchnią;
 • Gasthof Leerberghof- to tradycyjny lokal z daniami regionalnymi i wyśmienitym grzanym winem;
 • Gasthof Restaurant Neuwirt- to restauracja zlokalizowana w hotelu. Serwuje ona najlepsze specjały kuchni austriackiej.

TOP3 hotele w Kirchdorf in Tirol- w nich z pewnością warto się zatrzymać!

Baza noclegowa również nas nie rozczaruje. Jeśli zależy nam na wysokim standardzie zakwaterowania, warto zwrócić uwagę na:

 1. Das Seiwald – jest to hotel oceniony na cztery gwiazdki. Znajduje się on jedynie kilometr od centrum Krichdorf in Tirol.
 2. Hotel Neuwirt – to również czterogwiazdkowy hotel, jedynie 300 metrów od centrum miejscowości.
 3. Kramerhof Hotel Gut – to również dość luksusowy obiekt noclegowy, polecany przez wielu turystów. Znajduje się on jedynie 3 kilometry od centrum ośrodka narciarskiego Kirchdorf in Tirol.

Czytaj także:

Narty w Saalbach- idealnym miejscu na pierwszy, zimowy wyjazd

Narty w Scheffau (SkiWelt) – opis ośrodka, trasy, atrakcje

Poprzedni

Narty w Hochfilzen – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Oberndorf – najbardziej klimatycznym ośrodku narciarskim w Austrii

Następny

Dodaj komentarz