Narty w Południowym Tyrolu – sprawdźmy dlaczego warto!

6 marca 2023 Tagi , , , , , ,

Często, podczas poszukiwań wymarzonego miejsca na zimowy wyjazd, automatycznie kierujemy się w stronę SkiWelt w Austrii czy Davos w Szwajcarii. Jednocześnie każdy narciarz, nawet ten najbardziej doświadczony może poczuć tam w pewnym momencie nudę, przesyt, a także wyjątkowo wysokie ceny. Właśnie dlatego poszukują oni coraz to ciekawszych miejsc, by móc zorganizować dla siebie prawdziwie niezapomniany wyjazd. Wobec tego warto nieco bardziej zainteresować się włoskim regionem, którym jest Południowy Tyrol. Gwarantuje on nam niezliczone kilometry świetnie przygotowanych i zaaranżowanych tras narciarskich, a także o wiele więcej atrakcji, których być może nawet się nie spodziewamy. Wobec tego, dlaczego warto wybrać się na narty w Południowym Tyrolu? Poznaj kilka powodów!

Narty w Południowym Tyrolu to narty w najpiękniejszym regionie Włoch!

Każdy z narciarzy z pewnością świetnie zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie to nie tylko nartostrady i trasy zjazdowe są najważniejsze. Gdyby tak było, moglibyśmy się zdecydować na narty we Włoszech w każdym innym regionie. Jednak to właśnie narty w Południowym Tyrolu cieszą się obecnie największą popularnością. Nie da się bowiem ukryć, że jest to jeden z najpiękniejszych regionów, który spełni oczekiwania każdego narciarza. Co więcej, krajobraz Dolomitów – będących częścią Alp – został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nic więc dziwnego, że możemy tam wypoczywać i szusować po stokach w otoczeniu najpiękniejszej scenerii i krajobrazów, jakie tylko możemy sobie wymarzyć. Właśnie dlatego narty w Południowym Tyrolu to sprawdzony przepis na wyjątkowy i udany wyjazd zimowy.

Stunning view of Peitlerkofel mountain from Passo delle Erbe in Dolomites, Italy. View of Sass de Putia (Peitlerkofel) at Passo delle Erbe, with wooden farm houses, Dolomites, South Tyrol, Italy.
Wspaniały widok na górę Peitlerkofel z Passo delle Erbe w Dolomitach we Włoszech. Widok Sass de Putia (Peitlerkofel) w Passo delle Erbe, z drewnianymi domami wiejskimi, Dolomity, Południowy Tyrol, Włochy., licencja: shutterstock/By DaLiu

Narty w Południowym Tyrolu i dostęp do najlepszych nartostrad!

Narty w Południowym Tyrolu często są spełnieniem marzeń każdego narciarza oraz snowboardzisty. Okazuje się, że jeśli planujemy wyjazd na narty we Włoszech i chcemy, by był on dla nas niezapomniany, to właśnie wspomniany już region Południowego Tyrolu pozwoli nam te marzenia spełnić. Znajdziemy tam bowiem najlepsze i najdłuższe nartostrady i trasy zjazdowe, które staja się gwarancją naszej świetnej zabawy. Wszystkie ośrodki narciarskie zlokalizowane w tym obszarze mogą pochwalić się różnorodnością pod tym względem. Znajdą tam więc dla siebie odpowiednie stoki zarówno narciarze, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę ze slalomami, ale także i Ci narciarze, ale także i Ci, którzy mogą już śmiało nazwać się pełnymi profesjonalistami w tej dziedzinie.

Beautiful winter mountain landscape with cross-country ski tracks and silhouette of running skier. Piazza Prato plateau, Sexten Dolomites, South Tyrol, Italy
Piękny zimowy krajobraz górski z trasami do narciarstwa biegowego i sylwetką biegnącego narciarza. Płaskowyż Piazza Prato, Dolomity Sexten, Południowy Tyrol, Włochy, licencja: shutterstock/By iwciagr

Narty we Włoszech? Południowy Tyrol jest rajem dla każdego!

