Narty w Południowym Tyrolu – Lista najlepszych hoteli i noclegów

, 9 lutego 2023 Tagi , , , , , , , ,

Każdy z nas marzy o tym, by spędzić swój zimowy wyjazd w jednym z piękniejszych miejsc w Europie. Nie da się również ukryć, że Stary Kontynent słynie z tego, że nie brakuje tam gór, ani malowniczych ośrodków narciarskich. Śmiało można powiedzieć, że jeszcze kilka lat temu, większość turystów wybierała się na swoje zimowe wyjazdy jedynie do Austrii lub Szwajcarii. Kraje te zyskały sobie ogromną popularność, głównie z uwagi na fakt, że wyróżniają się one świetnymi warunkami i nowoczesnymi stokami narciarskimi. Jednak obecnie coraz większe zainteresowanie wzbudza włoski region, jakim jest Południowy Tyrol. Zlokalizowane tam resorty zimowe są słoneczne, a jednocześnie innowacyjne i zagwarantują nam wręcz perfekcyjne warunki do szusowania po stokach. Jednak jeśli faktycznie zdecydujemy się na taki wyjazd, to z pewnością musimy także znaleźć dla siebie idealne miejsce noclegowe. Jakie są więc najlepsze hotele na narty w Południowym Tyrolu?

Najlepsze hotele na narty w Południowym Tyrolu w przystępnych cenach

Włochy, a szczególnie region Południowego Tyrolu z pewnością nie jest jednym z najdroższych kierunków na zimowy wyjazd. W porównaniu, do jakich cen możemy spodziewać się np. w Szwajcarii czy też w Austrii, Włochy traktują turystów w dość łagodny sposób. Nie zmienia to jednak faktu, że w dalszym ciągu trzeba będzie zapłacić nie tylko za wejściówki na stoki narciarskie, ale także za jedzenie w restauracjach i korzystanie z szeregu innych atrakcji. Wobec tego, spore grono turystów będzie, tak czy inaczej, poszukiwało nieco większych oszczędności i faktycznie mogą je znaleźć, jeśli tylko zdecydują się pójść na pewne kompromisy w kwestii swojego noclegu. W regionie Południowego Tyrolu możemy bowiem znaleźć mnóstwo niskobudżetowych obiektów noclegowych. Jednak które z nich można zaliczyć do zdecydowanie najlepszych?

1. Residence Rottonara

To niewielki i klimatyczny hotel w ośrodku narciarskim Corvara. Oferuje on nam wyjątkowo atrakcyjną cenę. Za noc zapłacimy mniej więcej 130 złotych.

2. Fior Appartments Schilller

To niskobudżetowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Merano. Możemy tam cieszyć się dość dobrym standardem zakwaterowania, a za noc zapłacimy około 160 złotych.

3. Residence Nives

Ten hotel znajduje się w niewielkim i kameralnym ośrodku narciarskim w Południowym Tyrolu, jakim jest Brixen. Faktem jest, że w tym hotelu nie możemy spodziewać się wyjątkowych udogodnień, jednak standard zakwaterowania jest satysfakcjonujący. Atrakcyjnie prezentuje się również cena, gdyż za noc w tym hotelu zapłacimy około 140 – 170 złotych od osoby dorosłej, oczywiście w zależności od sezonu.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Południowym Tyrolu

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że intensywna i całodniowa jazda na nartach po stokach w Południowym Tyrolu może zmęczyć dosłownie każdego – nawet największego profesjonalistę. W efekcie wielu narciarzy poszukuje takiego obiektu noclegowego, który zapewni im dogodne warunki nie tylko do snu, ale także do wypoczynku. Takie hotele z pewnością powinny posiadać przynajmniej basen, który pomoże nam zregenerować mięśnie i zadba o to, byśmy mogli zebrać siły na kolejny dzień. Wobec tego, które hotele w Południowym Tyroli zagwarantują nam dostęp do tego udogodnienia?

1. Hotel Kronplatzer Hof

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Plan de Corones. Został on oceniony na trzy gwiazdki i oferuje nam dostęp do wyjątkowo przestronnego basenu.

2. Flora Hotel and Suites

Ten trzygwiazdkowy obiekt noclegowy znajduje się w ośrodku narciarskim Merano. Oferuje on zakwaterowanie blisko stoków narciarskich, a także dostęp do basenu.

3. Aquilla Dolomites Residence

Ten hotel z kolei znajduje się w słynnym ośrodku narciarskim Val Gardena. Oferuje on nam standardy na miarę trzech gwiazdek i ma dostęp do krytego basenu.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Południowym Tyrolu

Nie dla wszystkich turystów dostęp jedynie do basenu będzie całkowicie wystarczający. Istnieje bowiem taka grupa narciarzy, która w wyjątkowo wysoki sposób ceni sobie przede wszystkim komfort i wygodę. Wówczas cena nie gra dla nich większej roli i będą oni zgodnie poszukiwać takiego hotelu w Południowym Tyrolu, który zagwarantuje im nieco większe możliwości do relaksu oraz wypoczynku. Z pewnością w takim obiekcie noclegowym musi znaleźć się zarówno dostęp do SPA, ale także i dostęp do sauny. Wówczas na które hotele faktycznie warto zwrócić nieco większą uwagę?

1. Bonifanti Design Hotel

Ten hotel również znajduje się w ośrodku narciarskim Plan de Corones i został oceniony na cztery gwiazdki. Oferuje on więc wysoki standard zakwaterowania oraz dostęp do SPA i sauny.

2. Hotel Europa Splendid

To czterogwiazdkowy i prestiżowy obiekt noclegowy znajdujący się w ośrodku narciarskim Merano. Możemy tam korzystać zarówno z luksusowego SPA, ale także i z saun oraz basenów.

