Narty w Pichl – zaplanuj swój wymarzony, zimowy wyjazd!

21 grudnia 2022 Tagi , , , ,

Z pewnością coraz więcej z nas – o ile jeszcze tego nie zrobiliśmy – rozpoczyna planowanie swojego zimowego wyjazdu. Wówczas największym dylematem, z którym musimy się zmierzyć, jest znalezienie odpowiedniego miejsca na nasz wyjazd. Chcemy zagwarantować sobie nie tylko niezapomniane wrażenia, ale cieszyć się dostępem do nowoczesnych nartostrad i wyciągów. Naszą uwagę powinien więc zwrócić dość kameralny jednak świetnie zaaranżowany ośrodek narciarski w Pichl w Austrii. Jak tam dojechać i jak można zaplanować swój wymarzony wyjazd?

Jak dojechać do Pichl w Austrii?

Pichl to zdecydowanie jeden z mniejszych ośrodków narciarskich, jednak jest on świetnym miejscem na zorganizowanie wymarzonego, zimowego wyjazdu. Okazuje się, że samo miasteczko nie jest zamieszkiwane nawet przez tysiąc osób, jednak w sezonie zimowym roi się tam od turystów i narciarzy głodnych wrażeń. Wynika to z tego, że Pichl jest ośrodkiem zmodernizowanym i nowoczesnym. Znajdziemy tam dosłownie wszystko, co może być nam potrzebne do przeżycia zimowej przygody. Jednak kluczowym pytaniem jest to, jak można tam dojechać? Okazuje się, że żaden środek narciarski w Austrii nie jest obsługiwany przez port lotniczy, co może być dla turystów lekkim utrudnieniem. Jednak najprostszym sposobem na to, by dostać się do Pichl, jest skorzystanie z możliwości przelotów do Salzburga.

Beautiful alpine summer view with a wooden foto frame and the famous Dachstein mountains in the background at the Reiteralm, Pichl, Schladming, Steiermark, Austria
Piękny alpejski letni widok z drewnianą ramą fotograficzną i słynnymi górami Dachstein w tle w Reiteralm, Pichl, Schladming, Steiermark,Austria, licencja: shutterstock/By

Lotnisko w tym mieście znajduje się jedynie 92 kilometry od ośrodka narciarskiego, więc dojazd tam nie powinien stanowić dla nas większego problemu. Po wylądowaniu możemy skorzystać z następujących opcji dojazdu do Pichl:

 • wypożyczony samochód – jeśli zdecydujemy się na to, by na lotnisku w Salzburgu wypożyczyć samochód, wówczas powinniśmy dojechać do Pichl w około godzinę. Droga jest bardzo prosta. Z lotniska kierujemy się autostradą E55 w kierunku Bischofschofen. W miasteczku skręcamy na lokalną drogę 320, którą dojedziemy już prosto do Pichl.
 • komunikacja miejska – w około 3 godziny dojedziemy z Salzburga do Pichl również przy pomocy komunikacji miejskiej. Niemniej jednak z lotniska w Salzburgu – najlepiej przy pomocy taksówki – musimy dostać się na dworzec główny. Następnie wybieram pociąg IC do Graz, jednak naszym przystankiem jest Schladming. Tam z kolei wsiadamy w autobus oznaczony literką R, który dowiezie nas już bezpośrednio do Pichl.

Gdzie można zaparkować samochód w Pichl?

Jeśli zdecydowaliśmy się na to, by dojechać do Pichl wypożyczonym samochodem, wówczas możemy również zastanawiać się, gdzie będziemy mogli go zaparkować? Okazuje się, że dla turystów został przygotowany długoterminowy parking na wjeździe do ośrodka – oczywiście jest to parking płatny. Co więcej, pojedyncze miejsca parkingowe znajdziemy również w okolicy kas biletowych przed stokami narciarskimi. Te parkingi również są płatne. Jeśli jednak zależy nam na tym, by nieco zaoszczędzić, wówczas dobrym rozwiązaniem może się okazać znalezienie hotelu, który dostęp do parkingu oferuje już w cenie.

Narty w Pichl – co zwiedzić?

Zostało już wspomniane, że Pichl jest jednym z najbardziej kameralnych ośrodków narciarskich w Austrii. Turyści zwykle przyjeżdżają tu w konkretnym celu, którym jest zimowe szaleństwo. Można więc powiedzieć, że – niestety – Ci z nas, którzy liczą na zwiedzanie i spacery muzealnymi korytarzami mogą poczuć się nieco rozczarowani. W samym miasteczku Pichl mamy jedynie jedną, główną ulicę i to właśnie przy niej skupia się cała baza noclegowa, gastronomiczna i rozrywkowa ośrodka narciarskiego. W centrum znajdziemy ekskluzywne restauracje i przytulne kawiarenki. Z kolei, jeśli rzeczywiście zależy nam na wartościach poznawczych, wówczas możemy potraktować Pichl jako świetną bazę wypadową do Salzburga lub Klagenfurtu. Tam znajdziemy upragnione muzea i zabytkowe budynki. Będąc w Pichl, postarajmy się jednak do maksimum wykorzystać dostępne nartostrady i wyciągi, a także dobrze się bawić.

Beautiful alpine summer view with details of a rock and the famous Dachstein mountains in the background at the Reiteralm, Pichl, Schladming, Steiermark, Austria
Piękny alpejski letni widok ze szczegółami skały i słynnymi górami Dachstein w tle w Reiteralm, Pichl, Schladming, Steiermark, Austria, licencja: shutterstock/By

Jakie atrakcje czekają na Ciebie w Pichl?

Pichl jest niewielkim ośrodkiem narciarskim, który jednak gwarantuje nam ogromną różnorodność. Możemy tam korzystać z ponad 700 kilometrów – mowa tu o wszystkich ternach narciarskich w okolicy – nartostrad i tras do skialpinizmu. Dodatkowo zachęcająco prezentuje się także nowoczesna infrastruktura wyciągów, która tworzy prawdziwe ski amade i pozwala na swobodne przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi trasami zjazdowymi. Nie można zapomnieć także o tym, że w Pichl znajdziemy bogatą bazę gastronomiczną, a także
SPA i Wellness, które stwarza idealne warunki do relaksu po całym dniu szaleństwa na stokach.

Jakie atrakcje czekają w Pichl na najmłodszych turystów?

Wyjazd z dziećmi do Pichl będzie jednym z pomysłów. Ośrodek bowiem zadbał o to, by nawet najmłodsi narciarze nie poznali smaku nudy. Dla dzieci przygotowane zostały szkółki narciarskie, fun parki, a także łagodne i proste trasy zjazdowe. Dodatkowo maluchy mogą korzystać również z niewielkiego lodowiska.

Narty w Pichl – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Zaplanowanie wyjazdu na narty w Pichl warto rozpocząć o kwestii logistycznych związanych z rezerwacją lotów oraz miejsc noclegowych – szczególnie w sezonie zimowym znikają one w niezwykle szybkim tempie. Następnie warto wiedzieć, że w ośrodku czeka na nas:

 • dostęp do ponad 700 kilometrów tras – uwzględniając także pobliskie tereny narciarskie;
 • nowoczesna infrastruktura wyciągów;
 • domki narciarskie i wypożyczalnie sprzętów do sportów zimowych;
 • SPA i Wellness – które są idealne do wypoczynku oraz relaksu.

Oczywiście bezpośrednio przed wyjazdem warto również zdecydować się na zakup karnetów, co pomoże nam uniknąć długich kolejek przy stokach narciarskich.

Ceny karnetów w Pichl

Na cały teren Schladming-Dachstein, w którym znajduje się ośrodek narciarski w Pichl obowiązuje jedna wersja karnetu. W przypadku osób dorosłych jego koszt wynosi około 260 euro. Z kolei w przypadku osób uprawnionych do korzystania z ulg i zniżek, cena karnetu została obniżona do 180 euro.

Lato w Pichl – czy warto? szlaki turystyczne

Jeśli planujemy wyjazd do Pichl latem, to również nie będziemy tego żałować – szczególnie jeśli uwielbiamy piesze wycieczki. W miejscowości można korzystać z wielu szlaków trekkingowych, które pozwolą na podziwianie pięknych krajobrazów i na świetny trening kondycyjny. Do najpopularniejszych z nich zalicza się szlak Pichl bei Weis – Gleiming. Jest to dość trudny i wymagający szlak turystyczny o długości około 25 kilometrów.

The countryside after sunset around Pichl Kainisch, Bad Aussee, Salzkammergut, Styria, Austria, Europe, with green fields, a wooden hut and the Grimming mountain range in the background
Wieś po zachodzie słońca wokół Pichl Kainisch, Bad Aussee, Salzkammergut, Styria, Austria, Europa, z zielonymi polami, drewnianą chatą i pasmem górskim Grimming w tle, licencja: shutterstock/By Christophe Cappelli

TOP3 najlepsze restauracje i obiekty gastronomiczne w Pichl

Jeśli chcemy spróbować lokalnej kuchni, to warto w Pichl udać się na lunch do:

 • Landgasthaus Bruckwirt – to ekskluzywna restauracja z regionalną kuchnią;
 • Jagasturbel – to również lokal z kuchnią austriacką;
 • Muhlstold Reiteralm – to jedna z prestiżowych restauracji z kuchnią włoską i austriacką.

TOP najlepsze hotele i obiekty noclegowe w Pichl

Jeśli zależy nam na wypoczynku w Pichl w najwyższym standardzie, wówczas warto zatrzymać się w:

 1. Almwelt Austria – to czterogwiazdkowy hotel z basenem i SPA;
 2. Eisbacherhof – to trzygwiazdkowy hotel, 250 metrów do centrum Pichl;
 3. Alpine Lodge – to również czterogwiazdkowy hotel z basenem.

Czytaj także:

Poprzedni

Narty w Haus im Ennstal – kompleksowy opis miejscowości turystycznej

Narty w Dienten – jak zaplanować zimowy wyjazd w austriackie Alpy?

Następny

Dodaj komentarz