Choć przyjęło się mówić, że wybieramy się na narty we Włoszech, to jednak nie każdy z nas musi mieć dosłownie takie same intencje. Okazuje się, że być może będziemy mieli ochotę na to, by spróbować swoich sił na snowboardzie? Być może będziemy chcieli poczuć się całkowicie wolni i zdecydujemy się na jazdę całkowicie poza stokami? Bez względu na wszystko narty w Południowym Tyrolu są tego najlepszą gwarancją. Właśnie tam będziemy mogli korzystać z najlepszych terenów do tzw. free ride’u, czyli narciarskiego freestyle’u, a także będziemy mogli skorzystać z wielu miejsc, przygotowanych specjalnie dla miłośników jazdy na desce snowboardowej. W efekcie można powiedzieć, że wyjazd na narty w Południowym Tyrolu to świetny pomysł i – co najważniejsze – całkowicie nieograniczone możliwości. Z pewnością takiej decyzji nikt z nas nie będzie mógł żałować!

Santa Maddalena/Sankta Magdalena i Dolomity zakres, Funes, Południowy Tyrol, Włochy
Santa Maddalena/Sankta Magdalena i Dolomity zakres, Funes, Południowy Tyrol, Włochy, licencja: shutterstock/By

Narty w Południowym Tyrolu idealne dla rodzin z dziećmi!

Z całą pewnością nie brakuje rodzin, które chcą wspólnie ze swoimi pociechami zaplanować idealny, zimowy wyjazd. Maluchy zwykle są dość wymagające i potrzebują odpowiednich warunków do tego, by móc stawiać swoje pierwsze kroki na nartach. Nie wszystkie miejsca na narty we Włoszech im taką możliwość zagwarantują – niektóre ośrodki są bowiem przeznaczone jedynie dla najbardziej doświadczonych i zaawansowanych narciarzy. Jednak narty w Południowym Tyrolu to wspaniały pomysł na wyjazd z całą rodziną.

The famous "Tre cime di Lavaredo", situated between Veneto and South Tyrol, in northern Italy. Dolomites, South Tyrol, Italy.
Słynny „Tre cime di Lavaredo”, położony między Wenecją Euganejską a Południowym Tyrolem, w północnych Włoszech. Dolomity, Południowy Tyrol, Włochy, licencja: shutterstock/By Stefano Termanini

Okazuje się, że zlokalizowane w tym regionie Włoch ośrodki narciarskie są świetnie przygotowane na najmłodszych narciarzy i z całą pewnością będą one mogły bezpiecznie trenować tam swoje narciarskie umiejętności. Nie brakuje nam tam również stoków typowo rodzinnych, które są łagodne i niezbyt wymagające. Dzięki temu całe rodziny mogą wspólnie po nich szusować, bez względu na umiejętności. Jest to wspaniała możliwość do poprawy rodzinnych relacji i więzi, jakie nas łączą. Zarówno rodzice, jak i ich pociechy będą z takiego wyjazdu wyjątkowo zadowoleni.

Narty w Południowym Tyrolu i szereg luksusowych hoteli do wyboru!

Nie da się ukryć, że wybierając miejsce na narty we Włoszech, zdecydowana większość z nas zwróci także uwagę na to, by znaleźć dla siebie idealne miejsce noclegowe. Z racji tego, że takie zimowe wyjazdy nie odbywają się zbyt często, wielu podróżnych chce zagwarantować wypoczynek w prawdziwie luksusowych i komfortowych warunkach. Okazuje się, że narty w Południowym Tyrolu również dają nam taką możliwość! Baza noclegowa w każdym z tamtejszych ośrodków jest wręcz fenomenalnie rozwinięta i daje nam nieograniczone możliwości wyboru. Jeśli zależy nam więc na jak najwyższych standardach zakwaterowania, wówczas możemy zdecydować się na pobyt w:

  1. La Cort My Dollhouse – Adults Only – jest to pięciogwiazdkowy hotel, który zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Ortisei. Oferuje on nam maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do wiele udogodnień. Hotel ten przeznaczony jest jedynie dla dorosłych gości.
  2. Feldmilia Design Hotel – to z kolei czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się w ośrodku narciarskim Sand in Taufers. Możemy tam cieszyć się dostępem do luksusowego SPA i szeregu innych udogodnień.
  3. Hotel Hellweger – to również czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w ośrodku narciarskim Sand in Taufers. Również możemy się tam spodziewać wszelakich wygód.

Jak więc widać, narty w Południowym Tyrolu to wypoczynek w pięknych i pełnych atrakcji ośrodkach, a także w luksusowych hotelach. Z pewnością tego nie pożałujemy!

Czytaj także:

Poprzedni

Narty w Austrii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Szwajcarii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz