Narty w Styrii – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

9 lutego 2023 Tagi , , , , , ,

Nie da się ukryć, że Austria od wielu już lat pełni rolę dumnej kolebki narciarstwa alpejskiego, a także szeregu innych sportów zimowych. To właśnie tam odbywają się najczęściej wszelakie zawody Pucharu Świata i inne eventy sportowe, co wynika przede wszystkim z uwagi na idealne warunki, których możemy się tam spodziewać. Trzeba sobie jasno powiedzieć, że potencjał, jaki drzemie w Austrii doceniają także i turyści, szczególnie ci, którzy liczą na niezapomniany, zimowy wyjazd. Austriackie ośrodki narciarskie mogą pochwalić się wręcz idealnymi warunkami, a niektóre z nich są nawet dostępne przez cały rok. Jednym z najpopularniejszych regionów – na przestrzenie ostatnich lat – stał się region Styria. Jest on uważany za najpiękniejszy i wręcz idealne warunki, a także można cieszyć się tam malowniczymi krajobrazami. Jednak kluczem do zaplanowania idealnego wyjazdu zimowego jest także wybranie dla siebie idealnego noclegu. Wobec tego, na które hotele w narciarskim regionie Styria warto zwróci nieco większą uwagę?

Najlepsze hotele na narty w Styrii w przystępnych cenach

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wyjazd na narty do Austrii zawsze związany był z nieco pokaźniejszymi kosztami. Niestety, kraj ten nie należy do rodziny „przystępnych cen”, co przejawia się praktycznie w każdym z jego aspektów. Narciarze muszą więc przygotować się na to, że wysokie koszty poniosą oni, rezerwując swoje skipassy, a także samo jedzenie w restauracjach może poważnie nadwerężyć ich budżet. Wobec tego zdecydowana większość zimowych podróżników, która chce nieco w Styrii zaoszczędzić, szuka kompromisu, co oznacza znalezienie o wiele tańszego noclegu. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe. Jednak, które niskobudżetowe hotele w regionie Styria faktycznie zasługują na to, by zwrócić na nie nieco większą uwagę?

1. Pension Dagmar Tauplitz

Jak sama nazwa wskazuje, ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Tauplitz i faktem jest, że nie zagwarantuje on nam dostępu do wielu udogodnień. Niemniej jednak przekonać nas może atrakcyjna cena. Za noc w tym obiekcie zapłacimy około 130 – 160 złotych za noc w zależności od sezonu.

2. Hotel Stierer

Ten niewielki hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein i gwarantuje nam całkiem atrakcyjną cenę. Za noc bowiem osoba dorosła zapłaci około 200 – 210 złotych, co jak na austriackie realia jest całkiem przystępne.

3. Haus Karina

Ten hotel jest niewielki i oferuje przeciętne standardy zakwaterowania. Znajdziemy go w ośrodku Bad Mitterndorf. Niemniej jednak cena prezentuje się dość zachwycająco, gdyż za noc zapłacimy około 120 – 150 złotych w zależności od sezonu.

Najlepsze Hotele na narty z basenem w Styrii

Narciarze z całą pewnością świetnie zdają sobie sprawę z tego, że całodniowe szaleństwo na stokach narciarskich w regionie Styria może mocno nadwerężyć ich mięśnie, a także i ich kondycję. Wobec tego wielu z nich będzie poszukiwać takiego hotelu, który zagwarantuje im najlepsze możliwości do wypoczynku. Przyda się z pewnością dostęp do hotelowego basenu, w którym można się spokojnie zrelaksować oraz wypocząć. Wobec tego, które hotele w regionie Styria zagwarantują nam dostęp do takiego udogodnienia?

1. Hotel Kreutzer

Ten hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Tauplitz i został on oceniony na trzy gwiazdki. W jego wnętrzu mamy dostęp do przestronnego basenu i kilku innych udogodnień.

