Narty w Saalbach Hinterglemm – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

17 października 2022 Tagi , , , , , , , , , , ,

Wielkimi krokami zbliża się do nas już sezon zimowy. Z roku na rok zaplanowanie zimowego wyjazdu może stawać się coraz trudniejsze. Wynika to z faktu, że z pewnością najbardziej wytrawni narciarze świetnie znają już stoki oferowane przez północne tereny Włoch czy regiony Niemiec. Jeśli jednak marzą oni o tym, by zorganizować sobie prawdziwie niezapomniany zimowy wyjazd, wówczas powinni oni większą uwagę zwrócić przede wszystkim na tereny narciarskie w Austrii.

Szczególnie wyróżnia się malowniczy i rodzinny ośrodek narciarski Saalbach Hinterglemm. To właśnie w nim można znaleźć wszystko to, co niezbędne do spędzenia zimowych ferii, zarówno z całą rodziną jak i w pojedynkę! Jak więc zaplanować taki wyjazd i co warto o tym miejscu wiedzieć?

Saalbach Hinterglemm – klimatyczny i rodzinny ośrodek narciarski w sercu austriackich Alp

Wyjazd na narty do Austrii z pewnością będzie niezapomnianym doświadczeniem. Głównie wynika to z faktu, że to właśnie w samym sercu Alp, na ziemi austriackiej rozwijają się najlepsze i najpopularniejsze ośrodki narciarskie w całej Europie. Z pewnością grono narciarzy zdążyło już zapoznać się z terenami narciarskimi kompleksu SkiWelt. Niemniej jednak nie jest to jedyne miejsce, które warto odwiedzić podczas zimowego wyjazdu. Szusowanie po nowoczesnych i pełnych atrakcji stokach jest również możliwe w Saalbach Hinterglemm!

Co warto o tym ośrodku wiedzieć? Przede wszystkim to, że cały cyrk narciarski Saalbach Hinterglemm jest stosunkowo młodym projektem. Wiele mówiło się jeszcze kilka lat temu o tym, że władze Austrii obecnie nie żałują swoich funduszy na to, by rozwijać na terenie swojego kraju turystykę zimową. Wobec tego w ośrodek narciarski Saalbach Hinterglemm zostały włożone pokaźne pieniądze. Oczywiście można tę inwestycję potraktować jako jedną z sukcesywnych, gdyż ośrodek ten obecnie przyciąga prawdziwe rzesze turystów i jak wiadomo, zostawiają oni w nim pokaźne ilości gotówki.

Cały teren narciarski Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn jest jednym z najnowocześniejszych w Europie. Na narciarzy czeka tam ponad 270 kilometrów tras do narciarstwa biegowego oraz do narciarstwa zjazdowego. Dodatkowo świetnie rozbudowana została infrastruktura wyciągów i cała baza noclegowa. W ośrodku narciarskim Saalbach Hinterglemm nie brakuje atrakcji zarówno dla dorosłych jak i dla tych najmłodszych. Wszystko to sprawia, że jest to idealne miejsce na wakacje zimowe zarówno w pojedynkę jak i z całą rodziną. Z pewnością takiego wyjazdu nikt z nas nie będzie żałować.

Jak można dojechać do ośrodka narciarskiego Saalbach Hinterglemm?

Austria z pewnością nie jest krajem znanym z pokaźnej liczby portów lotniczych. Turyści świetnie zdają sobie sprawę z tego, że niewielkie ośrodki narciarskie jak Saalbach Hinterglemm, w którym mieszka niespełna 3 tysiące osób, nie są wyposażone w żadne lotnisko. Warto jednak zauważyć, że lotniska w Austrii znajdują się w największych miastach jak np. Salzburg lub Innsburck i to właśnie tam podróżni powinni udać się w pierwszej kolejności. Dopiero z tych miast będzie można zaplanować dalszą podróż do Saalbach Hinterglemm. Niemniej jednak przed wylotem, trzeba pamiętać o kilku, istotnych kwestiach. Zalicza się do nich to, że:

 • loty do Austrii, pomijając Wiedeń, z naszego kraju możliwe są tylko z Warszawy, Krakowa i Katowic;
 • przeloty do Austrii nie odbywają się z dość dużą częstotliwością, więc to turyści będą musieli dopasować swoje plany urlopowe do rozkładu lotów;
 • bilety mogą być dość drogie, warto więc na zakup zdecydować się o wiele wcześniej. Istnieje wówczas szansa, że turyści będą mogli cieszyć się niskimi cenami.

