Narty w Scheffau (SkiWelt) – opis ośrodka, trasy, atrakcje

2 listopada 2022 Tagi , , , , , , , , , , ,

Wyjazd na narty do Scheffau będzie świetnym pomysłem dla wszystkich osób, które chcą, aby ich wyjazd na narty był ekscytujący i pełen zabaw. Scheffau położony jest w samym sercu SkiWelt – największego połączonego ośrodka narciarskiego w Austrii. Ten artykuł przeznaczony jest dla osób, które mają zamiar wybrać się na narty do Scheffau. Postaramy się w nim zawrzeć, jak najwięcej przydatnych informacji, aby turyści mogli łatwo i przyjemnie zaplanować sobie urlop w tym miejscu. Powiemy sobie m.in.: jakie wyciągi narciarskie są dostępne w Scheffau, jakie są ceny karnetów narciarskich, a także jakie stoki do jazdy na nartach znajdują się w owym miejscu. Dodatkowo podpowiemy jak dostać się do Scheffau, a także jakie atrakcje i miejsca warte zobaczenia, tam na nas czekają. Postaramy się także odpowiedzieć na pytanie, czy warto udać się do Scheffau latem oraz wybierzemy 3 najbardziej luksusowe hotele, znajdujące się w tym miejscu.

Kilka słów o Scheffau

Scheffau to wioska, leżąca u stóp masywu Wilder Kaiser. Według historii pierwszymi osobami, które osiedliły się na tym terenie byli Bawarczycy, natomiast sama wioska wielokrotnie zmieniała swojego właściciela, przechodząc z rąk Imperium Habsburgów i Bawarii i odwrotnie. Podobnie zresztą jak inne wioski. Scheffau do dzisiaj zachowało swój pierwotny charakter. Wioska zlokalizowana jest dokładnie na południowo-zachodnim zboczu Wilder Kaiser.

Lake in mountains Hintersteinersee Scheffau autumn landscape Tyrol Austria.
jezioro i góry, jesień w Scheffau, Tyrol Austria., licencja: shutterstock/By BBlack Brush

Narty w Scheffau – jak zaplanować wyjazd, wyciągi i stoki narciarskie

Samo planowanie podróży jest bardzo proste, gdyż w internecie można znaleźć wiele biur podróży, które oferują wyjazd na narty do Scheffau, nie tylko dla pojedynczej osoby, ale również dla całej rodziny. Oczywiście, istnieje również możliwość zaplanowania wszystkiego po swojemu, jeśli mamy na to ochotę.

W Scheffau turyści mają dostęp do wielu różnych wyciągów narciarskich, w tym także wyciągi Bergbahn Scheffau GmbH & Co KG oraz wyciągi SkiWelt. Każdy z tych wyciągów narciarskich zabierze nas na sam szczyt stoku. Jednakże warto zastrzec dla zainteresowanych, że na samym szczycie nie ma zbyt wielu restauracji, w których można w wolnym czasie posiedzieć i coś zjeść.

W Scheffau turyści mają bardzo łatwy dostęp do całego wachlarza różnych stoków. Podzielone są one według skali trudności, dlatego nawet początkujący narciarze znajdą tu coś dla siebie.

Ski slopes in Scheffau, Austria
stok w Scheffau, Austria, licencja: shutterstock/By Magdanatka

Jeśli chodzi o te osoby, które dopiero uczą się jazdy na nartach, to w Scheffau znajdują się 3 stoki dla początkujących. Są to: Pistes 77 I Pistes 78, które położone są na szczycie Brandstadl Gondola, a także Pistes 79. Ostatni z wymienionych stoków zlokalizowany jest poza wioską. Dobrym stokiem dla początkujących będzie również Piste 61, który także oferuje spokojny powrót do ośrodka. Natomiast dla tych, którzy mają już jakieś doświadczenie w jeździe na nartach, odpowiednim stokiem do spróbowania swoich sił może być Sudhang 66.

W Scheffau turyści mogą znaleźć również kilka bardziej zaawansowanych stoków takich jak: Moderer nr 63, który ma dosyć wymagającą jazdę po muldach, a także wiele interesujących skrętów I zakrętów. Dla tych już naprawdę zaawansowanych narciarzy dobrym wyborem może być jazda stokiem Tanzbodenbahn 99.

Narty w Scheffau – jak prezentują się ceny karnetów?

Ceny karnetów w Scheffau mogą się różnić w zależności od tego, na jaki czas wykupujemy dany karnet, a także od tego, czy jesteśmy w szczycie sezonu, czy też nie. Za jednodniowy karnet dla dorosłego poza sezonem trzeba zapłacić 54 euro. Natomiast cena takiego karnetu w sezonie jest o 6 euro większa. Dla młodszych takie karnety są stosunkowo tańsze. Za dzienny dla młodzieży trzeba zapłacić 40,50 euro, natomiast dla dzieci jedynie 27 euro.

Istnieje możliwość kupienia karnetów od 3 do 13 dni. Zwykle działa to na takiej zasadzie, że im więcej dni chcemy wykupić, tym mniej płacimy za pojedynczy dzień. Przykładowo, 3-dniowy karnet w sezonie będzie nas kosztował 177,50 euro w przypadku dorosłego, podczas gdy za taki sam karnet na 14-dni zapłacimy 498 euro. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że owe ceny mogą się co sezon zmieniać. Na plus jest to, że istnieje możliwość zakupu karnetów online, a nawet na otrzymanie atrakcyjnego rabatu. Zależy to jednak od tego, kiedy dany karnet kupujemy.

Ski Welt Wilder Kaiser Brixental Tirol
Narty w Scheffau, licencja: shutterstock/By Florian Muharremi

Jak dostać się do Scheffau?

Dostać się do Scheffau można na wiele, różnych sposobów. Ci, którzy chcą polecieć samolotem, muszą udać się na lotnisko w Salzburgu, skąd polecą do Lofer i St. Johann, a następnie do Worgl, by finalnie wylądować w Scheffau.

Innym rozwiązaniem jest podróż pociągiem. W tym celu należy udać się do St. Johann w Tirolu. Stamtąd udamy się do Worgl, a następnie Scheffau. Do Scheffau kursują również autobusy z sąsiednich miast. Dobrym pomysłem będzie zatem sprawdzenie lokalnych stacji i ustalenie, w których godzinach autobusy wyruszają do Scheffau. Najbardziej wygodnym sposobem wydaje się jednak podróż samolotem, a następnie pociągiem do Scheffau. Można też wziąć taksówkę bądź prywatnych kierowców, którzy zabiorą nas z lotniska do Scheffau. Jak widać zatem można tam się dostać na wiele, różnych sposobów.

Lato w Scheffau – czy warto tam się wybrać?

Scheffau jest miejscem, które głównie znane jest ze swoich pięknych stoków i narciarstwa, dlatego idealnie jest wybrać się w owo miejsce zimą, gdy mamy dostęp do wszystkich stoków w pełnej ich okazałości. Co, jednak gdy chcemy udać się do Scheffau latem? Czy warto to zrobić? Tak, gdyż lato w Scheffau także może być świetnie spędzonym czasem. Możemy udać się na szczyty stoków I eksplorować je bez martwienia się wszystkimi niebezpieczeństwami, które nierozerwalnie związane są z zimową porą. Scheffau samo w sobie jest małym regionem, ale zdecydowanie jest imponujące wizualnie, dlatego jest to czysta przyjemność podziwiać okoliczną przyrodę, nawet latem. Koszty pobytu w owym regionie potrafią być dosyć wysokie, ale w dalszym ciągu jest tam wiele atrakcji, z których warto skorzystać.

Farmhouse in Scheffau Tirol
lato w Scheffau Tirol, licencja: shutterstock/By AAnselm Baumgart

Narty w Scheffau – szlaki górskie dla turystów

Większość turystów zgodnie zgadza się z tym, że to, co bardzo cenią w Scheffau, to jego szlaki górskie. Część z nich jest naprawdę długa, inne z nich są całkiem krótkie, ale każda bez wyjątku potrafi przynieść wiele frajdy. Najdłuższym, a zarazem najbardziej popularnym szlakiem jest Szlak Orła, który rozciąga się na ogromnym dystansie. Kolejnym pod względem wielkości jest szlak alpejski Hintersteiner See – Steiner Hochalm – Walleralm. Ma on 10 km długości, a do tego jest dosyć intensywny i interesujący.

Wartym wzmianki szlakiem jest Hinterschießling Alm – Obere Rehbachklamm, zaczynający się w Oberfeld. Jego pokonanie powinno zająć 3 godziny. Poziom tego szlaku jest średniozaawansowany, a jego ścieżki są przejrzyste i łatwo dostępne. Trzeba też wspomnieć o Walleralm – Hintersteiner See z Hinterstein, który także jest szlakiem bardzo wciągającym I na średnim poziomie. Do tego miłym dodatkiem jest możliwość spacerowania w pobliżu jeziora I cieszenia się jego niesamowitym pięknem.

Atrakcje i rzeczy do zobaczenia w Scheffau

Gdy już dotrzemy do Scheffau, to jedno z pierwszych rzeczy, jakie przyjdą nam do głowy, będzie to, jakie atrakcje oraz miejsca warte zobaczenia tutaj się znajdują. Jedną z atrakcji, które robią duże wrażenie, jest Ellmi’s World of Magic. Warto także sprawdzić Ahornsee, a także pójść do pobliskiego jeziora, w którym można popływać. W Scheffau są także takie atrakcje jak: wycieczki rowerowe, KaiserWelt, a także zakład Pfarrkirche zum Heiligen Johannes dem Taufer.

Wilder Kaiser mountain range reflected in idyllic Hintersteiner See, spring time, Scheffau, Tyrol, Austria, Europe
wiosna, scheffau, tyrol, austria, europa, licencja: shutterstock/By auerimages

Najlepsze restauracje w Scheffau

Scheffau znane jest szerzej z tego faktu, że posiada kilka naprawdę świetnych restauracji, które porozrzucane są po całym regionie. Do tych najlepszych warto zaliczyć:

– Hotel-Gasthof Weberbauer Scheffau,

– Gasthof Zum Wilden Kaiser – Schönberg KG,

– Cafe Alpenland,

– Restaurant und Boutique Pension Jägerwirt,

– Berggasthof Bärnstatt Scheffau am Wilden Kaiser,

– Hinterschießlingal,

Ceny mogą się dość mocno różnić w zależności od restauracji, ale generalnie w każdej z nich dostaniemy pysznych posiłek w akceptowalnym budżecie. Dodatkowo każda z tych restauracji wyróżnia się unikalną atmosferą, a także jakością obsługi na najwyższym poziomie.

Narty w Scheffau (SkiWelt) – gdzie warto nocować?

Baza noclegowa w Scheffau jest dość mocnym punktem tego miejsca. Bez problemu można znaleźć zarówno, jakieś tanie zakwaterowanie, zapewniające podstawowe potrzeby, jak i luksusowe hotele, dające gościom dostęp do wszelkich udogodnień. Poniżej zostały wymienione 3 najbardziej luksusowe hotele, znajdujące się w Scheffau. Kolejność jest przypadkowa.

Hotel Leitenhof SUPERIOR

Hotel Leitenhof SUPERIOR to czterogwiazdkowy obiekt o podwyższonym standardzie, który znany jest szerzej ze swoich niesamowitych funkcji, ze spokojnej lokalizacji, a także z dostępu do znakomitej obsługi klienta. Obiekt oferuje dla swoich gości luksusowe i nowoczesne domki, a także apartamenty typu suite. W skład domków i apartamentów wchodzą: balkon bądź taras, winoteka, telewizor z dostępem do kanałów satelitarnych, odtwarzacz CD i DVD oraz sprzęt hi-fi. The Chalet Hotel Leitenhof umożliwia swoim gościom bezpłatne wypożyczanie filmu na płycie dvd, a także udostępnia bezpłatny parking i WiFi. Wiele osób z pewności doceni umieszczenie w każdym pokoju zestawu do parzenia kawy i herbaty. W obiekcie znajduje się salon Champagne Lounge Salett, w którym goście mogą zamówić sobie rozmaite drinki. Obiekt oferuje ponadto spa z naturalnym stawem, w którym można się kąpać, a także centrum odnowy biologicznej. Hotel posiada także restaurację, która znana jest z wielu, innowacyjnych przepisów.

Kaiserlodge

Kaiserlodge to kolejne, niesamowite zakwaterowanie, które turyści mogą wybrać w Scheffau. Posiada ono apartamenty, które z jednej strony są rustykalne, a z drugiej prezentują się imponująco wizualnie. Dodatkowo apartamenty składają się pełni wyposażonej kuchni oraz prywatnej łazienki. Wszystkie apartamenty połączone są z ośrodkiem narciarskim. Hotel oferuje przechowywalnie sprzętu narciarskiego, spa, kawiarnię, taras, a także całoroczny odkryty basen oraz kryty basen. We wszystkich pomieszczeniach zapewniony jest dostęp do wifi. Goście mają również do swojej dyspozycji prywatny parking. Kaiserlodge oferuje także swoim gościom bezpośredni dostęp do stoku narciarskiego, a także punkt sprzedaży karnetów narciarskich. Plusem obiektu jest z pewnością też to, że na jego terenie są akceptowane zwierzęta domowe, co w szczególności powinno ucieszyć te osoby, które nie chcą się rozstawać ze swoimi pupilami na czas wakacji. Ceny są trochę wysokie w porównaniu z resztą opcji zakwaterowania w Scheffau, ale wciąż warto skorzystać z oferty Kaiserlodge.

Hotel Alpin Scheffau

The Hotel Alpin Scheffau oferuje wiele. Przestrzenne kwatery z niesamowitym widokiem na góry i dużymi balkonami to jedno z takich rzeczy. Hotel zapewnia ponadto jadalnię, spa, a także własny bar, dzięki czemu goście mają praktycznie wszystko to, czego potrzebują pod ręką. Na miejscu znajduje się również słoneczny taras z leżakami, parasolami oraz bezpośrednim dostępem do basenu. Obiekt umożliwia także wypożyczenie sprzętu do wspinaczki oraz rowerów. Goście mogą także skorzystać bezpłatnie z autobusu Kaiserjet, dzięki któremu będzie można dostać się do okolicznych wiosek, a także z autobusu, kursującego do jeziora Hinterstein. Plusem tego obiektu jest również jego lokalizacja, gdyż Hotel Alpin Scheffau znajduje się z dala od korków i położony jest naprzeciwko barokowego kościoła. Hotel usytuowany jest na terenie posiadłości o wielkości 6000 m i składa się z 2 budynków, które znajdują się obok siebie. Niektórzy uważają, że jest to najlepszy hotel w całym Scheffau.

Więcej na temat miejsc noclegowych możesz przeczytać tutaj!

Najlepsze atrakcje dla dzieci w Scheffau

Odwiedzając Scheffau z dziećmi, dobrym pomysłem będzie zabranie ich do Bergbahn Scheffau GmbH & Co KG, czyli wielkiego parku rozrywki. Innym pomysłem może być zabranie dzieci do Hexenwasser Söll Hohe Salve, gdzie mogą one zobaczyć na własne oczy niesamowite rzeźby, a także popodziwiać trochę natury. Miejscem godnym polecenia jest również Ellmi’s Zauberwelt, czyli magiczny park rozrywki, oferujący niesamowite widoki na Wilder Kaiser. To miejsce, w którym dobrze mogą bawić się również dorośli. Co sezon, pojawiają się nowe historie na różnych „Poziomach Doświadczania” Magicznego Świata.

Gdzie najlepiej zaparkować w Scheffau?

Na ogół w Scheffau nie powinno być zbyt dużego problemu ze znalezieniem bezpłatnych miejsc parkingowych. Jeden z nich znajduje się np.: przy wagonach kolejki liniowej. Dodatkowo warto też wspomnieć o takich parkingach jak: parking Gaisverg czy też Parkplatz Hintersteiner bądź Kostenloser Parkplatz. Wiele z tych parkingów ponadto stanowi doskonały punkt startowy dla potencjalnych wspinaczek górskich, których warto spróbować w wolnym czasie.

Narty w Scheffau (SkiWelt) – podsumowanie

Jak zatem widać, odwiedzenie Scheffau jest świetnym pomysłem, niezależnie od tego, czy chcemy tam się udać osobno, czy też całą rodziną. Na miejscu jest wiele rzeczy do zrobienia, a sama jazda na nartach potrafi być w Scheffau bardzo ekscytującą i satysfakcjonująca jednocześnie. Ośrodek posiada wiele zróżnicowanych stoków, które podzielone zostały według tego, jak bardzo wymagające są dla narciarzy. Poza tym karnety narciarskie są niedrogie, zwłaszcza jeśli kupujemy je na kilka dni, a samo Scheffau nie jest zbytnio zatłoczone, zwłaszcza jeśli wybieramy się tam poza sezonem. Na miejscu jest również wiele innych atrakcji, które niekoniecznie zahaczają o narciarstwo. Coś dla siebie znajdą również dzieci. Dodatkowo na miejscu jest wiele wysokiej jakości restauracji, a baza noclegowa powinna zadowolić, nawet tych najbardziej wymagających turystów. Jeśli marzą nam się ciekawe wakacje na nartach, to Scheffau jest opcją, którą zdecydowanie warto rozważyć.

Czytaj także:

Narty w Bad Hofgastein malowniczym ośrodku narciarskim

Narty w Leogang – jak zaplanować wyjazd w austriackie Alpy?

Poprzedni

Narty w Bad Gastein – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Narty w Hüttau – opis ośrodka, trasy, skipassy, atrakcje

Następny

Dodaj komentarz