2. JOHANN Schladming

To czterogwiazdkowy hotel, który – jak sama nazwa wskazuje – znajduje się w ośrodku narciarskim Schladming. Oferuje on dostęp do luksusowego basenu – odkrytego, a także szereg innych udogodnień

3. Hotel Ausserland

To trzygwiazdkowy hotel zlokalizowany w ośrodku narciarskim Bad Mitterndorf. Oferuje on nam dostęp do basenu, a także do prestiżowej restauracji.

Najlepsze Hotele na narty ze SPA i sauną w Styrii

Nie da się ukryć, że chociaż hotel z basenem to już wyjątkowo wysokie standardy, to w dalszym ciągu nie będą one wystarczające dla niektórych narciarzy. Wynika to z faktu, że dla nich cena jest raczej kwestią drugorzędną i o wiele bardziej liczą oni na to, że będą mogli wypoczywać w wyjątkowo komfortowych i luksusowych warunkach. Co więcej, sam basen może również nie być wystarczający do tego, by narciarze faktyczne zregenerowali swoje siły na kolejny dzień. Wobec tego część z nich będzie poszukiwać takich obiektów noclegowych, które oprócz dostępu do basenu zagwarantują im także dostęp do luksusowego SPA i sauny. Wówczas ich wypoczynek z całą pewnością będzie kompletny, a ich mięśnie dostaną zasłużony odpoczynek. Jednak które hotele w regionie Styria faktycznie mogą im zaoferować takie standardy?

1. Bio- Holzhaus und Landhaus Heimat

To czterogwiazdkowy i luksusowy hotel w Ramsau am Dachstein, który zagwarantuje nam dostęp do SPA oraz do sauny. Oczywiście możemy tam korzystać także z wielu innych udogodnień.

2. Apart and Suiten Hotel WEIDEN

To czterogwiazdkowy i luksusowy hotel, który znajduje się w ośrodku narciarskim Schladming. Oferuje on nam wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, a także dostęp do wiele innych udogodnień.

3. Alpenpension and Apartment by Lanz

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w ośrodku narciarskim Hochentauern. Oferuje on nam jednak dostęp do SPA, sauny oraz do całego szeregu innych udogodnień.

Najlepsze hotele na narty w Styrii dla rodzin

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że wyjazd do Styrii na narty to jeden z lepszych pomysłów na to, by spędzić niezapomniane wakacje z całą rodziną. Region ten znany jest z wielu ośrodków narciarskich, które przygotowały wyjątkowo rozbudowany koncept dziecięcy i co więcej, gwarantują maluchom wszystko to co najlepsze, by nie poznały one nawet przez chwilę smaku nudy. Warto jednak zauważyć, że wyjazd wraz z dziećmi wymaga od rodziców tego, by znaleźli oni dla nich wręcz idealny obiekt noclegowy, który spełni ich potrzeby. Wobec tego, które obiekty noclegowe w Styrii są najbardziej przyjazne dla rodzin z małymi dziećmi?

1. Der Hechl

Ten dwugwiazdkowy obiekt noclegowy znajduje się w ośrodku narciarskim Tauplitz i jest to najczęściej rekomendowany hotel przez rodziny z małymi dziećmi. Oferuje on pokoje rodzinne oraz salę zabaw dla maluchów.

2. Landhaus Kirchgasser

To trzygwiazdkowy obiekt noclegowy w Ramsau am Dachstein. Oferuje on wyjątkowo wysokie standardy zakwaterowania, a także jest przyjazny dla rodzin z małymi dziećmi.

3. „Die Bergen” Appartaments Schladming

Kolejnym hotelem, który zapewni nam dostęp do SPA oraz sauny jest „Die Bergen”. Znajduje się on w ośrodku narciarskim Schladming i oceniony został na cztery gwiazdki.

