Narty w Nassfeld Hermagor – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

20 grudnia 2022 Tagi , , , , , , , ,

Teren narciarski Skiarena Kärnten Nassfeld-Hermagor znajduje się w południowej części Karyntii, na granicy z Włochami. Ten teren narciarski jest mniej znany niż inne tereny w Vorarlbergu i Tyrolu, ale Skiarena Kärnten Nassfeld-Hermagor oferuje ponad 100 kilometrów tras narciarskich i tyle samo kilometrów tras biegowych! Prowincja Karyntia słynie z dużej ilości słońca, jednak dzięki doskonałym urządzeniom do naśnieżania śnieg jest praktycznie zawsze gwarantowany.

Teren narciarski położony jest na zboczach kilku gór, dzięki czemu Skiarena Kärnten Nassfeld-Hermagor ma dość rozłożysty charakter. Snowboardzistom spodoba się funpark Tressdorferalm z half pipe przy Watschiger Alm, a początkujący docenią nowe udogodnienia na dole kolejki gondolowej Millennium Express. SkiArena Kärnten Nassfeld-Hermagor to wszechstronny teren narciarski z niezbyt stromymi stokami, które nadają się dla każdego narciarza o przeciętnych umiejętnościach. Do Nassfeld można łatwo dotrzeć dzięki EasyJet, który przez cały sezon narciarski obsługuje loty z Londynu Gatwick do pobliskiego lotniska w Klagenfurcie.

Obowiązkowe trasy narciarskie w Nassfeld Hermagor

Ośrodek narciarski Nassfeld posiada najdłuższy w całych Alpach stok oświetlony reflektorami! Na trasie o długości 2,2 km (1,3 mil) zwanej „Bunte Piste” można jeździć nawet po zachodzie słońca. Dodatkową zachętą do spróbowania nocnej jazdy na nartach jest tak zwana „gondola smakołyków”. Zabawa zaczyna się przy stacji bazowej Millennium-Express. Gondola zmienia się ze środka transportu w maleńką restaurację! Podczas jazdy pod górę można skosztować regionalnych specjałów i pysznych przekąsek. Wystarczy zamówić wcześniej swoje ulubione dania, a kiedy dotrzesz do stacji, Twoja prywatna restauracja będzie na Ciebie czekać. Jest to zabawne doświadczenie dla wszystkich i zdecydowanie zalecane podczas wizyty w Hermagor.

Ponadto ośrodek narciarski ma 7,6 km trasę do doliny zwanej Carnia. Ta trasa prowadzi aż do gminy Tröpolach i jest najdłuższą w ośrodku. Najbardziej wymagającą trasą jest Trogkofelabfahrt o długości dwóch kilometrów i różnicy wysokości 600 metrów.

Na stoku nr 70 o nazwie Schnittlauchkofel znajduje się tor do pomiaru prędkości. Na stoku o nazwie Zweikofelabfahrt czeka na Was publiczny tor wyścigowy z rejestracją czasu i wideo. Takie nagrania to świetna pamiątka z wakacji, którą można podzielić się z przyjaciółmi i rodziną. Drugi tor wyścigowy SkiMovie na stoku Watschiger Alm-Abfahrt ma wystarczająco dużo miejsca, aby dwie osoby mogły jednocześnie pędzić w dół slalomu giganta. Wyzwólcie przyjaciela lub członka rodziny na wielki pokaz waszych umiejętności narciarskich!

Sporty zimowe w Nassfeld Hermagor

W NTC Blue Day Sports and Funpark można wypożyczyć wspaniały sprzęt sportowy, taki jak: Tubes, Snowbikes, Skifox, Zipfl Bob (do jazdy na sankach), Snowskates, Snowscooters, Snow Trikkes, Bike Boards lub Hamax Snowsurfers. Obszar ten zapewnia dużo terenu do ćwiczeń, aby przyzwyczaić się do różnych sposobów poruszania się po górze. Do wypróbowania sprzętu sportowego nadaje się również teren „Funbox”, który znajduje się tuż za stacją bazową Millennium-Express w Tröpolach.

55 kilometrów (34 mile) szlaków turystycznych zaprasza na idylliczną promenadę przez zaśnieżony zimowy krajobraz. Warta poświęcenia czasu i wysiłku jest trasa okrężna wokół jeziora Pressegg, z której rozciąga się wspaniały widok na ośnieżone jezioro i otaczającą je zimową krainę. Kolejna wspaniała wycieczka, podczas której można podziwiać przepiękne panoramy, znajduje się na trasie okrężnej Nassfeld. Prowadzi ona z Sonnenalpe Nassfeld przez Tressdorfer Alm aż do granicy Nassfeld i z powrotem.

Jezioro Pressegg jest również idealne do jazdy na łyżwach. Znajduje się tu tor o długości 2,5 km, jak również specjalnie przygotowane miejsca do curlingu i gry w hokeja. Wejście znajdziesz przy odkrytym basenie Hermagor.

Dla fanów saneczkarstwa miejsce urlopowe Nassfeld-Pressegger See oferuje cztery wspaniałe tory! Trzy z nich są oświetlone, co pozwala na zabawę na sankach w nocy! Dwukilometrowy (1,2 min.) tor saneczkowy Rattendorf prowadzi do Rattendorfer Almweg. Tor saneczkowy Guggenberg zaczyna się w Untermöschach i ciągnie się przez dwa kilometry (1,2 min) aż do góry Guggenberg.

Najlepsze restauracje w Nassfeld Hermagor

Dolina Gailtal ma do zaoferowania wiele wspaniałych regionalnych przysmaków – szczególnie znane są boczek Gailtaler i ser Gailtaler Almkäse. Warto spróbować także rodzimego ekologicznego łososia lub dorodnego mięsa wołów kärtańskich. Region słynie z tych wyjątkowych przysmaków i trzeba je koniecznie spróbować podczas wizyty!

Wielokrotnie nagradzany szef kuchni Sissy Sonnleitner wyczarowuje niewiarygodne specjały ze słynnej kuchni karnatyckiej, jak również przysmaki pochodzące z regionu od Alp do Adriatyku. Zabawna i pełna smaku mieszanka sprawia, że serce smakosza bije szybciej. Restauracja Sonnleitner jest zdecydowanie warta zatrzymania się!

Ze względu na bezpośrednią granicę z Włochami można tu również skosztować śródziemnomorskich przysmaków, takich jak szynka San-Daniele. Masz również okazję spróbować szlachetnych win prosto ze wzgórz Gorizia! W restauracji Da Livio skosztujecie typowej Cucina Italiana!

Dojazd do Nassfeld Hermagor – jak tam dotrzeć?

Jeśli podróżujesz z Austrii jedź A2 Südautobahn (na południe) aż do zjazdu Hermagor/Gailtal. Stąd należy jechać w kierunku Hermagor i Kötschach-Mauthen. Na skrzyżowaniu Nassfeld skręcić w Nassfeld Bundesstraße (droga federalna) aż do Nassfeld.

Z zachodniej Austrii i Niemiec jechać autostradą A10 Tauernautobahn przez tunel drogowy Tauern/Katschbergtunnel aż do Feistritz/Drau, a stamtąd w kierunku Hermagor przez przełęcz Windische Höhe. Przejechać przez Hermagor i dalej w kierunku Kötschach-Mauthen. Na skrzyżowaniu Nassfeld skręcić w Nassfeld Bundesstraße (droga federalna) aż do Nassfeld. Alternatywnie można jechać autostradą przez Rosenheim i Kufstein w kierunku Linzu. Stamtąd jechać w kierunku Hermagor przez Gailbergsattel i Kötschach-Mauthen aż do skrzyżowania Nassfeld. Jak stamtąd jechać dalej, dowiesz się powyżej.

Alternatywnie można jechać autostradą A 10 aż do węzła autostradowego Villach. Następnie jechać dalej autostradą A2 Südautobahn (autostrada południowa) w kierunku Włoch. Zjechać na Hermagor/Gailtal. Jak stamtąd jechać dalej – patrz wyżej.

Jadąc z Włoch jedź autostradą aż do Udine. Kontynuuj drogę w kierunku Austrii aż do zjazdu Pontebba. Przez Pontebbę przejeżdżamy przez włoską przełęcz w kierunku Nassfeld (Passo di Pramollo).

Tereny dla początkujących Nassfeld Hermagor i na przełęczy do Włoch

Jeśli spojrzymy na mapę tras ośrodka narciarskiego Nassfeld, to od razu zauważymy, że w większości ośrodek ten dysponuje terenami o średnim stopniu trudności (zaznaczone na czerwono). Te stoki są raczej wymagające i tylko w mniejszym stopniu odpowiadają wymaganiom początkujących. Aby wykorzystać cały potencjał ośrodka narciarskiego położonego pomiędzy Gamitzenberg (1951 m) i Tröpolacher Alm (1658 m), trzeba mieć naprawdę trochę doświadczenia i praktyki w narciarstwie alpejskim.

Piękne niebieskie trasy można znaleźć na przykład na stoku nr 2 przy Watschinger Alm. Tym, którzy chcą postawić pierwsze kroki na nartach lub na snowboardzie, polecamy dwa miejsca do ćwiczeń na szczycie przełęczy (łąka treningowa Nassfeld) oraz przy stacji pośredniej między II i III odcinkiem Millenium Express na łące treningowej Tressdorfer Alm. Są to doskonałe miejsca do doskonalenia umiejętności jazdy na nartach lub desce.

Chcąc jednak jeździć na całej arenie narciarskiej, należy posiadać wystarczające umiejętności. Wiele niebieskich tras zjazdowych jest dostępnych tylko dzięki czerwonym zjazdom. Początkującym odradzamy również zjazd Carnia (nr 80) w dół do doliny. Jest ona bardzo stroma i wymagająca, szczególnie w końcowym odcinku. Początkujący powinni raczej skorzystać z Millennium Express. Zabierze on narciarzy wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie z powrotem do doliny.

Narty w ośrodku Nassfeld Hermagor: Największe atrakcje

110 kilometrów tras zjazdowych w kolorze niebieskim, czerwonym i czarnym
Zjeżdżać dwa razy z tej samej trasy? To się da zrobić – ale w ośrodku narciarskim Nassfeld zdecydowanie nie trzeba. Przeżyj luksus wypróbowania nowego zjazdu przy każdym zjeździe!

3 małe, urocze rodzinne ośrodki narciarskie

Czy to dla młodych, czy dla młodych sercem narciarzy: Ośrodki narciarskie Weissbriach, Kötschach-Mauthen i Weissensee oferują coś dla każdego gustu.

Zakwaterowanie bezpośrednio przy stoku

Z łóżka lub strefy wellness hotelu w kilka minut na stok i z powrotem. Dodatkowo: wypożyczalnia sprzętu narciarskiego w wybranych hotelach tuż przy stoku. Tak właśnie wygląda idealny urlop narciarski!

Sporty zimowe dla każdego

Czy to sanki, łyżwy, narty biegowe czy rakiety śnieżne: Region Nassfeld-Pressegger See może pochwalić się wieloma przygodami poza stokami.

Najdłuższy wyścig narciarski świata

„Schlag das Ass” („Pokonać zawodowca”), najdłuższy na świecie wyścig narciarski, to tylko jedna z wielu imprez, które umilają czas w Świecie Gór i Jezior.

Atrakcje dla rodzin w Nassfeld Hermagor

W ośrodku narciarskim Nassfeld zarówno młodzi, jak i młodzi narciarze czują się jak w domu. Podczas niezapomnianych dni spędzonych na rodzinnej jeździe na nartach na przyszłych narciarzy czeka mnóstwo przygód. Czy to na stoku z przygodami, czy też podczas pełnych zabawy lekcji narciarstwa dla dzieci, czy też podczas jazdy na sankach, łyżwach lub zabawach na śniegu: Ośrodek narciarski Nassfeld to raj dla małych miłośników śniegu!

Ośrodek narciarski w Nassfeld Hermagor dla zaawansowanych

Jeżeli szukasz akcji i adrenaliny, to nie szukaj dalej niż ośrodek narciarski Nassfeld. 110 kilometrów tras zjazdowych oferuje wiele urozmaiceń. W ramach Nassfeld Challenge można na przykład polować na odznaki i wygrać wspaniałe nagrody. Zjeżdżaj po trasie wyścigów narciarskich, skacz w Snowparku lub rozkoszuj się puchem na naszych terenach freeride’owych – spełnienie marzeń miłośników outdooru! Zwłaszcza jeśli wybieracie się w góry, nie zapomnijcie o sprawdzeniu prognozy pogody i aktualnych ostrzeżeń lawinowych! A może odświeżysz swoją wiedzę na temat bezpieczeństwa w górach?

Ośrodek dla narciarzy rekreacyjnych – Nassfeld Hermagor

Narciarstwo po słonecznej stronie życia: Znajdź czysty relaks podczas narciarstwa słonecznego w ośrodku narciarskim Nassfeld! Duży wybór czerwonych i niebieskich stoków. Wspaniałe tarasy słoneczne idealne do odpoczynku i relaksu. Tradycyjne chaty górskie, w których można skosztować smakołyków pierwszego na świecie regionu turystycznego Slow Food. A wszystko to okraszone szczyptą włoskiego joie de vivre’u, który delikatnie wieje po szczytach gór. Idealna sceneria dla wszystkich, którzy uwielbiają rozkoszować się pięknymi rzeczami w życiu!

