Narty w Słowacji – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

6 marca 2023 Tagi , , , ,

Nie da się ukryć, że zimowe wyjazdy cieszą się zdecydowanie coraz to większą popularnością. Oczywiście wielu narciarzy jest święcie przekonana co do tego, że jedynym sposobem na zorganizowanie takiego wyjazdu, jest poszukiwanie wymarzonych i nowoczesnych ośrodków narciarskich w Alpach – Austrii, Szwajcarii czy też we Francji. Mimo wszystko jednak nie doceniamy tego, że tuż za naszą południową granicą, możemy świetnie się bawić w słowackich resortach zimowych, a jednocześnie nie musimy na taką podróż zbyt wiele wydać. Narty w Słowacji są świetnym pomysłem absolutnie dla każdego. Jednak kluczem do udanego, zimowego wyjazdu jest nic innego, jak znalezienie dla siebie odpowiedniego noclegu. Wobec tego, które hotele i obiekty noclegowe w ośrodkach narciarskich na Słowacji zasługują na większe uznanie z naszej strony?

Najlepsze hotele na narty w Słowacji w przystępnych cenach

Wyjazd na narty na Słowację z pewnością dla większości z nas nie będzie zbyt dużym obciążeniem budżetowym. Świetnie zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że w momencie, kiedy planujemy ten samy wyjazd zimowy np. do Austrii, wówczas musimy liczyć się ze znacznie większym i pokaźniejszym obciążeniem naszych finansów. Warto jednak mieć na uwadze to, że na Słowacji obowiązuje waluta, jaką jest euro, a jej przelicznik do naszego, polskiego złotego jest wyjątkowo niekorzystny. Z uwagi na to, niektórzy z podróżnych będą próbowali zaoszczędzić nieco więcej, decydując się na rezerwację tańszych noclegów. Które więc hotele w słowackich ośrodkach narciarskich taką przystępną cenę im zagwarantują?

1. Timeout City Hotel

Timeout City Hotel to obiekt noclegowy zlokalizowany w Lipovsky Mikulasz, blisko stoków narciarskich. Okazuje się, że w tym hotelu co prawda nie znajdziemy basenu, jednak cena za noc od jednej osoby dorosłej to jedynie 120 złotych, co jest niezwykle atrakcyjne.

2. Apartman Lio

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Apartman Lio w Tatrzańskiej Lomnicy to świetna opcja dla niskobudżetowych turystów. Mogą się oni bowiem w nim zatrzymać już za około 140 – 150 złotych za noc od jednej osoby.

3. Apartman Horec

Ten obiekt noclegowy zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Donovaly. Oferuje on zakwaterowanie w niezwykle przystępnej cenie – około 150 złotych za noc od jednej osoby dorosłej. Jest to wyjątkowo przystępna cena.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Słowacji

Nie wszyscy turyści za każdym razem będą poszukiwali znacznie tańszego noclegu. Dla wielu podróżnych liczy się przede wszystkim to, by mogli oni zapewnić sobie wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do wiele udogodnień. Okazuje się, że po całym dniu szaleństwa na stokach każdemu z nas przyda się relaks i chwila odpoczynku. W ten sposób można skutecznie zregenerować swoje mięśnie i jednocześnie zebrać siły na kolejny dzień. Nic więc dziwnego, że całkiem pokaźna grupa narciarzy będzie szukała takich miejsc noclegowych, które jednocześnie zagwarantują im dostęp do hotelowego basenu. Na które obiekty w słowackich ośrodkach narciarskich powinni więc oni zwrócić znacznie większą uwagę?

1. Hotel Bjornson Jasna

Ten trzygwiazdkowy hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Jasna na Słowacji. Oferuje on nam zakwaterowanie w możliwie wysokich standardach i co więcej, w jego wnętrzu czeka na nas wyjątkowo przestronny basen.

2. Apartmany Lea

Apartmany Lea to trzygwiazdkowy obiekt noclegowy, który zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Lipovsky Mikulas. Oferuje on nam całkiem przyzwoite standardy zakwaterowania, a także dostęp do szeregu innych udogodnień.

3. Apartmany Belianky

To obiekt noclegowy oceniony na trzy gwiazdki, który również zlokalizowany jest w Tatrzanskiej Lomnicy. Oferuje ona nam nie tylko wysokie standardy, ale także dostęp do przestronnego basenu.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Słowacji

Nie dla wszystkich narciarzy sam dostęp do hotelowego basenu będzie wystarczający. Większość z nich ceni sobie o wiele wyższy poziom komfortu i wygód, które jednocześnie przyczynią się do jeszcze efektywniejszego wypoczynku. Wówczas priorytetem jest dla nich znalezienie takiego obiektu noclegowego, który jednocześnie zapewni im dostęp do SPA oraz do sauny. Wobec tego, które hotele w słowackich ośrodkach narciarskich im takie udogodnienia zagwarantują?

1. Hotel Demanova

Hotel Demanova to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy o wysokim standardzie. Oferuje on nam możliwość korzystania z całego szeregu udogodnień, w tym także z basenu oraz z dostępu do SPA. Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Lipovsky Mikulas.

2. Apartmany Renomal

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w Tatrzańskiej Lomnicy, który jednak oferuje nam pełny dostęp do luksusowego SPA, kilku saun, a także do prestiżowego basenu.

3. Hotel Galeria Thermal Besenova

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Besenova i oceniony został na cztery gwiazdki. Oferuje dostęp zarówno do SPA, jak i do sauny.

Najlepsze hotele na narty w Słowacji dla rodzin

Nie da się ukryć, że wyjazd na narty w Słowacji to świetny pomysł na zaplanowanie wypadu z całą rodziną. Tamtejsze ośrodki narciarskie bowiem gwarantują szereg niesamowitych atrakcji, zarówno dla najmłodszych, jak i dla tych nieco starszych. Trzeba sobie jednak jasno powiedzieć, że w momencie kiedy wybieramy się na taki wyjazd razem z naszymi pociechami, ciąży na nas ogromna odpowiedzialność celem znalezienia idealnego miejsca noclegowego. Maluchy mają bowiem wygórowane potrzeby i z pewnością nie będą tolerowały nudy. Wobec tego, które obiekty noclegowe w słowackich ośrodkach narciarskich sprawdzą się idealnie dla rodzin z małymi dziećmi?

1. Apartmany Lipka

Ten obiekt noclegowy zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Pavcina Lehota. Oferuje on możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych, co z pewnością jest jednym z najważniejszych priorytetów, jeśli wybieramy się na narty razem z pociechami.

2. Apartman Severka

To kolejna propozycja obiektu noclegowego idealnego dla rodzin z dziećmi, który znajduje się w Tatrzańskiej Lomnicy. Oferuje on nie tylko plac zabaw dla maluchów, ale także możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych.

3. Drevnica Inga

To niewielki i wyjątkowo przytulny hotel zlokalizowany w ośrodku narciarskim Donovaly. Oferuje on możliwość zakwaterowania w pokojach rodzinnych i dostęp do placu zabaw dla najmłodszych.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Słowacji

Nie da się ukryć, że istnieje także takie grono turystów, którzy marzą o tym, by wypoczywać w jak najwyższych standardach i luksusach. Oczywiście nie liczą się oni zbytnio z ceną, a jedyne czego oczekują, to maksymalnych udogodnień. Celem zaspokojenia ich potrzeb powstały więc hotele butikowe. Oferują nam one wypoczynek w prawdziwie królewskich warunkach i jednocześnie gwarantują nam dostęp do całego szeregu udogodnień. Jednocześnie tego typu hotele nie powstają wszędzie. Wobec tego, czy znajdziemy je w słowackich ośrodkach narciarskich?

1. Hotel Lomnica

To pięciogwiazdkowy, butikowy obiekt noclegowy zlokalizowany w Tatrzańskiej Lomnicy. Oferuje on zakwaterowanie z uwzględnieniem najwyższych standardów i dostęp do całego szeregu udogodnień.

2. Royal Palace

Ten hotel z kolei zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Turcianskie Teplice i został oceniony na pięć gwiazdek. Jest to luksusowy hotel butikowy o wysokim standardzie zakwaterowania.

3. Apartment Kubinska Hola

Ten hotel został oceniony na pięć gwiazdek i zalicza się do grona obiektów butikowych. Oferuje on nam zakwaterowanie w najwyższym standardzie, a także dostęp do całego szeregu innych udogodnień. Znajdziemy w nim SPA, sauny oraz kilka restauracji do wyboru. Hotel ten zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Dolny Kubin i oferuje nam noclegi maksymalnie blisko stoków i wyciągów narciarskich.

Najbardziej luksusowe hotele w Słowacji

Nie wszyscy turyści – nawet jeśli zależy im na maksymalnie wysokich standardach, zdecydują się na nocowanie w hotelach butikowych. Wynika to przede wszystkim z faktu dość wysokiej ceny. Wobec tego, niektórzy o wiele chętniej wybiorą hotele luksusowe, które stanowią swoisty kompromis pomiędzy wysokimi standardami oraz racjonalną ceną. Niemniej jednak, na które luksusowe hotele w słowackich ośrodkach narciarskich warto zwrócić nieco większą uwagę?

1. Apartmany Deluxe Donovaly

Ten hotel oceniony został na cztery gwiazdki i znajduje się w ośrodku narciarskim Donovaly. Oferuje on nam dostęp do wszelkich udogodnień, w tym także do luksusowego SPA oraz kompleksu basenów.

2. Hotel Dixon

Ten obiekt noclegowy znajduje się w Banskiej Bystrzycy i został oceniony na cztery gwiazdki. Zalicza się on jednak do grona hoteli luksusowych z uwagi na dostęp do luksusowego SPA oraz całego szeregu innych udogodnień.

3. Hotel Akvamarin

Hotel Akvamarin to czterogwiazdkowy obiekt noclegowy zlokalizowany w ośrodku narciarskim Besenowa. Oferuje on nam dostęp do luksusowego SPA, basenów oraz do kilku restauracji.

Najlepsze hotele w Słowacji z widokiem na góry

Słowackie góry to przede wszystkim malownicze i spektakularne krajobrazy. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że zlokalizowane w nich ośrodki narciarskie dają nam jednocześnie dostęp do pięknej scenerii. Wobec tego, wielu podróżnych będzie chciało znaleźć takie miejsce noclegowe, które zagwarantuje im dostęp do takich widoków dosłownie każdego ranka. Na które hotele warto wówczas zwrócić uwagę?

1. Chalupa Pohoda Demanova

To jeden z bardziej przytulnych i malowniczych obiektów noclegowych w ośrodku narciarskim Lipovsky Mikulas. Oferuje on nam możliwość zakwaterowania w pobliżu stoków narciarskich, a dodatkowo pokoje z panoramicznym widokiem na górskie stoki.

2. Chata Dolce Donovaly

Chata Dolce Donovaly znajduje się w ośrodku narciarskim Donovaly i co więcej, oferuje nam zakwaterowanie w bezpośredniej bliskości stoków narciarskich. Oczywiście panoramiczne widoki na górskie stoki to absolutny standard.

Czytaj także: Narty na Słowacji – dlaczego warto?

Poprzedni

Narty w Hiszpanii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Dodaj komentarz