3. Hotel Antares

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Val Gardena i oferuje nam standardy na miarę czterech gwiazdek. W tym hotelu możemy cieszyć się dostępem zarówno do SPA, jak i do saun.

Najlepsze hotele na narty w Południowym Tyrolu dla rodzin

Wyjazd do Południowego Tyrolu na narty z całą rodziną to z pewnością szansa na nowe doświadczenie i niesamowitą przygodę. Nic dziwnego, że na tamtejszych stokach narciarskich coraz częściej możemy zobaczyć rodziny z małymi dziećmi, które korzystają z pięknej, słonecznej pogody i idealnych warunków do szusowania po stokach. Jednocześnie wyjazd z pociechami wymaga tego, by rodzice dołożyli wszelkich starań do znalezienia idealnego obiektu noclegowego, który spełni oczekiwania maluchów. Wówczas które hotele w ośrodkach narciarskich w Południowym Tyrolu są przyjazne dla rodzin z dziećmi?

1. Chalet Morin

To wyjątkowo przyjazny rodzinom hotel, który znajdziemy w ośrodku narciarskim Plan de Corones. Posiada on szeroką ofertę pokoi rodzinnych i dostęp do sali zabaw.

2. Hotel Annabel

To trzygwiazdkowy hotel w Merano, który chętnie rekomendowany jest przez rodziny z dziećmi. Posiada on szeroką ofertę pokoi rodzinnych, a także zagwarantuje maluchom szereg atrakcji.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Południowym Tyrolu

Nie da się ukryć, że istnieje całkiem spore grono turystów, dla których cena nie ma żadnego znaczenia. Liczą oni przede wszystkim na to, by zapewnić sobie dostęp do największych udogodnień i jednocześnie największych standardów. Wówczas w kręgu ich zainteresowania znajdą się przede wszystkim hotele butikowe. Są to wyjątkowe obiekty noclegowe, które powstały po to, by spełniać nawet najbardziej wygórowane oczekiwania większości podróżnych. Jednak takie obiekty noclegowe nie powstają wszędzie. Czy więc znajdziemy je w Południowym Tyrolu?

1. Hotel Ansitz Plantitserhof

To pięciogwiazdkowy i butikowy hotel, który znajduje się w Merano. Zagwarantuje on nam wypoczynek w najwyższych standardach i dostęp do szeregu udogodnień.

3. My Arbor – Plose Wellness Hotel

Ten hotel butikowy został oceniony na pięć gwiazdek i znajdziemy go podczas wypoczynku w ośrodku narciarskim Brixen. Jest on gwarancją najwyższych, możliwych standardów. W jego wnętrzu znajdziemy kilka restauracji, bary, wyjątkowo luksusowe SPA, a także dostęp do wiele innych udogodnień. Wypoczynku w nim z pewnością nie będziemy żałować.

Najbardziej luksusowe hotele w Południowym Tyrolu

Jedną z alternatyw dla hotelu butikowego, z pewnością jest hotel luksusowy. Zwykle oferują nam one równie wysokie standardy zakwaterowania, a same koszty nieco się redukują. Hotele luksusowe powinny więc spełnić oczekiwania podróżnych i zaspokoić ich potrzeby. W Południowym Tyrolu takich obiektów noclegowych zdecydowanie nie brakuje. Jednak które z nich można zaliczyć do najlepszych?

1. Hotel Weiher Green Lake

To jeden z czterogwiazdkowych hoteli, który znajduje się w Plan de Corones. Oferuje on wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do całego szeregu udogodnień.

2. Hotel City Merano

To czterogwiazdkowy i luksusowy hotel, który znajduje się w ośrodku narciarskim Merano. Gwarantuje on nam dostęp do szeregu udogodnień, a także niezwykle wysokie standardy.

3. TH Corvara – Greif Hotel

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w ośrodku narciarskim Corvara. Oferuje on nam maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp do całego szeregu udogodnień i atrakcji.

Najlepsze hotele w Południowym Tyrolu z widokiem na góry

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że ośrodki narciarskie w Południowym Tyrolu z powodzeniem można zaliczyć do jednych z najpiękniejszych. Malownicze stoki alpejskie poprzecinane szeregiem dolin tworzą absolutnie wyjątkową scenerię. Nic więc dziwnego, że większość podróżnych poszukuje takich noclegów, które zagwarantują im przepiękne widoki każdego ranka. Wówczas które hotele w Południowym Tyrolu powinny zwrócić ich uwagę?

1. Alpinus Agriturism

To niewielki, aczkolwiek wyjątkowo klimatyczny hotel w ośrodku Plan de Corones. Znajduje się on blisko stoków, a co za tym idzie, oferuje zakwaterowanie z uwzględnieniem najwyższych standardów.

2. Charme Hotel Uridl

To trzygwiazdkowy hotel znajdujący się w Val Gardena. Oferuje on wysokie standardy zakwaterowania, a także pokoje z panoramicznymi widokami na stoki górskie.

3. Hotel Italia

Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim w Południowym Tyrolu – Corvara. Zagwarantuje on nam dość wysokie standardy zakwaterowania, a co więcej znajduje się on dość blisko stoków narciarskich. Oczywiście gwarantuje on także zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na alpejskie stoki.

Czytaj także:

Top 10 najlepszych ośrodków narciarskich w południowym Tyrolu

Gdzie jechać na narty z dziećmi w południowym Tyrolu?

Poprzedni

Narty w Szwajcarii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

TOP 5 najlepszych miejsc na Ski Touring w Alpach

Następny

Dodaj komentarz