Najlepsze hotele butikowe na narty w Styrii

Istnieje z całą pewnością grupa takich narciarzy, którzy mają wyjątkowo wygórowane oczekiwania. W ich przypadku cena zupełnie nie gra roli i liczy się jedynie to, by dany hotel zaoferował im maksymalnie wysokie standardy i dostęp do całego szeregu udogodnień. Właśnie dla takich turystów powstały prestiżowe hotele butikowe, które skupiają się jedynie na tym, by spełnić najbardziej fantazyjne potrzeby swoich gości. Warto zauważyć jednak, że hotele butikowe nie powstają dosłownie wszędzie. Czy więc będziemy mogli z nich skorzystać w regionie Styria?

1. Almdorf Hochentauern by Alps Resort

To jeden z najlepszych obiektów butikowych, jaki znajdziemy w ośrodku narciarskim Hochentauern. Oceniony jest on na cztery gwiazdki, jednak gwarantuje maksymalnie wysokie standardy.

2. Hotel Spirodom

Ten czterogwiazdkowy hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Admont i zaliczany jest do grona obiektów butikowych. Oferuje on wysokie standardy zakwaterowania.

3. Hotel Kogler

Ten butikowy hotel znajduje się w ośrodku narciarskim Bad Mitterndorf i oferuje on nam szereg udogodnień. Oceniony został na cztery gwiazdki i gwarantuje nam również dostęp do szeregu udogodnień.

Najbardziej luksusowe hotele w Styrii

Nie wszyscy turyści – nawet Ci najbardziej luksusowi – będą zainteresowani wypoczynkiem w hotelach butikowych. Nie da się ukryć, że oferowane przez nie ceny mogą być mocno wygórowane. Wówczas ciekawą alternatywą może okazać się nocleg w jednym z luksusowych hoteli w regionie Styria. Tego typu hotele również mają nam do zaoferowania wyjątkowo wysokie standardy i z pewnością nas nie rozczarują. Które z nich jednak w regionie Styria można zaliczyć do najlepszych?

1. Rittis Alpin Chalets Dachstein

To czterogwiazdkowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Ramsau am Dachstein. Gwarantuje on nam zakwaterowanie z uwzględnieniem zdecydowanie najwyższych standardów.

2. Aldiana Club Salzkammergut Und GrimmingTherme

To czterogwiazdkowy i luksusowy obiekt noclegowy, który znajduje się w ośrodku narciarskim Bad Mitterndorf. Oferuje nam dostęp do basenu wypełnionego wodami termalnymi, a także do szeregu innych udogodnień.

3. Hotel Restaurant Grimmingblick

To czterogwiazdkowy i wyjątkowo luksusowy hotel znajdujący się w ośrodku narciarskim Bad Mitterndorf. Zagwarantuje on nam maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania.

Najlepsze hotele w Styrii z widokiem na góry

Zgodnie z tym, co już zostało wspomniane, Styria jest jednym z najpiękniejszych, narciarskich regionów w Austrii. Można więc tam beztrosko szusować po stokach, a jednocześnie zagwarantować sobie niesamowitą scenerię. Nic więc dziwnego, że spore grono turystów poszukuje takiego noclegu, który zapewni im idealne widoki każdego ranka. Wobec tego, które z hoteli w regionie Syria oferuje panoramiczne widoki na góry?

1. Haus Edelgrun

To niewielki i wyjątkowo klimatyczny hotel w regionie Styria, a dokładniej w ośrodku narciarskim Tauplitz. Znajduje się on blisko stoków i oferuje zakwaterowanie w pokojach z panoramicznym widokiem na Alpy.

2. Chalet Hamito

To przytulny i niewielki pensjonat w Hochentauern, który znajduje się bezpośrednio przy stokach. Oferuje on zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na górskie stoki.

3. Familien Zeit

Ten hotel zlokalizowany jest w ośrodku narciarskim Bad Mitterndof. Odległość od stoku to jedyne 100 metrów, więc hotel gwarantuje nam zakwaterowanie w pokojach z panoramicznymi widokami na Alpy.

Czytaj też: Narty biegowe (cross country ski) w regionie Styria – TOP lista najlepszych ośrodków

Poprzedni

TOP 5 najlepszych miejsc na Ski Touring w Alpach

Narty na Słowacji – dlaczego warto?

Następny

Dodaj komentarz