Narty w Saalbach – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

20 września 2022 Tagi , , , , ,

Nie da się ukryć, że Austria stała się głównym celem zimowych wyjazdów narciarzy i narciarek z całej Europy. Okazuje się, że nie brakuje tam również turystów z Polski, którzy pokochali austriackie Alpy całym sercem. Austria bowiem wyjątkowo wiele zainwestowała w rozwój swoich ośrodków narciarskich. Są one uznawane bowiem za jedne z najbardziej nowoczesnych w całej Europie. Nie brakuje tam świetnie przygotowanych tras zjazdowych, a także różnorodnych wyciągów. Co więcej, Austria i jej ośrodki narciarskie zyskały sobie również ogromną sławę ze względu na to, że zapewniają one wiele atrakcji dla każdego narciarze. Są one również idealne na wyjazdy zimowe z małymi dziećmi i również im gwarantują wiele atrakcji. Nie da się jednak ukryć, że to, co najważniejsze dla każdego podróżnego, to baza noclegowa. Z racji tego, że coraz więcej narciarzy i narciarek z Polski za swój cel obierają jeden z najbardziej idyllicznych ośrodków narciarskich w Saalbach. Wobec tego, jakie obiekty noclegowe w tym ośrodku są rekomendowane i warte uwagi?

Najlepsze hotele na narty w Saalbach w przystępnych cenach

Saalbach to jeden z najpopularniejszych ośrodków narciarskich w austriackich Alpach. Jednak narciarze świetnie zdają sobie sprawę z tego, że wyjazd do Saalbach pociągnie za sobą dość spore koszty. Wobec tego będą oni próbowali zaoszczędzić nieco na noclegach. Które z nich więc zaoferują najbardziej przystępne ceny?

Drei Hittn Saalbach

Jest to jeden z najtańszych obiektów noclegowych w całym mieście. Nie oferuje on co prawda wyjątkowych luksusów i wygód, jednak warunki panujące w obiekcie można uznać za co najmniej dobre. Dodatkowo hotel ten znajduje się jedynie 300 metrów od centrum, co jest jego niewątpliwym atutem. Cena za noc dla dwóch osób będzie wynosić około 180 złotych, co w Saalbach i w całej Austrii nie zdarza się zbyt często.

Mulk Hotel

To kolejny obiekt noclegowy, który charakteryzuje się dość przystępną ceną. Dwie osoby dorosłe za noc, będą musiały zapłacić około 220 złotych. Czego jednak można się po tym hotelu spodziewać? Otóż zapewnia on dość dobre warunki zakwaterowania, a jednocześnie znajduje się 900 metrów od centrum.

Sportpension Enzian

To również jeden z tych hoteli, który nie nadweręży budżetu turystów. Za noc dla dwóch osób trzeba będzie bowiem zapłacić około 280 złotych. Hotel ten znajduje się jedynie 300 metrów od ścisłego centrum i jedynie 300 metrów od najbliższego stoku narciarskiego.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Saalbach

Z pewnością niektórzy podróżni nie będą się zbytnio przejmować ceną i będą szukać obiektów noclegowych, które zagwarantują im o wiele więcej wygód. Jedną z nich może być, chociażby dostęp do basenu, który pozwoli się zrelaksować po całym dniu szaleństwa na stokach w Saalbach. Które hotele zagwarantują narciarzom basen?

Alpen-Karawanserai

Jest to czterogwiazdkowy hotel utytułowany około 3 kilometry od ścisłego centrum Saalbach. Oferuje on dostęp do basenu i szeregu innych udogodnień dla swoich gości.

Apartment Center

To obiekt noclegowy zlokalizowany jedynie 500 metrów od centrum Saalbach. Podobnie jak poprzedni hotel, także i Apartment Center oferuje on gościom dostęp do basenu oraz jacuzzi.

Dorfhotel Glucksschmiede

Ten hotel również gwarantuje dostęp do hotelowego basenu. Zakwaterowanie ma miejsce w nowocześnie urządzonych pokojach, które są również klimatyzowane i oferują dodatkowo panoramiczne widoki na górskie stoki. Hotel znajduje się około 3,5 kilometra od centrum Saalbach. Obiekt ten oferuje również miejsce parkingowe dla gości zmotoryzowanych.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Saalbach

Dla niektórych narciarzy dostęp do basenu z całą pewnością nie będzie wystarczający. Będą oni bowiem poszukiwali mnóstwo innych udogodnień w postaci np. SPA lub sauny. Nie powinno to nas dziwić, gdyż relaks po ciężkim i męczącym dniu pozwoli na szybką regenerację. Które hotele w Saalbach gwarantują więc dostęp zarówno do SPA, jak i do sauny?

Gasthof Alpensport

Jest to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się około 700 metrów od ścisłego centrum Saalbach. We wnętrzu hotelu znajduje się jednak SPA, a także sauna, więc goście mogą z tych udogodnień do woli korzystać. Warto wspomnieć, że hotel ten gwarantuje również dostęp do restauracji oraz parkingu dla gości hotelowych.

Apartment Berghof

Ten hotel z kolei znajduje się nieco dalej od Saalbach, bo około 7 kilometrów. Zlokalizowany jest on jednak w cichej i spokojnej okolicy. Oferuje on- podobnie jak poprzedni hotel- dostęp do SPA oraz do saun. W obiekcie można również korzystać z basenu oraz jaccuzzi. Turyści dodatkowo mogą liczyć na zakwaterowanie w nowoczesnych i przestronnych pokojach.

Pension Seighof

Jest to trzygwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 1,5 kilometra od centrum Saalbach. Oferuje on zakwaterowanie w nowoczesnych i estetycznych pokojach, a także gwarantuje dostęp do SPA oraz sauny. W hotelu dodatkowo działa restauracja, a także bar, który wieczorami zaprasza gości na wyśmienite, kolorowe drinki lub grzane wino.

Najlepsze hotele na narty w Saalbach dla rodzin

Nie da się ukryć, że wyjazd do Saalbach na narty z całą rodziną, jest wielkim wydarzeniem, które wymaga odpowiedniego zaplanowania. Najbardziej problematyczna jednak okazuje się jednak kwestia noclegów. Hotel musi bowiem być przystosowany do potrzeb najmłodszych gości. Wobec tego, na które hotele w Saalbach powinny zdecydować się rodziny z dziećmi?

Landhaus Marten

Ten hotel jest najczęściej rekomendowany i polecany jako hotel idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Gwarantuje on zakwaterowanie w pokojach rodzinnych z dodatkowym wyciszeniem. Dodatkowo maluchy mogą korzystać z placu zabaw, który- co ciekawe- znajduje się we wnętrzu obiektu.

Hotel Talblick

Jest to hotel znajdujący się około 3 kilometry od centrum Saalbach. Niemniej jednak jest on rekomendowany dla rodzin, które przyjeżdżają do Saalbach z małymi dziećmi. Hotel ten posiada w swojej ofercie pokoje rodzinne, a także gwarantuje najmłodszym gościom dostęp do placu zabaw.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Saalbach

W przypadku turystów, których wymagania wykraczają daleko poza standardy, znalezienie idealnego noclegu może być wyjątkowo trudne. Takim podróżnym bowiem dedykowane są hotele butikowe. Jest to specyficzna grupa obiektów noclegowych, które gwarantują możliwie jak najwyższe standardy zakwaterowania. Czy znajdziemy takie hotele również w Saalbach? Otóż niestety, w Saalbach nie ma hoteli, które można zaliczyć do kategorii hoteli butikowych. Niemniej jednak turyści nie powinni rezygnować z wyjazdu, gdyż w miasteczku znaleźć można wiele, luksusowych hoteli, które również oferują całkiem wysokie standardy.

Najbardziej luksusowe hotele w Saalbach

Jeśli turystom zależy na tym, by nie tylko jeździć na nartach w Saalbach, ale także mieć czas i co najważniejsze również i warunki do efektywnego wypoczynku, powinni się skupić na najbardziej luksusowych obiektach. Które więc hotele w Saalbach są uważane za najbardziej luksusowe?

Ferienhof Pfefferbauer

Jest to wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy, znajdujący się około 4 kilometry od centrum Saalbach. Oferuje on dostęp do basenu, jaccuzzi oraz do SPA. Dodatkowo goście podróżujący do Saalbach samochodem, mogą korzystać również z bezpłatnego, strzeżonego parkingu.

Appartamenthotel Hechenberg

To również wyjątkowo luksusowy obiekt noclegowy, zlokalizowany około 3 kilometry od centrum Saalbach. Oferuje on zakwaterowanie w nowoczesnych i świetnie wyposażonych pokojach. Dodatkowo w obiekcie działa restauracja oraz bar. Goście mogą korzystać ze SPA oraz z basenu. Parking również przynależy do tego obiektu noclegowego.

Hotel Barbarahof Saalbach

To czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się jedynie 1,5 kilometra od centrum Saalbach. Oferuje on jednak wyjątkowo wysokie standardy, a także gwarantuje dostęp do szeregu udogodnień dla swoich gości. Do obiektu przynależy również parking, a we wnętrzu obiektu działa bar oraz restauracja.

Najlepsze hotele w Saalbach z widokiem na góry

Nie da się ukryć, że Saalbach to ośrodek narciarski, który zachwyca przede wszystkim malowniczymi, górskimi krajobrazami. Wobec tego nic dziwnego, że niektórzy turyści będą się chcieli do takich widoków budzić co rano. Które hotele dadzą im taką możliwość?

Apartments Niederseer

To hotel znajdujący się równo kilometr od centrum Saalbach. Oferuje on jednak panoramiczne widoki na górskie stoki, a jednocześnie cały szereg innych udogodnień.

Hotel DIE SONNE

To czterogwiazdkowy hotel, który znajduje się około 1,5 kilometra od centrum Saalbach. Oferuje on wyjątkowo wysoki standard zakwaterowania, a także pokoje, gwarantujące panoramiczny widok na górskie stoki.

Hotel Glemmtalerhof

Jest to kolejny, czterogwiazdkowy obiekt noclegowy w Saalbach. Znajduje się on około 4 kilometry od ścisłego centrum miasteczka. Każdy pokój jednak gwarantuje panoramiczny widok na górskie stoki.

Hotele blisko stoku – Saalbach

Miejsce to, to wyjątkowa kolebka narciarstwa. Stoków tam z całą pewnością nie brakuje, podobnie zresztą jak narciarzy. Nic więc dziwnego, że niektórzy z nich będą chcieli nocować jak najbliżej stoków. Które hotele im na to pozwolą?

Blackriver Lodge Saalbach

Ten hotel znajduje się jedynie 600 metrów od wyciągu Saalbach Express. Wobec tego narciarze zyskują szansę na to, by nocować jak najbliżej stoków.

Hotel Astrid

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się około 450 metrów od centrum miejscowości ,a jedynie 100 metrów od wyciągu i stoków Monti-Line. Dodatkowo oferuje on wysoki standard zakwaterowania.

Fuchs und Gretl

To kolejny obiekt noclegowy, który zagwarantuje bliskość najlepszych stoków. Znajduje się on bowiem jedynie 400 metrów od stoku Saalbach- Hinterglemm. Narciarze dodatkową mają w nim do dyspozycji basen i jacuzzi.

Poprzedni

Narty w Saalfelden – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Narty w Radstadt – Altenmarkt- jak zaplanować wyjazd na narty?

Następny

Dodaj komentarz