Jak dostać się do Saalbach Hinterglemm z Salzburga?

Jeśli turyści wybrali podróż do Salzburga, wówczas do pokonania będą oni mieć około 100 kilometrów. Z pewnością nie będzie to najtrudniejsza podroż. Można ją zaplanować w następujące sposoby:

 • wypożyczenie samochodu z lotniska – na lotnisku w Salzburgu działa wiele wypożyczalni pojazdów, więc podróżni mogą z ich usług skorzystać. Z pewnością taki sposób będzie podróży będzie najkrótszy i najwygodniejszy. Cała podróż zajmie około 1,5 godziny. Z lotniska w Salzburgu drogą numer 21 należy kierować się w stronę granicy z Niemcami. Cały czas poruszając się tą drogą dojedziemy do granicy z Austrią. Tam musimy skierować się na drogę 311 aż dojedziemy do miejscowości Maishofen, a stamtąd zgodnie ze znakami należy kierować się w stronę Saalbach Hinterglemm.
 • komunikacją miejską – podróż komunikacją miejską jest możliwa, jednak może ona zająć turystom nawet 2,5 godziny. Z lotniska w Salzburgu najlepiej przy pomocy taksówki dostać się na główny dworzec kolejowy. Następnie wybieramy pociąg IC odjeżdżający do Klagenfurtu i wysiadamy w słynnym Bischosfhofen. Tam przesiadamy się w autobus do Kitzbuhel i wysiadamy w Saalbach Hinterglemm.

Jak dojechać do Saalbach Hinterglemm z Innsbrucka?

Z Innsbrucka również można dostać się do Saalbach Hinterglemm, jednak będzie to podróż nieco bardziej wymagająca. Obie miejscowości dzieli bowiem aż 152 kilometry. Podróżni mogą skorzystać z:

 • wypożyczonego samochodu – na lotnisku w Innsbrucku również można bez problemu wypożyczyć samochód. Wówczas cała podróż nie zajmie nam około 2 godziny i 20 minut. Z Innsbrucka kierujemy się do miejscowości Worgl drogą E45. Następnie zjeżdżamy na drogę 164. W miejscowości Saalfelden kierujemy się zgodnie ze znakami do miejscowości Saalbach Hinterglemm.
 • komunikacji miejskiej – jeśli skorzystamy z komunikacji miejskiej, wówczas nasza podróż przeciągnie się nawet do 3 godzin. Konieczne jest dostanie się na dworzec główny w Innsbrucku i wybranie pociągu IC do Worgl. Tam musimy przesiąść się w autobus do Kitzbuhel, a następnie w kolejny autobus już bezpośrednio do Saalbach Hinterglemm.

Gdzie można zaparkować samochód w Saalbach Hinterglemm?

Jeśli podróżni zdecydowali się na to, by dostać się do Saalbach Hinterglemm wypożyczonym samochodem, to będą się z pewnością zastanawiać, jak wygląda sytuacja z miejscami parkingowymi. Saalbach Hinterglemm nie jest zbyt dużym ośrodkiem, więc miejsc parkingowych również nie jest wiele. Przed samym wjazdem jednak przygotowany został całkiem pokaźny płatny parking dla podróżnych. Dodatkowo miejsc parkingowych można również szukać pod stokami narciarskimi, jednak są one również płatne. Jeśli podróżni chcą nieco zaoszczędzić na miejscach parkingowych, wówczas warto skorzystać z oferty obiektów noclegowych, które parking gwarantują wliczony w cenę.

Co warto zwiedzić w Saalbach Hinterglemm?

Saalbach Hinterglemm to niewielki ośrodek narciarski, który nastawiony jest na turystykę zimową, a nie na tradycyjną formę zwiedzania. Dlatego też w tym miasteczku nie będziemy mieć okazji do tego, by wiele zobaczyć. Nie znajdziemy tam także żadnego muzeum. Można powiedzieć, że główną zabudowę ośrodka, oprócz tradycyjnych alpejskich domków stanowią głównie luksusowe hotele i SPA. W centrum znajdziemy jedną, główną uliczkę i prowizoryczny plac centralny, który skupia w sobie wiele modnych butików oraz kawiarenek.

Niemniej jednak nie warto się zniechęcać, gdyż Saalbach Hinterglemm można potraktować jako świetną bazę wypadową. Dostaniemy się z niego zarówno do Salzburga jak i Innsbrucka, a najwytrwalsi turyści mogą nawet dostać się do Monachium po niemieckiej stronie. Wobec tego warto wykorzystać czas spędzony w Saalbach Hinterglemm na to, by wyszaleć się na nartach, a w międzyczasie, można zdecydować się na krótką wycieczkę.

Jakie atrakcje czekają na turystów w Saalbach Hinterglemm?

Saalbach Hinterglemm jest wyjątkowo dobrze zorganizowanym ośrodkiem narciarskim, w którym absolutnie niczego nie brakuje. Przede wszystkim atrakcje zależą od konkretnego sezonu, w którym zdecydujemy się ten ośrodek odwiedzić. Latem możemy spodziewać się tam niezliczonej ilość tras turystycznych i szlaków trekkingowych. Z kolei zimą czeka tu na turystów prawdziwy raj! Można korzystać z ponad 270 kilometrów świetnie zaaranżowanych tras narciarskich.

Dodatkowo warto skorzystać z jednej, z największych atrakcji tych terenów narciarskich, jakim są nocne, zorganizowane zjazdy wraz z przewodnikiem. Czeka tutaj również bogata oferta luksusowych obiektów wypoczynkowych, gdzie można korzystać zarówno ze SPA, jak i z basenów. Wszystko to sprawia, że w Saalbach Hinterglemm nie da się nudzić!

Jakie atrakcje czekają na najmłodszych turystów w Saalbach Hinterglemm?

Wyjazd z dziećmi do Saalbach Hinterglemm również będzie jednym z lepszych pomysłów. Oczywiście mowa tu o sezonie zimowym, gdyż latem trudne szlaki trekkingowe mogą nie być najodpowiedniejsze dla najmłodszych. Jeśli jednak dzieci z rodzicami wyjadą do Saalbach Hinterglemm w sezonie zimowym, wówczas mogą one liczyć na:

 • dostęp do bogatej oferty szkółek narciarskich – maluchy mogą tam poświęcić czas na trenowanie swoich umiejętności pod okiem najlepszych instruktorów.
 • dostęp do torów saneczkowych – to tak naprawdę niezapominania atrakcja dla całej rodziny;
 • lodowisko – to bez wątpienia ulubiona atrakcja dzieci w Saalbach Hinterglemm.

Jak więc widać, maluchy w tym ośrodku narciarskim również nie będą się nudzić czy narzekać!

Narty w Saalbach Hinterglemm – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Zaplanowanie wyjazdu na narty do Saalbach Hinterglemm nie jest wcale takie trudne. Oczywiście na samym wstępie pojawia się konieczność dopięcia na przysłowiowy ostatni guzik wszystkich kwestii związanych z zarezerwowaniem lotu i zaplanowaniu dalszej podróży. Następnie warto poświęcić czas na zarezerwowanie dla siebie noclegów, gdyż w sezonie zimowym, hotele zapełniają się bardzo szybko. Na koniec, warto zapoznać się z podstawowymi informacjami odnośnie ośrodka, by wiedzieć, czego możemy oczekiwać:

 • ośrodek narciarski Saalbach Hinterglemm wraz z terenami Leogang i Fieberbrunn daje nam dostęp do 270 kilometrów tras zjazdowych;
 • nartostrady oznaczone są kolorami, które odpowiadają poszczególnym poziomom trudności, niebieskie i zielone są przeznaczone dla początkujących, czerwone dla średniozaawansowanych, zaś czarne dla prawdziwych profesjonalistów;
 • infrastruktura wyciągów jest nowoczesna: do dyspozycji są tradycyjne orczyki, wyciągi krzesełkowe oraz gondole;
 • bacówki i domki narciarskie są dostępne za dodatkową opłatą.

Zaplanowanie wyjazdu na narty do Saalbach Hinterglemm jest kluczem do tego, byśmy mogli go do maksimum wykorzystać!

Ceny karnetów w Saalbach Hinterglemm

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że Austria nie jest krajem znanym z niskich cen. Wobec tego turyści muszą liczyć się z tym, że ceny karnetów i wejściówek na stoki nie będą zbyt przystępne. Podstawowy karnet, który daje dostęp do około 100 kilometrów tras zjazdowych głównie na terenie Saalbach Hinterglemm to koszt 220 euro. Z kolei osoby, które mogą korzystać ze zniżek uczniowskich lub seniorskich zapłacą za ten karnet około 170 euro.

Z karnetem Super Ski uzyskamy dostęp do wszystkich 270 kilometrów tras zjazdowych na terenie Saalbach Hinterglemm- Leogang- Fieberbrunn. Koszt takiego karnetu dla osób dorosłych to 310 euro. Z kolei dla osób, które korzystają z ulg i zniżek, cena ta obniża się do około 260 euro. Warto zakupić karnety na stoki online, gdyż przy kasach biletowych tworzą się zwykle gigantyczne kolejki.

Lato w Saalbach Hinterglemm – czy warto? Szlaki turystyczne

Wspomniane już zostało, że lato w Saalbach Hinterglemm nie jest całkowicie bezbarwne. Kiedy pierwsze śniegi na stokach zaczynają topnieć, wówczas odsłaniane są przepiękne szlaki trekkingowe, z których najdłuższy ma aż 32 kilometry długości! Wobec tego śmiało można powiedzieć, że lato w Saalbach Hinterglemm jest idealnym pomysłem dla wszystkich miłośników pieszych wycieczek. Czeka tam na nich cała masa szlaków do przejścia, które obfitują w malownicze widoki. Pamiętajmy jednak, że znaczna większość tych szlaków jest szlakami trudnymi. Nie warto się więc na nie wybierać razem z pociechami.

Gdzie spać w Saalbach Hinterglemm? – TOP3 najbardziej luksusowe obiekty noclegowe

W Saalbach Hinterglemm baza noclegowa w ostatnim czasie znacznie się rozwinęła. Obecnie podróżni mogą korzystać z różnorodnych możliwości zakwaterowania. Jeśli jednak zależy nam na najbardziej luksusowych hotelach, wówczas warto zwrócić uwagę na:

 • Hotel Alpine Palace – to pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy z dostępem do SPA i szeregu innych udogodnień.
 • Schmittenblick 1 – to również pięciogwiazdkowy hotel z niezwykle wysokim standardem zakwaterowania. Znajduje się on około 7 kilometrów od centrum Saalbach Hinterglemm.
 • Luxurious Apartment with Sauna – ten luksusowy apartament ma aż 3 sypialnie, duży salon, a nawet saunę! Jest zlokalizowany zaledwie 350 metrów od Lengau Ski Lift, który nie ma aż tak dużej popularności, więc można zaznać tam odrobiny spokoju.

Aby znaleźć i wybrać inny nocleg, zajrzyj do naszego wpisu z najlepszymi hotelami na narty w Saalbach Hinterglemm.

Gdzie dobrze zjeść w Saalbach Hinterglemm? TOP3 rekomendowane obiekty gastronomiczne

Jeśli zamierzamy spróbować tradycyjnej, alpejskiej kuchni, wówczas możemy zatrzymać się w następujących obiektach gastronomicznych:

 • Restaurant s’Wirtshaus – jest to prestiżowa restauracja specjalizująca się w lokalnej kuchni.
 • Restaurant Troadkastn – to również restauracja, która pozwoli nam poznać kuchnię austriacką od przysłowiowej podszewki.
 • La Trattoria – to z kolei idealny lokal dla miłośników pizzy w austriackim wydaniu.
Poprzedni

Narty w Hüttau – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Saalbach Hinterglemm – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz