Narty w Szwajcarii – dlaczego warto wybrać się na narty do Zermatt?

2 lutego 2023 Tagi , , , , ,

Szwajcaria – bez najmniejszych wątpliwości – jest prawdziwą kolebką sportów alpejskich i zimowego szaleństwa. To właśnie tam swoje kroki kieruje zdecydowana większość turystów, którzy liczą na niezapomnianą przygodę, a także na dogodne warunku do jazdy na nartach lub na desce snowboardowej. Szwajcaria wydaje się być krajem, który doskonale dostrzega, jak wielki potencjał drzemie w jej ośrodkach narciarskich i nie boi się w nie jeszcze więcej zainwestować. Z pewnością podróżni doskonale zdają sobie sprawę z tego, że to właśnie tam możemy liczyć na wszystko to, co najlepsze. Jednym z najpopularniejszych resortów narciarskich w ostatnim czasie stał się Zermatt. Wydaje się, że jest to idealne miejsce na narty w Szwajcarii. Dlaczego więc warto się tam wybrać?

Narty w Zermatt – raj dla miłośników głębokiego śniegu!

Narty w Zermatt to dość popularne rozwiązanie wśród turystów. Często decydują się oni na wyjazd tam, gdyż wiedzą, że czekają na nich wręcz perfekcyjne warunki. Jeśli jednak nie do końca jesteśmy przekonani do tego, że narty w Zermatt to idealne miejsce na wyjazd zimowy, to warto spojrzeć na to, jak gruba jest tam pokrywa śnieżna! Okazuje się, że Zermatt to przede wszystkim raj dla miłośników głębokiego śniegu – nie ważne czy jesteśmy początkującymi narciarzami, czy być może już pierwsze kroki mamy już za sobą. Co więcej, takie warunki utrzymują się tam przez zdecydowanie większą część roku, a dzięki temu, Zermatt staje się prawdziwie idealnym miejscem na narty w Szwajcarii. Z pewnością takiego wyjazdu nie pożałuje nikt z nas!

Panoramic morning view of Stellisee lake with Matterhorn / Cervino peak on background. Impressive autumn scene of Swiss Alps, Zermatt resort location, Switzerland, Europe.
Panoramiczny poranny widok na jezioro Stellisee ze szczytem Matterhorn / Cervino w tle. Imponująca jesienna scena Alp Szwajcarskich, lokalizacja kurortu Zermatt, Szwajcaria, Europa, licencja: shutterstock/By Andrew Mayovskyy

Czytaj także: Narty w Szwajcarii – gdzie się wybrać? Oto TOP 13 najpiękniejszych ośrodków narciarskich w tym regionie!

Narty w Zermatt to nieograniczone możliwości!

Trzeba sobie jasno powiedzieć, że choć przyjęło się określenie typu „narty w Szwajcarii”, to jednak zakres możliwości jest o wiele większy- szczególnie jeśli zdecydujemy się na narty w Zermatt. Okazuje się, że nie musimy tam kurczowo trzymać się naszych nart, a jednocześnie możemy śmiało poświęcić się uprawianiu innych sportów zimowych. W ośrodku narciarskim w Zermatt wyjątkową popularnością cieszy się również ski touring – czyli swoiste połączenie samego narciarstwa i górskiej turystyki. Dodatkowo panują tam również absolutnie idealne warunki do skialpinizmu oraz snowboardu. Miłośnicy jazdy na desce po śniegu mogą cieszyć się „prywatnym” miejscem, które ma spełnić ich wszystkie potrzeby.

Panoramic view of the famous Matterhorn and Zermatt in the Swiss Alps in the evening
Panoramiczny widok na słynny Matterhorn i Zermatt w Alpach Szwajcarskich wieczorem, licencja: shutterstock/By Oliver Foerstner

Finalnie nie zabraknie także osobnego terenu dla amatorów narciarskiego freestyle’u. Mogą oni śmiało korzystać ze swobody i poświęcać czas na jazdę poza szlakami. W tym miejscu warto również podkreślić to, że narty w Zermatt są dla każdego. Trasy są bowiem maksymalnie zróżnicowane pod względem poziomu trudności – znajdziemy tam czarne nartostrady dla doświadczonych profesjonalistów, ale także znajdziemy nieco łagodniejsze stoki, na których mogą bawić się początkujący lub rodziny z małymi dziećmi. Jeśli więc chcemy spędzić niezapomniane narty w Szwajcarii, to ośrodek narciarski Zermatt będzie dla nas idealnym wyborem.

Zermatt
Zermatt , licencja: shutterstock/By Sina Ettmer Photography

Zermatt to świetne miejsce na après ski!

Nie da się ukryć, że obecnie coraz więcej osób nie skupia się jedynie na tym, by znaleźć dla siebie tylko i wyłącznie idealne stoki i wyciągi narciarskie. Dawniej narty w Szwajcarii dla wielu z nas bazowały jedynie na morderczych treningach kondycyjnych i obolałych mięśniach. Po zjeździe ze stoków z pewnością kierowaliśmy się prosto do hotelu i tam w spokoju czekaliśmy na kolejny dzień. Obecnie jednak coraz ważniejsze staje się zorganizowanie sobie czasu po zakończonej jeździe na nartach. Nikt z nas przecież nie chce się nudzić i chcemy korzystać z naszego wolnego czasu. Właśnie to jest kolejnym powodem, dla którego warto wybrać się na narty w Zermatt!

Snowboarding in Zermatt, Switzerland. The Matterhorn. Swiss alps winter.
Snowboard w Zermatt w Szwajcarii. Matterhorn. Alpy Szwajcarskie zima, licencja: shutterstock/By Bernsten

To właśnie tam czeka na nas niesamowicie dobrze przygotowana baza do après ski. W Zermatt znajdziemy bowiem szereg prestiżowych klubów nocny, barów, restauracji, a także innych miejsc do rozrywki. Dzięki temu tuż po zjeździe ze stoku możemy udać się prosto na świetną zabawę w rytm najlepszej muzyki, a nie spędzać samotne wieczory w hotelowym pokoju. Czy nie jest to wystarczający powód na to, by wybrać się na narty w Zermatt?

Czytaj także: Narty biegowe w Szwajcarii – gdzie najlepiej się wybrać? TOP 10

Wypocznij w najbardziej luksusowych hotelach w Zermatt!

Wiadomo, że z roku na rok narciarze mają coraz to większe wymagania. Nie zadowolą się już oni prostym noclegiem w schronisku górskim, które nie ma im absolutnie nic do zaoferowania. Cenią sobie oni wygodę i wysokie standardy, dzięki którym będą mogli szybko zregenerować obolałe mięśnie i wyruszyć następnego dnia na zdobywanie kolejnych stoków. To jest kolejny powód, dla którego warto wybrać narty w Zermatt. Okazuje się bowiem, że baza noclegowa w tym resorcie została świetnie przygotowana nawet na największe ilości podróżnych, a co więcej, można śmiało powiedzieć, że jest ona również jedną z najbardziej luksusowych. Jeśli więc chcemy zagwarantować sobie maksymalnie prestiżowe warunki do wypoczynku, to w Zermatt będziemy mieć ku temu najlepszą okazję.

TOP3 luksusowych hoteli

Obecnie do najbardziej luksusowych obiektów noclegowych w tym ośrodku narciarskim możemy zaliczyć:

  • Mont Cervin Palace – to zdecydowanie jeden z najbardziej prestiżowych obiektów noclegowych, jakie tylko możemy znaleźć w Zermatt. Hotel ten wyróżnia się przede wszystkim pięciogwiazdkową oceną, a także wysokimi standardami. Goście mogą liczyć na pełny dostęp do SPA, basenu oraz całego szeregu innych udogodnień.
  • Apartment Whymper – to kolejny luksusowy i pięciogwiazdkowy obiekt noclegowy w Zermatt. To, co go wyróżnia to przede wszystkim malownicza lokalizacja – nad brzegiem alpejskiego jeziora. W tym obiekcie również czeka na nas luksusowe SPA, kilka restauracji do wyboru, bary z kolorowymi drinkami, a także baseny i gabinety z masażem.
  • The Omnia – to pięciogwiazdkowy, butikowy hotel, który będzie idealny na narty w Zermatt. Gwarantuje on maksymalnie wysokie standardy zakwaterowania oraz dostęp do szeregu udogodnień.

Jak więc widać, jeśli interesują nas narty w Szwajcarii, a także chcemy się świetnie bawić, to powinniśmy zdecydować się na narty w Zermatt. Takiego wyjazdu z pewnością nikt z nas nie będzie mógł żałować!

Poprzedni

Narty w Macedonii – dlaczego warto się wybrać?

Narty we Francji – Lista TOP najlepszych hoteli i noclegów

Następny

Dodaj komentarz