TOP 3 Najlepsze hotele w Nassfeld

Hotel Wulfenia – Tylko dla dorosłych

Hotel Wulfenia położony jest na terenie ośrodka narciarskiego Sonnenalpe Nassfeld, 50 metrów od najbliższego wyciągu narciarskiego i szkoły narciarskiej, i oferuje dostęp od drzwi do drzwi, bezpłatne WiFi oraz strefę spa o powierzchni 800 m², z której można korzystać bezpłatnie. Wszystkie pokoje w hotelu Wulfenia oferują telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych i minibar oraz prywatną łazienkę z wanną lub prysznicem. Zapewnione są szlafroki i ręczniki kąpielowe.

Zaplecze spa obejmuje kryty basen, zewnętrzne jacuzzi, odkryty basen ze słoną wodą, łaźnię turecką oraz duży wybór saun, masaży i terapii. W hotelu znajduje się również biblioteka i centrum fitness. Wyżywienie HB obejmuje śniadanie w formie bufetu i kolację á la carte. Wszystkie stawki obejmują uzupełniające śniadanie, które serwowane jest przez cały dzień. Opcjonalne śniadanie w formie bufetu Wulfenia serwowane jest od 07:30 do 10:30. Na miejscu znajduje się suszarnia butów narciarskich i przechowalnia sprzętu narciarskiego. Do najbliższego supermarketu można dotrzeć w 2 minuty pieszo, a granica z Włochami oddalona jest o 10 minut spacerem.

Hotel Nassfeld

Hotel Nassfeld to zupełnie nowy, designerski obiekt, położony w samym sercu uroczego, małego kurortu Nassfeld, w dzielnicy Hermagor w Karyntii. Stojąc u podnóża terenu narciarskiego Sonnenalpe Nassfeld, ten mały, rodzinny hotel oferuje komfortowe zakwaterowanie i doskonałą ofertę udogodnień w przytulnej, przyjaznej atmosferze.

Położony zaledwie 100 metrów od najbliższego wyciągu, hotel Nassfeld jest idealnie usytuowany do uprawiania sportów zimowych na terenie narciarskim Nassfeld, zaliczanym do dziesięciu najlepszych ośrodków w Austrii. Idealny dla narciarzy o każdym poziomie zaawansowania, oferuje 110 kilometrów starannie przygotowanych tras, ze 100% gwarancją śniegu przez cały sezon. Hotel jest letnim partnerem + Card Premium, karnetem all-in-one, który zapewnia gościom bezpłatny transport i zajęcia w miesiącach letnich. Należą do nich ekskluzywne programy wędrówek i przejażdżki MTB z przewodnikiem. Bogate hotelowe spa i centrum odnowy biologicznej oferuje saunę bio-termalną, saunę parową, kabinę na podczerwień oraz szeroki wybór masaży i zabiegów.

Zakwaterowanie w hotelu Nassfeld odbywa się na zasadzie wyżywienia HB i obejmuje obfite międzynarodowe śniadanie, czterodaniowe posiłki wieczorne oraz szereg zachwycających dodatków i wydarzeń specjalnych, takich jak fondue, popołudniowe przekąski i degustacje regionalnych specjałów.

Pensjonat Oberjörg

Obiekt Oberjörg położony jest 2 km od kolejki linowej Millennium Express do ośrodka narciarskiego Nassfeld i oferuje duży ogród, a także strefę spa oraz restaurację serwującą dania kuchni karynckiej. Autobus dla narciarzy zatrzymuje się 10 m od obiektu. Tradycyjnie urządzone pokoje w hotelu Oberjörg dysponują telewizją satelitarną i łazienką.

Zaplecze spa obejmuje saunę, łaźnię parową, leżak oraz salę fitness. Goście mogą również zrelaksować się na dużym tarasie słonecznym, zagrać w tenisa stołowego i kupić karnety narciarskie. Na miejscu dostępna jest przechowalnia sprzętu narciarskiego oraz bezpłatny prywatny parking. Pole golfowe Gailtal oddalone jest o 5 km, a jezioro Presseggersee – o 10 km od pensjonatu Oberjörg. Do granicy z Włochami jest zaledwie 5 km. Od połowy maja do końca października w cenę wliczona jest karta Plus Card Premium. Karta ta oferuje wiele bezpłatnych korzyści i zniżek, w tym bezpłatne korzystanie z lokalnych kolejek linowych i autobusów.

Najlepsze hotele i podział na kategorie znajdziesz w naszym wpisie o najlepszych hotelach na narty w Nassfeld Hermagor!

Poprzedni

Narty w Zell am See Kaprun – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Zell am Ziller – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz